Esileht Ilu ja tervis Aktiivsusmonitor.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Aktiivsusmonitor.

Postitas:

Tere!

Sooviksin teada ,kas on mingi aktiivsusmonitor mis loeks kogu tegevuse kalorikulu. A la kõndimine,jooksmine,seismine,magamine käte liigutamine jms.

Kuna töötan kokana (15 h vahetus) ja vahest on selliseid päevi kus lõigud enamus ajast (kohapeal) ja siis koju minnes vaatad et misasja mis k*radima 200 kcal. :O Ja kui vabal päeval jooksma lähed siis on esimese 40 minutiga 200kcal täis. Ei saa ju nii arvestada 15h jalgade peal lõikamas ja nikerdamas = 40 min jooksmist.

Ehk on mingi masin olemas mis arvestaks igat liigutust.

Tänud. 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 21:57; 31.08 06:58; 31.08 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Garmini vivomove hr oma küll arvestab baasainevahetuse ka juurde, arvan, et teised garmini kallimad siis ammugi.
Päris iga liigutust ei saa arvestada, kuna siiski peab käima käsi mille peal kell on. Masin ei ole kõikvõimas. Küll, aga arvestab baasainevahetuse pikkuse, kehakaalu, pulsi, stressi jmt najal. Üldiselt – ükski (soodsama poole) oma ei tasuks uskuda. Pigem annab mingi umbakaudse ülevaate, aga tõde sealt kindlasti ei saa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 21:58; 31.08 09:46; 01.09 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju see kohapeal seismine sinu meelest siis kaloreid kulutab? Seismine on inimese normaalne asend, see ei nõua meeletut jõupingutust ja ei kuluta ka tohutult kaloreid.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole ainult seismises. Tahaks üldist päeva kalorikulu teada.Minu kella järgi võin ma süüa 200kcal päevas.

Ja kui on soov paar kilo maha saada ,siis ei tohi hoopiski mitte miskit süüa.

Ja mingi vahe peaks ikka olema ,kui istud 15 h diivanil ja vaatad telkut või 15 h oled jalgade peal lõigud ja nikerdad suupisteid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 21:57; 31.08 06:58; 31.08 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud.
Päris kirves,aga arvan et kulub ära küll. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 21:57; 31.08 06:58; 31.08 07:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd ei teagi, kumma käe peal sa saad soovitud tulemuse – kas vasak, mis vähem liigub või parem(kui oled paremakäeline) millega ilmselt suurema osa tööst ja liigutustest teed.
Minu vivomove igatahes eilse kohta näitas: kokku 2123 kcal millest puhkeseisus (istuv töö + magamine) 1622 kcal ja aktiivne 501 kcal.
Samas saan välja võtta eraldi 15 min jalutamise kcal 71.

Unereziimi kaloreid vist üksikult ei näTta (ma tegelikult kõiki raporteid, mida saab välja võtta ei olegi otsinud). Aga ärkamise hetkeks näitabki juba täna kulutatud kcal 659, millest 656 puhkeaeg ja 3 aktiivne. Ise paremakäeline ja kasutan vasakul käel.

Kahjuks pole mul nüüd aimugi kui õigesti see näitab, endale väga pole korda läinud ja kannan vasakul käel (parem aktiivsem). Näiteks nii kui kõndida poest koju poekott käes või asjad süles – kui käsi ei liigu siis näiteks ka neid samme ta lugeda ei saa. Jne.

Seega mõtle ise, kas tundub kulutust väärt või mitte. Ma ei ole nii kindel kui täpselt ta seistes mõõdab aktiivsust – tasub enne uurida, mida ta kõike täpselt arvesse võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 21:58; 31.08 09:46; 01.09 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeva kalorikulu saab nende aktiivsusmonitoridega, mis pulssi mõõdavad ja need arvutavadki selle numbri pulsi, kaalu, vanuse, pikkuse jms järgi. Reaalselt see palju sa liigutad seda monitori ehk et palju ta samme loeb, ei mõjuta seda kalorite numbrit.

Endal mul on fitbit charge 3 ja olen üsna rahul.
Kui vahel juhtub päevi, kus ma terve päeva diivanil vedelen ja midahi ei tee, siis ta annab mulle kalorikulu numbriks üsna sarnase numbri nagu igasugu baasainevahetuse kalkulaatorid ja kui kasutada neid kalkulaatoreid, mis ka liikumise koefitsienti arvesse võtavad ning siis võrrelda fitbiti statistikaga, siis on ka enamvähem sama nii, et vast ta ikka mõõdab enam-vähem õigesti. Ega seda kindla peale kontrollida ju ei saa.

Aga kes arvab, et seismine kalorikulu oluliselt ei mõjuta, siis ma arvan, et kui see seismine on tõesti 15 tundi, siis pigem ikka mõjutab. Keskmine inimene kulutab seistes umbes 30% rohkem kaloreid kui istudes, näiteks 60 kilone inimene põletab istudes umbes 60 kalorit tunnis ja seistes 90 kalorit, mis 15 tunni peale annaks päris suure vahe küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka kulutab seismine kaloreid, magaminegi ju kulutab oma 500 kalorit ööga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on Apple watch, minu arust täitsa õigesti mõõdab. On päris suur vahe küll, kas käin päevas 3000 sammu ja põhiliselt istun või olen aktiivne. Kalorikulu võib olla päevas 1700-3000. See 3000 on minu rekord, tavalisel tööpäeval on 2200-2300 kalorikulu. Seismisel, istumisel ja lamamisel on kalorite mõttes vahed sees küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 10:14; 01.09 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahe on selles, et kell ei saa aru, kas sa seisad või istud. See oleneb siiski pulsist, et kas kell peab tegevust aktiivseks või puhkeolekuks.

Ma tean, et mul kell mõõdab valesti näiteks magamisi. Tihti pikutan õhtul arvutiga paar tundi voodis, isegi kui käin vahepeal vetsus köögis jne näitab kell tihti, et läksin sel ajal juba magama.
Samas jälle ei ole kell suutnud tuvastada ka 3-4 tunnist päevaaund, vaid näitas lihtsalt puhkeolekut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 21:58; 31.08 09:46; 01.09 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul saab kell küll kohe aru, kas magan või olen üleval. Öösiti ta mulle märkusi ei saada, et karga üles, aeg liikuda. Aga vahel, kui olen ärkvel ja ootan und, siis saadab oma teateid, et meil tuli, karga püsti jne. Unegraafik on ka täiesti õige, näitab, kui olin üleval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 10:14; 01.09 10:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Aktiivsusmonitor.