Esileht Lapse ootamine Algkaal 63 kg ja kuuendaks kuuks lisakaal 7kg, ämmakale ei meeldi

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Algkaal 63 kg ja kuuendaks kuuks lisakaal 7kg, ämmakale ei meeldi

Postitas:

Olen natukene üllatunud, et mu kaalu pärast virisetakse. Ämmakas arvab, et kuuendaks kuuks 7 kg on ikka liiga palju ja pean olema ettevaatlik. Olin enne rasedust lausa sportliku kehaehitusega ei rippunud kuskilt voldid. Miks ta niimoodi noomib mind, nagunii on mul söögiisu juba vähenenud ja hakkab selle jutu peale kompleks tekkima.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:19; 10.01 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 kuud veel minna lõpuni? Mul polnud nt selleks ajaks mitte mingit kaalutõusu, vb 1-3 kg kõikus, kogu kaal tuligi viimase 4 kuuga ja kokku 20kg. Ehk siis ämmakas vb kardab, et kui juba praegu nii palju tulnud, siis järgnevate kuudega tuleb veel palju rohkem. Soovitan toitumist jälgida, rämpsu ei söö jne.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel 5 kuud ja pole kaalu veel juurde tulnud. Muretsen teistpidi, kas ikka on normaalne see. Samas ämmakas ütles, et see ok kui veel pole hakanud juurde võtma, 3 viimast kuud hakkab kogunema enamus kaalust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle on lihtsalt sattunud väga tänitav ämmaemand, ära muretse. Kui KMS oli enne rasedust normis, siis terve rasedusega on täiesti oke juurde võtta ca 15kg. Ise kaalusin esimest last ootama jäädes 55kg, juurde tuli pea 25kg, keegi ei noominud, teise kahega on juurde tulnud 15 kg kanti. Alati ca poole aastaga nö titekilod maas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel 5 kuud ja pole kaalu veel juurde tulnud. Muretsen teistpidi, kas ikka on normaalne see. Samas ämmakas ütles, et see ok kui veel pole hakanud juurde võtma, 3 viimast kuud hakkab kogunema enamus kaalust.

Minul on olnud kaks rasedust ja mõlemaga on tulnud esimene lisakilo alles vastavalt 25+/23+.

Lõpuks on kokku kogunenud +18/+20 😀

Et siis alguses on olnud probleem, et miks Teil ei tule ja lõpus, et appiappi miks tuleb.

Ootan kolmandat, ilmselt läheb samamoodi, sest hetkel 11+6 ja kaal -2 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda võiks ta muidugi sulle ilusti õelda . Aga põhjus on selles et kui sa liiga palju juurde võtad siis võib su laps ka sündida keskmisest suurwm ning seda raskem on sul teda sünnitada . Selle kohta toitumis soovitusi anda ei oska aga kunagi ämmakas ütles selle peale et puuviljadest mitte valida banaani vaid pihem õun või pirn ning nt kohupiimaga mutte see suur tops vaid väike . Proovi nüüd lihtsalt teha tervislike valikuid ning imetades ning titaga jalutamas käies ma usun saad nagunii nendest kilodest lahti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oligi erinevaid isusid just esimese viie kuu jooksul, siis kiheles keel ikka ka magusa järele, aga rämpsu ei söönud pm üldse, 2 korda kuus ehk üks burger ja friikad. Olen alati ise kodus ka süüa teinud. Nüüd on need isud kadunud ja rohkem on ka liikumist, seega eeldan, et enam palju lisakilosid ei tule. Arvan, et need lisakilod võivad olla ka veest, kuna tunnen, et olen kergelt paistes., samas vett ju jooma peab piisavalt palju, et uimane ei oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 10:19; 10.01 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oligi erinevaid isusid just esimese viie kuu jooksul, siis kiheles keel ikka ka magusa järele, aga rämpsu ei söönud pm üldse, 2 korda kuus ehk üks burger ja friikad. Olen alati ise kodus ka süüa teinud. Nüüd on need isud kadunud ja rohkem on ka liikumist, seega eeldan, et enam palju lisakilosid ei tule. Arvan, et need lisakilod võivad olla ka veest, kuna tunnen, et olen kergelt paistes., samas vett ju jooma peab piisavalt palju, et uimane ei oleks.

Vett tulebki just palju juua, et jääkained kehast välja saaks. Mul käed paistes ja surisevad ja arst toonitas, et joo ikka piisavalt ja kätele jahedat vanni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda võiks ta muidugi sulle ilusti õelda . Aga põhjus on selles et kui sa liiga palju juurde võtad siis võib su laps ka sündida keskmisest suurwm ning seda raskem on sul teda sünnitada . Selle kohta toitumis soovitusi anda ei oska aga kunagi ämmakas ütles selle peale et puuviljadest mitte valida banaani vaid pihem õun või pirn ning nt kohupiimaga mutte see suur tops vaid väike . Proovi nüüd lihtsalt teha tervislike valikuid ning imetades ning titaga jalutamas käies ma usun saad nagunii nendest kilodest lahti.

Pole see midagi nii üks ühele. Mina võtsin mõlema lapsega u. 15 kg juurde. Lapsed sündisid ajalistena üks veidi ja teine alla 3000g. Minu enda kaal hakkas peale sünnitust kolinal alla minema ja mingeid dieete ma pidanud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni ongi selline, mul ämmaemand vist igal kohtumisel kritiseeris kaalu. Kokku võtsin juurde 12 kilo…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu algkaal oli 50kg/160cm ja lõpuks võtsin kokku peaaegu 30kg juurde. Minu arst arvas, et see on normaalne. Minu arvates ei olnud. Suurim kaalutõus oli alguses ja lõpus. Lõpus tuli ilmselt tursete ja lootevee arvelt(see selgus sünnituse käigus, kui veed avati).
Ma ei õginud, aga kuna olin magamata ja öösiti üleval, seepärast ilmselt kosusingi nii usinasti.
Muud seletust ma ei oska leida, kuna magusaisu ei ole mul kunagi olnud. Isegi raseduse ajal. Sõin pigem juurikaid.
Rasedusdiabeedi test oli neg ja laps sündis 40+2, 3.8kg. arsti sõnul minu mõõtmeid arvestades olevat olnud keskmisest suurem laps. Kõht oli ka megasuur ikka lõpuks.
Haiglast lahkusin 9kg kergemana ja algkaal taastus lapse 9.ndaks kuuks. Viimased 6kg oli visa minema(ilmselt taas unevõlg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ka kaalu pärast kogu aeg piki si**umist. Algkaal oli 50kg (olin alakaalus) ja sünnitama minnes oli juures +16kg. Haiglasse jätsin ainult 6kg (laps kaalus 2650g). 5 kuud peale sünnitust olin oma algkaalus tagasi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga põhjus on selles et kui sa liiga palju juurde võtad siis võib su laps ka sündida keskmisest suurwm ning seda raskem on sul teda sünnitada .

Mina lugesin raseduse ajal erinevat infot ema toitumise ja lapse kaalu kohta. Ning mitmetes erinevates artiklites oli kirjas, et normaalse raseduse korral saab toitumisega mõjutada maksimaalselt lapse kaalu +-300g. Ei ole võimalik, et sööd lapse kg võrra raskemaks. Lapse kaal võib rohkem tõusta vaid siis, kui emal on rasedusaegne diabeet vms tervisehäda.

Ja raskema kaaluga last ei ole alati raskem sünnitada. Vastupidi, on just täheldatud, et tihtilugu on suurema sünnikaaluga lapsed ka ise tugevamad ning kuna ka laps peab ise sündimiseks suure töö ära tegema, siis tugevam laps saab paremini sünnile kaasa aidata. Sünnitasin 3,2 kg kaaluva lapse ja sünnitus oli väga raske, lapsel natuke ka alatoonus ehk siis lihased nõrgad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Algkaal 63 kg ja kuuendaks kuuks lisakaal 7kg, ämmakale ei meeldi