Esileht Koolilaps Algklassilaps ja kool kodust kaugel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Algklassilaps ja kool kodust kaugel

Postitas:
Kägu

Tahaks väga lugeda päris kogemusi neilt, kelle laps on käinud algklassilaps kodust kaugemal koolis. Kas laps on olnud rahul logistikaga? Kuidas näeb välja klassikaaslaste omavaheline suhtlus ja külas käimine või koos õues mängimine kui kõik elavad erinevates linnaosades või lihtsalt üksteisest kaugel?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on kauge??

Mulle isegi meeldis, et mu kodu ei olnud sõpru pidevalt täis.

Kui laps läks külla teise linna otsa või meile tuldi külla, sis vanemad läksid õhtul lapsele järgi.

Kui autot ei oleks olnud, siis oleks laps pidanud sellega arvestama, et tuleb ka koju jõuda.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikul bussile, 400m. Seitse peatust sõitu ja siis veel 700m jalutamist koolini.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on kauge??

Näiteks Tallinnas äärelinnast kesklinna kooli käimine.

Meie kodust lapse huvile vastavasse kooli on näiteks 7,5km ja minema peaks kahe erineva bussiga. Kodule lähim kool on 3,6km kaugusel ja võimalik minna ühe bussiga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin esimesed 9 aastat kaugel koolis, sest vanemad otsustasid, et see kool on parem. Minu jaoks ei olnud see hea otsus. Esiteks igahommikune bussile jõudmine, kui jääd maha, jääd hiljaks ja kuna ma alati viimase hetkeni venitasin, läbisin tihtipeale nii tee bussipeatuseni joostes kui ka bussipeatusest koolini joostes. Bussid olid alati pilgeni rahvast täis, vahel jäingi sellepärast maha, et ei mahtunud peale.

Enamik klassikaaslasi elas kooli lähedal, käisid üksteisel õhtuti ja nädalavahetusel külas, sellevõrra olid nende omavahelised sõprussuhted tugevamad.

10ndasse klassi läksin piirkonnakooli, nautisin jala minemist ja jala tulemist, bussidest mitte sõltumist, sulasin paremini gruppi, suhtlesin klassikaaslaste (ja koolikaaslastega) palju ka koolivälisel ajal.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis on kauge??

Näiteks Tallinnas äärelinnast kesklinna kooli käimine.

Meie kodust lapse huvile vastavasse kooli on näiteks 7,5km ja minema peaks kahe erineva bussiga. Kodule lähim kool on 3,6km kaugusel ja võimalik minna ühe bussiga.

No mina käisin Mustamäelt GAG-i trolliga.
Minu sugulased käisid aastaid Piritalt Nõmmele kooli bussiga. Vahest harva viidi neid sinna autoga. Vat see teekond on ikka täielik tiksumine. Õhtul samamoodi tagasi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mu teemaalgatus on saanud seetõttu miinuseid, et kirjaviga tuli sisse? Sel juhul vabandust, sest parandada siin ju ei saa. Või on mingil muul põhjusel minu teemaalgatus vale?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mu teemaalgatus on saanud seetõttu miinuseid, et kirjaviga tuli sisse? Sel juhul vabandust, sest parandada siin ju ei saa. Või on mingil muul põhjusel minu teemaalgatus vale?

Perekoolis ei tohi miinuseid hinge võtta.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul käivad lapsed Nõmme linnaosast kesklinna koolis. Liikusid juba esimeses klassis üksi ringi. Nüüd pakkusin ühele, et äkki ta kaaluks kodule lähemale gümnaasiumisse minekut ja see just ei sobinud kuna kesklinn olevat nii “kodune”. Algklassides läksin nendega koos bussiga linna kuna töökoht oli mul seal. Kool7st trenni ja koju liikusid nad juba omal käel. Sõbrannad liikusid samuti ise. Vajadusel käisime õhtuti autoga sõprade juurest lapsi toomas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mu teemaalgatus on saanud seetõttu miinuseid, et kirjaviga tuli sisse? Sel juhul vabandust, sest parandada siin ju ei saa. Või on mingil muul põhjusel minu teemaalgatus vale?

Miks nii kaugel?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nii kaugel?

Et arvestada lapse huviga teatud õppeainete vastu, mida lähemal asuvates koolides õppida ei saa. Kui läheb kodulähedasse kooli, siis pärast kooli vaja minna eraldi huvikooli. Ja lähim huvikool asub ka 5km kaugusel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas näeb välja klassikaaslaste omavaheline suhtlus ja külas käimine või koos õues mängimine kui kõik elavad erinevates linnaosades või lihtsalt üksteisest kaugel?

seda pole kesklinnakoolides ka neil juhtudel, kui laps koolile lähedal elab.

meil kogemus ühe tallinna kesklinnas asuva eliitkooliga, tervest klassist vist 3-4 (meie sealhulgas) elasid koolist jalutuskäigu kaugusel. enamik elas kuskil kaugemal: nõmmel, viimsis, jüris, laagris, pinginaaber kakumäel.
tõeline õudukas oli algklassides nn rühmatööd, mis eeldasid koostööd (20a tagasi, siis veel veebiseansse ka korraldada ei saanud, positsioneeritavaid nutitelefone ka veel polnud), korra oli juhus, kui laps läks rühmatööd tegema klassikaaslase juurde laagrisse, telefonile ei vastanud, laps tunde kadunud.  tuli õpetajale helistada, et klassikaaslaste vanemate telefoninumbrid saada, et saaks teada, kuhu linna otsa lapsele järgi vaja sõita. hiljem oli lapsel range korraldus: selliseid rühmatöid võib tema teha AINULT koolimajas pärast tunde. pigem saagu tegemata töö eest 1, kui et uuesti sellist jama läbi elada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps on olnud rahul logistikaga? Kuidas näeb välja klassikaaslaste omavaheline suhtlus ja külas käimine või koos õues mängimine kui kõik elavad erinevates linnaosades või lihtsalt üksteisest kaugel?

Tallinna kesklinna katsetega koolides elab enamik lapsi kaugemal kui kesklinnas, seega ühine õues mängimine ja üksteise pool hängimine on niikuinii välistatud. Suhtlevadki koolis, kooli huviringides, käivad üksteise sünnipäevadel jne.

Mina käisin ise Mustamäelt kesklinna kooli, minu laps Lasnamäelt. Mingit probleemi ei ole. Ise ei ole kunagi endale valinud töökohta selle järgi, et asuks kõrvalmajas, ja ka lapsele kooli valides oli olulisem ikkagi keskkond, kus ta järgmised 12 aastat oma päevad veedab, mitte see, kuidas ta sinna läheb.

Kuna ka me ise mehega töötame kesklinnas, siis sageli läheme hommikul kõik ühe autoga linna, pärast tagasi tuleb igaüks ise. Kuni teise klassini tuli laps pärast kooli minu töö juurde ja sealt läksime koos koju. Nüüd on laps põhikoolis ja läheb ise koju.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil polegi kodulähedast kooli. Seoses sellega on klassikaaslasi lähedal, kellega üsna igapäevaselt koos õues. Samas need pole tingimata samad, kellega koolis kõige paremini läbi saab.

Küllalt palju viime-toome autoga, kui on sama tee, sest lapse ajast hakkab kahju. Käib ka vahel töö juurde pärast tunde, eriti kui on kooli ja trenni vahel auk.

 

Lärmakas raamatukogu on kooli oma, seal ka lauamängud jms ja üsna palju lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mu teemaalgatus on saanud seetõttu miinuseid, et kirjaviga tuli sisse? Sel juhul vabandust, sest parandada siin ju ei saa. Või on mingil muul põhjusel minu teemaalgatus vale?

Su teemaalgatus on igati normaane, aga siin on lihtsalt peotäis opakaid, kes valimatult kõiki teemasid ja kommentaare miinustavad.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nii kaugel?

Et arvestada lapse huviga teatud õppeainete vastu, mida lähemal asuvates koolides õppida ei saa. Kui läheb kodulähedasse kooli, siis pärast kooli vaja minna eraldi huvikooli. Ja lähim huvikool asub ka 5km kaugusel.

7 peatust + 1 km igal hommikul või paaril päeval peale kooli mujale huviringi minna….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7 peatust + 1 km igal hommikul või paaril päeval peale kooli mujale huviringi minna….

Nüüd saan aru, et see esimene küsimus polnud vist minule, kui teemaalgatajale suunatud. Sest minu laps ei käigi veel koolis ja 7 peatusest rääkis siin keegi teine üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolm last, kõik käivad või käisid äärelinnast kesklinna koolis. Lastel kujunesid välja koolisõbrad, kodusõbrad ja huviringide sõbrad. Kui tahavad, saavad üksteisel külas käidud küll. Mitte päris iga päev ja vaja on natuke aegu klapitada, sest kõigil on ju oma huviringid-värgid, aga täiesti teostatav. See, kuidas viia-tuua, oleneb lapsest. Minu omad on enamasti saanud külas käidud nii, et lähevad otse koolist sõbraga koos ja pärast saadetakse nad bussi peale. Mõne sõbra vanemad on oma lastele meie juurde ka autoga järele tulnud. Logistika üle lapsed kurtnud pole, sest meie kandis polegi paremat alternatiivi: ka meie piirkonnakoolidesse, kuhu haridusamet siitkandist lapsi määrab, tuleb sõita bussiga, aga nendesse kas ei lähegi otsebussi või läheb otsebuss kord tunnis (kesklinna läheb buss iga 10–15 min järel).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isegi meeldis, et mu kodu ei olnud sõpru pidevalt täis.

Alati imestan selliste lapsevanemate üle, kes veel mõnusalt kiitlevad, et lastele sõbrad külla ei saa tulla. Paneks äkki lapse üldse internaatkooli, siis saab maja ilusti tühjaks ja vaikseks, et ise netis mõnuleda.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu aeg käidud bussiga koolis ja käiakse ka edasi, pole aru mina saanud et lastega midagi juhtunud on. Seda eriti linnas. Palju inimesi elab Tallinna kesklinnas, aga suured koolid ülelinnaliste katsetega on just keslinnas.

maal on paratamatus, igas külas pole môeldav kooli ju avada.

seega täiesti normaalne nähtus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina temaalgataja ei soovinudki teada saada, et kas bussiga kooli sõitmine on normaalne. Loomulikult on. Tallinnas sõidavad enamus lapsed ka kodulähedasse kooli bussi või autoga. Meie kodust ka peaks minema bussiga, jala on liiga pikk tee. Aga kodulähedases koolis on suurem tõeäosus, et mõni sõber elab lähedal ja selles seisnes minu teemaalgatus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kodulähedases koolis on suurem tõeäosus, et mõni sõber elab lähedal ja selles seisnes minu teemaalgatus.

Tsiteerin su teemaalgatust:

Tahaks väga lugeda päris kogemusi neilt, kelle laps on käinud algklassilaps kodust kaugemal koolis. Kas laps on olnud rahul logistikaga? 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on käinud 10 aastat Kakumäelt  kesklinna kooli. Peaaegu igal hommikul viime autoga, kuna endal samuti linna minek. Esimeses klassis oli ka pikapâevarühmas. Alates teisest klassist tuli bussiga ise koju või läks trenni.
Kesklinna koolides on lapsed üle linna ja kooli lähedal elab mõni üksik. Eks ikka ole vahepeal tüütu bussiga käia, kuna Kakumäele on bussiühendus üsna kehva.
Pigem  nüüd suuremana on keerulisem, sest tihti on mingid üritused ja trennid linnas. Mõnikord jääb asjade vahele nn. 1-2 tundi auku, aga koju pole mõtet bussiga tulla, sest kohe peab tagasi sõitma. Siis olen küll teda võimalusel sõidutanud või koolikoti koju viinud, et sellega koos kuskile üritusele minema ei pea.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas laps on olnud rahul logistikaga? 

Mõtlesingi üldiselt logistikaga. Mõni sõidab bussiga ja teist viiakse autoga kooli. Ja pikem teekond võtab kauem aega. Aga osad hakkasid keskenduma ainult bussisõidule ja peatuste arvule.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile meeldib see ühine teekond koos kooli. Oled lapsega kahekesi autos ja jõuad temaga segamatult nii paljudel erinevatel teemadel rääkida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle isegi meeldis, et mu kodu ei olnud sõpru pidevalt täis.

Alati imestan selliste lapsevanemate üle, kes veel mõnusalt kiitlevad, et lastele sõbrad külla ei saa tulla. Paneks äkki lapse üldse internaatkooli, siis saab maja ilusti tühjaks ja vaikseks, et ise netis mõnuleda.

Loe uuesti. Käidi ka külas aga see nõuab vanematelt järgi tulemist või laps peab bussiga liiklema.

Aga tõesti ei meeldi iga päev oma kodus kellegi sõpru näha.  Kui igal lapsel üks või rohkem sõpru külla tuleb, siis ei ole lõpuks kellegi mugav.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapsel on kaks elukohta, mõlemad on koolist üksjagu kaugel, ühest sõidab kooli kahe bussiga, teisest rongi ja bussiga, ajaliselt võtavad mõlemad teekonnad suht ühepalju aega, tunnike. peab rahul olema, ega keegi ei küsinud tema arvamust, kui isa minema jalutas. laps käib pigem klassikaaslastel külas, ikka vahemaa tõttu.

samas, mina lapsena ka ei tolgendanud klassikaaslate pool, kuigi kõik elasid samas vallas, aga no viimsi oli suur juba minu lapsepõlves, mina jäin ühte otsa, suurem osa teise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps käis äärelinnast kesklinna kooli rongiga alla 20min, rongipeatusesse oli 1km jalutada. Ilusa ilmaga jalutasime koos, vihmaga viisin autoga.

Samas elas mitu last tema klassist samas piirkonnas, pinginaaber lausa samal tänaval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin koolis kodust umbes 2km kaugusel, ca 30 min kõndida oli, 25 kui hästi kiiresti minna (mida hommikuti ikka juhtus). Bussiga oleks ka vist kuidagi saanud, aga kas ajad ei klappind või muul põhjusel eelistasin jala minna. Harva väga halva ilma korral viskas isa autoga ära. Lapsi käis seal koolis igaltpoolt linnast ja mõnega neist klappis ka suur osa kooliteest, et koolist koju läksime sageli koos. Tartus oli levinud see jala käimine, et 3km kaugusel elavale sõbrale jala külla minek ja pärast tagasitulek oli norm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul elab laps maal, koolis käib linnas. Selleks, et ta sõpradega suhelda saaks, pean mina teda kannatlikult sõidutama. Ja seda kuni 18. eluaastani välja. Linnas vähemalt on ühistransport olemas ja vanemaks saades saab laps ise liigelda. Minu lastel on vaja kõndida 900m, seejärel buss, seejärel 1, 1 km. Saavad hakkama küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps Algklassilaps ja kool kodust kaugel