Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Beebi ja mitmikud Aktiivne beebi/lalisemine

1 postitus (kokku 1)

Teema: Aktiivne beebi/lalisemine

Postitas:
Kägu

Tere!

Ei ole küll suurt võrdlusmomenti, aga tundub, et mul on küllaltki aktiivne 7,5kuune laps, kes on füüsiliselt üsna arenenud. Muret teeb meile aga tema lalisemise puudumine. Lugesin kusagilt et kui füüsiliselt kiirelt areneda võivad teised oskused tahaplaanile jääda mõneks ajaks. Kas kellelgi on sarnast kogemust?

Kirjeldan siis lühidalt last – keerama hakkas 3,5kuuselt, roomama päev enne 6kuuseks saamist. 7kuuseks saades hakkas end põlvedele püsti ajama/ronima üle takistuste(nt minu jalgade), umbes samaaegselt hakkas ka end tegelikult jalgadele püsti ajama. Samas ta ei lähe veel teadlikult istesse ega käputa – kuigi neljakäpukile tõusis juba enne roomama hakkamist ja kõigutab seal end. Käime ka aegaajalt füsioteraapias, terapeudi sõnul “ta ei pea neid asju veel oskama” ehk siis tundub justkui on füüsiliselt hea arenguga. Viimati suunas meid last küll jalgele tõusmise asemel istuma harjutada, kuna see oskus võiks enne tulla.

Lalisemisest – väiksemana koogas ilusti, suuremaid “jutustamisi” tuli hommikuti ette. Kuid mitte igal hommikul. Praegu tundub tema jutustamist palju vähem olema. Kui ärkab, vaja kohe nö liikvele minna. Häälitsustest puristab, teeb “ihh” ja “ähh” jms. Samas võib toimetada ka täiesti vaikselt.
Iseenesest on justkui suur suhtleja – otsib silmsidet, naeratab ja naerab palju.
Kodus räägime temaga pidevalt.

Perearst probleemi ei näe, kõik pidavat erinevalt arenema. Siiski on laps ju varsti 8kuune juba.

Kuidas saada laps rohkem jutustama? Kas peaksin ise kuhugi spetsialisti poole juba pöörduma? Ei tahaks nö õiget hetke maha magada kui saaks last veel lihtsasti suunata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
1 postitus (kokku 1)


Esileht Beebi ja mitmikud Aktiivne beebi/lalisemine