Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: alimendid

Postitas:

Kas keegi oskab öelda, kui suur on praegu min elatusraha, mis lapsele võimalik küsida lapse isa käest. Kas see min võib muutuda ja kui muutub, siis kas lapse isa peab automaatselt maksma uut min või seda,mis kohtuotsuse ajal kehtis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:05; 20.02 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on miinimum elatis pool miinimumpalgast, ehk siis 145.-eurot. Kui tõuseb miinimumpalk, siis tõuseb ka miinimum elatis, mis siis, et kohtuotsusega on määratud mingi kindel summa. Minu meelest on neil kirjas ka, et elatis ei tohi olla väiksem, kui pool miinimumpalka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatise suurus sõltub vanemate sissetulekust, elatatavate arvust jne.

Elatis ei ole alati miinimum. Oletame, et mehe sissetulek on muutunud, on sündinud uusi lapsi jne. Elatist võidakse ka vähendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 13:11; 20.02 13:29; 20.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle määratigi lihtsalt min, kindla summana ei olnud otsuses kirjas. Tahtsin lihtsalt kindel olla summa suuruses enne kui lapse isale ütlen

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 13:05; 20.02 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]HelKenKris kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hetkel on miinimum elatis pool miinimumpalgast, ehk siis 145.-eurot. Kui tõuseb miinimumpalk, siis tõuseb ka miinimum elatis, mis siis, et kohtuotsusega on määratud mingi kindel summa. Minu meelest on neil kirjas ka, et elatis ei tohi olla väiksem, kui pool miinimumpalka.[/tsitaat]

Ei ole mis siis…Kohtuotsuses peab olema kindel summa ja selle oma poolset tõstmist niisama nõuda ei saa.
Vastaseljuhul kohtuotsuses peab olema sõnasõnalt määratletud, et summa tõuseb seoses miinimumpalga tõusuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 13:11; 20.02 13:29; 20.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mulle määratigi lihtsalt min, kindla summana ei olnud otsuses kirjas. Tahtsin lihtsalt kindel olla summa suuruses enne kui lapse isale ütlen[/tsitaat]

Kohus mõistab alati numbri. Miinimumpalk ei pruugi veel tõsta isa elatustaset!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 13:11; 20.02 13:29; 20.02 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab küll vähem kui pool miinimum palgast (85 eurot Isa teenib korralikult aga saab kõik, mis on üle miinimumi mustalt kätte…). See oleneb isa sissetulekust, sinu sissetulekust ja kohtunikust..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.