Esileht Rasestumine ja lapse ootamine alakaal ja lapsevoov

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: alakaal ja lapsevoov

Postitas:

Tere!
sooviksin saada last,aga olen pärast esimest last olnud alakaalus.172cm ja kaal 44-45kg.kardan,et ehk pole mu kehal vajalikke vitamiine.Hetkel võtan fooliumhapet ja mamaviti tablette.Toitun suht kehvasti..päeva jooksul pigem näksin midagi.soojatoitu pole ammu söönud korralikult.päevad ei ole ära jäänud.
Kuidas peaksin toimima?kas peaksin kuhugile uurungutele minema?kuhu peaksin pöörduma?
või kui päevad ikka käivad siis on rasestumine võimalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakka korralikult sööma. muid soovitusi polegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan hakata korralikult toituma – hommikul soe puder, lõunal praad, õhtul samuti soe toit + 2 vahepala seal vahepeal nt puuvilja näol. Mingeid uuringuid pole vaja ennem teha, pead ise aru saama, mis asi on normaalne toitumine – kui Sa toitud normaalselt ning ikka midagi juurde ei tule (mis on küll vähetõenäoline), siis võiksid endokrinoloogi juurde minna. Võiksid praegu pöörduda nt toitumisspetsialisti, psühholoogi poole, et saada abi, sest selline alakaal on ohtlik.

Sellise kaaluga ei pruugi Sa üldse rasedaks jäädagi ning kui tõesti jääd, siis suur katkemise oht, sest keha lihtsalt ei suuda rasedust kanda, kui tal enese alalhoiuks piisavalt toitaineid napib. Ja ega lapsel Su kõhus ka hea elu olema ei hakka – tehislikud vitamiinid ei asenda toitumist. Lisaks, võib rasedus Su keha nii ära kurnata, et võid tervise sootuks ära rikkuda ja võivad erinevad organid Sul streikima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin kunagi ka sellises kaalus ja pikkuses ja rasedaks ikka pikka aega ei jäänud-ml polnud enam päevigi.Kui kaalusin lõpuks 56kg ja olin 173 pikk, siis lõpuks jäin ka rasedaks.Muidugi taastusid ka päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suitsetamine nüüd rasestumist küll ei takista. kui palju on neid, kes jätavad maha, kui on jäänud rasedaks (kahjuks muidugi mõned vist ei jäta ka). lisaks ei oleks a-sotsiaalsete kalduvustega peredes ühtegi last, sest need istuvad hommikust õhtuni pudeliotsas, endal pläru hambus.
suitsetamisest võiks loobuda lihtsalt ajal, kui hakata rasedust planeerima. takistama see samas ei saa ju hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine alakaal ja lapsevoov

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.