Esileht Ilu ja tervis Alkohol

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Alkohol

Postitas:
Kägu

Mingil ajal oli see aktuaalne teema siin: Tipstavad Naised.

Ma kah osaline :/ Väga vastik periood oli. Nii vaimselt kui ka fyysiliselt.

Vaimselt, et tahtele ei allunud. Fyysiliselt- kilode lisandumine.

Nyyd, mitu kuud kaine olnuna, ärkan iga päev r66msana! Uni on super!

Ja miinus 5 kilo! Kevad tuleb r66msalt, mitte stressates (loe: 6hematesse riietesse mitte ära mahtudes 😉 )

Teema tekitasin heaolutundest, et see ettev6tmine – Alkoholist Loobumine – on olnud SUPER! Elu kvaliteedi parandaja.

Kuidas teil..nii muidu selle teemaga? Kes endid ära tundsid..

 

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli seesama rõõm sügisel. Jõuludeni pidasin vastu. Siis läks jälle käest ära. Õnneks päris samas kohas tagasi ei ole, vahepeal lahkus minust ka 10 kg liigset kaalu. No mitte ainult alkoholi arvelt, muud eluviisi korrigeerisin ka.

Vähemalt taastus usk endasse. Tean nüüd, et on tehtav ning pole isegi eriti keeruline – nii umbes 3-4 päeva tuleb vastu pidada, siis enam ei tahagi. Just täna hommikul astusin kaalule ja nägin, et 1 kg on tagasi tulnud, natuke rohkemgi. Seega võtan nüüd hoogu, hävitan kõik alkovarud kodust (annan ära või joon ära), juurde ei osta ja alustan uuesti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea lugeda, et oled end käsile võtnud. Maailm on kohe natuke rõõmsam paik, kui selles on 1 inimene juures, kes tegutseb selle nimel, et tal oleks tervis ka 5 aasta pärast hea.

Mis sind motiveerid?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingil ajal oli see aktuaalne teema siin: Tipstavad Naised.

Ma kah osaline :/ Väga vastik periood oli. Nii vaimselt kui ka fyysiliselt.

Vaimselt, et tahtele ei allunud. Fyysiliselt- kilode lisandumine.

Nyyd, mitu kuud kaine olnuna, ärkan iga päev r66msana! Uni on super!

Ja miinus 5 kilo! Kevad tuleb r66msalt, mitte stressates (loe: 6hematesse riietesse mitte ära mahtudes ???? )

Teema tekitasin heaolutundest, et see ettev6tmine – Alkoholist Loobumine – on olnud SUPER! Elu kvaliteedi parandaja.

Kuidas teil..nii muidu selle teemaga? Kes endid ära tundsid..

No teksti lugedes tekib küll küsimus, et kas ikka kaine peaga kirja pandud.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sind motiveerid?

Pole teemaalgataja, aga mind motiveeris peamiselt masendus, mis muudkui kasvas. Ja masenduse põhjuseks see, et elu pole kontrolli all. Ja masenduse tagajärjeks igaõhtune drink. Tundus täiesti võimatu olukord. Siis aga jäin haigeks ning arst kirjutas 5 päeva AB-sid, millega ei tohi alkoholi koos tarbida. Olin tõsiselt hirmul, kas hakkama saan. Aga just sellist tõuget oli vaja. Sain teada, et saan küll hakkama ja pole üldse probleem. Ja nii jäigi, kuuendal päeval ei joonud, seitsmendal ei joonud. Vist kümnendal jõin natuke, aga õnneks oli järgmisel päeval väga paha olla, organism oli juba vanast tsüklist välja saanud ning reageeris ägedalt. Ja siis sain jälle impulsi ilma olla. Paralleelselt hakkasin käima trennis ning söömist vähendama ja jälgima. Umbes kuu aega hiljem tundsin, kuidas elurõõm hakkab tagasi tulema, lootus hakkab tekkima, et olen siiski midagi väärt.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lisandus peale maha jätmist 8 kg. Tipsutamise asemel näksimine.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on esimene nädal seljataga. Kilo läinud ja ootasin mingeid…võõrutusnähte, aga ei mingit vastupandamatut vajadust. Loodetavasti ongi unustatud teema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti ongi unustatud teema.

Tavaliselt ikka pole. Nädal on väga lühike aeg. Ma olen mitu korda nö maha jätnud. Kaks nädalat on väga lihtne, siis hakkab jälle isu tekkima. Kui sellest saab mööda, siis umbes kahe kuu pärast taas soov ja hiljem teatud intervalli tagant jälle nagu viskab soovi, vahepeal üldse ei taha. Minul on motivatsiooni maha kiskunud see, et nagu midagi pole paremaks läinud. Kaal sama, tuju sama halb jne. Uni läks küll kiiresti paremaks ja hommikuti on parem ärgata, aga see on ka kõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, hommikul on parem ärgata, aga selle võrra on õhtul jälle raskem olla. Õhtul tundub, et õhtu on olulisem, hommikul, et hommik 😀

Just täpselt nii on, et käib lainetena, tükk aega oled ilma ja ei tule meeldegi, siis äkki jälle tahad. Minu nipp oli otsida siis päev, kus järgmisel päeval pole midagi olulist ning siis õhtul drinkida natuke üle piiri. Siis on järgmisel päeval halb olla ja jälle tükiks ajaks meeles, et ei taha uuesti sama enesetunnet. Toimis küll. Kuni jõuludeni, nagu ütlesin – siis oli tunne, et lihtsalt peab veini jooma ja muudki. Eks nüüd on jaanipäevaga sama oht. Samas selleni 2 kuud aega, saaks tervisele jälle natuke meele järele olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain 2 kuud täis kõik oli ilus ja tore, rõõmsam olla ja nüüd viimasel ajal on jälle hakanud stress kimbutama ja nüüd olen üle nädala iga päev õhtuti shampat libistanud.. Vastik süümetunne on sees. Ma arvan, et ilmselt mul on kerge deprekas kõigest. Eks proovin uuesti alustada kainet perioodi, see 2 kuud oli päris hea, tundsin kuidas eluvaim oli sees.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingil ajal oli see aktuaalne teema siin: Tipstavad Naised.

Ma kah osaline :/ Väga vastik periood oli. Nii vaimselt kui ka fyysiliselt.

Vaimselt, et tahtele ei allunud. Fyysiliselt- kilode lisandumine.

Nyyd, mitu kuud kaine olnuna, ärkan iga päev r66msana! Uni on super!

Ja miinus 5 kilo! Kevad tuleb r66msalt, mitte stressates (loe: 6hematesse riietesse mitte ära mahtudes ???? )

Teema tekitasin heaolutundest, et see ettev6tmine – Alkoholist Loobumine – on olnud SUPER! Elu kvaliteedi parandaja.

Kuidas teil..nii muidu selle teemaga? Kes endid ära tundsid..

No teksti lugedes tekib küll küsimus, et kas ikka kaine peaga kirja pandud.

Heh!

Foorumis kirjutades saabki olla loominguline… seda ka nn. kirjastiili osas 🙂

Olgu. Yks u jäi ka vahele. TipsUtavad naised.

Mina käisin omadega ikka täitsa p6hjas ära. Selles m6ttes, et oli aasta, kus polnud pea yhtegi kainet päeva. Jube! Koroona-olukord soosis ka seda igati… Imelik m6elda praegu. Et oli jaksu ja viitsimist. Trimbata! Liirtrite viisi :S Tolerantsust ka nagu ei tekkinud ja rahakulu missugune! Mitusada eurot kindlasti kuu l6ikes. Puhtalt alkoholile.

Minul sai see vastik pahe alguse eksmehega kohtudes. Olin siis tudeng. Tema edukas firmaomanik (8 a vanem). Tihti l6unatasime koos ja juba siis oli tal prae k6rval miskit teravat.. Toona ei osanud seda ohumärgina näha. Hiljem aga kandus sama muster ka pereellu. L6una- ja 6htueine k6rvale :S

Mind ilmselt päästis spordilembus. V6isin ju pea alkass valmis olla, aga liikumine oli ikkagi oluline. V6imlemine samuti. See päeva rutiinist ei kadunud. Pealtnäha olen keskmisest paremas toonuses, teisis6nu. Kui ka vaimse poole samale tasemele saaksin, oleksin väga 6nnelik. Olles poolel teel..selleni.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, hommikul on parem ärgata, aga selle võrra on õhtul jälle raskem olla.

Õige, õhtuti on palju igavam. Ja aiatöid teha on ka palju igavam, midagi ei saa tehtud. Need on miinused.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingil ajal oli see aktuaalne teema siin: Tipstavad Naised.

Ma kah osaline :/ Väga vastik periood oli. Nii vaimselt kui ka fyysiliselt.

Vaimselt, et tahtele ei allunud. Fyysiliselt- kilode lisandumine.

Nyyd, mitu kuud kaine olnuna, ärkan iga päev r66msana! Uni on super!

Ja miinus 5 kilo! Kevad tuleb r66msalt, mitte stressates (loe: 6hematesse riietesse mitte ära mahtudes ???? )

Teema tekitasin heaolutundest, et see ettev6tmine – Alkoholist Loobumine – on olnud SUPER! Elu kvaliteedi parandaja.

Kuidas teil..nii muidu selle teemaga? Kes endid ära tundsid..

No teksti lugedes tekib küll küsimus, et kas ikka kaine peaga kirja pandud.

Heh!

Foorumis kirjutades saabki olla loominguline… seda ka nn. kirjastiili osas ????

Olgu. Yks u jäi ka vahele. TipsUtavad naised.

Mina käisin omadega ikka täitsa p6hjas ära. Selles m6ttes, et oli aasta, kus polnud pea yhtegi kainet päeva. Jube! Koroona-olukord soosis ka seda igati… Imelik m6elda praegu. Et oli jaksu ja viitsimist. Trimbata! Liirtrite viisi :S Tolerantsust ka nagu ei tekkinud ja rahakulu missugune! Mitusada eurot kindlasti kuu l6ikes. Puhtalt alkoholile.

Minul sai see vastik pahe alguse eksmehega kohtudes. Olin siis tudeng. Tema edukas firmaomanik (8 a vanem). Tihti l6unatasime koos ja juba siis oli tal prae k6rval miskit teravat.. Toona ei osanud seda ohumärgina näha. Hiljem aga kandus sama muster ka pereellu. L6una- ja 6htueine k6rvale :S

Mind ilmselt päästis spordilembus. V6isin ju pea alkass valmis olla, aga liikumine oli ikkagi oluline. V6imlemine samuti. See päeva rutiinist ei kadunud. Pealtnäha olen keskmisest paremas toonuses, teisis6nu. Kui ka vaimse poole samale tasemele saaksin, oleksin väga 6nnelik. Olles poolel teel..selleni.

Mina teen ka igapäev tund aega trenni. Ja iga õhtu pudel veini. Pähe ei hakka, pohmakat ei ole.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen ka igapäev tund aega trenni. Ja iga õhtu pudel veini. Pähe ei hakka, pohmakat ei ole.

Selline asi pole võimalik, et pudel veini ei hakka pähe. Kui sind puhuma pandaks, tuleks sealt promille küll ja veel.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline asi pole võimalik, et pudel veini ei hakka pähe. Kui sind puhuma pandaks, tuleks sealt promille küll ja veel.

Promille tuleb, aga mingit purjus tunnet ei tule. Ja ka promille tuleb vähem kui alkoholiga harjumata inimesel. Kui mina veel jõin, siis ühest pudelist ei olnud küll mingit tunnet, et oleks purjus. Kahe pudeliga hakkas looma, aga ega seegi nüüd nii väga purju ei teinud. Kui praegu jooksin kaks pudelit veini, siis jääks vist juba tükk maad enne magama, ei jõuakski nii palju juua.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingil ajal oli see aktuaalne teema siin: Tipstavad Naised.

Ma kah osaline :/ Väga vastik periood oli. Nii vaimselt kui ka fyysiliselt.

Vaimselt, et tahtele ei allunud. Fyysiliselt- kilode lisandumine.

Nyyd, mitu kuud kaine olnuna, ärkan iga päev r66msana! Uni on super!

Ja miinus 5 kilo! Kevad tuleb r66msalt, mitte stressates (loe: 6hematesse riietesse mitte ära mahtudes ???? )

Teema tekitasin heaolutundest, et see ettev6tmine – Alkoholist Loobumine – on olnud SUPER! Elu kvaliteedi parandaja.

Kuidas teil..nii muidu selle teemaga? Kes endid ära tundsid..

No teksti lugedes tekib küll küsimus, et kas ikka kaine peaga kirja pandud.

Heh!

Foorumis kirjutades saabki olla loominguline… seda ka nn. kirjastiili osas ????

Olgu. Yks u jäi ka vahele. TipsUtavad naised.

Mina käisin omadega ikka täitsa p6hjas ära. Selles m6ttes, et oli aasta, kus polnud pea yhtegi kainet päeva. Jube! Koroona-olukord soosis ka seda igati… Imelik m6elda praegu. Et oli jaksu ja viitsimist. Trimbata! Liirtrite viisi :S Tolerantsust ka nagu ei tekkinud ja rahakulu missugune! Mitusada eurot kindlasti kuu l6ikes. Puhtalt alkoholile.

Minul sai see vastik pahe alguse eksmehega kohtudes. Olin siis tudeng. Tema edukas firmaomanik (8 a vanem). Tihti l6unatasime koos ja juba siis oli tal prae k6rval miskit teravat.. Toona ei osanud seda ohumärgina näha. Hiljem aga kandus sama muster ka pereellu. L6una- ja 6htueine k6rvale :S

Mind ilmselt päästis spordilembus. V6isin ju pea alkass valmis olla, aga liikumine oli ikkagi oluline. V6imlemine samuti. See päeva rutiinist ei kadunud. Pealtnäha olen keskmisest paremas toonuses, teisis6nu. Kui ka vaimse poole samale tasemele saaksin, oleksin väga 6nnelik. Olles poolel teel..selleni.

Mina teen ka igapäev tund aega trenni. Ja iga õhtu pudel veini. Pähe ei hakka, pohmakat ei ole.

Millist veini?

Punast, valget?

Mul oli täna kentsakas juhtum poes. Homme tulevad s6brannad kylla ja teades nende maitset alkoholi osas, seadsin sammud poodi. Kell oli 10.30 hommikul. Kodukontori v6lud..

Libistasin poekorvi valge saksa rieslingu, kui ligi astus meesterahvas (40+ vanuses), kes soovitas Moldova veine. Nii punast kui ka valget.

Tänasin ja kui ta kaugemale liikus, paningi tema soovitatud punase veini ka omale korvi..no saab näha! 🙂 Kodus asju kotist välja v6ttes silmasin pudelil ka Nautimuse kleepsu. Ju hää! 🙂

Selle mehe puhul jäin aga m6tlema, et olen ikka tuim tykk kyll… mees tuleb peaaegu koju (kodupoodi) kätte ja mina m6mm-m6mm. V6iks ju koos praegu seda veinikest libistada, mina pigem coca zerot mekutades: teeb sama välja. Meeleoluon igatahes ylev. Ka ilma alkota.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“ka ilma alkota”…see teebki  enim r66mu! Et on hea ja r66mus olla!

Varem saavutasin sellise tunde ainult läbi alkoholi :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“ka ilma alkota”…see teebki  enim r66mu! Et on hea ja r66mus olla! Varem saavutasin sellise tunde ainult läbi alkoholi :S

Mul on sinu üle hea meel, aga sinu kirjastiil on selline, et kohutavalt väsitav on lugeda. Kas ei ole kaalunud tavapäraselt kirjutamist, oleks palju meeldivam lugeda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“ka ilma alkota”…see teebki enim r66mu! Et on hea ja r66mus olla! Varem saavutasin sellise tunde ainult läbi alkoholi :S

Mul on sinu üle hea meel, aga sinu kirjastiil on selline, et kohutavalt väsitav on lugeda. Kas ei ole kaalunud tavapäraselt kirjutamist, oleks palju meeldivam lugeda.

Ilmselt pole tal klaviatuuril Õ ega Ü tähte, ju elab välismaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt pole tal klaviatuuril Õ ega Ü tähte, ju elab välismaal.

See on ainult üks häda paljudest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“ka ilma alkota”…see teebki enim r66mu! Et on hea ja r66mus olla! Varem saavutasin sellise tunde ainult läbi alkoholi :S

Mul on sinu üle hea meel, aga sinu kirjastiil on selline, et kohutavalt väsitav on lugeda. Kas ei ole kaalunud tavapäraselt kirjutamist, oleks palju meeldivam lugeda.

Tundud hea inimene olevat! Aitäh!

Ma kirjuta(si)ngi täiesti tavaliselt, hmm..!?

Ei ela välismaal. Tartus hoopis ja seal leidis ka see juhtum aset. Panin selle kirja, kuna kui palju selliseid poes v66ra inimese poolt jututegemisi ikka ette tuleb? Ma saan need yhe käe s6rmedel yles lugeda. Sekka mutikesed, kel silmnägemine kehvake ja numbreid on palunud öelda. Oli selleks hind v6i säilivusaeg. Yks tudengipoiss ka..aastate eest. Kysis, kas hommikuks eelistaksin pannkooke v6i pelmeene :O Oli korvpalliturniirile minemas TY Spordihoonesse. Vestlus seega leidis aset Meltsiveski/Ujula Konsumis.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt pole tal klaviatuuril Õ ega Ü tähte, ju elab välismaal.

See on ainult üks häda paljudest.

..ja millised need teised on!? (ok)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vist lootusetu juhtum. Teen ka iga aasta alguses mingi täiesti karske perioodi, nii 6-7 nädalat, aga jah … Ärgata on küll parem ja uni on ka veidi parem, aga muus osas ei muutu sittagi 🙁 Meeleolu on sitt ikka ja ainuke mõte on, et saaks see aeg juba läbi ja uuesti alkot, ükski töö ka ei edene, kaal on aastaid nii nagu on, alla võtta pole vaja …

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea meel on lugeda, et on inimesi, kes harjumuses probleemi näevad ja püüavad olukorda parandada. Alkohol on heaoluühiskonna katk, mis hävitab tervist ja perekondi. Kurb on, sest minu abielu just lõppes mehe alkoholismi tõttu. Ise olen olnud järjest kahe lapsega kodune ning aastaid kaine. Nüüd võtsin teadlikult hoiaku, et kui nii kaua kaine oldud, siis enam ei hakka üldse alkoholi tarbima. On ka endal olnud tööl ja elus raskemaid perioode, kus ainuõige leevendus tundub olevat õhtuses cavas. Loodan väga, et ei unusta oma tänast lubadust endale, elada tervemalt. Olen näinud mida alkohol elujõus mehega teeb, olles elanud pidevate pohmellide saatel mõneti kaassõltlasena.

Kurb, nii kurb, et alkohol meie ühiskonnas nii suurt rolli mängib. Kaine inimene peoseltskonnas väärib mõnede arvates hukkamõistu. Lause “miks sa ei joo” võiks olla sama tabu, kui lastetutelt paaridelt pisipere kohta küsimine. See on sügavalt isiklik küsimus.

Oh… tublid olete, kes te olete loobunud. Tehke endale see kingitus ja jätkake nõnda.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka joon ka õhtuti nii mõnegi klaasi, vahel 1 vahel 3. Üle poole pudeli siiski mitte, lihtsalt kuidagi ei taha rohkem ja juba 1 klaas rohkem rikub kohe une ka, aga uni on väga tähtis ja oskan sellest lugu pidada. Aga see 1 klaas läheb küll mõnuga.

Aga kui pausi pidanud olen, siis kaal küll langenud ei ole. Kuigi ma pole ka eriliselt ülekaalus, KMI 22 ütleb et normaalkaal.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui pausi pidanud olen, siis kaal küll langenud ei ole. Kuigi ma pole ka eriliselt ülekaalus, KMI 22 ütleb et normaalkaal.

Loomulikult ei lange kaal, kui ollakse normkaalus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui pausi pidanud olen, siis kaal küll langenud ei ole. Kuigi ma pole ka eriliselt ülekaalus, KMI 22 ütleb et normaalkaal.

Loomulikult ei lange kaal, kui ollakse normkaalus.

ma tahaks küll miski 5kg kergem olla.

Ja mis loogika selles on, et normkaal ei lange aga ülekaal langeb?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

** täpsustuseks et ka 5 kg kergem kaal peaks KMI endiselt normaalkaaluks

/kommentaari muutmisvõimalust enam polegi?/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis loogika selles on, et normkaal ei lange aga ülekaal langeb?

See loogika, et ülekaal langeb oluliselt lihtsamini kui normkaal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärgata on küll parem ja uni on ka veidi parem, aga muus osas ei muutu sittagi ????

Mul täpselt sama jama, kuigi olen pikemalt ilma olnud. Aga kasu nagu pole mitte midagi. Kaalu oleks vaja küll alla saada, aga sellega ei muutu midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Ilu ja tervis Alkohol