Esileht Kodunurk Aliexpress ja tollideklaratsioon

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Aliexpress ja tollideklaratsioon

Postitas:
Kägu

Tere,

Vabandage mu võhiklikkust, aga kuidas see uus protsess nüüd välja näeb? Tellisin kuskil kuu aega tagasi pisikesi paarieuroseid tooteid ühelt müüjalt Aliexpressis ja see saabus eile Omniva automaati nagu tavaliselt. Neli tellimust oli samalt müüjalt ja pakitud ühte pakki. Kogumaksumus kuskil 12 euri. Kas ma pean mingi tollideklaratsiooni tegema? Kust ma sellekohase info peaksin saama? Olen segaduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere,

Vabandage mu võhiklikkust, aga kuidas see uus protsess nüüd välja näeb? Tellisin kuskil kuu aega tagasi pisikesi paarieuroseid tooteid ühelt müüjalt Aliexpressis ja see saabus eile Omniva automaati nagu tavaliselt. Neli tellimust oli samalt müüjalt ja pakitud ühte pakki. Kogumaksumus kuskil 12 euri. Kas ma pean mingi tollideklaratsiooni tegema? Kust ma sellekohase info peaksin saama? Olen segaduses.

Ei, kui pakk on käes siis pole midagi vaja tagantjärgi teha.

Aliexpress võtab juba ostu tehes makstava käibemaksu juurde, kõik info deklariks pakiga kaasas ja pakk läbib ise tolli kui käibemaks makstud ja ei vajagi eraldi deklareerimist.

Lisaks peab vaatama, et aliexpressil on mitmed laod nüüd ka EU-s.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, kui pakk juba postkontorisse või pakiautomaati tuleb, siis pole sul endal vaja enam midagi maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur tänu teile!

 

Kummaline ongi see, et varem oli enamus tellitavatel toodetel võimalik valida lähteriigiks Euroopa riik, aga nüüd on selliseid tooteid nii raske leida. Kõik tulevad otse Hiinast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Kodunurk Aliexpress ja tollideklaratsioon