Esileht Kodunurk Alati õnnestuv kringli retsept

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Alati õnnestuv kringli retsept

Postitas:

Et vältida vastust: \”Otsi netist\”, annan kohe varakult teada, et olen korduvalt netist otsinud/proovinud/katsetanud erinevaid kringliretsepte, aga PÄRIS SEDA ÕIGET pole suutnud siiani leida. Küll jääb kringel kuiv, küll on jahu retseptis nii palju, et terve ahjupann ähvardab kohe-kohe kringli all looka vajuda, küll on 100 muud häda. Mitte et ma ka kõige osavam kööginäpp oleksind, aga üldjoontes saan igasuguste toitudega hakkama.

Palun saatke HÄID, ALATI ÕNNESTUVAID kringli retsepte, kus on koostisaineid õigetes kogustes või olete ise juba miskit läbi katsetanud, proovinud, et mida võiks vähem-rohkem olla jne. Ühesõnaga vajan magusa kringli retsepti, millega saaksin kindla peale välja minna, st, et võin kindel olla, et kringel sobib külalistele pakkumiseks.

Enim olen huvitatud õuna-keedukreemi/¨okolaadi kringlist, et tõesti oleksin väga tänulik. Asjaga kiire, homme juba kringlit vaja. Kringel 10 inimesele umbes.

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma täidiste kohta ei tea, kuid minul on alati ja ainult selle retsepti järgi õnnestunud, mis Sunnuntai jahu pakil on. Kahjuks mul praegu seda jahu pole, et siia retsept kribada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OK, mul ka pole seda jahu käepärast 🙂
aga kui miskit muud siia ei tule, siis tean õhtul poodi just seda jahu otsima minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muhv, mina olen teinud Salme Masso retsepti järgi.
Igal korral õnnestub.
Oleneb jahust ja pärmist ka, natuke peab olema seda tunnetust, et oskad tainast hinnata ja näiteks vajadusel kerge peotäie jahu juurde panna.
Kui sul kodus ta raamatut pole, siis saad retsepti ka netist: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=3987

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 klaasi piima
50 g pärmi
1 tl peenestatud kardemoni
1/2 tl sidruni riivitud koor
1 tl soola
3-4 munakollast või 1 muna ja 2 kollast
150-200 g suhkurt
250 g võid
100 g rosinaid
1 kg jahu

sega pärm 1 tl suhkruga vedelaks, vala leige piima sisse. lisa umbes pool jahukogusest (mina panen 400g) ja sega läbi. võib jääda tükiliseks, kindlasti ei tohi siledaks segada.
kui eelkergitus tõusnud korralikult, lisa sool ja suhkruga vahustatud munad(korralikult vahule). sega läbi ja hakka vaheldumisi lisama jahu ja toasooja võid. või tükelda enne kuubikuteks. selle jahukogusega tavaliselt piisab, et taigen käte küljest lahti lööb. kui ka natuke kleepuma jääb, ära jahu lisa, sest rullimise ajal nagunii ju lisad jahu. vähem jahu on parem.
taigen jääb hästi elastne ja mõnusalt kreemine.

mina olen ära jätnud kardemoni, sidruni koore ja mõnikord rosinad.
see retsept on vanaemaaegsest küpsetiste retseptiraamatust, alati õnnestub, jääb mõnusalt pehme ja kerkib hästi.
eeslergitus on vajalik ja pärast kerkimise ajal tuleb vähemalt 1-2 korda alla lüüa taigen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen teinud selle Angeelika Kangi retsepti järgi http://n2rimata-kont.blogspot.com/2009/11/toorjuustu-glasuuriga-pidusai.html
see on tõesti hea.
Ainult kahte asja peab järgima:
-enne ahju panekut lase kindlasti 10-15 minutit saial kerkida.
-ahjutemperatuur võib algul olla 200 kraadi, kuid soovitan vähendada peale saia ahjupanekut 180ni. Muidu läheb pealt kiiresti pruuniks ja seest jääb toores.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks sul seekord osta kringel ja edaspidi lihtsalt katsetada ja oma kindel retsept välja valida..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan ka kolhoositari poolt välja toodud Angeelika Kangi retsepti. Olen aastaid selle järgi küpsetanud ja see on PARIM retsept, õnnestub alati. Selle retsepti järgi tehtud kringel (saiakesed,kuklid) on ka järgmisel päeval pehmed ja maitsvad.
Aga täidist teen mina järgmiselt:
Rullin taigna lahti, määrin sulavõiga, raputan korraliku kihi suhkrut, siis puistan korraliku kihi mooniseemneid ja riivin peale martsipani. Siis rullin kokku, tõstan rulli küpsetuspaberiga kaetud plaadile ja alles plaadil lõikan rulli keskelt pikuti lõhki ning põimin, nii et lahilõigatud servad sätin ülepoole. Muna-vee-seguga üle, plaadil kerkida ja ahju, nii nagu kolhoositar õpetab. Kokku u 30-40 minutit, olen tikuga katsunud, et kekelt ei oleks toores. Olen vaadanud värvi järgi ja kui on piisavalt jumekas, siis küpsetuspaberi peale pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Alati õnnestuv kringli retsept

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.