Esileht Tööelu, raha ja seadused. Alampalk tõuseb

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Alampalk tõuseb

Postitas:
Kägu

Järgmine aasta tõuseb alampalk 70€. Seega uus alampalk saab olema 654€.

Ma ei tea kuidas edasi. Peab vist ühe töökoha juurde võtma, et kahele lapsele sellist elatist maksta…

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laste emal omal mõtlemist ja piinlik ei ole, siis tuleb kohtusse pöörduda. Elatis-pöörasusest on enamus lapsi haigestunud.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea meel kohe, et mõni isa ka laste peale mõtleb ja oma sissetulekuid suurendab. Teised aravavad, et elatis niii suur, et naine saab selle raha eest endale sooblikasuka ja Porsche osta.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan 35€ elatist rohkem, sobib.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on päris palju asju sellega seotud, ka lasteaiatasud tõusevad…

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnarallit vaadates peabki tõusma. Elektri hinna tõus alles hakkab toodete hindadesse jõudma, väiksemapalgaliste elu ei jõua kuidagi sellele järele, ka alampalga tõusuga mitte.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine aasta tõuseb alampalk 70€. Seega uus alampalk saab olema 654€.

Ma ei tea kuidas edasi. Peab vist ühe töökoha juurde võtma, et kahele lapsele sellist elatist maksta…

Kahjuks ei jää hinnad laste sünnist kuni nende täisealiseks saamiseni samale tasemele. Ka laste kasvatamisel avaldab toiduainete hinnatõus, elektri hinna tõus jne mõju. Alampalk tõuseb, tõuseb ka lasteaiatasu. Huviringide tasusid tõstetakse praktiliselt iga aasta (toon näite Tallinnast, ujumistrennist, kui üle-eelmine aasta oli lapsel trenni kuutasu 60 eurot, eelmine aasta oli kuutasu 70,  siis see aasta juba 80 ja see on kõigest üks näide). Mind ennast see elatiseteema ei puudata, aga kummaline on lugeda, et inimeste arvates jääb laste kasvatamisel elu rahaliselt ühte punkti seisma.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei jää hinnad laste sünnist kuni nende täisealiseks saamiseni samale tasemele. Ka laste kasvatamisel avaldab toiduainete hinnatõus, elektri hinna tõus jne mõju. Alampalk tõuseb, tõuseb ka lasteaiatasu. Huviringide tasusid tõstetakse praktiliselt iga aasta (toon näite Tallinnast, ujumistrennist, kui üle-eelmine aasta oli lapsel trenni kuutasu 60 eurot, eelmine aasta oli kuutasu 70, siis see aasta juba 80 ja see on kõigest üks näide). Mind ennast see elatiseteema ei puudata, aga kummaline on lugeda, et inimeste arvates jääb laste kasvatamisel elu rahaliselt ühte punkti seisma.

Oi-oi, aga kas sa pole siis siit lugenud, et laps ei söögi õieti midagi, eluase oleks sul nagunii, riideid saab kaltsukast poolmuidu, huviringe, trenne ega meelelahutust pole lapsele vaja jne. Lapsele ei kulugi praktiliselt mitte midagi, seega elavad sellest elatisest nii laps, eksnaine kui selle peika ka veel lahedalt ära.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuest aastast elatised ei tõuse. Miinimummääras välja mõistetud elatised külmutatakse (jääb 292.-).

1. jaanuarist elatismäär väheneb. Alussummaks saab 213 eurot, millest tehakse mahaarvamised. Mastaabisääst, kui on lapsed väiksema kui kolmeaastase vahega ja lastega koosoldud päevad (vähemalt 7. päeva kuus).

Eile saatis Justiitsministeerium vastava eelnõu valitsusse. Kui Riigikogu on seadust muutnud, siis pöördud kohe kohtusse elatise vähendamiseks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine aasta tõuseb alampalk 70€. Seega uus alampalk saab olema 654€.

Ma ei tea kuidas edasi. Peab vist ühe töökoha juurde võtma, et kahele lapsele sellist elatist maksta…

Ma elatist maksma ei pea aga lisatööd teen juba ammu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõva tõus küll arvestades hindade meeletut eest ära kihutamist. Elamiseks vähe, suremiseks palju.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei jää hinnad laste sünnist kuni nende täisealiseks saamiseni samale tasemele. Ka laste kasvatamisel avaldab toiduainete hinnatõus, elektri hinna tõus jne mõju. Alampalk tõuseb, tõuseb ka lasteaiatasu. Huviringide tasusid tõstetakse praktiliselt iga aasta (toon näite Tallinnast, ujumistrennist, kui üle-eelmine aasta oli lapsel trenni kuutasu 60 eurot, eelmine aasta oli kuutasu 70,  siis see aasta juba 80 ja see on kõigest üks näide). Mind ennast see elatiseteema ei puudata, aga kummaline on lugeda, et inimeste arvates jääb laste kasvatamisel elu rahaliselt ühte punkti seisma.

On ikka mõmmi mõtlemine mõnel- –Alampalga tõus ei tähenda ülempalga tõusu! Hea on nõuda ja lällata, kui ise raha näitama ei pea!  Miski ei jää ühte punkti seisma, aga selleks tulebki survestada ka teine pool oma rahaelu reaalselt ka tõestama.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei jää hinnad laste sünnist kuni nende täisealiseks saamiseni samale tasemele. Ka laste kasvatamisel avaldab toiduainete hinnatõus, elektri hinna tõus jne mõju. Alampalk tõuseb, tõuseb ka lasteaiatasu. Huviringide tasusid tõstetakse praktiliselt iga aasta (toon näite Tallinnast, ujumistrennist, kui üle-eelmine aasta oli lapsel trenni kuutasu 60 eurot, eelmine aasta oli kuutasu 70, siis see aasta juba 80 ja see on kõigest üks näide). Mind ennast see elatiseteema ei puudata, aga kummaline on lugeda, et inimeste arvates jääb laste kasvatamisel elu rahaliselt ühte punkti seisma.

On ikka mõmmi mõtlemine mõnel- –Alampalga tõus ei tähenda ülempalga tõusu! Hea on nõuda ja lällata, kui ise raha näitama ei pea! Miski ei jää ühte punkti seisma, aga selleks tulebki survestada ka teine pool oma rahaelu reaalselt ka tõestama.

Kahjuks jäi täiesti arusaamatuks su mõte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pange tähele, et plaanitav seadusemuudatus jätab kohtutäituri menetluse alustamise tasu endiselt seotuks alampalgaga. Kuuldavasti harrastavat mõni kohtutäitur iga järgneva kuu elatise võlgujäämisel iga lapse kohta uue menetluse alustamist. Seega võivad kohtutäituri tasud märkimisväärselt laste elatist ületama hakata. Hoiduge võlgu jäämast.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele on kohtu kaudu  välja mõistetud 1/3 alampalgast ehk 194.6€ lapse kohta laste vanuse vahe on 3a ja 3 nädalat ning isa juures käivad üle nädala reede õhtust kella 17 pühapäeva õhtuni 20.30ni ning iga esmaspäeva õhtu 3h

Kodus uue mehega veel 2 last.Kokku 4 last ja peretoetus saan mina.

Mulle endale jääb segaseks mismoodi edasi uuest aastast asi hakkab olema.

Kas 193€lapse kohta või vähendatakse sealt veel?Suht segane ☹

 
<p style=”text-align: center;”>Ei oota halvustavaid kommentaare vaid teie arvamusi</p>

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatis seotakse alampalgast kohe lahti ja hakkab olema ca 200.- lapse kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine aasta tõuseb alampalk 70€. Seega uus alampalk saab olema 654€. Ma ei tea kuidas edasi. Peab vist ühe töökoha juurde võtma, et kahele lapsele sellist elatist maksta…

400 hakkad kahe lapsele maksma, mitte 654.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lastele on kohtu kaudu välja mõistetud 1/3 alampalgast ehk 194.6€ lapse kohta laste vanuse vahe on 3a ja 3 nädalat ning isa juures käivad üle nädala reede õhtust kella 17 pühapäeva õhtuni 20.30ni ning iga esmaspäeva õhtu 3h

Kodus uue mehega veel 2 last.Kokku 4 last ja peretoetus saan mina.

Mulle endale jääb segaseks mismoodi edasi uuest aastast asi hakkab olema.

Kas 193€lapse kohta või vähendatakse sealt veel?Suht segane ☹

<p style=”text-align: center;”>Ei oota halvustavaid kommentaare vaid teie arvamusi</p>

Sinu näite puhul elatise suurus ei muutu, jääb 194,60 lapse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Alampalk tõuseb