Esileht Koolilaps algav kooliaasta

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: algav kooliaasta

Postitas:
Kägu

Lapsevanemad, kuidas tunnete ennast eesseisva kooliaasta alguses? Kas saadate oma lapsed kerge südamega kontaktõppesse?  Tekitasin teema lähtuvalt enda ebakindlusest. Kuidas saada üle ärevusest, kui näit hommikul tuleb laps saata kooli, kus koolikaaslane/klassikaaslane haigestus koroonasse? Kas te kõik olete valmis saatma?  Mäletan, kuidas kevadel ärevalt lugesime kümmet päeva, mil isolatsioon läbi sai ja ei haigestunud. Mõistusega saan aru, et lapsed peavad kooli minema, aga kuidas tulla toime ärevusega?

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie otsisime juba kevadel endile ise nakkuse, põdesime selle nohu läbi ja nüüd on muretu. Vaktsineerige, võtab pingeid vähemaks.

0
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, võtan rahulikult. Kevadel mees põdes, mina ega lapsed ei haigestunud. Mees nüüd lisaks ka vakts.-d, mina ning teismeline poeg samuti. Tütar on 10, vanuse tõttu veel ei saa. Pooldan laste puhul seda, et haiged kodus, terved koolis- see kõikide laste distantsõppe vahel solgutamine ei ole jätkusuutlik ega mõistlik.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti rahuliku südamega saadan lapse kooli. Ehk on asi selles, et mul läheb mõni lastest kooli juba 28. aastat.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemad, kuidas tunnete ennast eesseisva kooliaasta alguses? Kas saadate oma lapsed kerge südamega kontaktõppesse? Tekitasin teema lähtuvalt enda ebakindlusest. Kuidas saada üle ärevusest, kui näit hommikul tuleb laps saata kooli, kus koolikaaslane/klassikaaslane haigestus koroonasse? Kas te kõik olete valmis saatma? Mäletan, kuidas kevadel ärevalt lugesime kümmet päeva, mil isolatsioon läbi sai ja ei haigestunud. Mõistusega saan aru, et lapsed peavad kooli minema, aga kuidas tulla toime ärevusega?

Jah saadan rõõmuga lapse kooli, sest talle koduõpe ei sobi.  Oleme teinud sammud, et laps kovidit kartma ei peaks.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Murelikult saadan. Selgus, et meie lapse koolis on uhuu-usku õpetajaid päris palju. Maski neilt ei nõuta, testitakse kord nädalas. Minu silmis on seda liiga vähe, ega asjatult PCR testi tulemuse kehtivus poleks 72 tundi ja kiirtesti oma 48 tundi. Koolis aga leitakse, et kiirtesti tulemus kehtib 168 tundi.
Distantsõppe vastu poleks mul midagi, meie lapsele sobis see hästi.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed põdesid suvel läbi, kõik on elu ja tervise juures. Laste jaoks on oluliselt raskemaid haigusi, kasvõi tuulerõuged nt. Lõpetage oma paanika.

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed põdesid suvel läbi, kõik on elu ja tervise juures. Laste jaoks on oluliselt raskemaid haigusi, kasvõi tuulerõuged nt. Lõpetage oma paanika.

Kas te ise ei haigestunud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemad, kuidas tunnete ennast eesseisva kooliaasta alguses? Kas saadate oma lapsed kerge südamega kontaktõppesse? Tekitasin teema lähtuvalt enda ebakindlusest. Kuidas saada üle ärevusest, kui näit hommikul tuleb laps saata kooli, kus koolikaaslane/klassikaaslane haigestus koroonasse? Kas te kõik olete valmis saatma? Mäletan, kuidas kevadel ärevalt lugesime kümmet päeva, mil isolatsioon läbi sai ja ei haigestunud. Mõistusega saan aru, et lapsed peavad kooli minema, aga kuidas tulla toime ärevusega?

Jah saadan rõõmuga lapse kooli, sest talle koduõpe ei sobi. Oleme teinud sammud, et laps kovidit kartma ei peaks.

Milliseid ennetavaid  samme olete ette vòtnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea meel on, et saab kooli minna. Ja ma loodan, et ei hakata poole pealt jälle mingeid korraldusi muutma ja kõiki koju saatma.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed põdesid suvel läbi, kõik on elu ja tervise juures. Laste jaoks on oluliselt raskemaid haigusi, kasvõi tuulerõuged nt. Lõpetage oma paanika.

Kas te ise ei haigestunud?

Põdesime terve perega läbi, mis siis? Kas mure pole mitte niivõrd lapse kui enda tervise pärast siis? Vaktsineerige siis palun kui nii kardate.

Minu lapsed põdesid suvel läbi, kõik on elu ja tervise juures. Laste jaoks on oluliselt raskemaid haigusi, kasvõi tuulerõuged nt. Lõpetage oma paanika.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas tunnete? No mis ma oskan öelda. Tunnen suht ebakindlalt, kuigi olen rahulik inimene. Igal aastal üllatavad õpetajad mingite omapoolsete huvitavate nõudmistega. Küll on kellapealt vaja spetsiifilisi kunstitarbeid(mis seisma jäävad!) või valge tallaga keka tosse. Olen väga põnevil, et mis siis nüüd toimuma hakkab. ; P

Halb üllatus on see, et ma ei pääse kooliaasta alguses isegi koosolekule. Saan küll üsna varsti teise süsti, aga see mind praegu ei päästa ja testi ma kah tegema ei hakka sellepärast.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhtun murelikult ja veidi ka uudishimulikult, et mis ikkagi päriselt saama hakkab. Hetkel keegi ei tea, kas praegu tehtud plaan ka reaalsuses toimib. Lapsed on mul vaktsineerimiseks liiga noored.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed põdesid suvel läbi, kõik on elu ja tervise juures. Laste jaoks on oluliselt raskemaid haigusi, kasvõi tuulerõuged nt. Lõpetage oma paanika.

Paanika? Koroona lastehaiglas: lapsed põevad kergelt, aga tüsistused on rasked

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muretult, laps on vaktsineeritud, ise põdenud ja 2x vaktsineeritud. Põdemine kulges mul kergelt, eeldan teisel korral samasugust kulgu, kuna kaks vaktsiini on ka juures.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olen küll mures. mul laps 9 ja loomulikult pole vaktsineeritud. mis mõttes, et kui lapsel nt vanemad kodus haiged, siis käib koolis edasi. oletame, et jääb ise haigeks, siis teised nakatunud lapsed nakatavad ülejäänud klassi edasi. distantsõpe ei sobinud mu  lapsele, sest ta on väga seltskondlik, aga haige olemine kah ei sobi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme terve perega hiljuti läbi põdenud ja täiesti muretult saadan. Muidu ei muretseks samuti, lastel ei ole see haigus kuidagi hullem ükskõik millisest teisest “tavalisest” viirusest ja ehk ongi parem, kui see läbi saab põetud praegu. Võib-olla tulevad mingid hullemad tüved, siis keha teab mida teha.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe hoolikalt neid korraldusi. Ei ole nii, et kui vanemad haiged, siis laps käib koolis edasi. See nn karantiinivabastus kehtib ainult ja ainult koolis toimunud lähikontakti korral. Ehk et kui klassikaaslane koroonas, siis teised ei pea koju jääma. Kui aga pereliige on haige, tuleb ikkagi terve perega isolatsioonis olla.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olen küll mures. mul laps 9 ja loomulikult pole vaktsineeritud. mis mõttes, et kui lapsel nt vanemad kodus haiged, siis käib koolis edasi. oletame, et jääb ise haigeks, siis teised nakatunud lapsed nakatavad ülejäänud klassi edasi. distantsõpe ei sobinud mu lapsele, sest ta on väga seltskondlik, aga haige olemine kah ei sobi.

Kui pereliige on kodus haige, siis jääb koju ka laps. See on HM-i juhendis kirjas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • Loe hoolikalt neid korraldusi. Ei ole nii, et kui vanemad haiged, siis laps käib koolis edasi. See nn karantiinivabastus kehtib ainult ja ainult koolis toimunud lähikontakti korral. Ehk et kui klassikaaslane koroonas, siis teised ei pea koju jääma. Kui aga pereliige on haige, tuleb ikkagi terve perega isolatsioonis olla.

    Ainult siis, kui pole vaktsineeritud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme terve perega hiljuti läbi põdenud ja täiesti muretult saadan. Muidu ei muretseks samuti, lastel ei ole see haigus kuidagi hullem ükskõik millisest teisest “tavalisest” viirusest ja ehk ongi parem, kui see läbi saab põetud praegu. Võib-olla tulevad mingid hullemad tüved, siis keha teab mida teha.

Teie peres saavad kõik põdenud süüa kõike? Toidud ei maitse halvasti? keegi ei  väsi järsku ära?  Kõik jaksavad endises tempos trepist ülesse ronida?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saadan lapsed kooli suht rahuliku südamega, lapsed ei ole vaktsineeritud, kuigi vanuse poolest saaks. Loodan, et saavad terve õppeaasta koolis käia ja et haigeks ei jää.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe hoolikalt neid korraldusi. Ei ole nii, et kui vanemad haiged, siis laps käib koolis edasi. See nn karantiinivabastus kehtib ainult ja ainult koolis toimunud lähikontakti korral. Ehk et kui klassikaaslane koroonas, siis teised ei pea koju jääma. Kui aga pereliige on haige, tuleb ikkagi terve perega isolatsioonis olla.

Ja ainult juhul, kui pole vaktsineeritud. Vaktsineeritud pereliikmetele isolatsioonikohustus ei rakendu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teie peres saavad kõik põdenud süüa kõike? Toidud ei maitse halvasti? keegi ei  väsi järsku ära?  Kõik jaksavad endises tempos trepist ülesse ronida?

Kõik saavad kõike süüa, abikaasal on maitsemeel küll praegu veel nõrgem, kuid mitte päris kadunud. Treppide osas ei tea, pole vajadust olnud treppidest käia rohkem kui omas kodus teisele korrusele. Vahetult peale haigust oli endal küll nõrgem olla, kuid taastusin enam-vähem nädalaga. Lapsed jooksevad ja hüppavad nagu varem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ausalt öeldes lihtsalt ei jaksa enam närveerida. Kõik täiskasvanud ja üle 12-aastased mu vähegi lähemas ringkonnas on vaktsineeritud. Oma lapsed kahjuks vanuse tõttu veel ei ole. Kavatsengi võtta nüüd asja mõistliku kergusega, et lapsed käivad ilusti koolis ja trennides, kuni lubatakse (arvan siiski, et juhul kui koolis peaks olema lähikontakt, siis vast trenni siiski pole mõtet minna need 10 päeva, ehkki koolikontakti järel seaduse järgi isolatsiooni jääma ei pea). Ise käin ka, kus vaja. Bioblocki kasutame, maske seadust ja mõistlikkust arvestades (ma mõtlen, et ka seal, kus seadus lausa ei nõua, aga arukas tundub) kasutame, distantsi võimaluse korral hoiame ja suurema laine ajal massiüritustele vast ei lähe. Aga üldiselt terve olles elu enam pausile ei pane ja ülearu närveerida ei kavatse. Lõppude lõpuks, mis määratud, see määratud. Kui ise mõistlik olla ja ikka see rõve haigus tuleb, ju ta siis pidi tulema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ausalt öeldes lihtsalt ei jaksa enam närveerida. Kõik täiskasvanud ja üle 12-aastased mu vähegi lähemas ringkonnas on vaktsineeritud. Oma lapsed kahjuks vanuse tõttu veel ei ole. Kavatsengi võtta nüüd asja mõistliku kergusega, et lapsed käivad ilusti koolis ja trennides, kuni lubatakse (arvan siiski, et juhul kui koolis peaks olema lähikontakt, siis vast trenni siiski pole mõtet minna need 10 päeva, ehkki koolikontakti järel seaduse järgi isolatsiooni jääma ei pea). Ise käin ka, kus vaja. Bioblocki kasutame, maske seadust ja mõistlikkust arvestades (ma mõtlen, et ka seal, kus seadus lausa ei nõua, aga arukas tundub) kasutame, distantsi võimaluse korral hoiame ja suurema laine ajal massiüritustele vast ei lähe. Aga üldiselt terve olles elu enam pausile ei pane ja ülearu närveerida ei kavatse. Lõppude lõpuks, mis määratud, see määratud. Kui ise mõistlik olla ja ikka see rõve haigus tuleb, ju ta siis pidi tulema.

Seaduse järgi võib lähikontakti puhul ainult koolis käia, huviringis jms kohtades mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi võib lähikontakti puhul ainult koolis käia, huviringis jms kohtades mitte.

Saad viidata, kuskohas see erisus kirjas on?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi võib lähikontakti puhul ainult koolis käia, huviringis jms kohtades mitte.

Saad viidata, kuskohas see erisus kirjas on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke mures see tõttu, et ei ole üldse oma sõpradega, klassikaaslastega n.ö. näost näkku suhelnud, üleeelmine suvi olid koos õues jne, eelmine suvi juba vähem ja nüüd on korra või kaks oma pinginaabri juures käinud.  Enda sõnul on pinginaabriga suhted head ja istuvad ikka kokku, aga kuna lapsel rohkem sõpru eriti klassis ei ole, teeb see muret.

Laps on ise vaktsineeritud (saab täna teise doosi) sp. eriti ei karda, kuna oleme kogu perega kõik vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seaduse järgi võib lähikontakti puhul ainult koolis käia, huviringis jms kohtades mitte.

Saad viidata, kuskohas see erisus kirjas on?

Jutt oli ju väikestest lastest, keda vaktsineerida veel ei saa. Nende kohta pole kuskil kirjas, et kui sümptomeid pole, siis koolis tekkinud kontakti järel trenni ei tohiks minna. (Ehkki minu arust oleks selline nõue loomulikult mõistlik.)

 

Ma olen ise perearst. Ka meile saadetud juhendis pole sõnagi juttu, et algklassilapsed, kellel koolis kontakt oli, ei tohiks trenni või mujale minna. Minu jaoks isiklikult on muidugi loogiline, et kui kontakt oli ja, heakene küll, lepime kokku, et kodu ja kooli vahet võib edasi käia, siis mujale vähemalt nende 10 päeva jooksul haigust laiali viia ei riski.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps algav kooliaasta