Esileht Beebi ja mitmikud Algaja beebiga

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Algaja beebiga

Postitas:

Beebi on 2-nädalane. Kuni tänaseni kulges kõik pigem rahulikult, aga nüüd on mõistus otsa saanud. Seni kakas ta 1-2 korda päevas, mõnikord jäi päev vahele. Täna on tal meeletu isu ja kakamist on nüüdseks olnud täna vist juba 6 korda. Ja siis on tal taas tohutu nälg, sööb jälle peale. Kohe kurjaks läheb tissi peale vahepeal, et nagu oleks liiga vähe piima (samas ta on terve õhtu söönud). Mitte mingit vahet enam pole söömisel ja kakamisel. Beebid ju peaks ikka magama ka.

Käisin just ka imetamisnõustaja juures, laps kogu kenasti kaalu, imemisvõte okei. Kas tal järsku suurenes meeletult toiduvajadus? Ja miks ta enne suutis enamiku ära talletada kehas, kuid nüüd tuleb kohe kõik välja?

Istun kella 19st beebi rinna otsas, selle 6 h jooksul on ta mõned üksikud korrad magama suikunud. Kuidas ta juba ära ei väsi? Olen ise nõrkemas.

Ma saan aru, et laps pole robot ja päevad ongi erinevad, et mõni päev ju ise ka ei saa hästi magada. Kas see ongi lihtsalt see teema?

Mismoodi, emad, end üleval hoiate? Kas ahastus ei tule peale? Nõutus ja lootusetus?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 00:25; 05.11 08:59; 05.11 09:03; 05.11 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu. Igal beebil võib olla rahutumaid aegu. Ilmselt on kasvuspurt ja nn piima juurde tellimise periood (kui tihedamalt imeda saab ema organism aru, et vähe ja tekitab piima juurde). Neid tuleb ette.

Võtadki aja maha, midagi muud ei tee kui ise sööd ja käid wc-s, ülejäänud aja veedadki beebi rinnal või enda kõrval. Voodis v diivanil. Heal juhul kulub 3-4 sellist päeva, vahel ka 7-10. Siis jälle tekib n ö reziim.

 

Joo ise palju (rohkem), toitu ja ole kannatlik. Jah, oledki kuni 10p vaid beebi jaoks. Tukud koos temaga st magadki jupiti jne. Möödub.

 

NB! proovi lamades imetada, väsid vähem ja saad tukkuda need hetkedki, kui ta ei ime.

 

/ema 5-le/

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled sa lugenud mõnda beebi5raamatut, käinud beebi toitmise loengus? Siis peaksid teadma, et beebidel on kasvuspurdid ja sel ajal söövadki rohkem. See on see rinda tagumine, et mina ei vaja raamatuid, mine ei vaja loenguid, kõik on hakkama saanud, aga esimese probleemiga joostaks perekooli, selmet oma ema/ämma käest küsida.

Ja jumala eest – osta lapsele lutt 😀

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled sa lugenud mõnda beebi5raamatut, käinud beebi toitmise loengus? Siis peaksid teadma, et beebidel on kasvuspurdid ja sel ajal söövadki rohkem. See on see rinda tagumine, et mina ei vaja raamatuid, mine ei vaja loenguid, kõik on hakkama saanud, aga esimese probleemiga joostaks perekooli, selmet oma ema/ämma käest küsida.

Ja jumala eest – osta lapsele lutt ????

Pole vaja riielda, eks.

Mul on kolm lutti, talle ei meeldi lutid, olen neidki juba katsetanud, kuigi Itk näiteks keelas lutinduse. Olen käinud loengutes raseduse ajal, ei ole kõik meeles asjad ja reaalselt beebiga kohtudes ununevad pooled olukorrad, mida pole ette veel tulnud. Olen muretseja tüüp ka kahjuks, jah, tegelen ka selle osaga, olen lugenud, et see mõjutab last jne. Mu eelmine rasedus katkestati poole pealt, see mõjutab mind ka siiani, kuigi saan nõustamist ja üldiselt olen täitsa rõõmus inimene.

Ma tõesti pingutan, aga öösel tuleb ahastus ja tohutu väsimus ja hirm, et äkki laps haige. Vajangi just lohutust ja teiste emade sõnu, et kõik normaalne ja saab korda.

Oma ema ei ole kõigil paraku elus.

Ja muide, haiglas sain igas vahetuses olevalt ämmakalt pisut erinevat infot, mitte üks ühele nõu. Sama nt lastearst ja imetsmisnõustsja, viimane ütles näiteks, et beebi peab kakama iga päev, lastearst ütles, et 3 päeva vahet on okei. Jne jne.

Kasvuspurdi kohta olen ka lugenud, pidi tule a kolmandal nädalal, ju siis tuli teisel.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 00:25; 05.11 08:59; 05.11 09:03; 05.11 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahu. Igal beebil võib olla rahutumaid aegu. Ilmselt on kasvuspurt ja nn piima juurde tellimise periood (kui tihedamalt imeda saab ema organism aru, et vähe ja tekitab piima juurde). Neid tuleb ette.

Võtadki aja maha, midagi muud ei tee kui ise sööd ja käid wc-s, ülejäänud aja veedadki beebi rinnal või enda kõrval. Voodis v diivanil. Heal juhul kulub 3-4 sellist päeva, vahel ka 7-10. Siis jälle tekib n ö reziim.

Joo ise palju (rohkem), toitu ja ole kannatlik. Jah, oledki kuni 10p vaid beebi jaoks. Tukud koos temaga st magadki jupiti jne. Möödub.

NB! proovi lamades imetada, väsid vähem ja saad tukkuda need hetkedki, kui ta ei ime.

/ema 5-le/

Aitäh!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 00:25; 05.11 08:59; 05.11 09:03; 05.11 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakamise koha pealt – kui tihti rinda vahetad, kui ta palju rinnal olla tahab? Võib-olla võiks harvemini. Muus osas võta rahulikult ja loomulikult, usalda ennast ja last.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 09:51; 06.11 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Kakamise koha pealt – kui tihti rinda vahetad, kui ta palju rinnal olla tahab? Võib-olla võiks harvemini. Muus osas võta rahulikult ja loomulikult, usalda ennast ja last.

</p>
Haiglas öeldi, et anna nii tihti kui tahab ja kaua tahab, ainult uneleda ei tohi rinnal. Olengi nii teinud, tahab tihti. Kui ei anna, siis pahandab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.11 00:25; 05.11 08:59; 05.11 09:03; 05.11 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebi käitub täiesti normaalselt, proovi mitte muretseda (hea öelda, tean küll :D). Oled väga tubli!

Anna tõesti nii tihti, kui laps tahab ja nii kaua, kui tahab – praegu beebi reguleerib su piimatootmist ja seetõttu on oluline, et sa ei hakkaks mingisugust “normaalset” režiimi taga ajama. Kakamise kohta – mõni rinnapiimalaps kakabki 10 korda päevas, teine kord nädalas. Kui mingit muud probleemi kakaga pole (nt limane kaka või verd roojas), siis pole põhjust pabistada.

Viie lapse ema andis suurepärast nõu, kuula teda. See on küll raske aeg, aga peagi läheb kergemaks. Jaksu sulle!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm lutti, talle ei meeldi lutid, olen neidki juba katsetanud

Palju sa ikka neid kahe nädalaga katsetada oled jõudnud 🙂
Lutti saab “petta” meeldima nt rinnalt võttes tasakesi otse suhu pista.
Igasugu vingeid lutte on, ergonoomilised, õhku läbilaskvad, pehmed, mida iganes, vajadusel leiate sobiva. Ei ole see lutt saatanast midagi.
….kuigi kirjelduse järgi ei olegi teil tingimata seda vaja. Laps alles kohaneb ja harjub meie maailmaga, ta on ju nii uus siin, anna talle aega (ja palju hellust)
p.s. Ära mingit kräppi söö ise, ikka korralikku toitu ja miks mitte rinnapiima soodustavaid teesid 😉

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.11 12:45; 06.11 10:05; 06.11 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oled sa lugenud mõnda beebi5raamatut, käinud beebi toitmise loengus? Siis peaksid teadma, et beebidel on kasvuspurdid ja sel ajal söövadki rohkem. See on see rinda tagumine, et mina ei vaja raamatuid, mine ei vaja loenguid, kõik on hakkama saanud, aga esimese probleemiga joostaks perekooli, selmet oma ema/ämma käest küsida.

Ja jumala eest – osta lapsele lutt ????

Miks PEAB lapsele lutti ostma? Minu beebi ei võtnud ja samas tissi otsas ka ei elanud, mis see lutt talle annab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tänaseks 5-kuune (teine laps) beebi sõi 2–10 elunädalal näiteks nii, et hommikupoolikul peale ööund ca 2h tagant, pärastlõuna (rekord oli al ca 12:30-20:30) veetis sisuliselt süües (paar 10 minutilist pissipausi sain), siis ööunne – esimesed 4-5h magas ning siis sõi 2 korda 3 tunni tagant ning otsast peale. Tuleb lihtsalt üle elada, aga tean hästi kui frustreeriv see on. Jõudu ja tugevat närvi!

PS! Minu esimene beebi sõi nagu kellavärk päevasel ajal iga 3h tagant ning al 3k öösel 1 korra 9h jooksul.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjad, ärge pahandage lolli küsimuse pärast. Mul ka sööb beebi praegu oma 20 korda päevas. Imemisvöte on õige, valus pole, aga kas selline väga tihe imetamine teeb nibudele ka liiga? Millest need lõhed tulevad näiteks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 20:57; 06.11 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Kakamise koha pealt – kui tihti rinda vahetad, kui ta palju rinnal olla tahab? Võib-olla võiks harvemini. Muus osas võta rahulikult ja loomulikult, usalda ennast ja last.

</p>

Haiglas öeldi, et anna nii tihti kui tahab ja kaua tahab, ainult uneleda ei tohi rinnal. Olengi nii teinud, tahab tihti. Kui ei anna, siis pahandab.

Ei-ei. Ma kirjutasin eel- ja järelpiima balansist, kui imetamiskorrad väga tihedad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 09:51; 06.11 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjad, ärge pahandage lolli küsimuse pärast. Mul ka sööb beebi praegu oma 20 korda päevas. Imemisvöte on õige, valus pole, aga kas selline väga tihe imetamine teeb nibudele ka liiga? Millest need lõhed tulevad näiteks?

Jah muidugi see mõjub selle piirkonna nahale. Selleks on nibukreemid ja kompressid.
Samas, miks laps on nii palju rinna otsas (peaaegu igal tunnil?). Tundub osals asendustegevusena, äkki temal just suurem imemisvajadus (ja lutt oleks abiks)
Toidu mõttes võiks süüa pigem järejst pikemalt mitte 5 minutit iga poole tunni tagant.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.11 12:45; 06.11 10:05; 06.11 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadjad, ärge pahandage lolli küsimuse pärast. Mul ka sööb beebi praegu oma 20 korda päevas. Imemisvöte on õige, valus pole, aga kas selline väga tihe imetamine teeb nibudele ka liiga? Millest need lõhed tulevad näiteks?

<p style=”text-align: left;”>Jah muidugi see mõjub selle piirkonna nahale. Selleks on nibukreemid ja kompressid.

Samas, miks laps on nii palju rinna otsas (peaaegu igal tunnil?). Tundub osals asendustegevusena, äkki temal just suurem imemisvajadus (ja lutt oleks abiks)

Toidu mõttes võiks süüa pigem järejst pikemalt mitte 5 minutit iga poole tunni tagant.

Kreemitan igaks juhuks jah juba algusest peale. No ämmakad ja arstid kõik ütlesid, et söögu palju tahab, võib ka olla, et ongi päev otsa rinnal.</p>

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 20:57; 06.11 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ämmakad ja arstid kõik ütlesid, et söögu palju tahab, võib ka olla, et ongi päev otsa rinnal

Küsimus on selles, kas ta ka päriselt sööb (piim tuleb, neelab) või lutsib niisama.
Sa ei pea inimlutt olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.11 12:45; 06.11 10:05; 06.11 14:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Algaja beebiga