Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aktus ja riietus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Teema: Aktus ja riietus

Postitas:
Kägu

Lapse kooliaktus oli täna. Käisin ka, ja muidu väga ilus kõik, aga jäin lapsevanemate riietusi vaatama ja no andke andeks – litrite ja liblikatega teksapüksid, rannaplätud, määrdunud kraega pluusid, kortsunud pluusid.
Meestel väljaveninud põlvede ja peega püksid, dressipluusid.
Lisaks sorakad juuksed, paljad sääred, päikeseprillid pealael, suured turukotid/sädelevad teatrikotid, hooldamata käed.

Ma ei ole friik, ja olgu tahes, et tegu mitte pealinna kalli eliitkooliga – akadeemiline õppeasutus on see ikkagi ja mingi sisemine hääl võiks ju aidata öelda, et kui tegu õppeaasta piduliku aktusega, siis see eeldab ikka natuke vaevanägemist enda välimuse suhtes.
Ja ei, pole vaja hakata rääkima sellest “aga kõik ei saa” – seepi, vett ja kammi peaks ikka igas majapidamises leiduma. Kooliaasta algus ei peaks samuti üllatusena tulema.

Igatahes mina tundsin ennast ülihästi oma kenas pastelses helelillas kleidis, samas toonis kingades ja toon tumedama väikse ridiküliga. Soeng ja maniküür on mul nagunii alati korras.

P.S. Kui keegi tahab teada “mis su probleem oligi?”, siis mul ei ole probleeme. See oli lihtsalt tähelepanek ja fakti konstateering.

+42
-31
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

tundub, et sul jäi aktuse jälgimiseks väga vähe aega…
Ja päris ausalt öeldes – ei usu. Sellist valikut, nagu sa kirjeldad, ei ole ammu märganud. Eriti neid “väljaveninud põlvede ja peega püksid”. Kuigi sõidan pidevalt bussi ja trammiga, nö lihtrahva seas.
*ja mis neil paljastel säärtel viga on, kui väljas +26?

+27
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Igatahes mina tundsin ennast ülihästi oma kenas pastelses helelillas kleidis, samas toonis kingades ja toon tumedama väikse ridiküliga. Soeng ja maniküür on mul nagunii alati korras.

Kõlab kangesti tänapäevase Hyacinth Bucket kirjeldusena.

+38
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No meie aktusele oli üks härrasmees konkreetselt maikaga tulnud 🙂

+35
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

jah, kui see oli nii nagu kirjutad, siis nõme jah. Laps pannakse pidulikult riidesse ja vanemad lõtapüksid, võiks tõesti veits vaeva näha, mul oleks endal piinlik plätude ja rannapükstega minna, määrdunud riidega ammugi ei läheks.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja päris ausalt öeldes – ei usu. Sellist valikut, nagu sa kirjeldad, ei ole ammu märganud. Eriti neid “väljaveninud põlvede ja peega püksid”. Kuigi sõidan pidevalt bussi ja trammiga, nö lihtrahva seas.

Selline valik on maakoolis täiesti esindatud.
Odava otsa teksad venivad juba peale vaadates ja kotitavad ka peale pressimist.
Minu arvates (jah, ei ole seadus!) ei sobi paljas säär õppeasutusse. Pealegi ei olnud hommikul kl.9 veel 26 kraadi sooja (pole praegugi).

Oskan vaadata ja kuulata samal ajal, ära muretse!

+12
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõlab kangesti tänapäevase Hyacinth Bucket kirjeldusena.

Võimalik. Mulle meeldib ja sobib lilla värv (olen selline tõmmuma jumega).

+2
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

A vaata äkki mõnel polegi seebi jaoks raha.

+4
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vb meestel ongi savi, kuna naine jäi salaja rasedaks, et meest kinni hoida. No ja siis on pigem imestada, et mees üldse aktusele ilmus. Au ja kiitus talle pigem. Laps on enamasti naise projekt ja nännutagu nüüd oma kutsikaid ise.

+4
-29
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

See enda riietuse kirjeldus on veidi naljakas tegelikult, aga ok 🙂 Jah on igasuguseid. Mitte ainult kooliaktusel, aga ka tänaval, tööjuures jne. Mõtle positiivselt- mida rohkem maitselagedat rahvast ümberringi, seda paremini Sinu helelilla kostüüm ja toon tumedam ridikül positiivselt silma jääb 🙂

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi võiks aktusel või no üldse rahva seas liikudes olla puhas, kammitud ja piisavalt riides, et mitte ebasündsalt mõjuda, aga 26-kraadise ilmaga mina ka sukkpükse jalga ei pane, mul on siledad päevitunud sääred, kleit piisava pikkusega – ja pole ainsatki reaalset põhjust, miks ma peaks neile mingi läbipaistva naha ümber venitama, et siis kuidagi parem ja viisakam inimene olla automaatselt. Tegelikult ON ju jabur?!

Samuti oli aktusel kurb vaadata esimese klassi poisipõnne, kellele tumedad ülikonnad, vestid, triiksärgid ja lipsud selga topitud, higistasid seal oma täiesti mittelastepärastes paksudes vattides, näost punased, juuksed higised, aktuse pidulikkus poleks kuidagi kannatanud, kui lastel oleks seljas olnud viisakad lühikese varrukaga pluusid ja õhukesed, hingavast materjalist heledad püksid või põlvpüksid, 1. klassi aktus ei peaks olema nagu mingi vanaonu matus.

+30
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikaline Perekooli liba. Arvatavasti on libameister siia kõvasti teemasid teinud, kui kohe teema alguses teab, mis vastuseid ta selle teemaga saama hakkab.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline valik on maakoolis täiesti esindatud.

Odava otsa teksad venivad juba peale vaadates ja kotitavad ka peale pressimist.

Minu arvates (jah, ei ole seadus!) ei sobi paljas säär õppeasutusse. Pealegi ei olnud hommikul kl.9 veel 26 kraadi sooja (pole praegugi).

Oskan vaadata ja kuulata samal ajal, ära muretse!

praegu pole tõesti +26, on +29 (Tallinnas, Hobujaamas tabloo näitas). Linn on täis koolijütse, saatjateks kenasti (casual) rõivastes vanemad. Sa vaeseke oled nagu pärl põrsaste seas.

+16
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikaline Perekooli liba. Arvatavasti on libameister siia kõvasti teemasid teinud, kui kohe teema alguses teab, mis vastuseid ta selle teemaga saama hakkab.

Nii. Milliseid vastuseid ma siis tean, proua selgeltnägija?

hingavast materjalist heledad püksid või põlvpüksid

Tõsiselt või? Põlvpüksid aktusele? Tõenäoliselt pole sa ise väga palju viisakates ja akadeemilise õhustikuga kohtadea viibinud.

aga 26-kraadise ilmaga mina ka sukkpükse jalga ei pane,

Ma kordan – hommikul kell 9 oli siin maanurgas 14 kraadi. Aktus kestus tunni + pool tunnikest klassijuhatajatundi. Seks ajaks polnud veel mingit piina ja põuda. “Piisava pikkusega” kleit on subjektiivne, aga kui ongi pahkluudeni, siis iseasi. Lühena puhul on ka “päevitunud sääred” labased. Ma ei tea küll kedagi, kes paari tundi hommikujaheduses sukki ei suudaks kanda. Enamik õpetajaid suutis, osad lapsevanemad samuti, lastel olid nagunii sukkpüksid, aga vot leidub ikka neid, kel on iga asjaga probleem.

+7
-31
Please wait...

Postitas:
Kägu

praegu pole tõesti +26, on +29 (Tallinnas, Hobujaamas tabloo näitas). Linn on täis koolijütse, saatjateks kenasti (casual) rõivastes vanemad. Sa vaeseke oled nagu pärl põrsaste seas.

No solva kui tahad ja see su viha lahutab, aga mulle see ei mõju. Vaata – tsiteerid minu postitust, kus on kirjas kellaaeg (kell 9) ja teatad uhkelt, et kell 14 on jah 29 kraadi. Vabandust, aga oled sa lollike?
Lisaks kirjutan justkui hoooopis muust kohast kui su Hobujaama ha Tallinn, aga jälle inimene ei saa aru? Tead sa, just vaatasin, et Kreekas Pios on +37. Tundub sama mõttekas märkus?

! Kas Tallinna koolid alustasid ka täna? Tõenäoliselt vaatasid lihtsalt kooliskäivaid lapsi.

+5
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riided riieteks. Meil oli koguni kaks lapsevankrit saali veeretatud, kuigi ruumi oli vähem kui napilt, sest esimesse klassi astujaid palju.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põlvpüksid võiks täitsa ägedad olla. nt https://www.nst.com.my/world/2017/09/277282/prince-george-starts-first-day-school
Ise käisin ka väikese maakooli esimese koolipäeva aktusel ja pigem vaatasin lapsi. Võiks küll olla kohustuslik koolivorm või vähemalt rangelt soovituslik kanda esimesel koolipäeval ja muudel aktustel valget särki ja tumedat seelikut/pükse.
Lapsevanematele muidugi vormi peale ei suru. See jääb sisemise väärikuse vms küsimuseks.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas proua Irwil olid tõesti algkoolilapsed?

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No solva kui tahad ja see su viha lahutab, aga mulle see ei mõju. Vaata – tsiteerid minu postitust, kus on kirjas kellaaeg (kell 9) ja teatad uhkelt, et kell 14 on jah 29 kraadi. Vabandust, aga oled sa lollike?

Lisaks kirjutan justkui hoooopis muust kohast kui su Hobujaama ha Tallinn, aga jälle inimene ei saa aru? Tead sa, just vaatasin, et Kreekas Pios on +37. Tundub sama mõttekas märkus?

! Kas Tallinna koolid alustasid ka täna? Tõenäoliselt vaatasid lihtsalt kooliskäivaid lapsi.

kas pärliks nimetamine on solvamine?? Kust meie peame teadma, mis kohaga tegu – sa ju ei avalda. Seega ei jäägi muud üle, kui oma mätta otsast läheneda. Saan nüüd aru, et maakoht, ilmselgelt enamik läheb peale aktust tööle (“päris” tööle, mitte kontorisse kohvitama..). Äkki härrased traktoristid ei soovinud ülikondadega rooli minna. Või neil polegi ülikonda…
Igat väikest maakooli “akadeemiliseks asutuseks” nimetada on ka veidi overkill.

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas proua Irwil olid tõesti algkoolilapsed?

Üks oli gümnaasiumis ja teine juba kodust minema lennanud.
Vblla see vanem kärutas memme kooliaktusele; nagunii tal midagi tarka teha pole?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes teemast aru ei saa, see hakkab muidugi mingit seosetut jama ajama ja takerdub ühte näitesse (antud juhul paljastesse säärtesse). Väga perekoolilik!
Sassis peast, hooldamata kätest ja kortsus riietest ei räägi keegi – ininene ei näegi seda, mis temale on igapäevane.

+6
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sassis peast, hooldamata kätest ja kortsus riietest ei räägi keegi – ininene ei mäegi seda, mis temale on igapäevane.

Noh, aga milleks siis see sinu kooliaktuse teater?

Kirjutanud kohe, et “Perekoolikad, teil on pead sassis, käed hooldamata ja riided kortsus!”

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahjuks on selline lodevus ja lohakus nii levinud. inimesed ei viitsi pingutada ja miks peakski, kui nagu siitki näha, siis ongi õige minna aktusele mustades, kulunud, kottis riietes.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida tähendab “hooldamata käed”?

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega matslust eesti geenist välja võta. Vaatasin Margus Leivo ärasaatmidpilte ja üks kuulus proua oli seal triibulise rannakleidi ja valgete tennistega. Loomulikult palja sääri.
Nujah.
PS on välja mõeldud ka 5 või 8 või 10 denised sukkpüksid.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega matslust eesti geenist välja võta.

see vast pole matslus vaid mingi muu asi. vanasti nii küll polnud. kuidas oli vanasti? vanasti oli inimestel linnariided ja koduriided. linnariided olid ikka need paremad ja viisakamad. isegi lastele tehti selgeks et linnariideid peab hoidma ja ei ole mingit müramist nendega. Olid teatririided. ikka pidulikumad. maitse üle muidugi ei saa vaielda. matusele mindi ka alati mustas. mina olen käinud nii matusel, et mul polnud paksemat musta mantlit. aga värvilisega ei sobinud minna! seega tuli panna õhem must. muidugi sai lõdiseda külma käes. vanadel inimestel on isegi arstil käimise riided. ikka need viisakamad.
see ükskõiksuks ürituse ja riietuse vahel on tekkinud viimasel ajal. aga võib-olla on see vabadus hoopis.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga vot leidub ikka neid, kel on iga asjaga probleem.

Selles osas panid nüüd küll täppi!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga vot leidub ikka neid, kel on iga asjaga probleem.

Ja MIKS siis sul on probleem, kuidas keegi riides on?
Kirss tordil on muidugi see russism “Вот”.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii. Milliseid vastuseid ma siis tean, proua selgeltnägija?

hingavast materjalist heledad püksid või põlvpüksid

Tõsiselt või? Põlvpüksid aktusele? Tõenäoliselt pole sa ise väga palju viisakates ja akadeemilise õhustikuga kohtadea viibinud.

aga 26-kraadise ilmaga mina ka sukkpükse jalga ei pane,

Ma kordan – hommikul kell 9 oli siin maanurgas 14 kraadi. Aktus kestus tunni + pool tunnikest klassijuhatajatundi. Seks ajaks polnud veel mingit piina ja põuda. “Piisava pikkusega” kleit on subjektiivne, aga kui ongi pahkluudeni, siis iseasi. Lühena puhul on ka “päevitunud sääred” labased. Ma ei tea küll kedagi, kes paari tundi hommikujaheduses sukki ei suudaks kanda. Enamik õpetajaid suutis, osad lapsevanemad samuti, lastel olid nagunii sukkpüksid, aga vot leidub ikka neid, kel on iga asjaga probleem.

Just-just, leidub ikka neid kel iga asjaga probleem. 🙂 Aga sulle teadmiseks, et hetkel on käimas aasta 2019, mitte 1920.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega matslust eesti geenist välja võta. Vaatasin Margus Leivo ärasaatmidpilte ja üks kuulus proua oli seal triibulise rannakleidi ja valgete tennistega. Loomulikult palja sääri.

Nujah.

PS on välja mõeldud ka 5 või 8 või 10 denised sukkpüksid.

Mis teil muidu nende paljaste säärte vastu on? 😀 Keset suve, mingi suvalise maakooli aktusel???

+22
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Aktus ja riietus