Esileht Pereelu ja suhted Alimendid,kui vanale lapsele

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Alimendid,kui vanale lapsele

Postitas:

Tere!
Kui vanale lapsele on mul õigus lapse isa käest alimente nõuda? Lapsed on praegu 11 aastat (kaksikud).

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist, ja kuni 18.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma avan, et kui alimente, siis peaks see laps u 42 olema, siis kui sõna “alimendid” veel olemas oli. Juba mitukümmend aastat on olnud meil ELATIS!

+13
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 17:37; 24.02 17:43; 24.02 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma avan, et kui alimente, siis peaks see laps u 42 olema, siis kui sõna “alimendid” veel olemas oli. Juba mitukümmend aastat on olnud meil ELATIS!

Olen 32 ja kasutan ka sõna alimendid!! Mis nüüd saab?

+8
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 17:39; 24.02 18:18; 24.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arened äkki? Jõuad veel, enne kui seniilsus peale tuleb.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 17:37; 24.02 17:43; 24.02 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist alaealisele lapsele nõuab teda kasvatav vanem.
Alaealine=kuni 18aastaseks saamiseni.

Täisealiseks saanud laps nõuab ise elatist kui see on vajalik: ÕIGUS ELATISELE on tal kuni 21aastaseks saamiseni, kui ta õpib.

Miinimumelatis alaealise lapse kohta on hetkel pool miinimumpalka st 270/kuus kuid loomulikult lähtutakse eelkõige lapse(laste) vajadustest ja seejärel vanema võimalustest. Vähem mõistetakse välja, kui isal on vähenenud töövõime (puue) või veel ülalpeetavaid, kes jääks ebavõrdsesse seisu.
Sellest suurema nõude puhul peab eraldi tõendama, miks (n puudega lapse ravimid, ortoosid vms…või mingi kallim hobi, mis seni vanemate poolt andekale lapsele võimaldatud), soovitakse, et lapse elatustase säiliks umbes samana kui vanemate kooselu puhul.

2 last seega miinimumpalk st 540 kuus seaduse kohaselt aga, veel kord, pigem ka vähem st mõistlikult.

Alus: Perekonnaseadus
https://www.riigiteataja.ee/akt/109052017029
§ 97. Ülalpidamist saama õigustatud isikud
Ülalpidamist on õigustatud saama:
1) alaealine laps;
2) laps, kes täisealisena omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust või õpib kutseõppe tasemeõppes, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;
3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.
§ 99. Ülalpidamise ulatus
(1) Ülalpidamise ulatus määratakse kindlaks ülalpidamist saama õigustatud isiku vajadustest ja tema tavalisest elulaadist lähtudes.

(2) Ülalpidamise kindlaksmääramisel arvestatakse õigustatud isiku kõiki eluvajadusi, sealhulgas tema võimete ja kalduvuste kohase hariduse ja kutsealase ettevalmistusega seotud kulutusi, alaealise ülalpeetava puhul ka tema kasvatamise kulutusi.

§ 100. Ülalpidamise andmise viis
(1) Ülalpidamist antakse üldjuhul raha perioodilise maksmisega (edaspidi elatis). Kui selleks on mõjuv põhjus, võib kohustatud isik nõuda, et tal võimaldataks anda ülalpidamist muul viisil.

(2) Alaealise lapse vanem täidab lapse ülalpidamise kohustust elatise maksmise teel eeskätt juhul, kui ta ei ela lapsega koos või kui ta ei osale lapse kasvatamises. Lapsega koos elav vanem peab elatist kasutama lapse huvides.

(3) Vanemad võivad oma lapse ülalpidamise kohustuse täitmist omavahelisel kokkuleppel täpsustada ja määrata kindlaks, missugusel viisil ja kui pika ajavahemiku kaupa tuleb ülalpidamist anda. Kokkulepe ei välista ega piira seadusest tuleneva nõude esitamist, arvestades kokkuleppega ettenähtut.

(4) Elatist makstakse iga kalendrikuu eest ette.

§ 101. Elatis alaealisele lapsele
(1) Igakuine elatis ühele lapsele ei või olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära.

(2) Kohus võib elatise välja mõista kindla summana või muutuva suurusena, määrates ette kindlaks elatissumma suuruse arvutamise alused.

jne

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arened äkki? Jõuad veel, enne kui seniilsus peale tuleb.

Ma tõesti ei viitsi nii rumala jutuga inimesega vaielda! ????

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 17:39; 24.02 18:18; 24.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti ei viitsi nii rumala jutuga inimesega vaielda! ????

Aga siin polegi midagi vaielda, võta lihtsalt teadmiseks see termin.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 17:37; 24.02 17:43; 24.02 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elatis on sama mis alimendid (alimenti – elatis it. k.)

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.02 18:28; 25.02 21:09; 25.02 21:56; 25.02 21:59; 25.02 22:03; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma avan, et kui alimente, siis peaks see laps u 42 olema, siis kui sõna “alimendid” veel olemas oli. Juba mitukümmend aastat on olnud meil ELATIS!

Olen 32 ja kasutan ka sõna alimendid!! Mis nüüd saab?

Kasuta-kasuta. Lihtsalt et seaduses seda sõna ei ole, seega alimente nõuda ei saa.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 32 ja kasutan ka sõna alimendid!! Mis nüüd saab?

Midagi ei saa. Sind peetakse lihtsalt rumalaks, aga tühja sest.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 19:38; 25.02 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 32 ja kasutan ka sõna alimendid!! Mis nüüd saab?

Midagi ei saa. Sind peetakse lihtsalt rumalaks, aga tühja sest.

Mind peetakse rumalaks, sest ma kasutan ühte “vanakooli” sõna???
Kes siin rumal on?

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.02 17:39; 24.02 18:18; 24.02 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind peetakse rumalaks, sest ma kasutan ühte “vanakooli” sõna???
Kes siin rumal on?

Sina muidugi.
Kui ma hakkaks äkki oma kõnes rubladega toimetama, peetaks mind ka, ära muretse.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 19:38; 25.02 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikkuses loen ma seda sõna: elatis, ainult siin Perekoolis ja siin aetakse alati täpsust taga. Reaalsed inimesed, nii vanad kui noored, kellega ELATISEST elus juttu on olnud, kasutavad siiski suures osas igapäevaselt sõna alimendid. Ükskõik, kellega räägid, ikka öeldakse nt, et mees ei maksa alimente, panen alimendid peale jne. Harjumuse jõud on suur…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikkuses loen ma seda sõna: elatis, ainult siin Perekoolis ja siin aetakse alati täpsust taga. Reaalsed inimesed, nii vanad kui noored, kellega ELATISEST elus juttu on olnud, kasutavad siiski suures osas igapäevaselt sõna alimendid. Ükskõik, kellega räägid, ikka öeldakse nt, et mees ei maksa alimente, panen alimendid peale jne. Harjumuse jõud on suur…

Tegelikult on ju sõna “elatis” tähendus eesti keeles palju laiem kui alimendid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.02 18:28; 25.02 21:09; 25.02 21:56; 25.02 21:59; 25.02 22:03; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikkuses loen ma seda sõna: elatis, ainult siin Perekoolis ja siin aetakse alati täpsust taga. Reaalsed inimesed, nii vanad kui noored, kellega ELATISEST elus juttu on olnud, kasutavad siiski suures osas igapäevaselt sõna alimendid. Ükskõik, kellega räägid, ikka öeldakse nt, et mees ei maksa alimente, panen alimendid peale jne. Harjumuse jõud on suur…

No tegelikkuses on selline naljakas lugu, et kui sa googeldaksid “elatis” õige sõnaga, siis sa jõuaksid ka vastavate seadusteni ja juristide asjatundlike nõuanneteni, seda muidugi eeldusel, et sa pole pelgalt perekooli paketiga netis. Kui sa õiget sõna ei kasuta, siis sa õige tulemuseni ei jõuagi.
Sõna “elatis” kasutatakse ka kohtus, “alimentide” peale naerdaks sind välja. Kohtutäiturid samuti ei taha “alimentidest” midagi teada, ikka räägitakse “elatisest”. “Alimentide peale panemine” on eriti naljakas väljend, normaalsed inimesed kasutavad väljendit: “elatist sisse nõudma.”
Üldse on õigesti kirjutamisel ja õigete sõnade kasutamisel see veider omadus, et nende abiga on automaagiliselt võimalik jõuda seaduste ja kehtivate reegliteni, päriselt kasuliku infoni ja õigete linkideni. Nt kui teed juhiloa jaoks liikluseksameid, siis ei ole sul mõtet otsida ARK-i kodulehekülge, sest juba ammu on see hoopis Maanteeamet. Müstika… aga nii see on.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 21:52; 25.02 21:59; 25.02 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikkuses loen ma seda sõna: elatis, ainult siin Perekoolis ja siin aetakse alati täpsust taga. Reaalsed inimesed, nii vanad kui noored, kellega ELATISEST elus juttu on olnud, kasutavad siiski suures osas igapäevaselt sõna alimendid. Ükskõik, kellega räägid, ikka öeldakse nt, et mees ei maksa alimente, panen alimendid peale jne. Harjumuse jõud on suur…

No tegelikkuses on selline naljakas lugu, et kui sa googeldaksid “elatis” õige sõnaga, siis sa jõuaksid ka vastavate seadusteni ja juristide asjatundlike nõuanneteni, seda muidugi eeldusel, et sa pole pelgalt perekooli paketiga netis. Kui sa õiget sõna ei kasuta, siis sa õige tulemuseni ei jõuagi.

Sõna “elatis” kasutatakse ka kohtus, “alimentide” peale naerdaks sind välja. Kohtutäiturid samuti ei taha “alimentidest” midagi teada, ikka räägitakse “elatisest”.

Eks nad teavad ikka, ega nad lollid pole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.02 18:28; 25.02 21:09; 25.02 21:56; 25.02 21:59; 25.02 22:03; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tegelikkuses loen ma seda sõna: elatis, ainult siin Perekoolis ja siin aetakse alati täpsust taga. Reaalsed inimesed, nii vanad kui noored, kellega ELATISEST elus juttu on olnud, kasutavad siiski suures osas igapäevaselt sõna alimendid. Ükskõik, kellega räägid, ikka öeldakse nt, et mees ei maksa alimente, panen alimendid peale jne. Harjumuse jõud on suur…

No tegelikkuses on selline naljakas lugu, et kui sa googeldaksid “elatis” õige sõnaga, siis sa jõuaksid ka vastavate seadusteni ja juristide asjatundlike nõuanneteni, seda muidugi eeldusel, et sa pole pelgalt perekooli paketiga netis. Kui sa õiget sõna ei kasuta, siis sa õige tulemuseni ei jõuagi.

Sõna “elatis” kasutatakse ka kohtus, “alimentide” peale naerdaks sind välja. Kohtutäiturid samuti ei taha “alimentidest” midagi teada, ikka räägitakse “elatisest”. “Alimentide peale panemine” on eriti naljakas väljend, normaalsed inimesed kasutavad väljendit: “elatist sisse nõudma.”

Üldse on õigesti kirjutamisel ja õigete sõnade kasutamisel see veider omadus, et nende abiga on automaagiliselt võimalik jõuda seaduste ja kehtivate reegliteni, päriselt kasuliku infoni ja õigete linkideni. Nt kui teed juhiloa jaoks liikluseksameid, siis ei ole sul mõtet otsida ARK-i kodulehekülge, sest juba ammu on see hoopis Maanteeamet. Müstika… aga nii see on.

Mõni inimene on hinges bürokraat ja elus väiklane. Neile on sellised vormilised asjad olulised.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.02 18:28; 25.02 21:09; 25.02 21:56; 25.02 21:59; 25.02 22:03; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nad teavad ikka, ega nad lollid pole.

Nemad ei ole, aga “alimentidest” rääkijad on.
Ja inimene, kes ei saa aru lausest “nad ei taha sellest midagi teada” ning tõlgendab seda kui “nad ei tea sellest midagi” on samuti loll.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 21:52; 25.02 21:59; 25.02 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni inimene on hinges bürokraat ja elus väiklane. Neile on sellised vormilised asjad olulised.

Mõni inimene on nüri, igivanades harjumustes kinni ja kohanematu. Need inimesed õigustavad oma tahtlikku lollust päris tihti mingite müstiliste heade hingeomadustega. Päris hea viis oma rumalust õigustada on ka süüdistada seda, kes neile tegelikult kehtivaid termineid tutvustab väikluses ja bürokraatlikkuses. Demagoogia on lollide professioon.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 21:52; 25.02 21:59; 25.02 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nad teavad ikka, ega nad lollid pole.

Nemad ei ole, aga “alimentidest” rääkijad on.

Ja inimene, kes ei saa aru lausest “nad ei taha sellest midagi teada” ning tõlgendab seda kui “nad ei tea sellest midagi” on samuti loll.

Selge jah, kõik on lollid peale sinu.
Kas ema sõimas sind väiksena lolliks? Kas sa tundsid ennast rumala ja väärtusetuna, ning seetõttu püüad kõigile selle eest kätte maksta kuni tänaseni?
Saan aru. Traumaatiline lapsepõlv jätab jäljed.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.02 18:28; 25.02 21:09; 25.02 21:56; 25.02 21:59; 25.02 22:03; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni inimene on hinges bürokraat ja elus väiklane. Neile on sellised vormilised asjad olulised.

Mõni inimene on nüri, igivanades harjumustes kinni ja kohanematu. Need inimesed õigustavad oma tahtlikku lollust päris tihti mingite müstiliste heade hingeomadustega. Päris hea viis oma rumalust õigustada on ka süüdistada seda, kes neile tegelikult kehtivaid termineid tutvustab väikluses ja bürokraatlikkuses. Demagoogia on lollide professioon.

Kuidas arvad. Võta tass teed, enne kui veresoon su peas lõhkeb.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.02 18:28; 25.02 21:09; 25.02 21:56; 25.02 21:59; 25.02 22:03; 25.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Alimendid,kui vanale lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.