Esileht Pereelu ja suhted Alkoholi kuritavitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )

Teema: Alkoholi kuritavitamine

Postitas:
Kägu

Tütar 19-aastane. Tundub, et kipub alkoholiga üle piiri minema. Eelistab kangeid napse. Vahel on hommikul tuba alko lõhna täis. Pühapäevasuitsetaja või siis kasutab neid valgeid padjakesi. Mis need on, huuletubakas?

Minu meelest on probleem juba ilmne! Ta küll ei *tõmba nina täis*, selles mõttes, et purju, aga tarbimine on tuntav. Kuidas nüüd edasi? Olen nõus ka maksma kui on tasulisi lahendusi.

Hetkel elab veel kodus ja selles mõttes saan tal veidigi silma peal hoida..

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nõus ka maksma kui on tasulisi lahendusi.

Mis lahendusi? Arvad, et pistetakse kuskile puuri? Kui tema arust mingit probleemi pole, siis ei ole. Mingit füüsilist sõltuvust tal vaevalt on, lihtsalt meeldib pidutseda.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar 19-aastane. Tundub, et kipub alkoholiga üle piiri minema. Eelistab kangeid napse. Vahel on hommikul tuba alko lõhna täis. Pühapäevasuitsetaja või siis kasutab neid valgeid padjakesi. Mis need on, huuletubakas?

Minu meelest on probleem juba ilmne! Ta küll ei *tõmba nina täis*, selles mõttes, et purju, aga tarbimine on tuntav. Kuidas nüüd edasi? Olen nõus ka maksma kui on tasulisi lahendusi.

Hetkel elab veel kodus ja selles mõttes saan tal veidigi silma peal hoida..

Kuidas seda mõista?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui tihti joob? Ainult nädalavahetusel või nädala sees ka? Kas hommikuti on pohmakas ja paha olla või on ainult alkolõhn toas?
Sellest kõigist okeneb, kas on probleem või mitte.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pohmakat ei kurdeta (kui ongi). Käib vahetustega tööl, s.t. et nädala sees võib olla puhkepäevi ja nv tööl. Nii et meie L ja P ei ole talle sama. Eile õhtul käis *väljas*, hommikul sain sellest lõhna järgi ka aru. Ütles, et on ainult 4 tundi maganud, kuna miski äratas.

kui tihti joob? Ainult nädalavahetusel või nädala sees ka? Kas hommikuti on pohmakas ja paha olla või on ainult alkolõhn toas?

Sellest kõigist okeneb, kas on probleem või mitte.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles mõttes, et näen kellega ta suhtleb ja koju tuleb. Hiljuti lõppes püsisuhe. Ta just ei nuta seda taga, aga miski ikka mõjub. Võib-olla üritab minu ees ülivapper olla..

Hetkel elab veel kodus ja selles mõttes saan tal veidigi silma peal hoida..

Kuidas seda mõista?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käib koolis veel? Kool, püsisuhe, vahetustega töö, neli tundi und..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolipinget õnneks enam ei ole.

Käib koolis veel? Kool, püsisuhe, vahetustega töö, neli tundi und..

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti lõppes püsisuhe

WTF, kas see on jälle mingi trolli ilukirjanduslik katsetus?

19-aastasel lõppes PÜSISUHE? Kui vanalt seda siis alustati?

Tütar on 19, st on täisealine alles teist aastat, aga tal on juba nikotiinisõltuvus, alkoholisõltuvus ja pikalt on elanud seksuaalelu. Ja NÜÜD avastad sina, et oi, võiks olla mingi lahendus, et maksan raha ja äkki keegi muudab ta normaalseks tagasi. Eee…. nagu selles vanuses noor peaks kusagil õppima ja eriala omandama, mitte jooma, suitsetama ja püsisuhteid looma.

+11
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Koolipinget õnneks enam ei ole.

Käib koolis veel? Kool, püsisuhe, vahetustega töö, neli tundi und..

No aga kas selles vanuses ei käis ülikoolis? Ilmselge, et joob. Tulevik on tume.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolipinget õnneks enam ei ole.

Käib koolis veel? Kool, püsisuhe, vahetustega töö, neli tundi und..

No aga kas selles vanuses ei käis ülikoolis? Ilmselge, et joob. Tulevik on tume.

Kuidagi liiiga dramaatiline nägemus elust. Tulevik ei pea üldse tume olema.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi liiiga dramaatiline nägemus elust. Tulevik ei pea üldse tume olema.

Aga on mingi põhjus, miks ülikooli ei mindud. Kui soov vaheaastaks, siis kõik hästi. Paljudele töökohtadele ei saa isegi magistrita
See pole minu väljamõeldis.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

19-aastasel lõppes PÜSISUHE? Kui vanalt seda siis alustati?

No see ju hea, kui on püsisuhe. Kas juhusuhted on siis paremad? Püsisuhe on ju siis, kui teisi ei vaadata. Ja millal seda suguelu siis alustama peaks? 25-aastaselt? Väga turvaline on alustada sugueluga püsisuhtes hilisteismelisena ehk siis käesoleval juhul ca 18-19 aastasena. Mina, vana konservatiiv, näen siis ainult positiivset suhte koha pealt.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et selles eas olin teisrs linnas ülikoolis ja ema pilgu alt väljas. Ei mingit sildistamist ega kontrolli. Joodud sai mehemoodi. Mõnikord ka otse eksamile mindud.

No mõnest sai alkašš, suurem osa on aga tavalised normaalsed inimesed.

Ses eas katsetatskse elu. Normaalne.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar 19-aastane. Tundub, et kipub alkoholiga üle piiri minema. Eelistab kangeid napse. Vahel on hommikul tuba alko lõhna täis. Pühapäevasuitsetaja või siis kasutab neid valgeid padjakesi. Mis need on, huuletubakas?

Minu meelest on probleem juba ilmne! Ta küll ei *tõmba nina täis*, selles mõttes, et purju, aga tarbimine on tuntav. Kuidas nüüd edasi? Olen nõus ka maksma kui on tasulisi lahendusi.

Hetkel elab veel kodus ja selles mõttes saan tal veidigi silma peal hoida..

mõjub esimene ränk pohmakas aga mingiks ajaks.  Minge tehke türega koos paar shotti Laboris.

Joomis probleemiga võib alustada vaimse tervise õe juurest aga selleks peab sinu laps ise nõus olema. Õde juba siis näeb, kason vajadus psühhiaatril sekkuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et selles eas olin teisrs linnas ülikoolis ja ema pilgu alt väljas. Ei mingit sildistamist ega kontrolli. Joodud sai mehemoodi. Mõnikord ka otse eksamile mindud.

No mõnest sai alkašš, suurem osa on aga tavalised normaalsed inimesed.

Ses eas katsetatskse elu. Normaalne.

Jah, ülikoolis käies teises linnas ühikas elades poleks vanematel ülevaadet noore elust, mis tänu kodus elamisele praegu on. Poleks ehk ka ülevaadet, kellega üldse suhtleb ja kus käib, ei käiks ehk ka tööl vaid vanemad toetaks. Praegu võib üsna rahul olla, selles vanuses suht tavaline käitumine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

WTF, kas see on jälle mingi trolli ilukirjanduslik katsetus? 19-aastasel lõppes PÜSISUHE? Kui vanalt seda siis alustati? Tütar on 19, st on täisealine alles teist aastat, aga tal on juba nikotiinisõltuvus, alkoholisõltuvus ja pikalt on elanud seksuaalelu. Ja NÜÜD avastad sina, et oi, võiks olla mingi lahendus, et maksan raha ja äkki keegi muudab ta normaalseks tagasi. Eee…. nagu selles vanuses noor peaks kusagil õppima ja eriala omandama, mitte jooma, suitsetama ja püsisuhteid looma

Närvid läbi sul?

Mul ka 19 a lõppes püsisuhe, mis algas 17a. Kaks aastat pole püsisuhe või? Kähkukas äkki? Ei tuleks kuidagi pähe häbeneda või kahetseda seda osa oma elust, seda ka mitte, et 19aastaselt olin “pikalt” ehk paar aastat elanud seksuaalelu. Mingis kotis elad?

Ülikoolis olin ma küll 19-aastasena, aga ühtlasi nägin seal ka palju inimesi, kes võinuks pigem olla kuskil ausat leiba teenimas. Ülikool ei ole igaühele, ausalt, ja eriala annabki kutsekas omandada juba selleks vanuseks. Kui pole selget ideed, mida õppida, on väga mõistlik tööle minna, mitte raisata elu huupi ükskõik mida õppides, kuhu aga sisse saab.  Õppida jõuab huvi korral ka edaspidi, aga ilma eesmärgita õppimisele raisatud aastaid pärast enam tagasi ei saa.

Alkoholi osas ei oska midagi arvata. Mis sa ikka teha saad. Rääkida saad temaga. Öelda, et oled mures ja uurida, kas saad kuidagi aidata ja toetada. Terapeute-psühholooge saad talle ka välja otsida, tasulisi või tasuta, vaadata kas tema enda meelest tal on mingi probleem, millega tegeleda, või ei ole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 19 a lõppes püsisuhe, mis algas 17a. Kaks aastat pole püsisuhe või?

Ei. Kaks aastat ei ole püsisuhe. Kaks aastat on lihtsalt suhe. Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Alkoholi osas ei saa üldse tegelikult probleemist aru. Kui tütar vabadel päevadel ehk nn enda nädalavahetustel väljas käib, siis kas see ongi probleem? Kõik sellevanused käivad nädalas vähemalt korra väljas ja tarbivad midagi. Kogused on iseasi, aga tegelikult sa ju ei tea, mis koguseid ta tarvitab. Kas selline eluviis on midagi uut? Ilmselt lastehaigus, vaja läbi põdeda.

Huuletubakas on muidugi probleem.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suhe algas gümnaasiumi lõpuklassis. Kuidas oleksin saanud seda takistada, töölt koju jääma? Otsus oli raske, aga leidsin, et kõik mis ta teeb- on parem kui seda tehakse kodu seinte vahel. Ta on mul üldse kiirelt küpsenud, ei hakka siin üksikasju selgitama.. Minu jaoks oli mõeldamatu, et hakataks kusagil mööda sõprade sõpru hiilima selleks, et partneriga koos olla.

Mis puudutab õppimist siis see soov on endiselt, aga.. Halloo, meil on ja oli covid ja piirid kinni?!

p.s. ma ei arvagi, et mu laps on kuidagi ebanormaalne. Lihtsalt sooviks kuulda, ka kellelgi on sel teemal positiivset lahendust pakkuda. Kas on nimeliselt tippspetsialiste, asutusi..

Hiljuti lõppes püsisuhe

WTF, kas see on jälle mingi trolli ilukirjanduslik katsetus?

19-aastasel lõppes PÜSISUHE? Kui vanalt seda siis alustati?

Tütar on 19, st on täisealine alles teist aastat, aga tal on juba nikotiinisõltuvus, alkoholisõltuvus ja pikalt on elanud seksuaalelu. Ja NÜÜD avastad sina, et oi, võiks olla mingi lahendus, et maksan raha ja äkki keegi muudab ta normaalseks tagasi. Eee…. nagu selles vanuses noor peaks kusagil õppima ja eriala omandama, mitte jooma, suitsetama ja püsisuhteid looma.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halloo, meil on ja oli covid ja piirid kinni?!

Halloo, tõesti? Piirid pole päris kinni kunagi olnudki juba tükk aega, ei ole siin midagi kinni.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piirid pole päris kinni kunagi olnudki juba tükk aega, ei ole siin midagi kinni.

Piirid pole päris kinni kunagi olnudki ja juba tükk aega pole midagi kinni, seda tahtsin kirjutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asutust sa otsid? Ta on täiskasvanud. Viskad ta välja? No siis sa teda enam ei näe ja kõik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Kaks aastat ei ole püsisuhe. Kaks aastat on lihtsalt suhe. Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Mis lollus see on? Ise mõtlesid välja?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab õppimist siis see soov on endiselt, aga.. Halloo, meil on ja oli covid ja piirid kinni?!

See tähendab, et paneb elu kinni? Kui väljamaale ei pääse, varuplaani pole?Miks ta sul osaajaga töötab, kui nii töökas ja õpihimuline?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Kaks aastat ei ole püsisuhe. Kaks aastat on lihtsalt suhe. Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Mis lollus see on? Ise mõtlesid välja?

Muidugi ise. Sina võtsid kuskilt õpikust, et kui üle 5 päeva tuttav, siis on püsisuhe? Tunnetuslik teema. Ühe jaoks on kolm kuud suhet juba enneolematu, teine on 50 aastat abielus ja ei saa arugi. Aga see, et keegi kaheaastast suhet nimetab püsisuhteks, on tõesti minu jaoks naljakas. Eriti veel lapse suhet.

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi ise. Sina võtsid kuskilt õpikust, et kui üle 5 päeva tuttav, siis on püsisuhe? Tunnetuslik teema. Ühe jaoks on kolm kuud suhet juba enneolematu, teine on 50 aastat abielus ja ei saa arugi. Aga see, et keegi kaheaastast suhet nimetab püsisuhteks, on tõesti minu jaoks naljakas. Eriti veel lapse suhet.

Pole too kägu, aga avaldan oma arvamuse.
KÕIK oleneb taustsüsteemist. 19aastast ei saa võrrelda 39aastasega. 19aastasel, kelle aju loetakse alles piisavalt küpseks, et kõrgkooli astuda, mõni läheb juba pärast põhikooli kutsekasse, siis selles kobtekstis olla suhtes 2-3 aastat on püsisuhe. Selle vanuse kohta eu saagi olla suhtes 10 aastat. Samuti on püsisuhe ühe inimesega seksida, keda peetakse oma kallimaks. Seega kui 19aastane seksib ja ütleb enda kohta, et on Tarmoga suhtes, siis ta seda ka on.

Sinu arvamus ei tee suhet olematuks.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enam pole teha midagi, nüüd on aeg kasvatuse vilju nautida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega kui 19aastane seksib ja ütleb enda kohta, et on Tarmoga suhtes, siis ta seda ka on.

Justjust. Suhe on neil. Aga mitte püsisuhe.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Justjust. Suhe on neil. Aga mitte püsisuhe.

Kui nad on teineteisele ainsad ning leppinud kokku, et on suhtes, siis on püsisuhe ka kuu möödudes.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi ise. Sina võtsid kuskilt õpikust, et kui üle 5 päeva tuttav, siis on püsisuhe? Tunnetuslik teema. Ühe jaoks on kolm kuud suhet juba enneolematu, teine on 50 aastat abielus ja ei saa arugi. Aga see, et keegi kaheaastast suhet nimetab püsisuhteks, on tõesti minu jaoks naljakas. Eriti veel lapse suhet.

Soovitan sul rohkem mitte oma peaga mõelda. Seal ei ole vist suurt midagi. Ülikool läbi?

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkoholi kuritavitamine