Esileht Veebikonstaabel Alaealine ja alkohol

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Alaealine ja alkohol

Postitas:

Miks ei teavitata lapsevanemaid, kui alaealine on jäänud alkoholi tarvitamisega politseile vahele? Samuti tuli trahvinõue lapse nimele lihtkirjana.
Juhul kui laps sellest ise ei räägiks, siis lapsevanem ei peakski asja teadma ? Kuidas alaealine ise trahvi maksab või õigemini mille eest ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peaks teavitatama ja vastav märge tehtama ka protokollile. Vähemalt selline nõue kehtis siis, kui mina veel patrullis olin. Ehk siis, kuna Te olete kätte saanud trahvinõude, ma eeldan hetkel, et tegemist on siiski trahviotsusega, siis peaks lapsel olema u 30 päeva varasemalt saadud protokolli koopia, mille serval peaks olema kõnealune märge. Üldiselt märgitakse sinna kunas, mis kell, kellele ja mis numbril teatatud. Paluge selle protokolli koopiat näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

protokollil selle kohta märget pole, ei isa ega ema ei teavitatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei teadnud enne midagi kui tuli kohtutäituri kiri tähitult ja siis minu nimele. Poiss 16a, ei kõssanud mulle sellest midagi, et trahvi tehti ja, et ka postiga kiri koju tuli( sai ise kirja kätte ja hävitas selle. Trahv oli siis suitsu ja alkohooli tarvitamise eest summa oli ummbes 42¤, kohtutäitur aga nõudis juba oma tasudega 75¤. Mitte keegi ei teavitanud mind enne. Hiljem tahtis kohtutäitur trahvi juba minukäest millest mul polnud õrnaaimugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 14:29; 24.07 13:41; 24.07 15:20; 24.07 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul peaksite oma poja käest küsima, kelle numbri Ta politseile andis. Tean juhuseid kus ema-isa \”on Soomes tööl\” ja vanavanemad lapse eest hoolitsemas. Lõpptulemus ongi selline, et patrull helistab vanavanematele, annab lapse neile üle. Laps ja vanavanemad lepivad kokku, et vanematele midagi ei räägita. Muidugi soovitan jaoskonda ka kohale minna ja väärteotoimikut näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole soomes. Protokoll oli tehtud Tartus, ise elan Lääne-Virumaal. Mulle ei teatatud ja ka poiss võis vabalt edasi ringi jalutada oma sõpradega. Seda seletas mulle alles poiss hiljem kui olin kohtutäiturilt kirja saanud oma nimele. Miks siis kohe ei saadeta väärteotrahve vanemate nimele, alles kohtutäitur teeb seda. Kohapeal mis paber poisile anti, selle ta hävitas kohe ja ka postkasti saadetud teate hävitas kuna see tuli ka tema nimele. Mina sain kirja tähitult, arvatavasti ei oleks ma ka seda muidu näinud. Ühtegi teist vanemat poisil ei ole kellele teatada. Isa on surnud ja vanaema numbrit ta ei teagi. Marru ajas mind ka see , et nende seltskon koosnes peamiselt 18-20a sõpradest, ja neile trahvi ei tehtud, kuigi nemad olid ju need kes poisile ostsid alkohooli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 14:29; 24.07 13:41; 24.07 15:20; 24.07 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis andis laps sõbra numbri ja sõber siis esines lapsevanemana. Selle eest saaks vist identiteedivarguse paragrahvi sellele kõne vastuvõtjale väänata.

Eraldi teema on see, miks saadetakse ametlikud teated paberpostiga paberpostkasti, kust igaüks neid kätte saab? Riigiasutused peaksid saatma inimestele kirju ainult rahvastikuregistris olevale inimese ametlikule e-posti aaadressile, sealt saab need kätte ainult õige inimene ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks saadetakse alaealise nimele sellised asjad, alles siis kui asi kohtutäiturile läheb saadetakse tähitult. Siin tuleks vist natuke seadust muuta, kõik sellised teated lapsevanemale tähitult saata. Muidu need nolgid omaarust on kavalad ja vanemad teada ei saa, kuid lõpuks on trahv 2xsuurem ja lapsevanem muutkui plekkigu. Ja miks ei karistata hoopis neid kes alkohooli ostavad alaealistele, sõbrad, tuttavad ja muud. Kuigi seadus ju näeb seda ette, kes alaealisele alkohooli pakub või ostab saab trahvi,mitte ainult poed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 14:29; 24.07 13:41; 24.07 15:20; 24.07 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ju siis andis laps sõbra numbri ja sõber siis esines lapsevanemana. Selle eest saaks vist identiteedivarguse paragrahvi sellele kõne vastuvõtjale väänata.

Eraldi teema on see, miks saadetakse ametlikud teated paberpostiga paberpostkasti, kust igaüks neid kätte saab? Riigiasutused peaksid saatma inimestele kirju ainult rahvastikuregistris olevale inimese ametlikule e-posti aaadressile, sealt saab need kätte ainult õige inimene ise.[/tsitaat]No ta pidi ikka õiged andmed ju andma, kuida muidu kohtutäituri kiri minuni jõudis. Ja kohtutäitur saatis ka ju koopija sellest protokollist, seal oli vanema ehk minu andmed olemas, telefon kui ka aadress.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 14:29; 24.07 13:41; 24.07 15:20; 24.07 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie asi siis juhtus Ida-Virus ja kuna poiss tuli ise koju protokoll näpus, siis ka valeandmete andmises süüdistada ei saa. Normaalne oleks tõesti kasvõi trahvgi vanematele saata, kui enne ühendust ei võeta ega teatata. ( ei õigusta poissi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti ei saadetagi trahviteateid koju postiga vaid neile tuleb jaoskonda ise järgi tulla. Antud juhul ilmselt saadeti trahv koju, kuna elukoht Tartust üsna kaugel.

Miks ei trahvita sõpru, kes alkoholi ostavad? Tõsieluline dialoog politseiniku ja täisealiste sõpradega alkoholi tarvitanud alaealise vahel.
P: Kust Te alkoholi saite?
A: Andsin mingile mehele raha ja palusin osta?
P: Teil on ju täisealised sõbrad. Ärge valetage, nemad ostsid Teile selle pudeli ju?
A: Ei ostnud. Tegelikult ka, ma andsin raha mingile mehele, tema ostis. Sõpradega sain ma alles hiljem kokku.
Ja nii saabki trahvi ainult alkoholi tarvitanud alaealine, mitte temale alkoholi ostnud sõbrad. Sest nende sõprade vastu tõendeid kuskilt võtta ei ole. Ja kui nende sõprade käest küsida, et kust laps alkoholi sai kõlab üsna üksmeelne vastus, et oli joobes juba enne nendega kohtumist.

Kuidas jõudis täituri kiri õigele aadressile ja miks on ikkagi võimalik, et helistati kolmandale isikule?
Protokollis seadusliku esindaja andmed täidetakse alati lapsevanema andmed või siis kui on lapsele määratud seaduslik esindaja, kes ei ole lapsevanem, siis tema andmed. Hiljem küsitakse kellele teatada ja siis võibki tulla see jutt, et ema-isa Soomes tööl, helistage vanaemale. Või ka lihtne variant, et ema-isa elavad nt Jõhvis, olen Tartus vanaema/tädi/onu/vms sugulase juures. Antud juhul kui kohtutäitur saatis Teile protokolli koopia siis vaadake kas seal on kuskil märge lapsevanemale teatamise kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Veebikonstaabel Alaealine ja alkohol

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.