Esileht Lapse ootamine Alkohol ja rasedus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Alkohol ja rasedus

Postitas:
Kägu

Ma olen seda kõike uurinud nüüd internetist ja leidsin sellisse foorumi. Sain eile teada, et olen ca viiendat kuud lapseootel. Ma ei ole muidu suur alkoholi tarvitaja, kuid viimase kuu jooksul iga nädaka lõpus sai tarvitatud veini, pudeli kindlasti.. Olen tohutult mures! Tean, et siin kindlasti ei oska keegi midagi kommenteerida, et kas lapsega on kõik korras, kuid ehk oskate nõu anda, mida ma edasi teen, kuhu pöördun?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tahaks loota, et tegemist on mingi troll-postitusega, kus autor omaette pihku itsitab, kui draamat kerida saab.

Kui mitte, siis ütleme nii et fetaalne alkoholisündroom võib tekkida ka oluliselt väiksematest kogustest, kui siin kirjeldatud. Mina läheksin esimesel võimalusel arstile ja uuriks, kas saab veel midagi päästa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rahuned maha. Teha pole ju midagi enam, mis tehtud see tehtud.
Kui sa varem ei teadnud, et alkohol pole soovitav, siis nüüd tead ja hoidud. Kui teadsid aga ikka tarvitasid siis tekib vaid küsimus, et miks st sa ei aimanud 5k et võid rase olla?

Loomulikult tasub probleemist rääkida oma arsti või ämmaemandaga, teavad loodet jälgida (alkohol võib kaasa tuua näiteks lapse väiksema sünnikaalu vms).

99,9% juhtudel ei kahjusta õnneks alkohol siiski olulisel määral loodet, kuigi palju oleneb muidugi kogustest, sagedusest, ka sellest kui kanget alkoholi tarbida jne jne
Isegi padujoodikutel sünnivad elujõulised ja terved lapsed…iseasi on vahel, et edaspidi selguvad mingid puudujäägid(madal IQ vms).

Arvan, et mõni pudel veini ei ole põhjustanud ehk midagi, mis hirmutaks. Pigem teed halba oma stressi ja muretsemisega.

Alkoholi kohta artikleid siia ei kopeeri, see teadmine hirmutaks sind pigem ja muretsemine ju ei muuda midagi paremaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TLC pealt oli saade “Ma ei teadnud, et olen rase” ja seal naised ei teadnud kuni sünnituseni, et nad rasedad on. Minimaalne kaalutõus, olematu kõht jne. Ja nad jätkasid ka tavapärast elu (sh alkoholitarbimine aeg-ajalt) ja lapsed olid ikkagi terved ja tublid. Arvan ka, et kui sa just padujoodik pole, siis pole midagi hullu, aga kontrollida tasuks ikka naistearsti juures. Lase ämmakal suunata. Ja oalun kergita saladuskatet ka, et kuidas sa alles poole pealt aru said, et rase oled? Muidu tõesti tundub, et libateema 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tahaks loota, et tegemist on mingi troll-postitusega, kus autor omaette pihku itsitab, kui draamat kerida saab.

Kui mitte, siis ütleme nii et fetaalne alkoholisündroom võib tekkida ka oluliselt väiksematest kogustest, kui siin kirjeldatud. Mina läheksin esimesel võimalusel arstile ja uuriks, kas saab veel midagi päästa.

Ära aja teemaalgatajat veel rohkem muretsema (juhul kui see on päris teema muidugi). Paarist veinist nüüd mingit fetaalset alkoholisündroomi küll ei teki, ära hüsteeritse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära aja teemaalgatajat veel rohkem muretsema (juhul kui see on päris teema muidugi). Paarist veinist nüüd mingit fetaalset alkoholisündroomi küll ei teki, ära hüsteeritse.

Neli pudelit veini kuu aja jooksul ei ole “paar veini”. Teemaagatajal soovitaksin veelkord kõigepealt kâia arstil ja siis vb oma huviks uurida FAS kohta. Mitte paanika ega “hüsteeria” tekitamiseks, vaid selleks, et märgata tulevikus lapse eripärasid ja osata nendega õigel ajal tegeleda. FAS lastel on keskmistest väiksem tähelepanuvõime, keskendumisraskused jne, mida on väga kerge ka teiste haigustega sassi ajada. Saksa keeles on ilmunud paar päris head dokki selle kohta, kuid vast leiaks ka eesti või inglisekeelset materjali.

Kuigi salamisi tundub siiski, et tegu feik postitusega 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neli pudelit veini kuu aja jooksul ei ole “paar veini”. Teemaagatajal soovitaksin veelkord kõigepealt kâia arstil ja siis vb oma huviks uurida FAS kohta. Mitte paanika ega “hüsteeria” tekitamiseks, vaid selleks, et märgata tulevikus lapse eripärasid ja osata nendega õigel ajal tegeleda. FAS lastel on keskmistest väiksem tähelepanuvõime, keskendumisraskused jne, mida on väga kerge ka teiste haigustega sassi ajada. Saksa keeles on ilmunud paar päris head dokki selle kohta, kuid vast leiaks ka eesti või inglisekeelset materjali.

Kuigi salamisi tundub siiski, et tegu feik postitusega 🙂

Hüsteerik

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõsiselt? 5 kuud päevi pole ja isegi kõige väiksemat kahtlust pole et rase võid olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No neid naisi on küll ja küll,kes on rasedad ja päevad ära ei jää. Tunnen isiklikult naist, kes sai teada 20ndal nädalal ja tal ei ole päevad ära jäänud. Läks arstile, kui lapse liigutusi kõhus tundma hakkas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No neid naisi on küll ja küll,kes on rasedad ja päevad ära ei jää. Tunnen isiklikult naist, kes sai teada 20ndal nädalal ja tal ei ole päevad ära jäänud. Läks arstile, kui lapse liigutusi kõhus tundma hakkas.

Hea küll, päevad ära ei jää ja süda paha ja rinnad valusad eu ole, aga kõht ka ei lähe suuremaks üldse või? Kuhu see laps kasvab siis või on see jutt pigem lollide lõbuks välja mõeldud, et ei teadnud, et ollakse rase?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea küll, päevad ära ei jää ja süda paha ja rinnad valusad eu ole, aga kõht ka ei lähe suuremaks üldse või? Kuhu see laps kasvab siis või on see jutt pigem lollide lõbuks välja mõeldud, et ei teadnud, et ollakse rase?

Naised on erinevad. Mul polnud mingit arusaadavad erinevust figuuris ega olemises enne 6. kuu algust.
Ega teemaalgatajal midagi enam teha ei ole muud, kui maha rahuneda ja võimalikult vähe muretseda. Mis olnud, see olnud, siin pole enam mingit “äkki saab veel midagi teha”. Ka hullemast algusest on tulnud palju täiesti tavalisi lapsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei teadnud ka enne 17. nädalat, et olen rase, sest eelnevalt oli mulle arsti poolt öeldud, et ilma ravita on rasestumisvõimalus mul suhteliselt nullilähedane, olime mehega ka ligi aastajagu ilma kaitsevahenditeta seksinud. Päevad käisid raseduse ajal edasi, süda paha ei olnud. Kui teist korda raseduseaegsed päevad tulid, siis tundusid need siiski sellised kahtlased (verd oli nagu vähe) ja ma panin igaks juhuks naistearstile aja, ise kahtlustasin mingit tsüsti vms. Aga teadagi, arstile saab tavatingimustes alles 1,5-2 kuu pärast. No ja minul ei olnud mingit kõhtu ees. Kui palju neid naisi siis on, kellel 20. nädalal kõht on??? Ja kui platsenta on eesseinas, siis ei pruugi ka liigutusi tunda. Esmarase ei oska neid ära tundagi, sest ega need kõhugaasidest väga ei erine.

Jõin ka veini teadmatusest alguses. Ja ära saa valesti aru, ma ei soovitaks seda kunagi kellelegi ja lõpetasin päevapealt kohe kui teada sain, aga tegelikult mõjub närvitsemine ja stressamine sinu lapsele oluliselt hullemini.

Mul sündis igal juhul terve, tugev ja intelligentne poiss. Tänaseks on ta 2a2k – pikk, kena, räägib juba 2-3 sõnalisi lauseid. Paneb kokku puzzlesid, tunneb huvi tehnika vastu. Kunagi ei ole mingi hüsteerik ega hull jonnija olnud. Igati vahva laps. Ja ma olen äärmiselt tänulik selle eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See pole ülse nii ebatavaline. Minu tuttavate seas on ka mitu sellist kes 4-5k ei teadnud et nad rasedad on. Tavaliselt see juhtub nendega, kes ei planeeri rasedust või neil ongi probleeme rasestumisega (nyx on tavaline et päevad paariks-kolmeks kuuks vahele jäävad, jne). Ka esimestel kuudel võib teatud määral esineda veritsust just ajal mil peaksid olema päevad. Kuna esmarasedatel ei kasva ei kõht ega kaal eriti kiiresti, siis märgataksegi ainult väikest kaalutõusu. Kui tullakse selle peale et ikka rasedustest teha, siis võib üllatus olla päris suur.

Enda jaoks oli ka positiivne rasedustest suur üllatus. Õnneks küll rasedus väga suur ei olnud, kuid UHs selgus et ikka vähemalt kuu aega suurem kui ma ise arvasin.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Lapse ootamine Alkohol ja rasedus