Esileht Pereelu ja suhted Alaealised/noored lapsevanemad

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Alaealised/noored lapsevanemad

Postitas:

Palun vabandust. Ma tõesti ei teadnud, et su keeleoskus nii kehv on. Ülehindasin sind, arvasin, et tegid ühe kirjavea, kirjutasid k asemel g. Aga selgub, et sa ei oska üldse mõtestatud lauset kirjutada. Tahtsid kirjutada lause “Loomulikult ei hakka seda blogi lugema, need paar postitusigi oli piin.”? Saad ju isegi aru, et sel lausel ei ole mitte mingit mõtet. Lähim korektne lause, mida mina suudan välja mõelda on “Loomulikult ei hakka seda blogi lugema, nende paari postitusegi lugemine oli piin”. Kui seda kirjutada tahtsid, siis tegid päris mitu viga (kahes sõnas vale kääne, üks sõna vahelt puudu ja lõpuks ei selle t asemel siiski e, mitte i, nagu eelmises postis väitsid).
No ja lisaks ei ole ka t ja i kõrvuti, ka see ei saa olla trükiviga, või on sul eriti kohmakad sõrmed, mis lausa miu tähte eemalt tähe leiavad.

A sa medsa ei taha gäija? Kaua võib jorrata, osta endale elu. Oli see postitus, mis ta oli, aga no sinusugused on ikka tõeline nuhtlus inimkonnale!

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täitsa ronitav redel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Miks kõik alati teemast kõrvale kalduvad? Kohutavalt tüütu! Leidke endale mingi eraldi variant, kus õigekirja üle vaielda?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.12 02:00; 26.12 18:19; 26.12 19:43; 27.12 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A sa medsa ei taha gäija? Kaua võib jorrata, osta endale elu. Oli see postitus, mis ta oli, aga no sinusugused on ikka tõeline nuhtlus inimkonnale!

Oo, millal inimkond sind kõigi nimel rääkima volitas? Mina üldiselt kirjavigade kallal ei nori. Aga kui inimene ise kirjavigu tehes hakkab teiste kirjavigade kallal norima, siis see häirib küll. Ka siis ma enamasti ei sekku veel. Aga seekord tulid veel täiesti ogarad õigustused, see hakkas tõesti niipalju häirima, et sekkusin.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.12 22:06; 27.12 16:13; 27.12 19:17; 29.12 16:41; 29.12 19:37; 29.12 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on see üks kehvemaid blogisid blogimaastikul. Väga mitte midagi ütlevad postitused, kehvad pildid, halb kirjastiil jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ma ei kirjutanud “k” asemel “g”, vaid “i” asemel “t”. Ehk mitte postitustki, vaid postitusigi.

A lärma edasi.

Palun vabandust. Ma tõesti ei teadnud, et su keeleoskus nii kehv on. Ülehindasin sind, arvasin, et tegid ühe kirjavea, kirjutasid k asemel g. Aga selgub, et sa ei oska üldse mõtestatud lauset kirjutada. Tahtsid kirjutada lause “Loomulikult ei hakka seda blogi lugema, need paar postitusigi oli piin.”? Saad ju isegi aru, et sel lausel ei ole mitte mingit mõtet. Lähim korektne lause, mida mina suudan välja mõelda on “Loomulikult ei hakka seda blogi lugema, nende paari postitusegi lugemine oli piin”. Kui seda kirjutada tahtsid, siis tegid päris mitu viga (kahes sõnas vale kääne, üks sõna vahelt puudu ja lõpuks ei selle t asemel siiski e, mitte i, nagu eelmises postis väitsid).

No ja lisaks ei ole ka t ja i kõrvuti, ka see ei saa olla trükiviga, või on sul eriti kohmakad sõrmed, mis lausa miu tähte eemalt tähe leiavad.

See sõna on siiski korrektne, mitte korektne. Mulle nii meeldivad need teiste kirjavigade kallal norijad, kes isegi lihtsamaid sõnu õigesti kirjutada ei oska.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 15:11; 29.12 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ma ei kirjutanud “k” asemel “g”, vaid “i” asemel “t”. Ehk mitte postitustki, vaid postitusigi.

A lärma edasi.

Palun vabandust. Ma tõesti ei teadnud, et su keeleoskus nii kehv on. Ülehindasin sind, arvasin, et tegid ühe kirjavea, kirjutasid k asemel g. Aga selgub, et sa ei oska üldse mõtestatud lauset kirjutada. Tahtsid kirjutada lause “Loomulikult ei hakka seda blogi lugema, need paar postitusigi oli piin.”? Saad ju isegi aru, et sel lausel ei ole mitte mingit mõtet. Lähim korektne lause, mida mina suudan välja mõelda on “Loomulikult ei hakka seda blogi lugema, nende paari postitusegi lugemine oli piin”. Kui seda kirjutada tahtsid, siis tegid päris mitu viga (kahes sõnas vale kääne, üks sõna vahelt puudu ja lõpuks ei selle t asemel siiski e, mitte i, nagu eelmises postis väitsid).

No ja lisaks ei ole ka t ja i kõrvuti, ka see ei saa olla trükiviga, või on sul eriti kohmakad sõrmed, mis lausa miu tähte eemalt tähe leiavad.

See sõna on siiski korrektne, mitte korektne. Mulle nii meeldivad need teiste kirjavigade kallal norijad, kes isegi lihtsamaid sõnu õigesti kirjutada ei oska.

Haa-haa-haa! Touché.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.12 16:02; 29.12 23:10; 29.12 23:11; 29.12 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõna on siiski korrektne, mitte korektne. Mulle nii meeldivad need teiste kirjavigade kallal norijad, kes isegi lihtsamaid sõnu õigesti kirjutada ei oska.

Jah, on. Sul on õigus. See nüüd oli trükiviga, vajutan ühte tähte nõrgemalt ja jääbki vahelt ära. Ma kahjuks teen tõesti väga palju trükivigu, see on mu nõrkus tõesti. Mul puudub see oskus teksti uuesti läbi lugedes vigu märgata, haaran teksti liiga kiiresti. Enamasti ei märka ma teiste inimeste kirja- või trükivigu ka. Seekord ka ei märganud ja kirjavigade kallal ei norinud. Kirjavigade kallal ma ei nori, ei saagi norida, sest ma ei märka neid. Mind häirisid rumalad vabandused, see et õigustas oma viga trükiveaga, kuigi selliseid trükivigu ei saa olla. Ja seda tegi inimene, kes ise esimesena hakkas kirjavigade kallal norima.

Ja sul on funktsionaalse lugemisega raskusi, kui mind kirjavigade kallal norijaks pead. Seda ma ei teinud. Rumalad vabandused häirisid, kirjavead ei häirinud.

PS. Kui mu teksti loed, siis see “korektne” ei olnud ainus trükiviga selles tekstis, ühte märkasin veel. Kahjuks liiga hilja ja enam parandada ei saanud. Kirjutasin nimelt “mitu” asemel “miu” (seda sa ilmselt ei pea õigekirjaveaks?). See oli täpselt samasugune tähe puudumise trükiviga nagu “korektne”.

PPS. Ma teen vahel kirjavigu ka, juhtub. Aga enamus mu vigu on siiski trükivead. Ja kui keegi mu kirjaveale tähelepanu juhib, siis ma tänan või ei reageeri, mitte ei hakka rumalaid vabandusi välja mõtlema.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.12 22:06; 27.12 16:13; 27.12 19:17; 29.12 16:41; 29.12 19:37; 29.12 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõna on siiski korrektne, mitte korektne. Mulle nii meeldivad need teiste kirjavigade kallal norijad, kes isegi lihtsamaid sõnu õigesti kirjutada ei oska.

Jah, on. Sul on õigus. See nüüd oli trükiviga, vajutan ühte tähte nõrgemalt ja jääbki vahelt ära. Ma kahjuks teen tõesti väga palju trükivigu, see on mu nõrkus tõesti. Mul puudub see oskus teksti uuesti läbi lugedes vigu märgata, haaran teksti liiga kiiresti. Enamasti ei märka ma teiste inimeste kirja- või trükivigu ka. Seekord ka ei märganud ja kirjavigade kallal ei norinud. Kirjavigade kallal ma ei nori, ei saagi norida, sest ma ei märka neid. Mind häirisid rumalad vabandused, see et õigustas oma viga trükiveaga, kuigi selliseid trükivigu ei saa olla. Ja seda tegi inimene, kes ise esimesena hakkas kirjavigade kallal norima.

Ja sul on funktsionaalse lugemisega raskusi, kui mind kirjavigade kallal norijaks pead. Seda ma ei teinud. Rumalad vabandused häirisid, kirjavead ei häirinud.

PS. Kui mu teksti loed, siis see “korektne” ei olnud ainus trükiviga selles tekstis, ühte märkasin veel. Kahjuks liiga hilja ja enam parandada ei saanud. Kirjutasin nimelt “mitu” asemel “miu” (seda sa ilmselt ei pea õigekirjaveaks?). See oli täpselt samasugune tähe puudumise trükiviga nagu “korektne”.

PPS. Ma teen vahel kirjavigu ka, juhtub. Aga enamus mu vigu on siiski trükivead. Ja kui keegi mu kirjaveale tähelepanu juhib, siis ma tänan või ei reageeri, mitte ei hakka rumalaid vabandusi välja mõtlema.

Märkasin ikka, et minu poolt välja toodud viga ei olnud ainuke. Selline tähe puudumine viitab selgelt trükiveale, kuid seda, kas te sõna “korrektne” enne õigesti kirjutada oskasite, jääbki meile siin teadmata. Tsiteeritud postituses kritiseerite selgelt kirjavigu, mitte ainult tema toodud vabandusi (vale kääne, sõna vahelt puudu). Seega on minu funktsionaalse lugemisoskusega kõik korras.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 15:11; 29.12 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märkasin ikka, et minu poolt välja toodud viga ei olnud ainuke. Selline tähe puudumine viitab selgelt trükiveale, kuid seda, kas te sõna “korrektne” enne õigesti kirjutada oskasite, jääbki meile siin teadmata. Tsiteeritud postituses kritiseerite selgelt kirjavigu, mitte ainult tema toodud vabandusi (vale kääne, sõna vahelt puudu). Seega on minu funktsionaalse lugemisoskusega kõik korras.

Jah, tõepoolest, seda võib pidada ka kirjaveaks. Antud juhul mina tean, et see ei olnud kirjaviga. Samas ma tunnistan, et vahel teen ma siiski ka kirjavigu, juhtub. Aga eks Sa võid uskuda mida soovid, minu õigekirja Sinu usk kehvemaks ei muuda.

Sa võtsid mu ühe postituse kontekstist välja. Kui oleksid kogu konteksti lugenud, siis oleksid aru saanud, et ma tegelikult ei kritiseerinud ta õigekirja, vaid ironiseerisin, sest ta õigustas seda ühte kirjaviga väga rumalalt.

Postitsute järjekord oli selline:
Üks kägu kritiseeris blogija kirjavigu. Samas kritiseerivas posituses tegi ise kirjavea.
Teine kägu märkas seda ja ütles talle.
Esimene kägu teatas seepeale, et tegemist on trükiveaga.
Sekkusin mina. Kuna ma teen tõesti palju trükivigu, tean ma hästi, mis tüüpi trükivead on olemas ja seda ka kirjeldasin väites, et ta viga ei saanud olla trükiviga.
Esimene kägu teatas nüüd, et tahtis hoopis kolmandat sõna kirjutada, mis oleks tema arvates võinud trükiviga olla, aga muutis kogu ta lause ebaloogiliseks.
Mina vastasin ja selgitasin, et see lause on nii ebaloogiline ja seega ta ajab tegelikult jama.

Ehk siis ma ei kritiseerinud tegelikult ta õigekirja, ma lihtsalt ironiseerisin selle üle, et ta proovis paaniliselt enda ühte kirjaviga niimooodi õigustada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.12 22:06; 27.12 16:13; 27.12 19:17; 29.12 16:41; 29.12 19:37; 29.12 23:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui keegi mu kirjaveale tähelepanu juhib, siis ma tänan või ei reageeri, mitte ei hakka rumalaid vabandusi välja mõtlema.

Ei taha hästi selle väitega nõustuda. 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.12 16:02; 29.12 23:10; 29.12 23:11; 29.12 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis ma ei kritiseerinud tegelikult ta õigekirja, ma lihtsalt ironiseerisin selle üle, et ta proovis paaniliselt enda ühte kirjaviga niimooodi õigustada.

Üsna sinu moodi siis.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.12 16:02; 29.12 23:10; 29.12 23:11; 29.12 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS. Kui mu teksti loed, siis see “korektne” ei olnud ainus trükiviga selles tekstis, ühte märkasin veel. Kahjuks liiga hilja ja enam parandada ei saanud. Kirjutasin nimelt “mitu” asemel “miu” (seda sa ilmselt ei pea õigekirjaveaks?). See oli täpselt samasugune tähe puudumise trükiviga nagu “korektne”.

Sul oli seal suisa grammatikaviga ka. 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.12 16:02; 29.12 23:10; 29.12 23:11; 29.12 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis ma ei kritiseerinud tegelikult ta õigekirja, ma lihtsalt ironiseerisin selle üle, et ta proovis paaniliselt enda ühte kirjaviga niimooodi õigustada.

Üsna sinu moodi siis.

Nojah. Sa võid seda arvata, kui soovid. Reaalsus on siiski see, et see konkreetne viga võis olla ka trükiviga, see minuga vaidlev kägu tunnistas seda ise ka. Ja mina tean, et see oligi trükiviga. Tema viga ei saanud kuidagi trükiviga olla. Eriti selge oli see peale ta parandust. Ja nagu mitu korda öelnud olen, ma tunnistan, et vahel teen ka kirjavigu, mu õigekiri ei ole kindlasti veatu. Ma ei kaitse paaniliselt ennast rumalate ja ebaloogiliste vabandustega. Nii et mina sarnasust ei näe. Kui mul on päriselt kirjaviga, siis seda ka tunnitan ja olen tänulik, kui keegi mulle mu vea koha kätte näitab.

PS. Kui mu teksti loed, siis see “korektne” ei olnud ainus trükiviga selles tekstis, ühte märkasin veel. Kahjuks liiga hilja ja enam parandada ei saanud. Kirjutasin nimelt “mitu” asemel “miu” (seda sa ilmselt ei pea õigekirjaveaks?). See oli täpselt samasugune tähe puudumise trükiviga nagu “korektne”.

Sul oli seal suisa grammatikaviga ka. ????

Võimalik, see on täiesti võimalik. Oleks muidugi tore ka teada, kus täpsemalt, ma hea meelega õpin oma vigadest. Mõni komaviga? Ma komadega vahel eksin. Või punkt jutumärkide sees, seda mõtled? Ma olen tõesti mingites lausekonstruktsioonides kirjavahemärkidega pisut hädas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 26.12 22:06; 27.12 16:13; 27.12 19:17; 29.12 16:41; 29.12 19:37; 29.12 23:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Alaealised/noored lapsevanemad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.