Esileht Erivajadustega laps Alaealine kurjategija?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Alaealine kurjategija?

Postitas:

Tere, mul mure minu venna pärast kes saab kohe 14.aastaseks.
Üritan võimalikult lühidalt ja detailselt kirjeldada olukorda praegu.
Umbes aasta tagasi sai ta tuttavaks alaealise 2 poisiga, kes on probleemsest perest, sealt algas venna allakäik.
Ei käi koolis, alkohol, narkotikumid, poe vargused ja see toimub juba kõik iga nädal. Ei saa öelda et pere ei kasvata jne, ema teeb endast kõik et vend õigele rajale suunata aga vennal endal sõnaotseses mõttes pohhui,irvitab lihtsalt näkku.
Eile, käis poes vargil täispeaga, enne seda nädalaega tagasi käis kuskil kaubanduskeskuse katusel täispeaga. Poes teeb vargusi nii et lihtsalt avab keset poodi krõpsupaki ja sööb, või võtab alkoholi riiulist alkoholi ja joob seda. Venda ei koti mida politseid, sotsiaaltöötajad, kool, ema, mina räägime. Lihtsalt ta ongi nagu süüdimatu teeb mis tahab ja irvitab näkku.
Minu küsimus, kas erikool e nüüd Maarjamaa Hariduskollegium on talle lahendus? Kas keegi teab kas sellisest pätist saab normaalne kodanik peale sealt koolist lahkumist? Emal on juba närvid nii läbi selle poisi pärast, et süda lööb ka rütmist juba välja.
Mis aitaks et vend õigele teele suunata? Ta ei ole olnud selline pätr varem, teda rikkusid ära 2 poissi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abi võiks olla ehk lihtsalt mujale kolimisest. Ei usu, et pätikoolis korralikuks inimeseks kasvatakse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 00:57; 03.11 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest peaks mõni mode selle teema kuhugi mujale tõstma, pereelusse näiteks. Tõenäosus, et siia trehvab keegi, kellel on kogemusi noorte kurjamitega, ei ole väga suur.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 00:57; 03.11 01:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin sellise fb postituse. Täisnime eemaldasin aga e-posti jätsin. Ehk on abiks ja postitaja ei pahanda kui levitan.

Armsad lapsevanemad!

Pöördun teie poole isikliku abipalvega, hakkan lõpetama magistri õpinguid Tallinna Ülikoolis Sotsiaaltöö erialal ja olen valinud oma lõputöö teemaks Alaealised õigusrikkujad pärast 01.01.2018 aastal jõustunud alaealiste mõjutusvahendite kohandamise puhul.

Minu töö eesmärgiks on teha tugigrupp nendele lapsevanematele, kelle laps on sattunud seadustega vastuollu ja sellest tulenavalt ka politseiga kokkupuutunud.

Kui Sul on kogemus ja veel jaksu, siis palun Sind osalema tugigruppi, mis toimuvad: Novembrist 2019-Märtsini 2020, kord kuus, Tallinnas.
Minu eesmärgiks on välja tuua, see kuidas on pered tajunud seda toetus ja millest tunnevad pered puudust toetuse osutamisel.
Samas pakun ka ise tuge teile läbi tugirühma.
Kõik on konfidentsiaalne!

Kui Sa tunned, et soovid tuge ja oled valmis mind aitama, siis palun saada mulle lühike kirjeldus enda loost (lapse sugu, vanus, rikkumine, kohaldatud meetod, enda enesetunne toetuse/ mõjutusvahendi kohta,kui soovid veel midagi lisada on see väga oodatud), minu meilile birgit48@tlu.ee . Seejärel annan täpsema info kohtumisaegadest, nõusolekuvormi.

Samuti on oodatud kõik täiendavad küsimused minu meilile birgit48@tlu.ee

Parimate soovidega,
Birgit

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvasin üles piirkonnas, kus oli palju selliseid lapsi. Ainus asi, kuidas poistest täiskasvanud kurjategijat ei saanud, oli see, kui lapsevanemad tegid enda jaoks ebamugava otsuse. Kolida kuskile, kus pole võimalust endiste sõpradega kokku saada.

Lähedasel sõbral sama probleem. Laps on saanud nüüdseks juba aastaid tugikeskuste abi, aga pole näha, et sellest suurt abi oleks. Kindlasti ei aita kaasa ka see, et vanemad ei pühenda end lapsele 100% vaid tegelevad aktiivselt enda hobidega: käivad mitu korda nädalas jõusaalis, on tihti komandeeringus jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei aita kaasa ka see, et vanemad ei pühenda end lapsele 100% vaid tegelevad aktiivselt enda hobidega: käivad mitu korda nädalas jõusaalis, on tihti komandeeringus jne.

Komandeeringud ei ole välditavad aga jõusaali saab lapse kaasa võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Erivajadustega laps Alaealine kurjategija?