Esileht Koolilaps Alaealise jaanipäev

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Alaealise jaanipäev

Postitas:

Mis k.di inimesed need on, kes lubavad oma lastel jaaniõhtul sõpradega omapäi olla?!

Minu 16-a tütar soiub, et tahab sõpradega omaette olla. Seega eksisteerib inimesi, kes lubavad oma alaealisi pühadel omapäi.

Jaanipäev on samasugune püha nagu jõulud ja aastavahetus ja ollakse ainult oma perega.

Nii kaua kuni on jalad minu laua all, seni tähistatakse pühi pereringis.

+6
-58
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40-aastane ja julgen kindlalt väita, et meie generatsioonil olid jaanipäevad ja aastavahetused koos sõpradega alates umbes 15-aasta vanusest.

Teemaalgataja muidugi mõtleb, et ju ma kuskilt külakolka parmuperest pärinen, aga no jäägu talle ta arvamus.

+41
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis k.di inimesed need on, kes lubavad oma lastel jaaniõhtul sõpradega omapäi olla?!

Minu 16-a tütar soiub, et tahab sõpradega omaette olla. Seega eksisteerib inimesi, kes lubavad oma alaealisi pühadel omapäi.

Jaanipäev on samasugune püha nagu jõulud ja aastavahetus ja ollakse ainult oma perega.

Nii kaua kuni on jalad minu laua all, seni tähistatakse pühi pereringis.

Jajahh..ja kui kahe aasta pärast need jalad sinu laua alt kaovad, siis ära nuta, et kõik pühad üksi pead veetma, sest laps ei taha suhelda…

+44
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16 pole alaealine.

+1
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 16-a tütar soiub, et tahab sõpradega omaette olla. Seega eksisteerib inimesi, kes lubavad oma alaealisi pühadel omapäi.

Pr. Iluselu ilmselt elab taas oma frustratsiooni välja.

LOOMULIKULT ta tahab ilma sinusuguse dinosauruseta noortega koos olla.
Saa ükskord üle.
Sinu kasvatusperiood on läbi. Nüüd on aeg vaadata, kas läks õnneks, või mitte.

Sinu puhul ilmselt ei läinud.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sellest ükskõik kas 16a on jaaniõhtul perega või mitte. St võib olla ka mõne teise perega, aga täiskasvanu peaks valvama. Ja täiskasvanu võiks olla üle 20.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sellest ükskõik kas 16a on jaaniõhtul perega või mitte. St võib olla ka mõne teise perega, aga täiskasvanu peaks valvama. Ja täiskasvanu võiks olla üle 20.

Ole täitsa rahulik, küllap seal 16-aastaste tüdrukute seltskonnas mõni üle 20-aastane noormees ka tahab olla 😉

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on jaanid ja aastavahetus just pigem sellised pühad, mida tähistatakse noores eas sõpradega, mitte perega. Tavaliselt kaasneb nende pühadega joomapidu, seega mulle ka ei meeldiks kui 16-aastased tähistavad kuskil järelevalveta. Lubaksin minna, aga ööseks kupataks koju. Vajadusel läheks ise kokku lepitud kellaajal järgi, kui tähistatakse sellises kohas, mis asub kodust kaugemal ja kust laps ise koju ei saa.

PS! Ma ei ole mingi “dinosaurus”, vaid kahekümnendate keskpaigas noor inimene.

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvatuse viga siis, kui 15.aastatat juba kõik pühad koos perega ollakse ja laps sellest aru pole saanud. Ju selles traditsioonis midagi lonkab. Või kas seda ongi.
Mina tahan oma lapse puhul teada, kellega ja kus ta on. Aga ma ei pea nurga taga piilumas olema, et mida nad teevad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ise lõime oma jaanipäeva ja aastavahetuse traditsioomnid tudengina. Kindel sõprade seltskond, kellega koos neid tähistasime. Algul täiskasvanud omavahel, siis hakkas järjest lapsi lisanduma. Kui lapsed said teismeliseks, siis mõnel aastal osad lapsed olid eraldi oma sõpradega, Meie ei keelanud ka, mis mõnu on sunnitud jaanipäeval, nii et ei sundinud. Nüüd on lapsed 20+. Ja üllatusena ei olegi nad oma sõpradega tradtsioone loonud. Enamusel aastatel veedetaks jaanipäev ja aastavahetus meie ja meie sõprade seltsis ning sõprade lapsed on samuti meiega. Noortel juba oma kaaslased ja nende kaaslastel meeldib ka meiega. Huvitav, aga ehk see vahepealne vabakslaskmine tekitas selle, pole kohustus, on nende vaba tahe? Igal juhul on tore, et nad käivad. Käib isegi nende sõprade laps, kus sõbrad ise vahepeal välismaale kolisid ja enamasti meie ühisüritustele ei jõua. Aga nende Eestis elav laps koos elukaaslasega tuleb ikka meie juurde, väidab, et me oleme ta lemmikseltskond.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 40-aastane ja julgen kindlalt väita, et meie generatsioonil olid jaanipäevad ja aastavahetused koos sõpradega alates umbes 15-aasta vanusest.

Teemaalgataja muidugi mõtleb, et ju ma kuskilt külakolka parmuperest pärinen, aga no jäägu talle ta arvamus.

Just. Ma olin korralik tüdruk selles suhtes, et suguelu veel ei elanud, aga pidudel ja baarides hakkasin käima juba 16-aastaselt. Muidugi need olid väikeste kohtade baarid ja metsa sees, kus keegi ikka tuttav oli väljaspool enda seltskonda. Nii tore aeg oli ???? Oma 15-aastast ilmselt nii ei lubaks, aga kodukandi jaanitulele lubaksin tal küll minna oma sõbrannadega või sõbraga.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 17:38; 21.06 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jõulud on perepüha, aga jaanipäev ja aastavahetus on lõbus aeg koos sõpradega. Mina, 50-aastane inimene, tahan olla jaanipäeval ja aastavahetusel lõbusalt koos oma sõpradega ega soovi mingeid turtsuvaid teismelisi sinna meie lõbu rikkuma.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand… Kas keegi päriselt arvab, et see on päris teema v? Ärge toitke trolli!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanueale lähenevast lapsest peab oskama järkjärgult lahti lasta. Selle “kuni sinu jalad on minu söögilaua all” teemaga on mul endal kogemus ja kuna mulle selline suhtumine ei sobinud, kolisin juba 17-aastaselt toonase peika juurde (enne seda olin muidugi luba küsimata jaanipäevadel ja muudel üritustel käinud).

Oma lastel lasen vähehaaval iseseisvuda, annan neile vähehaaval vabadust juurde, muidu nad ei oskagi 18 saades selle korraga sülle kukkunud iseseisvusega midagi tarka peale hakata ja teevad ühe vea teise otsa nagu mina omal ajal. Muideks, oma autoritaarse emaga, kes “jalad söögilaua all” teemat raius ja muidu jäik oli, mul lähedasi suhteid ei ole.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liba

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiskasvanueale lähenevast lapsest peab oskama järkjärgult lahti lasta. Selle “kuni sinu jalad on minu söögilaua all” teemaga on mul endal kogemus ja kuna mulle selline suhtumine ei sobinud, kolisin juba 17-aastaselt toonase peika juurde (enne seda olin muidugi luba küsimata jaanipäevadel ja muudel üritustel käinud).

Oma lastel lasen vähehaaval iseseisvuda, annan neile vähehaaval vabadust juurde, muidu nad ei oskagi 18 saades selle korraga sülle kukkunud iseseisvusega midagi tarka peale hakata ja teevad ühe vea teise otsa nagu mina omal ajal. Muideks, oma autoritaarse emaga, kes “jalad söögilaua all” teemat raius ja muidu jäik oli, mul lähedasi suhteid ei ole.

Sellistest ütlustest võiks hoiduda tõesti. Kunagi vaja vanemat hooldada, võib ka see täiskasvanud laps vanemale öelda, et kuni sa minu toita ja kasida oled, teed nii ja oled nii nagu mina ütlen. Rollid on siis vahetunud, laps on täiskasvanu ja lapsevanem on jälle lapseks muutunud.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 17:38; 21.06 20:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mäletamist mööda ma juba 12-13-aastaselt tähistasin koos sõpradega. küll me ei joonud siis, vaid kondasime niisma ühelt jaanitulelt teisele (Tallinnas).

oma lapsel lubaks ainult sõpradega, keda tunnen ja terveks ööks vaid siis, kui on mingi lapsevanem vms ka. õhtul ei pea perega olema, kui ei soovi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ema selline kontrollifriik nagu teemaalgataja. Kui ema ei luba, siis tuleb teha salaja! 😛

Ise oleksin õnnelik, kui 16-aastane veedab jaaniõhtu sõpradega mitte ei istu arvutis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise oleksin õnnelik, kui 16-aastane veedab jaaniõhtu sõpradega mitte ei istu arvutis.

Üks ei välista teist ju – mul läheb 18a homme sõpradega jaaniõhtut pidama, läpaka ja virtuaalreaalsuse nänni võtab kaasa. Õnneks ühe lauamängu ka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme jaanipäeva oma venna ja õe peredega. Mingil ajal on n.ö pereheitmine, üks või teine laps ei tule enam maale jaanitulele, lähevad mõned aastad mööda – on jälle kohal.
Teema on liba, aga hea arutleda, kuidas pubeka jaoks nõme maakoht on ühteäkki vanemaks saadeks mõnus suvituskoht. Nagu oli enne pubekaiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks märtsis ole tulemusi näha ????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Alaealise jaanipäev