Esileht Koolilaps Algkool

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Algkool

Postitas:

Mitu klassi on tänapäeval algkool, vanasti oli nagu 1-3 klassi. Tänud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.-4. klass

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa silmas pead? Kas seda, kui kaua on algklassiõpetaja lastega? Tavaliselt 1.-4.kl. Mõnes koolis 1.-5.kl.
Kui pead silmas kooliastmeid, siis
I kooliaste 1.-3.kl.
II kooliaste 4.-6.kl.
III kooliaste 7.-9.kl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkool on ikka 4 klassi. Aga see mõiste on kasutuselt kadumas ja asendumas kooliastmetega nagu siin juba vastati. Riiklikud tasemetööd tehakse samuti kooliastmete lõpus ehk 3., 6. ja 9. klassis (eksamid siis). Algkoolist eriti nagu ei räägita, küsisin seda isegi lapse õpetajalt koolis ja temagi nentis, et see mõiste on kadumas. Aga kui on vaja rõhutada, et kellel on algharidus, siis tuleks tõenäoliselt rääkida 4 klassist?! Esimene kooliaste ehk 3 aastat ei anna ju veel algharidust? Või nüüd juba annab? Kes seda otsustab? Samas keegi ilmselt ei jää vaid 3 klassi haridusega siin Eestis ja siis pole teema ka oluline.
Aga klassiõpetaja võib olla koos klassiga 3, 4, 5 vms aastat. Sõltub ikka koolist ja õppetöö korraldusest, minu lapsel tuli aineõpetajate süsteem juba 4. klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb koolist, meie koolis on 4 aastat, aga olen kuulnud, et mõnes koolis on 3 aastat see aeg, kus klassiõpetaja annab enamiku tunde, adaspidi aineõpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, klassiõpetajana, võin tunde anda 1.-6. klassis. Samas meie algkoolimajas on 1.-3. klass.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:38; 06.06 15:24; 06.06 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

klassiõpetaja, kas sa võid anda ühte ainet 6. klassini või kõiki?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:49; 06.06 15:47; 06.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin 1.-6. klassis anda eesti k, matem., loodusõp., kunsti- ja tööõpetust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:38; 06.06 15:24; 06.06 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh vastuse eest. ma kasutan siin võõrast teemat ära, aga teemaalgataja on vast saanud juba oma küsimusele vastuse.

kas sa pidid õppides valima mingid ained või on see kõigil automaatselt nii? kas neis ainetes oli ka mingi süvendatud ainealane õpe või ainult metoodiline? küsin seepärast, et tahan teada, milline on nt 6. klassis eesti keelt andva õpetaja erialane ettevalmistus, kui tegemist on klassiõpetajaga, mitte eesti keele õpetajaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:49; 06.06 15:47; 06.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 1-5.kl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valikainetana oli jah, süvendatult need 5 õppeainet. Ja kui põhjalik see õpe oli/on, ei oska öelda. Lõpetasin Tartus Õpetajate Seminari 16 aastat tagasi. Nt eesti keele puhul arvan küll, et olen ainet pädev õpetama. Eks pidev enesetäiendus tule kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:38; 06.06 15:24; 06.06 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, klassiõpetaja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 14:49; 06.06 15:47; 06.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Algkool

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.