Esileht Kodunurk Algaja rohenäpp.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Algaja rohenäpp.

Postitas:

Kas elupuuhekki saab istutada ka suvel või sügisel?
Kas sügiseti on lootust saada istikuid soodsama hinnaga, oskab keegi ka õelda nt, ms hinna eelmisel aastal 100-120 cm istik maksis?
Kas sügisel on saada ülejäägid, ehk kui soovin osta nt. 100 istikut, on see reaalne, et saan nii palju?
Kui palju 100 cm istikuid pannakse meetri peale, kas üks või kaks?

Kardan, et kevadel ei jõua istutada, aga sooviks sel aastal ikka elupuud kasvama panna.

Tänan vastuste eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil see aasta sama plaan. Plaan on juba varem olnud, aga eks see on kallis lõbu.
Kõigepealt pead välja valima, mis elupuid sa tahad. Braband on kõige odavam variant. Mulle meeldib aga Smaragd. Ma ei taha üldse tihedat hekki vaid eraldiseisvaid puid. Puude vahe siis tuleb tõenäoliselt üle meetri. Nüüd veel mõtlesin, et näiteks iga kahe Smaragdi järel panna mingi kollakam elupuusort. Äkki on nii huvitavam. Hindadest ma suurt midagi ei tea, aga tean, et sellised kõrgemad puud maksavad ikka päris palju ja eriti veel mõni muu sort. Meil õnneks ei tule palju puid osta. Võibolla 25-30 puud. Eks sügisel on ikka odavam. Aga istutada võid kevadest sügiseni, kui tegu potis kasvavate elupuudega. Paljasjuurseid istutatakse ainult kas kevadel või sügisel.
Soovitatav on osta ikka mõnest aianduskeskusest. Sügisel ehituspoodides järelejäänud elupuukesed näevad küll väga rääbud välja.
Küsi näiteks mitmest kohast hinnapakkumist ja maini ära ka, kui palju sul neid vaja on. Hulgi ostes on ka alati hinnaalandus. Aga eks sa vist ette pead need tellima nagunii.
Ja ära siis unusta järgmisel kevadel neid varakult varjutamast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Kui tegu on konteinertaimedega, siis saab istutada ka suvel, aga sellised taimed on kallid ja suvel põuaga tuleb kõvasti kasta (see suurendab veearvet jõudsalt). Mõistlik on istutada mai alguses paljasjuursetest taimedest, sest siis on mullas piisavalt niiskust ja taimed juurduvad hästi (paljasjuurne taim on märgatavalt odavam, kuid osta saab otse puukoolist, mõistlik on küsida ka soodustust). Sügiseks tuleb broneerida taimed, sest enamasti müüakse elupuid läbi palju. Istikute hinnad on erinevad puukoolides, aga arvestama peab vähemalt 5 ¤ taim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan soojalt seda kohta. Hinnad on soodsad ja kvaliteet tasemel.
http://www.nurgapuukool.ee/
Ehituspoodidest võid aeg-ajalt soodsalt saada. Kvaliteet ja kasvama minek on aga kaheldavad.
Ise ma katsetasin sügisel pistikutest elupuu ja kaljukadaka paljundamist. Peagi selgub mitu taime tuleb. Minu tegevus on seotud pigem katsetamisrõõmu kui istikute vajadusega. Kuigi, koha ma kindlasti kasvama läinud taimedele leian.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täna just sõistin kusagil Kiilis ringi, kui nägin, et oli isutatud kaks ühesuguset kõrgemat ja siis kaks väiksemat, siis jääle kõrgemad jne…väga ilus oli…ja toon oli ka veits erinev..aga raudselt saad sügisel soodsamalt. mina paar kolm aastat tagasi sain tartust (spetsiaalselt võtsin tee päälinnast ette) RMK puukooli, kus maksid misiganes suuruses okaspuud kas 20 kr või 15 kr,. enne sügist taheti kaubast lahti saada. ma ise läksin kaubikuga, ja tulin tagasi ikkatäitsa pungil autoga tagasi…..niii hea tunne oli 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meetri peale üle ühe istiku kindlasti ei panda. isegi pikem vahe võiks olla, ca 120-130cm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 23:27; 16.04 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneksin meetri peale siiski ühe istiku, ainult mõndade elupuu sortide puhul nagu Smaragd on see vahe suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tahad tihedat hekki (smargadist räägin praegu) siis vahed max 70-80 cm. siis kasvavad küljed kokku ja vaid ladva äravõtmise vaev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on üks tabel soovitustest
http://www.hortes.ee/?op=body&id=63&art=71

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 23:27; 16.04 14:45;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Algaja rohenäpp.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.