Esileht Koolilaps Aktus

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Aktus

Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla, et osadel oli eile, osadel täna ja osadel alles esmaspäev. Kas kõigil pole riiklikult paigas päevade arv? Kahtlen, et osad nädalavahetusel koolis käisid.

Lihtsalt kahju, kui sama maja lapsed ja kõigil lõppeb erineval ajal.

+2
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis oli ka täna aktus, aga üks päev (13.06) tehti tõesti ühel laupäeval ette ära.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on riiklikult paigas õppepäevade arv, aga erisused tulevadki sellest, et paigas on päevade arv, mitte esimene ja viimane koolipäev. Mõned koolid andsid nt pühade läheduses vaba päeva, et ei peaks nt reedel kooli tulema, siis neis koolides lõppeb loomulikult aasta hiljem. Ja ka vaheajad ei ole koolidel ühepikkused ega täpselt samal ajal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see üks aktusepäev muudab siis? Mis neil lastel esmaspaeval oma naabrilastega koos tegemata jääb, kui nad hommikul tund aega koolis käivad?

+18
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla, et osadel oli eile, osadel täna ja osadel alles esmaspäev. Kas kõigil pole riiklikult paigas päevade arv? Kahtlen, et osad nädalavahetusel koolis käisid.

Lihtsalt kahju, kui sama maja lapsed ja kõigil lõppeb erineval ajal.

Meil koolis üks õpetaja oskas öelda, et 152 päeva koolis ja kuna mõned lapsevanemad päriselt loevad päevi, siis on 13.06 aktus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapse koolis on viimane koolipäev alles 20.06.  sügisel koroona tõttu pikendati vaheaega ühe nädala võrra ja nüüd käivad nädal aega kauem koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koolis oli täna aktus (ehk siis järgmine esmaspäev vaba) ja 25.02 oli ka vaba. Selle arvelt aga läksid jõuluvaheajal 2 päeva teistest varem kooli.

Minu arvates väga tore, et kooli juhtkond suudab mõelda, riiklikult paika pandud vaheajad on ikka täiesti läbimõtlemata. Nii tobe, et esmaspäeval veel aktus osades koolides.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see üks aktusepäev muudab siis? Mis neil lastel esmaspaeval oma naabrilastega koos tegemata jääb, kui nad hommikul tund aega koolis käivad?

pole küll TA, aga minu lapsel algab esmaspäeva hommikul juba malev.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapse koolis on viimane koolipäev alles 20.06. sügisel koroona tõttu pikendati vaheaega ühe nädala võrra ja nüüd käivad nädal aega kauem koolis.

Vaesekesed.  Nii on õpetajatel ka tegelikult raskem, sest tegelikult on õppeaasta lõpetamisega seotud igasugu kokkuvõtlikult koosolekud ja lõpuaktuse korraldamine, mida nad peavad siis muude tundide kõrvalt nüüd tegema. Pluss veel see, et millal siis on täiendav õppetöö? Loodetavasti see on selline eriti tublide laste kool, kus keegi ei jäänudki täiendavale õppetööle. Muidu see üks esmaspäev pole nii hull ka, kuigi ideaalis oleks tõesti võinud ju olla jõuluvaheaeg 2 päeva lõpust lühem ja 25.02 ja 13.06 vabad. Kel juba malev vms algab, siis ega see viimasel koolipäeval puudumine ju mingi suur traagika ka pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida see üks aktusepäev muudab siis? Mis neil lastel esmaspaeval oma naabrilastega koos tegemata jääb, kui nad hommikul tund aega koolis käivad?

pole küll TA, aga minu lapsel algab esmaspäeva hommikul juba malev.

Palju õnne?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli aktus nüüd reedel, 13.06 koolipäev tehti ette ära (üks vaheajapäev kevadel oli järelvastamise päev).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla, et osadel oli eile, osadel täna ja osadel alles esmaspäev. Kas kõigil pole riiklikult paigas päevade arv? Kahtlen, et osad nädalavahetusel koolis käisid.

Lihtsalt kahju, kui sama maja lapsed ja kõigil lõppeb erineval ajal.

Mis selles nii kahju on? Mis vahet sel on, millal ühel või teisel kool lõppeb. Meie peres üks laps lõpetas juba neljapäeval, teine lõpetab esmaspäeval. Ja siis?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheaeg ei ole ju nii lühike, et see niivõrd palju muudaks. Jah, juhuslikult võib olla, et mõni konkreetne pere, kel vanematel ka puhkus, oleks tahtnud just ära sõita vms, aga see pole ju valdav. Juhuslikke asju on ikka aasta jooksul, mis ei klapi selle 152 koolipäevaga. Ei tasu nii tõsiselt võtta iga väikest asja, meil on siin ikkagi hästi. Soomes lähevad lapsed juba augustis kooli, ka ei kurda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste koolis on alati reedega kooliaasta läbi saanud. Selleks, et vajalik koolipäevade arv täis saaks, on neil kevadeti laupäevadel koolipäev. Tavaliselt on neil õues mingi programm, mis mõnikord kestab 2-3 tundi, mõnikord 4-5 tundi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõttetu on see juunikuine kooliskäimine väiksematel, kellel eksameid ei ole, nagunii. Aga ma võtan seda nagu tasuta suvelaagrit. Minu lapse koolis on aktus esmaspäeval kell 9-10.30. ei riku ju päeva ära, pealegi ei ole see kohustuslik, et kindlasti sinna aktusele minema peab, aga laps ise tahab minna.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheaeg ei ole ju nii lühike, et see niivõrd palju muudaks. Jah, juhuslikult võib olla, et mõni konkreetne pere, kel vanematel ka puhkus, oleks tahtnud just ära sõita vms, aga see pole ju valdav. Juhuslikke asju on ikka aasta jooksul, mis ei klapi selle 152 koolipäevaga. Ei tasu nii tõsiselt võtta iga väikest asja, meil on siin ikkagi hästi. Soomes lähevad lapsed juba augustis kooli, ka ei kurda.

Samas on peresid, kes on juba ära sõitnud ja homme aktusele ei ilmu.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu laps käib kolmandas klassis ja tema tasemetööd olid kõik juuni esimesel nädalal. viimane nädal nüüd oli tõesti tavaõppest vaba, aga nad saidki käia klassiga erinevates kohtades ja teha muud huvitavat (tavalistel koolipäevadel seda ju ei saa). ma ei tea kedagi, kes kibeleks kohe juuni alguses ära sõitma. ja kui ongi selline soov, siis võib ju mõne päeva oodata?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolipäevi peab olema 175, õppenädalaid 35. See on kooli otsustada, kas teevad päevi ette või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab olla, et osadel oli eile, osadel täna ja osadel alles esmaspäev.

Miks see peaks kõigil ühel ja samal päeval olema?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas on peresid, kes on juba ära sõitnud ja homme aktusele ei ilmu.

Ja mis siis sellest halba? Igaüks ise otsustab. Ma tean palju lapsi, kes pole aktusele läinud, sest on teises linnas või riigis võistlustel, treeninglaagris või lihtsalt vanematega reisil. On ka selliseid, kes lihtsalt ei soovi minna ja ei lähegi. Oma kooliajast mäletan, et aktus oli ebameeldiv kohustus, tüütu üritus. Aga valikut tol ajal polnud, vähemalt minu koolis. Kui keskkooli lõpetasin, siis mõtlesin, et nüüd küll keegi mind enam sundida ei saa ja ei läinudki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea ju ilmtingimata aktusele minema, kui see probleemiks on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaemana kellel on viis lapselast ja neist kolm lõpetab ütlen, et ongi hea kui erinevatel aegadel lõpetatakse, ei pea valima laste vahel vaid jõuan kõigi lõpetamisele.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Koolilaps Aktus