Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Algaja palub abi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Algaja palub abi

Postitas:
Kägu

Palun abi seosess ovulatsiooni ja raseduse suuruse arvutamisega.

Positiivse ovulatsioonitesti sain 24.07, ehk siis ovulatsioon peaks toimuma 25nda paiku?

Mitmes rasedusnädal mul praegu oleks kui toimus/toimub ka viljastumine?

Aitäh!

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

..ning millal oleks kõige parem aeg minna arstile, et midagi ka näha oleks?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

0 nädal…

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki enne ootaks positiivse rasedustesti tulemuse ära? Ja siis hakka alles arstiaega planeerima.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul ei ole võib-olla veel ov-gi  ära olnud, vähe vara ei ole arstiaega panema hakata?! Kui pos testi said 24.07 ehk eile/üleeile, siis ov toimub sellest 24-48t jooksul. Edasi võtad kenasti ja rahulikult 2 nädalat ja kui päevad ei hakka, siis teed testi ja kui see on positiivne, vot SIIS hakkad arstiaja kohta küsima. Ov ajaks on “rasedus”nädalaid  2+0, päevade algamise tähtajaks umbes 4+, arstile tasub minna 7.-8. rasedusnädalal ehk ca2ndl- kuu aega veel sellest hiljem.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasedusnädalaid hakatakse lugema viimase menstruatsiooni algusest.

Enamasti OV ajaks justkui oleks rasedus juba kestnud 2 nädalat kuigi sel hetkel pole munarakk veel viljastunudki.

Kui OV oli isegi eile siis viljastumine võib toimuda vabalt ka alles homme. Seejärel läheb veel aega kuni viljastunud munarakk emakaseina kinnituks ja alles siis hakkab keha HCG tootma, et rasedustest üldse midagi näidata saaks. Alguses tõuseb HCG tase aeglaselt, et üldse saaks raseduseks nimetada.

OV pos rasedustesti võid saada tundlikuma testiga varasemalt u 10 päeva pärast, aga pigem 14 päeva pärast.

Arstile tasub alles siis minna kui oled ülse pos.testi saanud ja u 7-8 nädal.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja

Kuna hea õnne korral esmarase, siis loomulikult tahan kõike raamatu järgi 🙂

Ovulatsiooni tundsin, et see on ilmselt ka toimunud, kas ka viljastumine, selgub siis paari nädala jooksul 🙂

Kuna see nädalate arvutamine on minu jaoks väga segane, siis mõtlesin, et uuringi, mitmes nädal niiöelda on ovulatsiooni ajal ja millal peab minema arstile, et midagi oleks näha.

Ei tahaks väga vara minna..

Tänades!

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.kalkulaator.ee/et/raseduskalkulaator/

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arstile helistad ja paned aja siis, kui oled saanud positiivse testi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja

Kuna hea õnne korral esmarase, siis loomulikult tahan kõike raamatu järgi 🙂

Ovulatsiooni tundsin, et see on ilmselt ka toimunud, kas ka viljastumine, selgub siis paari nädala jooksul 🙂

Kuna see nädalate arvutamine on minu jaoks väga segane, siis mõtlesin, et uuringi, mitmes nädal niiöelda on ovulatsiooni ajal ja millal peab minema arstile, et midagi oleks näha.

Ei tahaks väga vara minna..

Tänades!

Kui naiivne saab olla.. 🤦‍♀️

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See peab olema libateema

Teisiti ei ole lihtsalt võimalik.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult ei anna ovulatsiooni ajale ajastatud vahekord mingeid garantiisid, kuid positiivne meelestatus midagi halvemaks küll ei tee. On neid paare, kel kohe õnnestub, kuid rohkem muidugi neid, kellel see kauem aega võtab.  Ei tasu lihtsalt masenduda, kui asi kohe ei õnnestu. Samas ei mõista, miks keegi peaks end juba eos häälestama, et esimesel korral ei õnnestu.

Juhul kui viljastumine toimus 25.07, siis arsti juurde oleks mõistlik minna augusti lõpus või septembri alguses.

Loodan, et saad kiirelt oma triibud!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja..

Küsin, miks see peaks olema libateema?

Kas tõesti see foorum siin ei ole selleks, et kogemusteta rasestuda sooviv naine küsib selliseid asju?

Küsin ka teise kommenteerija kohta kes arvab, et see teema on “Naiivne”, miks? Kui kõik läheb raamatu järgi ja plaanipäraselt, siis on need küsimused ju vägagi õigustatud.

Vabandan, kui kellelegi liiga olen teinud, aga jään arvamusele, et foorum peakski olema arutelu koht:))

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult ei anna ovulatsiooni ajale ajastatud vahekord mingeid garantiisid, kuid positiivne meelestatus midagi halvemaks küll ei tee. On neid paare, kel kohe õnnestub, kuid rohkem muidugi neid, kellel see kauem aega võtab. Ei tasu lihtsalt masenduda, kui asi kohe ei õnnestu. Samas ei mõista, miks keegi peaks end juba eos häälestama, et esimesel korral ei õnnestu.

Juhul kui viljastumine toimus 25.07, siis arsti juurde oleks mõistlik minna augusti lõpus või septembri alguses.

Tänan, see on asjalik vastus 🙂

Eks ma jooksvalt annan teada, kas õnnestub augustis triibulised saada. Hetkel umbes DPO3 ja mingeid tunnuseid ei ole, punnid on näkku tekkinud ilmselt progesterooni tõusust, aga see on mul tavaliselt ka enne päevi.

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu sul ei ole ega saa olla mingeid raseduse tunnuseid, palun ära nüüd päris ogaraks mine esimese kuuga. Pealegi kattuvad varajase raseduse ja pmsi sümptomid sajaprotsendiliselt, seega tuleb kannatada kuni test midagi näitab või päevad hakkavad. Pärast nutad silmad peast, kui esimese kuuga ei õnnestunud, milleks seda stressi endale tekitada? Pool aastat on terve ja normaalse naise rasestumiseks tavaline aeg.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on

https://www.upload.ee/files/14364068/Screenshot_20220727-113420_Chrome.jpg.html

Käisin täna hcg testi tegemas. Tulemusest ei saa arukas miskit pahasto.

Äpi järgi peaks olema 6+1 arstile alles saan 11.08

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult ei anna ovulatsiooni ajale ajastatud vahekord mingeid garantiisid, kuid positiivne meelestatus midagi halvemaks küll ei tee. On neid paare, kel kohe õnnestub, kuid rohkem muidugi neid, kellel see kauem aega võtab. Ei tasu lihtsalt masenduda, kui asi kohe ei õnnestu. Samas ei mõista, miks keegi peaks end juba eos häälestama, et esimesel korral ei õnnestu.

Tänan, see on asjalik vastus 🙂

Eks ma jooksvalt annan teada, kas õnnestub augustis triibulised saada. Hetkel umbes DPO3 ja mingeid tunnuseid ei ole, punnid on näkku tekkinud ilmselt progesterooni tõusust, aga see on mul tavaliselt ka enne päevi.

Selle ajaga pole sul veel “viljastunud” munarakk emakasse pesaastumagi jõudnud ja juba otsib tunnuseid 😀

Iiveldust jne sümptomeid  tekitab ikka tõusev HCG, mis tekib peale edukat pesastumist.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja sul ei ole 3 DPO, kui sa said vaevu 3 päeva tagasi positiivse ov testi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kogemusteta rasestuda sooviv naine küsib selliseid asju?

Rasestuda sooviv naine peaks enne rasestumist omandama mingi põhihariduse. Selles on asi.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Huviline

Mis kuradi hcg??? Päris lolliks oled keeranud peast? Ja mis moodi saab sul 6+1 olla, kui 3p tagasi oli ovulatsioon???

Tõesti, palun ära saa veel lapsi.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kuradi hcg??? Päris lolliks oled keeranud peast? Ja mis moodi saab sul 6+1 olla, kui 3p tagasi oli ovulatsioon???

Tõesti, palun ära saa veel lapsi.

Saad ikka aru, et see pole sama inimene? Ta postitas oma kommentaari teise teemasse ka.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja

Jah tõesti, see hcg vààrtustega 6+1 on siin teemas keegi teine, me ei ole samad isikud.

samas, ma tulin siia foorumisse küsima nõu ja arvamusi ja saan sellise sõimu osaliseks?? Kas tõesti see on see koht?

oma haridusteed ma siin ei kommenteeriks aga arvan siiralt, et teiste halvustamine ja mõnitamine ei ole selle foorumi eesmärk.

Vabandan, et üldse midagi küsida ja teemat püsitiada julgesin.

lahkun siit foorumist ning soovin kõigile edasipüüdlejatele kindlat meelt ja rasvaseid triipe!

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah tõesti, see hcg vààrtustega 6+1 on siin teemas keegi teine, me ei ole samad isikud.

samas, ma tulin siia foorumisse küsima nõu ja arvamusi ja saan sellise sõimu osaliseks?? Kas tõesti see on see koht?

oma haridusteed ma siin ei kommenteeriks aga arvan siiralt, et teiste halvustamine ja mõnitamine ei ole selle foorumi eesmärk.

lahkun siit foorumist ning soovin kõigile edasipüüdlejatele kindlat meelt ja rasvaseid triipe!

Pigem üritatakse sind siin maapeale tuua su “raamatu järgi” rasestumisel. Mingeid tunnuseid otsima hakata kolm päevale peale ovulatsiooni ja uskuda, et piisaski ühest seksist, et rasedus tekib, on ikka ülim lihtsameelsus.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära veel lahku, ma nüüd puhtast uudishimust tahaks teada, kas oled siis rase või mitte 😀

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja jälle

Jah, seda teemat ma veel uudishimust loen, mida keegi siin veel kirjutab või kommenteerib.

Aga uut teemat selles foorumist tegema ei hakka- asjalikku vastust niikuinii ei saa, parem helistada ämmaemanda nõuandeliinile 🙂 Minu küsimus oli kõigest, et milline rasedusnädal on ovulatsiooni ajal 🙂

“Raamatu järgi” niipalju, et mõõtsin täna BBT, mis näitas 36,6 seega suuri lootusi ei pane, kuna see on mu tavaline kehatemperatuur ning pärast ovulatsiooni on tavaliselt 36,9 kanti.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Raamatu järgi” niipalju, et mõõtsin täna BBT, mis näitas 36,6 seega suuri lootusi ei pane, kuna see on mu tavaline kehatemperatuur ning pärast ovulatsiooni on tavaliselt 36,9 kanti.

Dear lord…

Mis sümptomeid sa loodad, kui sul oli ovulatsioon 3 päeva tagasi?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, seda teemat ma veel uudishimust loen, mida keegi siin veel kirjutab või kommenteerib.

Aga uut teemat selles foorumist tegema ei hakka- asjalikku vastust niikuinii ei saa, parem helistada ämmaemanda nõuandeliinile 🙂 Minu küsimus oli kõigest, et milline rasedusnädal on ovulatsiooni ajal 🙂

No kuna sul oli ovulatsioon juba nii ammu, siis võib ütelda, et sisuliselt võid juba hakata vankrit välja valima. Phm kohe on ju sünnitus.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks on vaja mõnitada?

Kõik ei teagi kohe kõike. Inimene õpib terve elu.

On ka naisi, kes jäävadki ühest seksist rasedaks, kus Teie teate, et just TA pole see naine?

Ma loodan küll, et läks õnneks ja beebi teeb pesa. Olen olnud triibupüüdja aastaid ning see tee on masendav. Oma triipe üritasin mõlema lapsega üle 2a enne kui need tulid.

Olen sammuti peale päevi arvutanud, et millal laps sünniks ja mis ajal oleks arstile vaja minna. Ov teste teinud ning lootnud, et nüüd läks õnneks ning tunnuseid otsinud peale positiivset ov testi. See kõik ongi normaalne. Lihtsalt see lõpuks võib viia ainult ennast stressi ja see lihtsalt ei aita beebi tegemisele kaasa. Aga me kõik, kes triipe proovivad käime selle tee läbi. 🙂

TA, pea püsti ja ära võta neid nõmedaid kommentaare südamesse.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, kui sa oled oma basaaltemepratuuri juba mõned kuud jälginud ja tead täpselt selle mõõtmise järgi kuna toimus temperatuuri tõus ja, kui peale seda tõusu temperatuur alla ei läinud ning haigestunud ka pole, siis võid olla rase. Muidugi on kindlam ära oodata oletatava päevade algus, sest nii hullult pabistada ja netist otsida tunnuseid on mõtetu. Viid ennast liiga stressi.

Neid õelaid kommentaare ära pane tähele. 😉

Parimate soovidega, Liblikas

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See peab olema libateema

Kui tegemist on noore inimesega, kes esmakordselt üritab rasestuda, siis pole siin millegi üle imestada. Paar teemat allpool tuntakse jälle huvi, kas teate kedagi, kes on rasedaks jäänud 45 aastasena loomulikul teel. Imesid ikka juhtub, aga selle teadmisega pole suurt midagi peale hakata.

+2
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Algaja palub abi