Esileht Pereelu ja suhted Alkoholi kuritavitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )

Teema: Alkoholi kuritavitamine

Postitas:
Kägu

Justjust. Suhe on neil. Aga mitte püsisuhe.

See polegi oluline tegelikult, see on ju nende elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see, et keegi kaheaastast suhet nimetab püsisuhteks, on tõesti minu jaoks naljakas. Eriti

Üldises plaanis saab 9 kuuga pere luua, lapse sündides on moodustunud perekond. Seega püsisuhe püsisuhteks, suhe on loll sõna üldse. On abikaasa või elukaaslane.
ÕS annab vastuseks püsiv, pikemaajaline, mittejuhuslik suhe. Kuna komad on vahel, siis pikemaajaline loetakse võrdseks mittejuhuslikuga. Järelikult kui on üks kindel partner ja pere teab sellest, on tegu püsisuhtega.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ÕS annab vastuseks püsiv, pikemaajaline, mittejuhuslik suhe. Kuna komad on vahel, siis pikemaajaline loetakse võrdseks mittejuhuslikuga. Järelikult kui on üks kindel partner ja pere teab sellest, on tegu püsisuhtega.

Seda ma ka märkisin, et kõik on suhteline – ühe jaoks on kolmekuune suhe püsisuhe, teist ajab naerma, kui keegi kolmekuist suhet püsisuhteks nimetab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan sul rohkem mitte oma peaga mõelda. Seal ei ole vist suurt midagi. Ülikool läbi?

Ma arvan, et minu esimene ülikool oli läbi enne sinu sündi. Ja see polnud viimane.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ka märkisin, et kõik on suhteline – ühe jaoks on kolmekuune suhe püsisuhe, teist ajab naerma, kui keegi kolmekuist suhet püsisuhteks nimetab.

Sest kõik variandid on õiged, kui ollakse ainult ühega.
Juriidiline termin pole ükski.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest kõik variandid on õiged, kui ollakse ainult ühega. Juriidiline termin pole ükski.

Ei. Püsisuhe nüüd ühega olemist küll ei tähenda. Püsisuhe tähendab püsivat suhet. Mitte seda, kas on konkurente kõrval või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Püsisuhe nüüd ühega olemist küll ei tähenda. Püsisuhe tähendab püsivat suhet. Mitte seda, kas on konkurente kõrval või mitte.

Mina saan teisiti aru. Konkurente on igal kenal, ja eriti! noorel, küsimus, kas tegu on suhtega. Ei ole. Suhtes saab olla ühega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolipinget õnneks enam ei ole.

Käib koolis veel? Kool, püsisuhe, vahetustega töö, neli tundi und..

No aga kas selles vanuses ei käis ülikoolis? Ilmselge, et joob. Tulevik on tume.

Isegi mitte ülikoolis, issand jumal.

19-aastased käivad ju alles gümnaasiumis!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi mitte ülikoolis, issand jumal.

19-aastased käivad ju alles gümnaasiumis!

TA ütles, et ei käi. Töötab, joob ja on purunenud suhe, tuba ei korista, tarbib nikotiini, ei õpi, magab vähe. Varuplaan puudub, plaanib välismaale minna.

“Koolipinget ÕNNEKS enam ei ole”. Miks õnneks? See on ju halb. Väga paljudel, kes jätavad aasta vahele, on suht keeruline ree peale saada, sest õppimissoov väheneb ja elu tuleb vahele.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võiks ka öelda et läks peikast lahku. Siis ei ole vaja analüüsida et mis suhe ja kui püsiv see oli. Aga millal veel pidutseda kui mitte noorena? Kanget alkoholi joovad nad selle odavuse pärast. Segavad millegagi ja saab rohkem. Ma pole ise ka elus nii palju joonud kui noorena. Mida see pohmelus peaks näitama? Seda et organism ei talu alkoholi ja see on tegelikult hea märk?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kõige hullemad pidutsemis ajad olid u.21-25, ma arvan, et TA laps on selle kõrval n.ö. poisike. Ma suutsin 2-3 päeva järjest magamata  üleval olla ja väga purjus olla. Samal ajal käisin täiskohaga tööl (suht heal ametikohal) ja õppisin ülikoolis.  Vahest ikka meenutame sõbrannadega seda raju perioodi. Peale 25 hakkasid sõbrannad abielluma, ka mina lõin 27 püsisuhte ja siis vaibus ära. Oleme kõik nüüd 45-47, napsi keegi enam sedasi ei võta, head töökohad, pered, lapsed kasvtatud. Hea meenutada vaid.  Paar aastat sellest perioodist elasin koos vanematega ja eks nad ikka teadsid, kuidas ma vahest koju tulin, ei teinud probleemi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsin spetsialisti nime, kes oleks alkos pädev. Psühhiaatri visiidil käidud ja ka ad kuur läbi tehtud. Kahtlustan et napsutamise idee tuli poisilt. Kahjuks jäi ka tydrukule külge. Äkki ongi norm käitumine. Tahan lihtsalt abivõimalustest teadlik olla.

Mis asutust sa otsid? Ta on täiskasvanud. Viskad ta välja? No siis sa teda enam ei näe ja kõik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsin spetsialisti nime, kes oleks alkos pädev. Psühhiaatri visiidil käidud ja ka ad kuur läbi tehtud. Kahtlustan et napsutamise idee tuli poisilt. Kahjuks jäi ka tydrukule külge. Äkki ongi norm käitumine. Tahan lihtsalt abivõimalustest teadlik olla.

Wismari kliinik tegeleb alkosõltuvusega, aga mulle küll ei tundu, et siin asi nii hull oleks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enam pole teha midagi, nüüd on aeg kasvatuse vilju nautida.

Kasvatuse vilju? Aga kõik need, kes räägivad, kuidas nad kahekümnendates pidutsesid ja hiljem jälle nö. korralikuks hakkasid – mis hinnangu me siis nende kasvatusele anname?

a) et nende vanemad olid neid kasvatanud täiesti valesti – muidu poleks nad üldse pidutsema hakanud?

või

b) vanemad kasvatasid neid täiesti õigesti, kuna lõppude lõpuks said neist ju korralikud inimesed?

Ise olen küll alati enda vastu selline hellake olnud. Ma ei tahtnud palju alkoholi kunagi juua, sest ei tahtnud, et mul oleks peavalu või süda paha. Ja nii siis tarbisingi alkoholi vaid sümboolseid koguseid. Aga kõrvalt nägin küll, kuidas mõni teine neiu (kellest poleks seda üldse arvanud, sest gümnaasiumi ajalt tundus igati viks, tark ja täiskasvanulik, perekond ka vastav) kahekümnendates hakkas suitsetama ja jõi ikka hoopis suuremaid koguseid … Kuni 30.a paiku hakati muretsema küll oma kehalise vormi, küll tuleviku (võiks nagu pere luua?), jäeti kombed maha ning päevakorda tulid tervislikud eluviisid (tervislik toit ja trenn).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka 19 a lõppes püsisuhe, mis algas 17a. Kaks aastat pole püsisuhe või?

Ei. Kaks aastat ei ole püsisuhe. Kaks aastat on lihtsalt suhe. Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Alkoholi osas ei saa üldse tegelikult probleemist aru. Kui tütar vabadel päevadel ehk nn enda nädalavahetustel väljas käib, siis kas see ongi probleem? Kõik sellevanused käivad nädalas vähemalt korra väljas ja tarbivad midagi. Kogused on iseasi, aga tegelikult sa ju ei tea, mis koguseid ta tarvitab. Kas selline eluviis on midagi uut? Ilmselt lastehaigus, vaja läbi põdeda.

Huuletubakas on muidugi probleem.

Eriline suhteekspert kargas välja ???????? Püsisuhe on püsisuhe kui nii on otsustatud. Ei ole olemas mingit piiri, et alates viiendast aastast algab püsisuhe ja enne on lihtsalt suhe. Sa tundud päris rumal.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Püsisuhe, mis viie aastaga ei ole abieluks või vähemalt kooseluks arenenud, on surnud suhe.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see ju hea, kui on püsisuhe. Kas juhusuhted on siis paremad? Püsisuhe on ju siis, kui teisi ei vaadata. Ja millal seda suguelu siis alustama peaks? 25-aastaselt?

Sugueluga võiks alustada kahekümnendate alguses, kindlat vanust ei hakka välja tooma. TA tütar võiks kuskile õppima minna, kui pea vähegi lõikab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan sul rohkem mitte oma peaga mõelda. Seal ei ole vist suurt midagi. Ülikool läbi?

Ma arvan, et minu esimene ülikool oli läbi enne sinu sündi. Ja see polnud viimane.

Sa oled vanem kui 75? Siis pole ime, et teisest dimensioonist.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Püsisuhe, mis viie aastaga ei ole abieluks või vähemalt kooseluks arenenud, on surnud suhe.

Miks arvad, et see juba tutvumisest saati kooselu pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan sul rohkem mitte oma peaga mõelda. Seal ei ole vist suurt midagi. Ülikool läbi?

Ma arvan, et minu esimene ülikool oli läbi enne sinu sündi. Ja see polnud viimane.

Sa oled vanem kui 75? Siis pole ime, et teisest dimensioonist.

No üldiselt lõpetavad inimesed ülikooli kõige nooremalt vanuses 23. Ehk siis, miks see inimene peaks täna 75-aastane olema. Ilmselt onpraegu alla 50. Aga sina, ninatark, kel vanust napilt ehk 20, hoia suu koomal!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No üldiselt lõpetavad inimesed ülikooli kõige nooremalt vanuses 23. Ehk siis, miks see inimene peaks täna 75-aastane olema. Ilmselt onpraegu alla 50. Aga sina, ninatark, kel vanust napilt ehk 20, hoia suu koomal!

Ma olen 51, ehk seetõttu?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled vanem kui 75? Siis pole ime, et teisest dimensioonist.

Ei, ma ei ole vanem kui 75. Ma lihtsalt ei arvestanud võimalusega, et keskealine niisugust ninatarka titejuttu võiks ajada. Jutu järgi pakkunuks sulle kõige rohkem 25 eluaastat. Minu viga!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled vanem kui 75? Siis pole ime, et teisest dimensioonist.

Sinu vanemad on “teisest dimensioonist”? Minu omad õnneks ei ole. Täitsa arukad ja tegusad, kuigi üle 80.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püsisuhe on minimaalselt 5 aastat kestnud suhe.

Aga kui oli 4 aastat ja 11 kuud? Ai-vai-vai.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriline suhteekspert kargas välja ???????? Püsisuhe on püsisuhe kui nii on otsustatud. Ei ole olemas mingit piiri, et alates viiendast aastast algab püsisuhe ja enne on lihtsalt suhe. Sa tundud päris rumal.

Juudas. Keegi ei “otsusta” kas on püsisuhe või mitte. Selle, kas oli püsisuhe või mitte, otsustab ainult aeg. Ja selleks ei piisa kolmest nädalast (vaatamata sellele, et Raix ja Birx otsustasid, et nüüd meil on püsisuhe) ega ka paarist aastast. Erand võib olla, kui mõne aasta jooksul juba lapsi saadakse, siis tõesti võib olla, et püsisuhtes olemine selgub varem. Lastetu paariaastane suhe aga pole mitte kuidagi püsisuhe. Liide “püsi-” tähendab ometi millegi püsimist.

Aga kui oli 4 aastat ja 11 kuud? Ai-vai-vai.

Tähenärija? Kui räägin 5 aastast, siis ei mõtle ma loomulikult sekundite ega nädalate täpsusega.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati satub vestlusesse mingi hull hulka, see on tore, elavdab arutelu ja kõik on inspireeritud.

Täitsa võimalik, et mingit probleemi lapsega polegi. Kui sul endalgi on raske kindlalt öelda, siis kõrvaltinimestel veel enam. Soovitaks lihtsalt temaga tihedalt suhelda, mitte sattuda pidevasse muretsemise-etteheitmise tsüklisse (välistab usaldusliku suhtluse), leida ühiseid tegevusi, kui haridustee jätkamise huvi on olemas, siis aidata otsida võimalusi-variante, nende üle arutada. Selle kirjelduse järgi ei kõla küll, et tingimata midagi traagilist ja saatuslikku on toimumas, aga kui on, siis saad selles suhtes midagi ära teha ainult siis, kui oled tütrega heades suhetes ja tead, mis ta mõtted-mured-rõõmud on. Ja nende heade suhete juures võib aidata, kui suudad püsida rahulik ja positiivne. Kui see on sinu jaoks raske, siis ehk võid enne tütre ellu sekkumist ise mõnda aega regulaarselt nt terapeudiga suhelda, aitab mõtteid selgemaks saada kindlasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsin spetsialisti nime, kes oleks alkos pädev. Psühhiaatri visiidil käidud ja ka ad kuur läbi tehtud. Kahtlustan et napsutamise idee tuli poisilt. Kahjuks jäi ka tydrukule külge. Äkki ongi norm käitumine. Tahan lihtsalt abivõimalustest teadlik olla.

Mis asutust sa otsid? Ta on täiskasvanud. Viskad ta välja? No siis sa teda enam ei näe ja kõik.

kas su laps on nõus minema mingi tasulise spetsialisti juurde?????????????????

 

ainuke lahendus sellisel juhul oleks mõni alko võõrutuse laager  aga  nagu me  kroonika staaridest lugedes oleme näinud, siis saab ka sealt vahepealjooksu panna ja alkot varastada.

Parem tee lapsele ettepanek, et koligu eraldi elama, et ema ei peaks alko lõhna tundma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriline suhteekspert kargas välja ???????? Püsisuhe on püsisuhe kui nii on otsustatud. Ei ole olemas mingit piiri, et alates viiendast aastast algab püsisuhe ja enne on lihtsalt suhe. Sa tundud päris rumal.

Juudas. Keegi ei “otsusta” kas on püsisuhe või mitte. Selle, kas oli püsisuhe või mitte, otsustab ainult aeg. Ja selleks ei piisa kolmest nädalast (vaatamata sellele, et Raix ja Birx otsustasid, et nüüd meil on püsisuhe) ega ka paarist aastast. Erand võib olla, kui mõne aasta jooksul juba lapsi saadakse, siis tõesti võib olla, et püsisuhtes olemine selgub varem. Lastetu paariaastane suhe aga pole mitte kuidagi püsisuhe. Liide “püsi-” tähendab ometi millegi püsimist.

Aga kui oli 4 aastat ja 11 kuud? Ai-vai-vai.

Tähenärija? Kui räägin 5 aastast, siis ei mõtle ma loomulikult sekundite ega nädalate täpsusega.

Ma püsisin täna teleka ees tervelt pool tundi. Ja minu eelmine suhe püsis 3 kuud.

Su väited on lihtsalt lollakad, niiet püüa targem välja paista ja ära sõna võta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu eelmine suhe püsis 3 kuud.

Nüüd on juba 3 kuud ka püsisuhe? 😀 Selle loogikaga on üheöösuhe ka püsisuhe – terve öö olite ju ometi koos.

Ei ole mu väited lollakad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole mu väited lollakad.

On ikka. Ja sa ise samuti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 74 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkoholi kuritavitamine