Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aliexpressi IOSS number?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Aliexpressi IOSS number?

Postitas:

Saan aru, et Omniva deklareerib kõik ise, aga minu pakk tuli ühe kullerfirmaga ja need küsivad minult deklaratsiooni. Sinna on vaja IOSS numbrit, aga kauba müüja ei saada seda mulle ja Ali enda lehel sellist asja üldse ei ole.
Kas Aliexpressil on üks ühine IOSS number või on igal alamüüjal oma number? Keegi oskab selle numbri öelda?

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

IOSS number peaks olema paki peal oleval sildil, küsi kullerfirmalt saadetise dokumente.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 18:44; 02.08 18:51; 02.08 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omniva ei deklareeri muideks midagi ise, v.a makstes.

Kui kauba saabumisest ja deklareerimise vajadusest sulle teatatakse kirjaga, siis on seal ka üks link, mis viib edasi kauba täpsemate andmeteni. Seal ongi MRN number ka.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja jutt oli õige, Omniva deklareerib IOSS numbriga saadetised ise, info siit artiklist – https://arileht.delfi.ee/artikkel/94003067/palju-raagitud-postipaki-deklareerimine-tekitab-siiani-segadust-kas-tasuda-tuleb-topelt-kaibemaks

“Omniva rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi tõi välja, et kui Omnivani jõuab vabasse ringlusse deklareerimata IOSS-pakk, siis võtab Omniva deklareerimistoimingu enda peale ning klient ei pea selle pärast muretsema – kliendini jõuab pakk ilma temapoolsete täiendavate toimingute või kuludeta.”

Artiklis on muidugi ka kirjas, et “Kehtiva IOSS-numbri esitamise ja deklareerimise hetkel kättesaadavuse eest vastutab müüja/e-platvorm.”, nii et võid otse aliexpressist ka küsida.

Vaatasin enda viimased tellimused üle, ei leidnud tellimuse age tellimuse juures olevalt arvelt mingit IOSS numbrit.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 18:44; 02.08 18:51; 02.08 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist leidsin enda tellimuselt ikkagi üles. IOSS number peaks olema formaadilt umbes nagu VAT number. Kui võtad Aliexpressis oma tellimuse ette, siis seal on nupuke “download invoice”. Ja arvel (tax invoice) on mul kirjas sellised asjad:

Marketplace Operator:
Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited
NL826439810B01
8 Shenton Way, #45-01 AXA Tower, Singapore

Ma arvan, et see kood ongi see kood, mida vaja on, aga pead anda veel ei saa. Uurin edasi, aga olen hämmingus, et see asi nii segane on.

Edit: Kaevasin veel erinevates foorumites ja põhiliselt käis läbi jutt, et see info peab olemas olema ennekõike transpordifirmal. Küsi kullerfirmalt, et mida sinna vaja kirjutada on ja anna meile ka teada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 18:44; 02.08 18:51; 02.08 19:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aliexpressi IOSS number?