Esileht Rasestumine ja lapse ootamine alkohol ja rasedus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: alkohol ja rasedus

Postitas:

Kuigi öeldakse, et isegi tilk alkoholi võib loode jaoks olla pöördumatugea kahjustustega, siis kindlasti on ju palju naisi, kes ei planeeri rasedust, kuid on jäänud rasedaks, aga on esimesel kuul, kui rasedusest veel ei teadnud kõvasti pidutsenud ja joonud.
Kas ideaalis peaks tegema abordi või riskima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pean seda rohkem vanarahva ütluseks sest kui vaadata joodikuid siis neil on ju terved lapsed kuidki kallatakse ikka kangeid kraame sisse. Mul tuttav ka ei teadnud, et oli rase ja jõi palju kohvi, viskit ja suitsetas punast marki.. Laps on HA kuid terve ja tugeva tervisega..Oleneb muidugi ka kehatüübist..ma ARVAN!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:18; 22.01 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just täna u 2h tagasi oli saade (vist kanal 2) kus rääkisid arstid, et ka väike tilk on lootele ohtlik. Ja naised, kes tarbivad alkoholi võivad sündida fas sündroomiga(kui ei eksi)lapsed-lapse nöojooned juba erilised. Kui tõesti ringi vaadata(joodiku naise tunneb ju igaüks ära) ja kahjuks jah, nende lapsed on erilised näoga.
Ise ei tarbi üldse alkoholi. Kuid alles oli siin vana-aastaõhtul teema, kus rasedad kilkasid, et mis see neli pokaali ära ei ole siis! Tõesti, enne harige ja siis tehke lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just täna u 2h tagasi oli saade (vist kanal 2) kus rääkisid arstid, et ka väike tilk on lootele ohtlik. Ja naised, kes tarbivad alkoholi võivad sündida fas sündroomiga(kui ei eksi)lapsed-lapse nöojooned juba erilised. Kui tõesti ringi vaadata(joodiku naise tunneb ju igaüks ära) ja kahjuks jah, nende lapsed on erilised näoga.
Ise ei tarbi üldse alkoholi. Kuid alles oli siin vana-aastaõhtul teema, kus rasedad kilkasid, et mis see neli pokaali ära ei ole siis! Tõesti, enne harige ja siis tehke lapsi.[/tsitaat]

Seda saadet ma ei näinud ja arstide sõnu kahtluse alla ei sea, kuid ise olen kuulnud rohkem seda, et kuna pole 100% kindlaks tehtud alkoholi mõju lapsele, siis soovitatakse raseduse ajal alkoholist loobuda.

Aga ühinen ühe eespool kõnelejaga – joodikute lapsed ei ole reeglina hullud, lollid ega füüsilise puudega. Nende probleemid saavad alguse hoolimatutest vanematest, vähesest kontrollist ja hoolitsusest.

Ma ei õigusta raseduse ajal alkoholi tarbimist, aga mõned kokteilid raseduse algusnädalatel ja lonks ¨ampust aastavahetusel ei tohiks nüüd küll \”Harige ennast\”-kiunu põhjustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kindel on see, et abort võib ka ohtlik olla nii naisele endale, kui ka tulevasele planeeritud lapsele… paljud mu tuttavad on teadmata rasedaks jäänud, joonud ja pidutsenud, aga lapsed terved ja tugevad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aastavahetuse teemas oli juba juttu sellest, et 2-3 pokaali võtan küll, mis see ikka teeb. Asi polnud päris paljudel üldsegi lonksudes.

Ise raseduse ajal ei joo, sest parem karta kui kahetseda. Samas ma ei saa öelda, et tilkagi. Mõne tilga olen maitsnud mehe veiniklaasist, kui on selline tuju tulnud. Rasedus poole peal ja seda on vast 2 korda juhtunud. Esimesed 12n hoidusin täielikult, sest see on kõige kiirema arengu periood ning ei soovinud vähimalgi määral riskida. Aga seda ka ei usu, et see pisike lonks lapsele midagi teeb. Enne kui lapse olemasolust teada sain, ei sattunud ka ühtki pidu ette, aga see muidugi puhas juhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol jõuab lapseni ja mis see üks lonks teeb sulle, siis kujuta ette 1 cm pikkust loodet. Ei anna ikka võrreldagi.

See on küll suht loll jutt, et alkohoolikute lapsed paistavad normaalsed. Seda,mis mõistses ja vaimses tervises alkohol muutis, ei näegi ju pealt vaadates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole mitte vahe, kui alkoholi tarbib naine kes ei ole rasedusest veel teadlik või naine kes teab ja plaanib ka sünnitada. Minul isiklikult probleemi ei ole, ma ei ole aastaid tilkagi joonud, ei veini, ei siidrit, ammugi kangemat. Aga kui eeskõnelejate jutust iva otsida, siis ei tohiks fertiilses eas naine mitte kunagi grammigi juua, sest äkki on ta rase. Ei saa elada normaalset elu pidevat rasedust lootes/kartes. Raseduse alguses juhtub igasuguseid asju – üldnakoos ja munasarja eemaldamine kaasaarvatud. Arvatavalt on viimane ehk isegi ohtlikum kui purk siidrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohoolikute lapsed on tihtipeale tervemad kui paljude normaalsete perede lapsed!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:18; 22.01 01:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimestel rasedusnädalatel ei jõua veel kahjulikud ained lapseni, korralik ainevahetus lapse ja ema vahel tekib natuke hiljem, seega kui oled teadmatusest raseduse väga alguses alkoholi tarbinud, siis ei tohiks see lapsele küll veel mingit ohtu kujutada. Hilisem tarvitamine aga jätab kindlasti oma jälje, kellel rohkemal, kellel vähemal määral.

Kõige mõislikum on muidugi lapsi teha planeeritult, siis ei teki ka selliseid probleeme!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin foorumis tundub, jah, et kõik väga planeerivad oma rasedusi ning elavad enne seda karskelt ja korralikult. Mida ei saa kuidagi pahaks panna, vastupidi!
Reaalne elu on paljudel aga siiski hoopis teine ning usun, et julgelt pooled lapsed saadkse n.ö. planeerimata.
Arvan ka, et see alkoholikogus, mida teadmatusest esimestel rasedusnädalatel tarbitakse ei oma niivõrd suurt tähtsust kui hilisemad eluviisid raseduse ajal.
Ka minu mõlemad rasedused on tulnud planeerimata ning olen rasedusest veel mitte teadlik olles ka alkoholi tarbinud. Ennast süüdistanud ning muretsenud selle pärast ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine alkohol ja rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.