Esileht Veebikonstaabel Alaealisele tubakatoodete ostmine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Alaealisele tubakatoodete ostmine

Postitas:

Töötan kaupluses, kus müüakse erinevaid tubakatooteid. Seega on meil väga tihti olukordi, kus alaealisega on kaasas täiskasvanu, kes alaealise eest poodi tuleb ja talle tubakat ostab, mille siis ukse taga üle annab. Nüüd seoses tubakaseaduse muutmisega, kus keelatakse ära ka suitsetamistarvikute müük, tuleb neid olukordi kindlasti veel rohkem ette, sest meilt ostetakse väga palju ka piipusid, sigaretipabereid ja filtreid jms tooteid.
Kuidas mina kauplejana pean selles olukorras käituma? On nii ükskõikseid inimesi, kes tulevad koos alaealisega poodi, lasevad tal teha valiku ja siis tasuvad. Jah, arve maksab täisealine, samas valiku ju teeb alaealine ja selle kauba saab oma kätte samuti alaealine. Kas mul on õigus keelduda sellisest müügitehingust? Või kui ma müün, kas mind saab süüdistada pärast alaealisele müümises? Müüjana leian, et ma pean jääma erapooletuks, sest vastutus langeb ikkagi ostu sooritanud täiskasvanule, samas kodanikuna leian, et peaksin sellist ostu takistama. Kuidas oleks seadusandlikust poolest kauplejal õige käituda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kui seadus näeb ette, et müüja võib keelduda joobunud isikule alkoholi müümisest siis kahjuks ei näe see ette, et müüja võiks keelduda täisealisele isikule tubakatoote müümisest, kui müüja arvab, et täisealine annab selle toote üle alaealisele. Sellise regulatsiooni saab muidugi kehtestada poe siseselt. Kui need alaelistele ostjad on pidevalt ühed ja samad, siis võiks info nende tegevuse kohta edastada piirkonnapolitseinikule. Siinkohal saan abiks olla info vahendamisel, parem oleks suhelda e-posti teel: andero.sepp@politsei.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paned üles kaamera (loomulikult ka uksele vastava sildi) ja saadad salvestise politseisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paned üles kaamera (loomulikult ka uksele vastava sildi) ja saadad salvestise politseisse.

Salvestisega on see paha lugu, et esiteks ei ole seal peal nimesid, kes ostis. Teine asi, et salvestisest on kasu siis kui näha, et tubakatoode alaealisele ka üle antakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel Alaealisele tubakatoodete ostmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.