Esileht Kodunurk Algaja kokk, kui tahad õnnestunud rooga, järgi TÄPSELT retsepti:)

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Algaja kokk, kui tahad õnnestunud rooga, järgi TÄPSELT retsepti:)

Postitas:

see võiks siin rubriigis olla märgituna esimene teema koguaeg 😉 ja algajatel kokkadel silma all meenutuseks. kahju lugeda neid \”ebaõnne\” lugusid köögist, mille taga enamasti on retsepti vaba tõlgendamine (mitte sobivad asendamised, koguste muutmine, protsesside \”ökonoomitamine\” jnejne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

päris huvitav, miks miinustada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt miinustatakse sellepärast, et tundud üsna ennast täis (mina ei miinustanud, lihtsalt infoks). Täiesti loomulik, et algaja peaks retsepti jälgima.
Ma pole siin ka lademetes teemasid märganud, kus retsepti on meelega muudetud ja see välja ei tule. Pigem on nt valesti aru saadud vms.

See, et ennast meeletult targaks pead ja seda teemat (suht mõttetu infoga) soovid siin esimeseks kleepida, panebki arvatavasti miinused lendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, pealiskaudsust ei saa pahaks panna netis, aga see esimeseks kleepimise lause on täiesti nähtavalt naljaga pooleks ju öeldud:), selleks vist smileyd jms netis loodud on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

järgi retsepti aga mõtle ka peaga. nii palju vigaseid retsepte liigub küll netis, küll uuemates kokaraamatutes. et kui pannkoogitaigen jääb retsepti järgi ikka nii paks, et lusikas seisab sees püsti, siis tuleb lihtsalt vedelikku lisada, pole midagi teha. 😀 eriti jahu sisaldavates retseptides ei tohi seda oma peaga mõtlemise kohta unustada, sest jahud on igal aastal erineva gluteenisisaldusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]see võiks siin rubriigis olla märgituna esimene teema koguaeg 😉 ja algajatel kokkadel silma all meenutuseks. kahju lugeda neid \”ebaõnne\” lugusid köögist, mille taga enamasti on retsepti vaba tõlgendamine (mitte sobivad asendamised, koguste muutmine, protsesside \”ökonoomitamine\” jnejne)
[/tsitaat]

ära ülpa midagiäääööö

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu kui hea kokk tahes, ikka juhtub, et toit läheb aia taha. Mõtle vaid, ka isegi kõige paremini hinnatud kokad lasevad toidu metsa minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kus need \”ebaõnne lood\” on siin? ma pole ühtegi sellist näinud, kus midagi oleks untsu läinud retsepti mittejärgimise tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 15:40; 12.03 17:29; 12.03 19:00; 12.03 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina olin algaja kokk, oli meil päris palju asjalikke kokaraamatuid, aga suurem jagu retsepte kõlasid nagu ulme: keldris oli heal juhul kardulaid & poes kalmaarikonserve, kui vedas, siis porgandit & s makaronnõmi izdeljami pakisuppe ka.

Ikka katse & exituse meetodil. Käsi pysti, kurjad vanainimesed, kes suudavad pannil syya teha, kui koostisosadex on toores kaalikas, kaevuvesi & köömned;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

möödunud nädalast meenub ntx pavlova teema ja paneeritud kooreklops.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kus need \”ebaõnne lood\” on siin? ma pole ühtegi sellist näinud, kus midagi oleks untsu läinud retsepti mittejärgimise tõttu. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]möödunud nädalast meenub ntx pavlova teema ja paneeritud kooreklops.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
nendes mõlemas teemas tegutsesid teemaalgatajad ju usaldavalt retsepti jälgides, ikka läks untsu. Nii et halb näide siia teemasse 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 15:40; 12.03 17:29; 12.03 19:00; 12.03 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olnud. pavlova tegija vähendas oluliselt suhkrukogust retseptis ja kooreklopsi tegija pani kokku kaks erinevat retsepti v tegi omaloomingut paneerides liha munas. täpselt teemasse näited. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

nendes mõlemas teemas tegutsesid teemaalgatajad ju usaldavalt retsepti jälgides, ikka läks untsu. Nii et halb näide siia teemasse :P[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on Katariina333 õigus. Loominguline tegevus ei ole soovitav retseptide puhul..ma ei tea miks siin noored algajad kokad närvi läksid või kohe nagu öeldakse leili läksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 18:10; 13.03 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust need uued retseptid siis ikka tulevad, kui mitte katsetades. Vahel läheb untsu, vahel juhtub just kabedam välja kukkuma. Simple

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 18:55; 13.03 20:38;
To report this post you need to login first.

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat] ei olnud. pavlova tegija vähendas oluliselt suhkrukogust retseptis ja kooreklopsi tegija pani kokku kaks erinevat retsepti v tegi omaloomingut paneerides liha munas. täpselt teemasse näited. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
misasja sa luuletad?
seal pavlova-teemas ei olnud sõnagi juttu suhkrukoguse vähendamisest. asi oli küpsetamise temperatuuris ja ajas, mida peabki loominguliselt ja kogemustest tulenevalt rakendama.
ja kooreklopsi-teemas ei olnud ka juttu, et teemaalgataja oleks selle paneerimise omast peast võtnud. ju tal siis oli selline imelik retsept.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 15:40; 12.03 17:29; 12.03 19:00; 12.03 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eriliselt mõttetu oleks siin luuletama hakata, selle peale annab ikka tulla
http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=8926898

ma söön oma mütsi ära kui te näitate mulle tõsiseltvõetavast allikast pärit kooreklopsi retsepti mis käsib liha jahus-munas paneerida [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

misasja sa luuletad?
seal pavlova-teemas ei olnud sõnagi juttu suhkrukoguse vähendamisest. asi oli küpsetamise temperatuuris ja ajas, mida peabki loominguliselt ja kogemustest tulenevalt rakendama.
ja kooreklopsi-teemas ei olnud ka juttu, et teemaalgataja oleks selle paneerimise omast peast võtnud. ju tal siis oli selline imelik retsept.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]eriliselt mõttetu oleks siin luuletama hakata, selle peale annab ikka tulla
http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=8926898

ma söön oma mütsi ära kui te näitate mulle tõsiseltvõetavast allikast pärit kooreklopsi retsepti mis käsib liha jahus-munas paneerida [small]Kägu kirjutas:[/small]
[/tsitaat]
no mis sa sellest vanast teemast siia näidiseks topid, kui ise rääkisid enne möödunud nädala pavlova teemast, mis oli see http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=8994325
ja paneerimisega kooreklopsi retsept on näiteks see http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=1035
ei ole usaldusväärne või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 15:40; 12.03 17:29; 12.03 19:00; 12.03 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

😀
selle nami-nami retsepti järgi tuleks ok klops ilmselt sest siin ei paneerita liha MUNAS, nagu selles ebaõnnestunud kooreklopsi teemas tehti. seega, mis see nami-nami retsept siia teemasse puutub?
jah, eksisin pavlova teema ajaga, siiski mitte sisuga.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

no mis sa sellest vanast teemast siia näidiseks topid, kui ise rääkisid enne möödunud nädala pavlova teemast, mis oli see http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=8994325
ja paneerimisega kooreklopsi retsept on näiteks see http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=1035
ei ole usaldusväärne või?[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui varem vaatasin huviga teemasid, millele olid vastanud, siis anna andeks, kuid selle teema püstitusega (ja nüüd hilisemate vastustega) tõmbasid endale küll vee peale. Sellest ka miinused….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vist on mitu madala enesehinnaguga Kägu siia teemasse juhtunud kui 1 asjalik ja heatahtlik soovitus nii palju negatiivset ja argumenteerimata vastukaja põhjustab.
aga tänan reageerimast, olen nyyd aru saanud, miks miinustati 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole madal enesehinnang, kuid sinu teemapüstitus tundub ikkagi ülbe. Justnagu kaagutaks oma iseenese tarkusest kõige targem inimene. Ei maksa olla mingi tõekuulutaja, vaid pisut sõbralikum, ja siis on teised ka sõbralikumad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no sellest on mul küll üsna ükskõik 😀
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui varem vaatasin huviga teemasid, millele olid vastanud, siis anna andeks, kuid selle teema püstitusega (ja nüüd hilisemate vastustega) tõmbasid endale küll vee peale. Sellest ka miinused….[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te õiendate, inimene andis soovituse ja mitte isegi õelalt aga nagu harakad kohe nokkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 18:10; 13.03 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kodanikud Käod, ata-ata, nagu harakad siin!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 18:55; 13.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan nagu teemaalgataja, et improviseerima võib hakata siis, kui natukene kogemust hinge taga on. Muidugi võib padualgajal asi suurepäraselt õnnestuda hoolimata improviseerimisest, aga tõenäosus, et ei õnnestu, on suurem.

Alati ei aita kogemus ka. Mul, usinal küpsetajal, läks mõni kuu tagasi üks oluline tort untsu. Lisasin juba järeleproovitud retseptile ühe komponendi ja panin teist natuke liiga palju. Ükshaaval poleks hullu olnud, aga kaks tükki koos andsid tulemuseks ilgelt magusa asja. Rahvas sõi pikkade hammastega. Nii et kogenud inimesed peaksid ka impoviseeimisel ette vaatama :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Algaja kokk, kui tahad õnnestunud rooga, järgi TÄPSELT retsepti:)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.