Esileht Väikelaps Aktiivne beebi = hüperaktiivne väikelaps?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Aktiivne beebi = hüperaktiivne väikelaps?

Postitas:

Tere,
olen ennast vist juba väsimusest hulluks m6elnud, palun rahustage mind maha ja öelge midagi m6istlikku.
Minu tütar on kohe kuuekuune ja v6iks öelda, et varajase kehalise arenguga. Rullib ennast juba aktiivselt mööda tube ringi ja k6huli olles teeb kiiresti 360. kraadise ringi peale, roomamine ei ole enam kaugel.
Ta on ka meeletult uudishimulik. Haarab k6ike ja pea käib ainult ringi, kus jälle midagi uut ja huvitavat on.
Seoses sellega on söömine katasroof. K6ige paremini saab sellega hakkama, kui ta on talvekombes, muidu ainult sahmib ringi, katsub mind, katsub pudelit, keerab pead küljelt küljele, sahmib jalgadega jne. Magamisega on ka probleeme, olemegi sealmaal, et päeval magab vankris ja öösel toas.
K6ik, kes teda näinud on, on öelnud, et tegu on väga aktiivse beebiga, kes pidevalt ringi sahmerdab ja üsna kiiresti ka tüdineb, mida ta häälekalt väljendab. Siis tuleb teda ringi tassida, nägu väljapoole. Kui ta oma lamamistoolis istub, siis ka teeb jalgadega koguaeg sip-sip.
Muidu on ta r66msameelne, naeratab palju, aga lähedust oluliselt ei soovi, süles olla muidu ei taha ja kaisutada pole temaga v6imalik.

Kas see k6ik on normaalne ja mul on lihtsalt aktiive ja terve beebi v6i on see siiski normist väljas ja ma pean end ette valmistama hüperaktiivse lapse kasvatamiseks?
Millised beebid olid nüüdsed hüpikud?
Oeh, v6ib-olla tundub teile mu jutt paranoiline, aga ma olen ennast lihtsalt hulluks juba m6elnud. V6ib ka midagi kainestavat öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 14:12; 12.01 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ühe tuttava laps oli 8 kuud nagu vana rahu ise, ainult sõi ja magas ja kui maganud siis lihtsalt vaatas mis ümberringi toimub. Aga niikui jalad alla sai siis muutus täielikuks vastandiks. Ja nüüd, olles ise alles alla 2.aastane, paugutab juba uksi ja lõhub mööblit ning on äärmiselt aktiivne laps ka muudes tegemistes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg on sünnist saati olnud väga aktiivne ja kiire kehalise arenguga. 6-kuuselt hakkas käputama ja tõusis püsti, 9-kuuselt jooksis ringi. Väikelapseeas oli täpselt selline laps, kes \”ei püsi pudeliski paigal\”. Samas ei ole ta kunagi olnud hüperaktiivne, vaid lihtsalt selline väga elava loomuga. Nüüd on juba varateismeline ja siiani paras sahmerdis.

Aga kui ma nüüd püsivuse peale mõtlen, siis sellega pole küll kunagi probleeme olnud. Ning ta on väga suure lähedusvajadusega, südamlik ja empaatiline laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on selline. Minu esimene laps (poiss), kes nüüd on 4, oli beebieast alates väga rahutu, ta nuttis väga palju. Kui keerama õppis, siis rullis ennast nagu väike teerull edasi-tagasi. Kui veel ei käinud, siis süles olles ei istunud rahulikult vaid hüppas kogu aeg. Käima hakates ainult jooksis ja sahmerdas ringi. Üldiselt rõõmsameelne laps, naeris palju, aga ka nuttis palju. Ja magas öösiti väga kehvasti. Mina kartsin kogu aeg, et ta on äkki hüperaktiivne. Sest ta oli tõesti üliaktiivne ja rahutu. Samas ma teadsin, et enne 3-ndat eluaastat ei saa seda öelda. Nii et aeg andis arutust, nagu öeldakse. Aja möödudes on ta kogu aeg muutunud aina tasakaalukamaks ja nüüd on väga asjalik 4-aastane, küll pigem aktiivne ja seltsiv ja rõõmsameelne – need omadused on talle jäänud. Oma kogemuse põhjal ütlen küll, et aktiivne beebi ei pruugi tähendada hüperaktiivset väikelast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on su beebi täitsa normaalne. tal ongi vaja ju ringi toimetada ja maailma avastada 🙂
mu esimene laps oli ka väga rahutu, kogu aeg pidi midagi uut silme ees ja näpu vahel olema, süüa polnud aega ega tahtmist jne. umbes 2a algas tõsine iseseisvumine, ise mängimine ja tegevuse leidmine. praegu 6a ja väga asjalik noormees on, jätkuvalt sportlik ja armastab füüsilist tegevust, aga võib ka tundide viis legodega ehitada või ajakirju lapata või õega möllata. jube lahe tegelane on, igatahes.
lisaks veel seda ka, et see uute oskuste omandamine roomamisest käimise ja pärast purihammaste tulekuni oli üks raskemaid aegu üldse terve beebi- ja väikelapseea jooksul – emana pidin kogu aeg olema läheduses, tema jaoks 100% tähelepanu jagama ja füüsiliselt valvama, et ta viga ei saaks jne. aga läks mööda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur suur aitäh teile k6igile. Teie vastuseid lugedes langes nagu kivi südamelt ja näen oma elu jälle helgema pilgu läbi. Eks see väsimus teeb oma töö ja hakkad igasuguseid lolle m6tteid m6tlema. Ise ka enam ei oska seletada, miks ma sellise tobeduse peale üldse tulin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 14:12; 12.01 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aktiivsed lapsed on lahedad ja arenevadki kiiresti, sest neid kannustab tohutu uudishimu. ja uudishimu on üldse elus edasiviivaks jõuks. nii et suuna ta aktiivsust ja rahulda uudishimu, suurim viga, mida saad teha, on maha suruda tema uudishimu. mul ka 2 aktiivset last ja vahest on tüütu ja raske ka, ikka on hetki…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli väiksemana..isegi aastaselt veel superuimane….Ta tegi kõike aeglaselt…Liikus aeglaselt, sirutas käe aeglaselt..aegluubis noh:D Nüüd 3 aastane ja selline väike marakratt et anna olla…Koguaeg on mega aktiivne ja siblib ringi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Aktiivne beebi = hüperaktiivne väikelaps?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.