Esileht Pereelu ja suhted Alaealine tütar elukaaslase ülalpidamisel,kuidas elatisemaksmisega edasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )

Teema: Alaealine tütar elukaaslase ülalpidamisel,kuidas elatisemaksmisega edasi?

Postitas:

Tütar (15) elab oma peika (21) juures,viimase ülalpidamisesl.Nii nagu tema ema elas sama vanana minu ülalpidamisel.Exi isa siis mingit elatist ei maksnud.Kuidas peaksin mina käituma?Kas samamoodi nagu exi isa või maksma elatist eksile (lapse eest)edasi?
Saaksin siis ülejäänud laste elatist sellevõrra tõsta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Su 15 aastane elab kokku 21 aastasega. Ja ainus, mille pärast sa muretsed, on see, kas maksta elatist või mitte?!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.11 09:47; 28.11 09:55; 28.11 10:31; 29.11 06:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

maksa otse tütrele, siis tütre polt saab oma bemmile uued kummid osta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Su 15 aastane elab kokku 21 aastasega. Ja ainus, mille pärast sa muretsed, on see, kas maksta elatist või mitte?!?[/tsitaat]
Ma pidasin tütrega jutuajamise maha,sai võetud lubadus,et enne kool-ülikool lõpuni ja alles siis mõelgu lastesaamisele.Kuna korralik noormees,siis ma ei näe muretsemiseks põhjust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma pidasin tütrega jutuajamise maha,sai võetud lubadus,et enne kool-ülikool lõpuni ja alles siis mõelgu lastesaamisele.Kuna korralik noormees,siis ma ei näe muretsemiseks põhjust.[/tsitaat]

Aa, okei siis. Noh, aga sa rikas vanamees, võid noori ju toetada küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.11 09:47; 28.11 09:55; 28.11 10:31; 29.11 06:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps juba vanematekodust välja kolib, siis ta ju peaks arvestama, et vanemad ei pea enam teda rahaliselt toetama (ikkagi nii iseseisev, et eraldielamiseks küps).
Sest näitkes kui laps kolib välja kodust, kus vanemad on koos, kas siis peavad ka vanemad hakkama talle elatist peale seda maksma? Ja kui siis kas isa või ema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Aa, okei siis. Noh, aga sa rikas vanamees, võid noori ju toetada küll.[/tsitaat]
Ma maksaksin selle raha siis juba ülejäänud 6-le,selles on küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Su 15 aastane elab kokku 21 aastasega. Ja ainus, mille pärast sa muretsed, on see, kas maksta elatist või mitte?!?[/tsitaat]

Mu õde elas 13-aastaselt 24-aastase mehega, nüüdseks on õde 27 ja neil on maja ja kaks last. Alguses oli draamat palju, eriti ema poolt, aga näe, siiski on kõik hästi läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 10:10; 28.11 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja mis sa arvad, kui pikalt see idüll kestab? Aasta? Tütrele peaksid ikkagi finantsiline iseseisvust võimaldama. Vastasel korral saab kutt võimaluse su tütrega manipuleerida: keppi annad siis ostan sulle koolivihiku jne. See, kui laps kodunt ära kolib ei tähenda, et tal pole õigus või vajadus toetusele.

Väga huvitav, et exi jobust isa on sulle eluteel eeskujuks ja teejuhiks. Sul endal ilmselt isa üldse ei olnud. Lammas ja rott ühes isikus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 10:11; 29.11 13:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ja mis sa arvad, kui pikalt see idüll kestab? Aasta? Tütrele peaksid ikkagi finantsiline iseseisvust võimaldama. Vastasel korral saab kutt võimaluse su tütrega manipuleerida: keppi annad siis ostan sulle koolivihiku jne. See, kui laps kodunt ära kolib ei tähenda, et tal pole õigus või vajadus toetusele.

Väga huvitav, et exi isa on sulle eluteel eeskujuks ja teejuhiks. Sul endal ilmselt isa üldse ei olnud. Lammas ja rott ühes isikus.[/tsitaat]
Tal on ju alati võimalus ema koju tagasi tulla,seda enam,et 1/3 korterist kuulub ju talle(jah müüsin 1/3 korteri eksile kredexist saadud raha eest ja ülejäänu kinkisin vanematele tütardele).
Mina ka välistan just seetõttu suhet alaealisega,et ei tahaks hakata õppivat elukaaslast ülal pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh, aga sa rikas vanamees, võid noori ju toetada küll.[/tsitaat]Vastik suhtumine. Isegi kui me ei räägiks konkreetsest inimesest (kellel on teised plaanid), siis \”rikas vanamees\” on tõenäoliselt terve elu püksirihma pingutanud, nüüd tahab enne surma natuke elada ka. Nüüd on noorte kord püksirihma pingutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tütar (15) elab oma peika (21) juures,viimase ülalpidamisesl.Nii nagu tema ema elas sama vanana minu ülalpidamisel.Exi isa siis mingit elatist ei maksnud.Kuidas peaksin mina käituma?Kas samamoodi nagu exi isa või maksma elatist eksile (lapse eest)edasi?
Saaksin siis ülejäänud laste elatist sellevõrra tõsta[/tsitaat]

Issand, ma arvasin, et kogu su ving rahade üle on tiba ülepaisutatud, aga nüüd näen, et loed tõemeeli sekundeid, kuna lapsest saab ametlikult täisealine, et siis enam mitte maksta. Appi! Ega südametunnistust ja armastust tõesti osta saa.

Mis vahet seal on, KUS see laps elab? Kohus on sulle ju määranud elatis maksta või kuidas? Mis eani, 18? Vat siis maksadki, mitte ei leiuta mooduseid, kuidas kõrvale nihverdada. Kohut ei huvita, kas laps elab mingi toetajaga või mitte, seaduse silmis on ta alaealine ja sinul on kohustus.
Ma ei ole selle pügalaga kursis, sest miunu tutvusringkonnas on vaid üks elatisesaaja ja see naine saab palumata aha, mis mõnele teisele oleks kuupalk. Lihtsalt isa hoolib ja poputab oma last.
Sinule määrati (või pigem usun, et võitlesid ikka ise ka selle eest) naeruväärselt väike raha lapse kohta ja sul on sedagi raske ilma vingumata maksta? Ja siis pajatad endast, kui pereeluks sobivast inimesest? Kurat, kus ma selliseid susserdajaid ei kannata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vastik suhtumine. Isegi kui me ei räägiks konkreetsest inimesest (kellel on teised plaanid), siis \”rikas vanamees\” on tõenäoliselt terve elu püksirihma pingutanud, nüüd tahab enne surma natuke elada ka. Nüüd on noorte kord püksirihma pingutada.[/tsitaat]

Just sul on vastik suhtumine. Ma ei kujuta ette, sina vist küll oma lapsi ei aitaks, isegi kui neil poleks toiduraha. Umbes et las saavad ise hakkama.
Ilmselgelt tundsid sa ennast puudutatuna, kuna sul on omal sarnane kogemus elus (et lapsed ootasid sinult abi).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.11 09:47; 28.11 09:55; 28.11 10:31; 29.11 06:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Issand, ma arvasin, et kogu su ving rahade üle on tiba ülepaisutatud, aga nüüd näen, et loed tõemeeli sekundeid, kuna lapsest saab ametlikult täisealine, et siis enam mitte maksta. Appi! Ega südametunnistust ja armastust tõesti osta saa.

Mis vahet seal on, KUS see laps elab? Kohus on sulle ju määranud elatis maksta või kuidas? Mis eani, 18? Vat siis maksadki, mitte ei leiuta mooduseid, kuidas kõrvale nihverdada. Kohut ei huvita, kas laps elab mingi toetajaga või mitte, seaduse silmis on ta alaealine ja sinul on kohustus.
Ma ei ole selle pügalaga kursis, sest miunu tutvusringkonnas on vaid üks elatisesaaja ja see naine saab palumata aha, mis mõnele teisele oleks kuupalk. Lihtsalt isa hoolib ja poputab oma last.
Sinule määrati (või pigem usun, et võitlesid ikka ise ka selle eest) naeruväärselt väike raha lapse kohta ja sul on sedagi raske ilma vingumata maksta? Ja siis pajatad endast, kui pereeluks sobivast inimesest? Kurat, kus ma selliseid susserdajaid ei kannata![/tsitaat]
Ma ei plaanigi armastust osta.Ja elatist maksan ma nagunii rohkem kui kohtu poolt nõutud.Ja raha läheks siis ju teiste laste elatisele otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]talent kirjutas:[/small]

Ma ei plaanigi armastust osta.Ja elatist maksan ma nagunii rohkem kui kohtu poolt nõutud.Ja raha läheks siis ju teiste laste elatisele otsa.[/tsitaat]

Vat, kus geroi – tema maksab NIIGI rohkem! Medalit tahad või miks niisuguse lause peaks välja tooma? Sa pole nagu aru saanud, et need on SINU lapsed. SINA vorpisid klassitäie lapsi valmis ja nüüd hädaldad siin.
Palju sul lapse peale raha läheb? Per kärss, nagu sina oma lapsi nimetasid – palju ühele jääb? Kas tõesti miinimum? Minu meelest oli see sul lausa alla 100¤, on kuskilt meelde jäänud. Tahad öelda, et kohus määraski sellise summa ühele sarisigitajale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Vat, kus geroi – tema maksab NIIGI rohkem! Medalit tahad või miks niisuguse lause peaks välja tooma? Sa pole nagu aru saanud, et need on SINU lapsed. SINA vorpisid klassitäie lapsi valmis ja nüüd hädaldad siin.
Palju sul lapse peale raha läheb? Per kärss, nagu sina oma lapsi nimetasid – palju ühele jääb? Kas tõesti miinimum? Minu meelest oli see sul lausa alla 100¤, on kuskilt meelde jäänud. Tahad öelda, et kohus määraski sellise summa ühele sarisigitajale?[/tsitaat]
Ma poleks seda lauset välja toonudki,kui sa poleks mind süüdistanud selles,et ma maksan punktipealt vaid seda,mis kohus on välja mõistnud.
Ja üldse see pole selle teema mõte vaid see,kes peaks antud juhul last üleval pidama?Kas mees või vanemad?Mina arvan,et mees ja mina ise tegin kunagi samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15a on siiski veel laps ja omandab alles haridust.
Ilmselgelt Sa toetad teda. Ka rahaliselt.
Olenemata sellest, kas ta elab emaga ja ka ema toetab teda.
Või elab ta peigmehega, kes ka omakorda teda toetab.

Kui ta nüüd ostab ise eluks vajaliku, toeta teda otse. Mitte läbi ema siis..Kui peika ja ema toetus läheb elamiseks, on tal võimalus sinu toetus säästa. Uhh milline väiklus..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks selle raha kuhugi eraldi kontole iga kuu ja vaataks, kuidas tütrel läheb. Kunagi ehk saab see suhe otsa, tahab õppima minna või mida iganes, siis on hea kui on mingi rahasumma selleks võtta. Alaealist, kes tahab eraldi elada, kuid kel keskkool või kutsekas veel lõpetamata, küll otse ei toetaks, et sellist olelemist soodustada. St. toetaksin siis ja ainult siis kui laps tegeleb reaalselt hariduse omandamisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mu õde elas 13-aastaselt 24-aastase mehega, nüüdseks on õde 27 ja neil on maja ja kaks last. Alguses oli draamat palju, eriti ema poolt, aga näe, siiski on kõik hästi läinud.[/tsitaat]

Tõsiselt või, see peaks küll paragraafi alla minema. Mul ka tütar 13 ja ei kujuta küll hästi ette põhjendust, miks ta peaks 24 aastasega koos elama. Ei saa sellistest vanematest aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tõsiselt või, see peaks küll paragraafi alla minema. Mul ka tütar 13 ja ei kujuta küll hästi ette põhjendust, miks ta peaks 24 aastasega koos elama. Ei saa sellistest vanematest aru.[/tsitaat]

Tõsiselt jah. Ema oligi vastu, kirjutasin ju, et draamat oli palju. Samas mees oli perekonna tuttav, lausa ema töökaaslane, nii et päris suvaline võõras polnud. Lihtsalt läks nii. Esimene laps sündis neil, kui õde oli 22, nii et ka raseduses vms polnud asi. Koolid said lõpetatud ja siiani rahulikult koos. Mina olin see aeg 12, aga olime mõlemad oluliselt küpsemad kui teised meieealised, praeguste 13-aastaste puhul ei kujutaks ka ette…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 10:10; 28.11 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juriidilisest küljest ei kao sinu kohustus elatist maksta küll mitte kuhugi, kui alaealine mehega elab, iseasi, kas tüdruku emale raha andes see ikka tüdrukuni jõuab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

yxikmees kuniks su laps käib koolis, oled sa kohustatud talle elatist maksma.Äkki siis maksaks otse lapse kontole? juhul kui ta ema juures söömas , magamas ei käi. lapse seisukohalt oleks muidugi hea kui sa ei oleks mitte kunagi mitte midagi maksnud, sisi ta ei peaks sind tulevikus toetama.

Kas sul mõni kohtuasi ka juba kaelas on seoses elatistega ja mis värk on, et isegi teie lapsed ei saa aru, et nii vara ei tasu ringi tõmmata?

Rahvas mis te tõesti arvate, et kui saadate lapse ülikooli, siis te talle raha andma enam ei pea?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]yxikmees kuniks su laps käib koolis, oled sa kohustatud talle elatist maksma.Äkki siis maksaks otse lapse kontole? juhul kui ta ema juures söömas , magamas ei käi. lapse seisukohalt oleks muidugi hea kui sa ei oleks mitte kunagi mitte midagi maksnud, sisi ta ei peaks sind tulevikus toetama.

Kas sul mõni kohtuasi ka juba kaelas on seoses elatistega ja mis värk on, et isegi teie lapsed ei saa aru, et nii vara ei tasu ringi tõmmata?

Rahvas mis te tõesti arvate, et kui saadate lapse ülikooli, siis te talle raha andma enam ei pea?[/tsitaat]
Seadus seaduseks.Seaduse järgi pean ma maksma pool sellest mis ma maksan ja lapse ema arvele,mitte lapse arvele.
Aga tegelikkuses on ta ju elukaaslase ülalpidamisel(nii nagu ka mina kunagi lapse ema ülal pidasin).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ilmselgelt vanemaid ei rõõmusta, kui laps nii noorelt kolib oma mehe juurde. mida vanemana teha? mida mina teeks vanemana?
ütleks ehk, et kui oled nii suur ja iseseisev, tahad kodu mängida, siis mängi. minule emana see ei mmeldiks, aga kas ma peaks lapse kodumängimist siis veel rahastama? elagu kodus ja ma pean teda üleval. kuigi seaduse silmis peaks ma teda üleval pidama kuni 18 saamiseni. seaduse ees oleks see minu kohus. aga lapse kohus pole 18 aastani kodus eldada?
kas laps ei taha kodus eldada, on seal kitsas, palju lapsi emal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seadus seaduseks.Seaduse järgi pean ma maksma pool sellest mis ma maksan ja lapse ema arvele,mitte lapse arvele.
Aga tegelikkuses on ta ju elukaaslase ülalpidamisel(nii nagu ka mina kunagi lapse ema ülal pidasin).[/tsitaat]

Just nimelt! Seadus seaduseks..Inimlik on, et soov oma lapsi toetada tuleb otse südamest-mitte näpuga seadusi järgides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ilmselgelt vanemaid ei rõõmusta, kui laps nii noorelt kolib oma mehe juurde. mida vanemana teha? mida mina teeks vanemana?
ütleks ehk, et kui oled nii suur ja iseseisev, tahad kodu mängida, siis mängi. minule emana see ei mmeldiks, aga kas ma peaks lapse kodumängimist siis veel rahastama? elagu kodus ja ma pean teda üleval. kuigi seaduse silmis peaks ma teda üleval pidama kuni 18 saamiseni. seaduse ees oleks see minu kohus. aga lapse kohus pole 18 aastani kodus eldada?
kas laps ei taha kodus eldada, on seal kitsas, palju lapsi emal?
[/tsitaat]
Kodus on veel 4 õde,korter 4 toaline 92m2 .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]dhelia kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]

Just nimelt! Seadus seaduseks..Inimlik on, et soov oma lapsi toetada tuleb otse südamest-mitte näpuga seadusi järgides.[/tsitaat]
Just,toetakski siis teisi,sellevõrra rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]dhelia kirjutas:[/small]

Just,toetakski siis teisi,sellevõrra rohkem.[/tsitaat]Milliseid lapsi sa millistele eelistad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]yxikmees kirjutas:[/small]
Milliseid lapsi sa millistele eelistad? [/tsitaat]
Neid,kes ei ole elukaaslaste ülalpeetavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]yxikmees kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Neid,kes ei ole elukaaslaste ülalpeetavad.[/tsitaat]Kui sa niikuinii maksad selle raha eksile, mitte lapsele, ja sul on selle eksiga teisi lapsi ka, siis see ju lähebki teistele lastele. Kes sul selle eksiga on. Loogish.
Kui sul selle eksiga aga rohkem ühiseid lapsi pole, eks maksa siis ainult kohtu poolt määratud summa, seni, kui tüdruk mehega koos elab, aga ütle et eks peab selle otseselt lapse peale kulutama – et ta ei peaks tampoonide ja antibeebipillide jaoks mehe käest küsima. Mine tea, see mees võib sinusugune hull olla, kes tahab kohe alaealisele tite taha teha, et too minema ei putkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 83 )


Esileht Pereelu ja suhted Alaealine tütar elukaaslase ülalpidamisel,kuidas elatisemaksmisega edasi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.