Esileht Hobinurk Alates mis vanusest kassi kastreeritakse

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Alates mis vanusest kassi kastreeritakse

Postitas:

Olen uurinud kasside kastreerimise kohta erinevatest loomakliinikutest. Peaaegu igal pool on erinev info.

Üks kirjutab, et kui on juba 2.5 kg, siis on ok, kui juba 4 kuud on ok. Teine jälle väidab, et enne 8-t kuud polevat mõistlik teha. Keskmine on, et 6-kuuselt.’

Meil kassipoeg peaaegu 6 kuud täis. Teeb hommikuti juba kõutsi häält täiega. Vanemat kassi ka kiusab nii, et suu paksult karvu täis (ja võtab kohe täiega hammastega kuklast või saba juurest kõvasti kinni) ja vanemal kassil närvid läbi sellise käitumise peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 23:30; 25.03 11:17; 26.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass käis poole aastaselt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 08:39; 25.03 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu kass oli ka 6-kuune, kui imelik käitumine hakkas, kohe steriliseerisin, mul õuekass

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud tõukasside kasvatajad kastreerivad enne kassipoja loovutamist, ehk 12-13 nädala vanuselt. Sinu kirjelduse järgi ütleks, et sul on tagumine aeg arstivisiit ette võtta. See hormoonide möll võib väga lihtsalt üle minna käitumisharjumuseks, mis jääb alles ka pärast seda kui snip-snip on ära tehtud. Ja kui juba märgistama hakkab, siis on kuri karjas. 6 kuud ei ole kindlasti mitte vara – selles vanuses kassid võivad juba paaritada ja tiineks jääda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 11:07; 25.03 17:33; 25.03 18:53; 26.04 17:02; 14.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma käis ka 6-kuuselt, nii kui esimesed märgid halvast käitumisest tulid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 11:12; 25.03 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No järelikult pean siis valima kliiniku, mis selle asja enne 8-kuuseks saamist ette võtaks.

Aga kuidas aru saada, et kliinik, mille valin, hea on? Ainult kommentaaride järgi netis?

Kas isastele tehakse erinevates kohtades erinevalt? (Emaste kasside kohta olen kuulnud, et erinevalt võidakse teha).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 23:30; 25.03 11:17; 26.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas aru saada, et kliinik, mille valin, hea on? Ainult kommentaaride järgi netis?

Varasemalt ei ole käinud kliinikus? Mina läksin samasse kohta, sest senised kogemused olid head olnud, tagasiside netis ka valdavalt hea. Minimaalselt 7 päeva enne peab olema saanud ussirohtu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 11:12; 25.03 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus kliinikuid arvestab kaalunumbrit ja kui on soov kindlasti kass kastreerida siis pigem teha seda varem kui hiljem. Meie kass käis 5 kuuselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nüüd ei tea, kas räägin õigust või mitte, kuid pikaajalise kassiomanikuna tean enda kogemustest öelda nii:
isased 5-6-kuuselt, ei pea esimest kräunuhoogu ära ootama

emased (st siis steriliseerimine) siis, kui esimene hoog on ära olnud. Mulle on seda loomaarstid nii seletanud, et emane vajab luude ja lihaskonna väljaarenemiseks veidi suguhormoone ja tasuks esimene periood ära oodata (ja siis KOHE lõigata).

Kuna TA küsib ainult isaste kohta, siis jah, pubekana.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nüüd ei tea, kas räägin õigust või mitte, kuid pikaajalise kassiomanikuna tean enda kogemustest öelda nii:

isased 5-6-kuuselt, ei pea esimest kräunuhoogu ära ootama

emased (st siis steriliseerimine) siis, kui esimene hoog on ära olnud. Mulle on seda loomaarstid nii seletanud, et emane vajab luude ja lihaskonna väljaarenemiseks veidi suguhormoone ja tasuks esimene periood ära oodata (ja siis KOHE lõigata).

Kuna TA küsib ainult isaste kohta, siis jah, pubekana.

See esimese jooksuka ära ootamine emastel ei ole sugugi mitte hea soovitus. Enne suguküpseks saamist tehtud steriliseerimine viib rinnanäärme kasvajate tekkimise tõenäosuse põhimõtteliselt nulli. Iga jooksuajaga see tõenäosusprotsent kasvab, jäädes küll steriliseeritud kasside puhul üsna madalaks, aga siiski kõvasti üle nulli. Samuti võib juba selle esimese jooksukaga tekkida kassil emakapõletik, mis on väga raske ja reeglina kohest kirurgilist sekkumist vajav haigus. Kõigele lisaks on juba jooksma hakanud kassil väga raske ajastada operatsiooni ajale kui jooksukat ei ole – paljud peavad päeva-kaks vaid vahet ja siis on uus jooksuaeg. Jah, opereeritakse ka jooksuajal, aga see on mõnevõrra riskantsem. Seega kõige õigem on operatsioon ära teha enne igasugu märkide ilmnemist.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 11:07; 25.03 17:33; 25.03 18:53; 26.04 17:02; 14.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nüüd ei tea, kas räägin õigust või mitte, kuid pikaajalise kassiomanikuna tean enda kogemustest öelda nii:

isased 5-6-kuuselt, ei pea esimest kräunuhoogu ära ootama

emased (st siis steriliseerimine) siis, kui esimene hoog on ära olnud. Mulle on seda loomaarstid nii seletanud, et emane vajab luude ja lihaskonna väljaarenemiseks veidi suguhormoone ja tasuks esimene periood ära oodata (ja siis KOHE lõigata).

Kuna TA küsib ainult isaste kohta, siis jah, pubekana.

See esimese jooksuka ära ootamine emastel ei ole sugugi mitte hea soovitus. Enne suguküpseks saamist tehtud steriliseerimine viib rinnanäärme kasvajate tekkimise tõenäosuse põhimõtteliselt nulli. Iga jooksuajaga see tõenäosusprotsent kasvab, jäädes küll steriliseeritud kasside puhul üsna madalaks, aga siiski kõvasti üle nulli. Samuti võib juba selle esimese jooksukaga tekkida kassil emakapõletik, mis on väga raske ja reeglina kohest kirurgilist sekkumist vajav haigus. Kõigele lisaks on juba jooksma hakanud kassil väga raske ajastada operatsiooni ajale kui jooksukat ei ole – paljud peavad päeva-kaks vaid vahet ja siis on uus jooksuaeg. Jah, opereeritakse ka jooksuajal, aga see on mõnevõrra riskantsem. Seega kõige õigem on operatsioon ära teha enne igasugu märkide ilmnemist.

See võib täitsa tõsi olla. Mu ema emane kass(eelnevalt õe oma aga kuna hakkas igalepoole pissima peale õe esimese beebi sündi ,võttis ema kassi enda juurde) käis opil alles ca 5 aastaselt. Oli muidu toakass, seega tiinust ei tulnud aga see meeletu kräunumine lõpuks hakkas ajudele ja ema juures elades käis vahel ka õues. Ja see kass kahjuks suri emaka ja kõhuõõne kasvajasse 8 aastaselt. Kui arst opereeris, ütles, et ta emakas oli niivõrd palju kasvajaid täis ja kui ta oleks kunagi tiineks jäänud, oleks ta juba sel ajal surnud(emakas oleks lõhkenud).
Olen ka kuulnud/lugenud, et sellises vanuses opp jooksuaja vastu ei pruugi enam aidata aga õnneks tal aitas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 08:39; 25.03 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isastele tehakse erinevates kohtades erinevalt? (Emaste kasside kohta olen kuulnud, et erinevalt võidakse teha).

Isaste kasside protseduuris erinevust ei ole. Vahe on narkoosi tegemises. On kohti, kes annavad sulle tagasi veel magava kassi ja siis pead ise teda jälgima kui ta ärkama hakkab, hoidma soojas, tagama, et ta ennast uimasena ei vigastaks jne. Normaalsest kliinikust saad tagasi üles äratatud kassi, kes ehk tahab veidi rohkem süüa ja magada esimesel päeval, aga käitub normaalselt.

Alati võid ju siia kirjutada, kus kandis loomaarsti otsid ja kindlasti keegi oskab soovitada neid paremaid kohti või ka neid, millest tasub pigem eemale hoida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 11:07; 25.03 17:33; 25.03 18:53; 26.04 17:02; 14.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle sobiks kohad Pirita-kesklinna kandis. Vbl ka Lasnamäel on mingi hea koht (v.a. Pae)?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 23:30; 25.03 11:17; 26.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas isastele tehakse erinevates kohtades erinevalt? (Emaste kasside kohta olen kuulnud, et erinevalt võidakse teha).

Isasel pole eriti midagi erinevalt teha. See on lihtne ja kiire opp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitage Tartus, kuhu minna kassiga steriliseerima, kiimleb juba teist korda kevadel. Hale vaadata, isutu ja hädas endaga. Kindlat ei tohi kiima aeg viia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitage Tartus, kuhu minna kassiga steriliseerima, kiimleb juba teist korda kevadel. Hale vaadata, isutu ja hädas endaga. Kindlat ei tohi kiima aeg viia?

Sa võid seda ootama jäädagi, et see jooksukas ükskord üle läheb. Paljudel kassidel on vaid üks-kaks päeva vahet ja selleks ajaks kui aja saad, jookseb jälle. Lõigatakse ka jooksuajal, see ei ole takistuseks. Parem on muidugi jooksuaegade vahepeal, sest jooksuajal on need organid rohkem verd täis, aga ei ole see ka märkimisväärselt ohtlikum. Mina sinu asemel paneks arstile aja ja siis hoiaks paar päeva enne seda kassi võimalikult pimedas – on lootust, et siis läheb opi ajaks jooksukas üle.

Kliinikut enda kogemusest soovitada ei oska, ei ole tartlane, aga Maaülikooli loomakliiniku kohta olen küll kiidusõnu kuulnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 11:07; 25.03 17:33; 25.03 18:53; 26.04 17:02; 14.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>

Mulle sobiks kohad Pirita-kesklinna kandis. Vbl ka Lasnamäel on mingi hea koht (v.a. Pae)?

Mustakivi kliinik on hea</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoida kassi temale raskel ajal pimedas ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoida kassi temale raskel ajal pimedas ????

Ära omista loomadele inimeste tundeid ja omadusi, sellega võib loomadele liiga teha. Lähtu ikka liigispetsiifikast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.03 11:07; 25.03 17:33; 25.03 18:53; 26.04 17:02; 14.05 15:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Hobinurk Alates mis vanusest kassi kastreeritakse