Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Algusest IVFini

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Algusest IVFini

Postitas:

Tere

Mul on vaja panna endale aeg viljakusravi arstile.

1. Millist eesti kliinikut ja arsti soovitate? Olen kuulnud head ITK ja Nova Vita kohta. Elite?
Mis erinevus on tavalisel ja erakliinikul?

2. Kas haigekassa tasub kõik protseduurid, testid, analüüsid ja IVF kui olen alla 40a vanune, aga mees on 40a? Loeb naise vanus?
Kas alguses tasun ise ja hiljem taotlen raha tagasi või kuidas need asjad käivad?
Kui suurte rahaliste väljaminekutega peaksin arvestama, vähemalt esialgu, IVFini?

3. Millises viljakusravi kliinikus on võimalik mehel viia oma sperma ise sinna? Kohapeal asjatama tema nõus ei ole, ilmselt ei suuda keskenduda, ebamugav jne. Parastavaid kommentaare ei ole vaja , aitäh!

Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan NovaVitat kuna pole info tagaajamist, teadmatust, tarbetut ootamist jms (antud olukorras rasestuda soovides) ehk midagi närvesöövat kordagi seal kogenud.

Mul endal muidugi kogemusi ainult ITK ning NovaVitaga.
ITK’sse helistades ütlesin, et probleeme rasestumisega ja sain suhteliselt ruttu aja.
Käisin seal sügis 2018 ühel konsultatsioonil, kuid kuna arstiga klikki ei tekkinud, läksin hoopis 2019 kevadel NovaVitasse. Mul oma kiiks ka “polikliinikutega”; kui võimalus, valin alati teistmoodi raviasutusi.

Kulud ilmselt kokku olnud hetkel (mitte arvestades vitamiine/ovulatsiooniteste, mida kasutaks ükskõik kus kliinikus käies niikuinii) ca 1000-2000 kahe aasta peale. Pole olnud kihku kõike kokku lüüa, kuna see tõesti kahe aasta peale jaotatult. Võtame abikaasaga neid kulutusi kui meeldivat paratamatust selle ainukordse ja ainulaadse kogemuse teel. Samuti on ju tulevikus beebi tarvis vaja teha kulutusi, see on nagu meistriklass selleks 🙂
See summa sisaldab siis kõiki konsultatsioone ning ultrahelisid + nii enda kui ka mehe analüüse NovaVitas kui ka Synlabis, lisaks ka laparaskoopiat (väikese summa tasusin ise).
Kõige kallim ongi siiani olnud mehe halospermi analüüs, mille eest peab minuteada igalpool niikuinii maksma?

IVF ise on igalpool samamoodi kuni 41. eluaastani Haigekassa poolt tasustatud.

Lugedes teiste kogemusi, siis mulle tundub hindamatu väärtusega on see, et ei pea jooksma arstide vahet tobedate saatelehtedega, ootama lõputult vabanevaid arstiaegu/opiaegu jms. Samuti on arst väga responsiivne e-mailidele ning vajadusel olen saanud ta kätte ka läbi vastuvõtulauasekretäri telefoni teel (on helistanud tagasi).
.. aga võibolla ma olen lihtsalt nii kiindunud oma toredasse arsti 🙂

Ahjaa, NovaVitas vähemalt öeldi, et kuna elame suhteliselt lähedal, siis võime spermaproovi ka kodus purki organiseerida, seejärel peab keha ligidale hoides selle kiiresti kliinikusse toimetama (äkki oli mingi 30min teema?, ei mäleta). Me ise seda võimalust pole kasutanud, kuid kindlasti tasub küsida kliinikust alternatiive kõledale protseduuriruumile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan TÜKi ja Ehrenbergi.
Kiire suhtlus, ei mingeid ootamisi kuskil, ei mingeid erinevaid arste. Olen ainult temaga suhelnud oma IVFiteekonna käigus.
Väga hea asjalik ja konkreetne arst, vastab alati kirjadele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Algusest IVFini