Esileht Lapse ootamine Algrasedus ja covodi põdemine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Algrasedus ja covodi põdemine

Postitas:
Kägu

Sain just teada, et olen rase. Samas põen ka hetkel covidit. Olen eelnevalt vaktsineeritud aga põen pigem nagu rasket külmetushaigust kui, et kergemat versiooni. Mul hirm, et kuidas see haigus loote/beebi arengule mõjub. Kindlasti on kellelgi kogemusi jagada oma rasedusest koos selle haigusega. Tänud!

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina olen just raskest covodist paranemas. Olen igaltpoolt lugenud et tegelikult ei mõju väga rasedusele kui tarvitada õigeid ravimeid. Nii ütlesid mulle ka arstid kellega suhtlesin. Oma arsti juurde saan alles nädala lõpus. Siis mul 12 nädalat täis. Eks saab näha kuidas need 2 rasket covidi nädalat mõjunud on. Aga iiveldab jätkuvalt ja kõik raseduse tunnused on alles. Mõned kilod olen alla  võtnud haigusega. Aga muud ei tunne ma midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain just teada, et olen rase. Samas põen ka hetkel covidit. Olen eelnevalt vaktsineeritud aga põen pigem nagu rasket külmetushaigust kui, et kergemat versiooni. Mul hirm, et kuidas see haigus loote/beebi arengule mõjub. Kindlasti on kellelgi kogemusi jagada oma rasedusest koos selle haigusega. Tänud!

Kõrge palavik jms võib (aga ei pruugi) iga haiguse puhul midagi mõjutada. Peale haigust tasub sul siis hästi toituda, et ühestki vitamiinist/mineraalist puudust ei tuleks ja keha mingi rämpsuga ei koormaks – uuringud on sul vast kõik alles ees, ja juu seal selgub, kui midagi jamasti on läinud, aga arvatavasti on kõik ok.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli covid 12 nädala paiku ja ka päris raskelt, kuigi olin 3 doosiga vaktsineeritud.

Praegu 18 nädal ja siiamaani kõik väga hästi ja ämmaemand ütles, et nende praktika näitab seda, et pigem läheb kõik hästi ja tal on olnud päris palju covid-rasedaid ja ta ei osanud küll välja tuua, et mõni eriline muster korduks. Kõrget palavikku soovitas alandada (mida paratsetamooliga ka tegin), aga rasedana on see jama jah, et suurt ühtegi ravimit võtta ei tohigi… Ma ravisin citrosepti ja humeriga terve aeg ja.. jah, oli täiega raske. Õnneks ühtegi tüsistust ei ilmnenud ja praegu on II trimester selle iivelduse, okseralli ja covidi järel nagu lust ja lillepidu, vahepeal läheb meelest ära, et rase olen 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see algrasedus veel on?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see algrasedus veel on?

Ilmselgelt rasedus mis on alles väike.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh positiivse tagasiside eest! Pole veel arstil käinud, ootan tervenemise ja siis saan ehk kohe arstile.

Ja küsimusele “Mis see algrasedus on?” – vastaksin siis, et tegin rasedustesti paar päeva varem kui cov positiivse sain, ehk siis ma pakun, et rasedus on väga alguses…5ndl max.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui viirushaiguse pärast rasedus kahjustub, siis nii väike rasedus lihtsalt katkeb või peetub, seda ikka viirushaiguste järel on juhtunud. Kui rasedus püsima jääb, siis on vast kõik korras ka lapsega. Eks pooled rasedad on oma raseduste ajal viirushaiguses olnud, meil ju suure tõenäosusega langeb rasedus nii ehk naa viirustehooajale (okt-aprill). Üle 38 palavikku kindlasti soovitaks alandada paratsetamooliga ja ega jah rasedale on soolavesi ja aur jne, kangemaid rohtusid mitte.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin covidi põdemise ajal kuskil 6 nädalat rase. Ei olnud vaktsineeritud. Põdesin ülikergelt ikka, ka ämmakas imestas – kurguvalu ja üks päev oli natuke kehvem olla. Ülejäänud päevad tavaline, ei nohu, palavikku. Poleks arugi saanud, et olen covidis, kui elukaaslane poleks päev enne saanud positiivse vastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://tervis.postimees.ee/6941737/perearst-selgitab-millist-ohtu-kujutab-koroonaviirus-rasedatele-ja-beebidele

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Lapse ootamine Algrasedus ja covodi põdemine