Esileht Väikelaps akutrell ja üleüldse tööriistad

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: akutrell ja üleüldse tööriistad

Postitas:
Kägu

Milline mängu-akutrell on selline asjalik, et peab ikka vastu ka (sh maha viskamisele vastupidav), selline, et ots käiks ringi ka. Ja üleüldse, millised laste tööriistalaudu-komplekte olete kasutanud ja kas rahul või mitte?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui vana laps on? Kas olete mõelnud päris tööriistade ostmisele? Lihtsalt väiksemas formaadis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei harjutaks lapsi, et mänguasjad on suvalt mööda maad laiali viskamiseks. Pigem näitaks, kuidas selle või teisega mängida. Viskamiseks on omad asjad: pallid, rõngad, paberlennukid. Lasteaeda minnes peab “viskeperiood” olema üle elatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mängutrellist Bosch: https://www.4kids.ee/klein-bosch-akutrell-/
ja nt viieaastasele juba päris (eriti kui on nagunii kodus vaja, las puurib natukene ja keerab kruvisid, meil panid lapsed IKEA kruvikeerajaga asju kokku, said kruvida ja jõristada niiet küll sai, ise keerasin ainult üle).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps sai teiseks sünnipäevaks Bosch akukruvikeeraja. Päris tööriista, mitte mänguasja. Veetis palju tunde penoplasti sisse kruvisid keerates. Hetkel hakkab 4 saama. Kasutab järelvalve all isa akutrelli. Saag, haamer, labidas jms on ka väiksemas mõõdus päris asjad ehituspoest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei harjutaks lapsi, et mänguasjad on suvalt mööda maad laiali viskamiseks. Pigem näitaks, kuidas selle või teisega mängida. Viskamiseks on omad asjad: pallid, rõngad, paberlennukid. Lasteaeda minnes peab “viskeperiood” olema üle elatud.

Eks teoorias oleme me kõik tugevad. Aga kindlasti sa tead, et kõik lapsed ei ole ühe vitsaga löödud. Mõni tõesti kuulama vanemate sõna peale esimets-teist korda kordamist, mõne lapsega aga oleme me õppinud asjade mitte viskamist 3 aastat tulemusteta. Just sel põhjusel meil palli ainult õues mängitakse, sest laps lihtsalt ei tunnista, et toas tuleb palli veeretada. M aolen pojaga väga palju vaeva näinud ja näen veelgi, aga ka kogenumad lapsevanemad kõrvalt vaadates vangutavadki ainult pead, et justkui teen kõik nii nagu “peaks”, aga laps lihtsalt on trotsi täis. Muidugi olek salati variant, et ei olegi kodus ühtegi mänguasja…aga siis suudab ta iseennast suurest igavusest igalt poolt alla visata (mispõhjusel ei ole meil lastel ka narisid – kodu kujundades ja ka mänguasju valides arvestan ma sellega, milline on minu laste sotsiaalne küpsus)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poisid pole (olnud) sedalaadi imiteerimisest huvitatud ning on jõukohased päris tööriistad varakult kätte saanud (elektritööriistad muidugi järelevalve all). Mu meelest kui asjal on otstarve, on ka lapsel vähem huvi seda mitteotstarbeliselt (näiteks viskamiseks) kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli lapsepõlves vanaisa juures isegi väike kirves, millega vanaisa harjutas meid puid lõhkuma, väikesed pärishaamrid jne.
Lastel on laste mururehad, laste lumelabidad (ametlikult auto lumelabidas https://www.motonet.ee/et/toode/8500438/Fiskars-Solid-auto-lumelabidas hea ühes tükis valatud, väga vastupidav asi)

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Väikelaps akutrell ja üleüldse tööriistad