Esileht Ilu ja tervis alakõhu pekist lahti

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: alakõhu pekist lahti

Postitas:

Käin nädalas 2x jooksmas…nii 5 -6 km ring tuleb. Lisaks kärutamas lapsega keskmisest kiiremat kõndi tehes, ei meeldi uimamine. Alla 2 tunni naljalt väljas ei ole…
Kodus teen üle päeva ka kõhulihaseid (50×3 seeriat pooltõsteid, jalgrattasõitu imiteerivat harjutust aeglaselt 50×3 ja jalatõsteid ühele ja teisele poolele pikali olles 20×3). Leidsin ka hea harjutuste seeria Youtubest http://www.youtube.com/watch?v=1VSblWprexE
teen seda 3 x läbi.

Mure alakõhuga…kuidas sellest pekist lahti saada…mis harjutusi teete?
Või mis nippe soovitate 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, kõige olulisemad kaalu langetamise harjutused tehakse köögis ja toidupoes.

Teiseks, lokaalset rasvapõletust pole olemas. Kui pekk on vale koha peal, siis tuleb sellest lahti saamiseks üldist rasvaprotsenti vähendada. Ainult kõhulihaste harjutustega rasvaprotsenti vähendada üritades jäädki üritama. Inimese lihasmassist 2/3 paikneb alakehas: tuharad, jalad, kere. Seetõttu on kõige tõhusamad harjutused, mis kaasavad kas kogu keha või siis vähemalt alakeha: sörk, jalutamine, kepikõnd, rullitamine, rattasõit, suusatamine, stepper, spinner, ellips, ujumine… Lisaraskustega harjutustest kükk (erinevad variatsioonid), kükist üles hüpped.

Ujumisel on lisaks veel see hea efekt, et 26-kraadises basseinivees kaotab inimene ka liikumatuna rohkem kaloreid kui samal ajal kuival maal olles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 13:47; 28.08 16:36; 28.08 20:19; 29.08 17:18; 30.08 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasvapõletus toimub kõige tõhusamalt pulsivahemikus 120-130. Üle 140 pulsi juures enam keharasvu ei põle, vaid põletatakse süsivesikuid.
Pakun, et Sina teed trenni süsivesikute põletamise pulsiga.
Mina muideks käisin hiljuti matkal. 10-11 tunnised päevad, permanentselt pulsiga 120.
Matkapäevi oli 6, kaotasin 3 kilo. Ja just sealt, kuhu mul rasv kogunenud ka oli – alakõhult. Sangadest sain ka enam-vähem lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teed liiga palju ja liiga intensiivelt kardiot-tulemus ongi see, et põletad koos rasvaga ka lihast, mistõttu tundub, et su alakõht on punnis ja pekine-lihas ei arene. Peaksid tegelema rohkem lihaste kasvatamisega, selleks sobib nt jõusaal, pilates, alakehaharjutused, seljalihaste treenimine ja muu selline, mis annaks lihaskoormust.

Jooksmine kui kogu keha koormav kardio ei sobi rasvapõletamiseks, sest sa mõtle ise, et joostes töötavad kogu keha lihased, seega põleb pekk kogu kehalt, kuid liiga intensiivse kardio ajal põletab keha koos rasvaga ka lihast, seega kasutegurit otseselt eriti ei ole. Lihtne soovitus oleks-ära käi jooksmas. Käruga jalutamisest piisab täiesti, ja jääb ülegi. Kardio ei tohiks olla liiga pikk, 2 h järjest on kindlasti LIIGA pikk ühe päeva kohta, kindlasti mitte liiga kiire, peaksid suutma normaalselt rääkida jalutamise ajal ja peale jalutamist peaksid tundma, et suudad veel trenni teha, mitte, et oled end \”läbi\” jalutanud.

Samuti tasub meeles pidada, et enne ja peale trenni ei tohi süüa ega juua 1,5-2 h. Ei mingit lapsega toidupoest läbihüppamist ja peale trenni snäkkimist. Oma toiduvaliku pead väga kriitiliselt üle vaatama, hakkama tarbima täisteratooteid ja rohkelt kaltsiumit, kanaliha ja salateid, mille soovitaks ise teha, mitte poest osta ja kindlasti jooma u 2 l vett päevas-mida rohkem kaalud, seda rohkem pead jooma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 14:55; 28.08 18:43; 28.08 20:28; 29.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Samuti tasub meeles pidada, et enne ja peale trenni ei tohi süüa ega juua 1,5-2 h. [/tsitaat]

Mina jällegi lugesin hiljuti, et peale trenni tuleks just väike amps teha, et lihased taastuksid. Mingit salatit, puuvilja või aeglaseid süsivesikuid. Vahetuslt pärast trenni ei soovitata kiireid süsivesikuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 15:46; 30.08 12:03; 30.08 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jooksmine kui kogu keha koormav kardio ei sobi rasvapõletamiseks, sest sa mõtle ise, et joostes töötavad kogu keha lihased, seega põleb pekk kogu kehalt, kuid liiga intensiivse kardio ajal põletab keha koos rasvaga ka lihast, seega kasutegurit otseselt eriti ei ole. [/tsitaat]

Palun väga vabandust, aga see on rumal ja väga asjatundmatu jutt. Põhilised asjad, mille vastu see jutt eksib:
1) jooksmise (ja mis iganes muu trenni) intensiivsust saab valida, sobiva intensiivsuse ütleb pulss;
2) jooksmine tervisesportlase mahtudes ei hävita lihast (Väga hea näide: Eesti 12-kordne meister meeste kulturismis – kõik teame kes ta on – teeb regulaarselt aeroobset trenni ja jookseb neil päevadel 5-10 km);
3) lokaalset rasvapõletust pole olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 13:47; 28.08 16:36; 28.08 20:19; 29.08 17:18; 30.08 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ei ole minu jutt rumal, teiseks ei tea sina inimese füsioloogiast ilmselgelt midagi, kolmandaks on suur vahe, kas inimene on juba tippsportlane, kes teeb sporti selleks, et rekordeid parandada või inimene, kes soovib vaid kaalust alla saada niimoodi, et ta keha ei näeks välja nagu lössivajunud nahahulk. Liiga palju kardiot (jooksmine, kõndimine) sellisel hulgal, nagu teemaalgataja kirjeldab, on selgelt liiga palju ja kui sa tahad teada, mis on parim kardioharjutus, siis selleks on üldse hüppenöörihüpped.

Neljandaks arvan, et kui sa jutust aru ei saa, mida ma öelda tahtsin, siis ära kommenteeri mind. Kõike head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 14:55; 28.08 18:43; 28.08 20:28; 29.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks ei ole minu jutt rumal, teiseks ei tea sina inimese füsioloogiast ilmselgelt midagi, kolmandaks on suur vahe, kas inimene on juba tippsportlane, kes teeb sporti selleks, et rekordeid parandada või inimene, kes soovib vaid kaalust alla saada niimoodi, et ta keha ei näeks välja nagu lössivajunud nahahulk. Liiga palju kardiot (jooksmine, kõndimine) sellisel hulgal, nagu teemaalgataja kirjeldab, on selgelt liiga palju ja kui sa tahad teada, mis on parim kardioharjutus, siis selleks on üldse hüppenöörihüpped.

Neljandaks arvan, et kui sa jutust aru ei saa, mida ma öelda tahtsin, siis ära kommenteeri mind. Kõike head. [/tsitaat]

Kui sa ei taha, et sind kommenteeritakse, siis ära anna halba nõu. Miks keegi peaks arvama, et sina midagi füsioloogiast tead? Näiteks lihaseid lagundavalt mõjub paraku hoopis sinu soovitus 2 tundi peale trenni mitte süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 13:47; 28.08 16:36; 28.08 20:19; 29.08 17:18; 30.08 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei anna halba nõu, võtsin ise alla niimoodi üle 30 kg, seega tean täpselt, millest räägin. Teiseks ei lagune lihased kohe peale trenni mittesöömisega, toitumine ja puhkus taastavad lihaskiude. Kohe aga ei tohi süüa, muidu ei ole treenimisest mingit kasu.

Kõige lihtsam oleks kui teemaalgataja reaalselt prooviks ära, sinuga vaielda on nagu vaielda seaga, kes tahtis teise sea asemel kalkuniga ühte heita ehk siis neile, kes ei taha aru saada, ei ole mõtet püüda arusaadavaks teha ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 14:55; 28.08 18:43; 28.08 20:28; 29.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nälgimise, veedieedi ja ajuvaba liha suretamisega saab 30 kilo alla võtta küll, seda tõestavad paljud ajaloosündmused: Leningradi blokaad, küüditamine, holokaust.

Palun pane siia mõned lingid artiklitele, mis tõestavad, et Sinu järgnevad väited on õiged:
1) jooksmine on alati liiga intensiivne;
2) jooksmine 2x nädalas 6 km (ja üle selle) hävitab vähese treenitusega inimese lihaseid;
3) on olemas harjutused (millised?), mis võimaldavad vähendada rasva ainult kõhult nii, et mujale – näiteks rindadele – jääb rasv alles.
4) Lihased ei vaja treeningust taastumiseks muid aineid, kui ainult need, mida organism saab keharasva lagundamisel.

Ootan huviga. Võibolla isegi korrigeerin enda seisukohti, kui allikad on piisavalt autoriteetsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 13:47; 28.08 16:36; 28.08 20:19; 29.08 17:18; 30.08 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu mind harimast erinevatest ajaloosündmusest, kuid vajadusel suudan ise ka lugeda nende kohta.

Mõtle, mida tahad, mina sain kaalust alla, ja tagasi pole tulnud ühtegi kilo.

Mul pole vaja, et sina minu väidetut uskuma peaksid, kui sina oma teada suudad ainult jooksmise ja ohtra söögiga kaalu langetada, siis järelikult sinu meelest sinu jaoks toimib see meetod.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.08 14:55; 28.08 18:43; 28.08 20:28; 29.08 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Liiga palju kardiot (jooksmine, kõndimine) sellisel hulgal, nagu teemaalgataja kirjeldab, on selgelt liiga palju ja kui sa tahad teada, mis on parim kardioharjutus, siis selleks on üldse hüppenöörihüpped.[/tsitaat]
2 korda nädalas 5-6km on kerge soojendus enne põhitrenni,mitte tõsiseltvõetav aeroobne trenn-see on isegi alla miinimumide-miinimumi ,mis on 3x20min aeroobset liikumist nädalas !!
Hüppenöörihüpped kaalulangetuseks !!??? Kui põlved peaksid vastu pidama ,siis ahhilleuse probleemid tulevad kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 20:30; 29.08 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Üle 140 pulsi juures enam keharasvu ei põle, vaid põletatakse süsivesikuid.
[/tsitaat]
Vahemärkusena-rasvad põlevad ka maksimaalse pulsi juures.Lihtsalt koormuse(pulsi) tõusmisel üle ca 140 rasvakulutus ei suurene enam oluliselt ,suurenev energiavajadus kaetakse süsivesikute arvelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 20:30; 29.08 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida te arvate body balance treeningutest? olen 40 aastane, kaalun 60 kg, olen 1,74 pikk. igaalpoolt enam vähem ok aga kõht ja puusad lotendavad 🙁 lisan veel, et 10 a pole midagi teinud, selg on läbi (st. jooksmist, hüppamist ei kannata) või mis trenni te mulle soovitaksite? jõusaal kohe kindlasti ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 20:48; 30.08 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mida te arvate body balance treeningutest? olen 40 aastane, kaalun 60 kg, olen 1,74 pikk. igaalpoolt enam vähem ok aga kõht ja puusad lotendavad 🙁 lisan veel, et 10 a pole midagi teinud, selg on läbi (st. jooksmist, hüppamist ei kannata) või mis trenni te mulle soovitaksite? jõusaal kohe kindlasti ei sobi.[/tsitaat]Miks jõusaal ei sobi? Lotendava keha trimmimiseks on see parim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Miks jõusaal ei sobi? Lotendava keha trimmimiseks on see parim.[/tsitaat]

Just tahtsin ka öelda, et jõusaal just sobibki. Oleneb ju mida seal teha. Jõusaalis saad just valida harjutused või trena¸örid mis selga ei koorma, aga muud keha treenivad. Õpetused ja seletused on tavaliselt seintel kirjas või palud jõusaalitreeneril näidata harjutusi mis selga säästavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhendatud rühmatreeningud nagu Bodypump, Bodybalance jne on väga head – seepärast, et need kavad on järeleproovitud väga laiadel massidel, treenivad kogu keha, seal ei lasta sul viilida ja alati näidatakse kõik harjutused ette. Jõusaal oleks ka kindlasti kasuks, aga seal peab sul samuti mingi kava olema ja keegi peaks juhendama või vähemalt esimesel korral ette näitama harjutuste tehnika. Ilma kavata jõusaali masinatel sporti teha pole üldsegi nii tõhus.

Miks sa arvad, et \”selg on läbi\”, kas sul on mingi ametlik diagnoos, nagu näiteks diski prolaps? Tänapäeval ollakse arvamusel, et erinevate seljahädade algpõhjus umbes 90% juhtudest on nõrgad selja-, kõhu- ja kerelihased. Osa seljajamadest võib kirjutada istuva eluviisi tüsistuste arvele (neist olulisimaks võiks lugeda ehk iliopsoase lihaste lühenemise). Seda mõju vähendab igasugune liikumine ja venitamine (Pilates!).

Seega üks võimalus on selline, et peale 3 kuud kuni poolt aastat paar korda nädalas religioosse järjekindlusega tehtud jõusaali- või rühmatreeningut võiks su selg olla korras terve ülejäänud elu jaoks. Ja keha võibolla paremas vormis kui 10 aastat varem 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.08 13:47; 28.08 16:36; 28.08 20:19; 29.08 17:18; 30.08 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud inimesetüübile pidavat igasugune intensiivne kardiotrenn lihaseid lagundavalt mõjuma. Kägu 28/08/2012 14:55 äkki kuulub nende hulka?? Neid inimesi aga pole palju, ning sellist infot ei tasu universaalinfona jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 15:46; 30.08 12:03; 30.08 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teatud inimesetüübile pidavat igasugune intensiivne kardiotrenn lihaseid lagundavalt mõjuma. Kägu 28/08/2012 14:55 äkki kuulub nende hulka?? Neid inimesi aga pole palju, ning sellist infot ei tasu universaalinfona jagada.[/tsitaat]

Kui sa loed tema toitumisalaseid soovitusi (nt 2h enne ja pärast trenni mitte süüa), siis pole asi konkreetse inimese eripäras, vaid ikkagi toitumises. Kui teed intensiivselt trenni ja ei söö, siis see mõjub lihastele hävitavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Miks jõusaal ei sobi? Lotendava keha trimmimiseks on see parim.[/tsitaat]

mulle ei meeldi jõusaal ja ma ei taha vastu tahtmist käia:( omal ajal tegin bodypumpi, see väga meeldis, nüüd soovitas arst pilatest, pidi seljale väga hea olema aga sobival ajal ja kohas pilatest ei ole, on bodybalance.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 20:48; 30.08 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui sa loed tema toitumisalaseid soovitusi (nt 2h enne ja pärast trenni mitte süüa), siis pole asi konkreetse inimese eripäras, vaid ikkagi toitumises. Kui teed intensiivselt trenni ja ei söö, siis see mõjub lihastele hävitavalt.[/tsitaat]

😀 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.08 15:46; 30.08 12:03; 30.08 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen Jillian Michael 30days shared programmi..Seal level1 on üks harjutus kus ta kommenteerib juurde et see aitab sellest punukesest lahti saada….selili, käed küljel, jalad kõverdatud ülesse 90 kraadi ja siis tõstad puusast ennast üles, alla, kasutades alumisi kõhulihaseid.
Aga no fakt on see et lihtsalt üks või teine harjutus ei aita…sa pead ikka tegema õiget trenni selleks.
Mina siis teengi seda Jilliani trenni ja kohe on level1 lõppemas(10 päeva) ja alustan level2…mõnus trenni 27min päevas ja võtab ikka higi lahti ja tunned kuidas lihased koormust saavad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei anna halba nõu, võtsin ise alla niimoodi üle 30 kg, seega tean täpselt, millest räägin. Teiseks ei lagune lihased kohe peale trenni mittesöömisega, toitumine ja puhkus taastavad lihaskiude. Kohe aga ei tohi süüa, muidu ei ole treenimisest mingit kasu.

Kõige lihtsam oleks kui teemaalgataja reaalselt prooviks ära, sinuga vaielda on nagu vaielda seaga, kes tahtis teise sea asemel kalkuniga ühte heita ehk siis neile, kes ei taha aru saada, ei ole mõtet püüda arusaadavaks teha ka. [/tsitaat]
ma muuseas olen ka üle 30 kilo alla võtnud ja pärast trenni söön alati justnimelt kahe tunni jooksul, sest siis on ainevahetus kiirem ja trenni efekt jõuab paremini kohale. Point ikka ja jälle on selles, et mida süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasvapõletus toimub kõige tõhusamalt pulsivahemikus 120-130. Üle 140 pulsi juures enam keharasvu ei põle, vaid põletatakse süsivesikuid.

Palun kommenteeri rohkem seda teemat- ma ei saa aru, mida tähendab süsivesikute põletamine? Kas see polegi siis sama, mis rasva põletamine?

Ja kui peale sünnitust on kõht suur kaua, kas tegemist on ikka rasvaga või hoopis on mingid lihased välja veninud?

Ma teen ka kogu aeg kõhulihaseid ja käin 1-2 korda nädalas kõht selg tuhar või bodybalance trennis, kärutan ka lapsega. Aga- kõht ikka suur nagu oleks 4-5 kuu rasedust. Ja tundub, et paremal pool on kõhulihas palju suurm ja tugevam kui vasakul pool- see vist pidevast beebi kandmisest paremal käel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis alakõhu pekist lahti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.