Esileht Pereelu ja suhted Alkoholism ja tsüklisse joomine.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Alkoholism ja tsüklisse joomine.

Postitas:

Mul on hea tuttav, kellel on alkoholiga probleem. Oleme mõnda aega suhelnud. Tuttavaks saime peale tema nö \”pikka puhkust\” Rääkis mulle kohe ausalt ära, et tema pikk puhkus ei tähenda muud kui joomist. Kui joob, siis ikka viina ja nii, et maa must. Viimane \”puhkus\” kestis tal ca kuu aega. Peale seda nägi ta välja nagu pilbas – kõhn, halli jumega ja väga armetu. Peale mõnda nädalat hakkas jälle inimese nägu minema.
Rääkige mulle, kellel kogemust, millest see nö tsüklisse kukkumine pihta hakkab? Mis ajendab inimest jooma? Ta rääkis, et suudab peale tsüklit pikalt kaine olla. Praeguseks hakkab pool aastat täis tiksuma. Kuus kuud ilma viinata. Aegajalt ikka viskab jutu sisse seda viinajoomise juttu, aga nö läbi nalja.
Mis ajendab inimest jooma? Inimest, kes teab, et piiri ta ei tunne, ja pitsist saab pudel. Kas sellist inimest on võimalik \”lugeda\”? Jälgida tema käitumist, olemist, eluhoiakut?
Kas sellise inimesega oleks võimalik koos elada? Kas alkoholismiga saab leppida? Leppida tõsiasjaga, et mees joob paar korda aastas end musta auku.
Kui ta on kaine, on ta suurepärane inimene. Purjuspeaga ma teda veel näinud ei ole. Öelge, mis mind tema puhul ees ootab, kui ma selle inimesega koos hakkaks elama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loe läbi perekooli teemad ja saad osaliselt aimu.

KUi on tsykkel, juuakse maha kõik raha mis on ja tehakse laenu. Kodust kaovad asjad, need tehakse rahaks. Mõni veab kodu parme täis.
Nii mõnigi inimene oleks ropult rikas, kui tal poleks kalduvust aegajalt tsyklisse kukkuda.

Üks inimene ühel koosviibimisel ytles, et temal on siis komeks veel mingis hotellis istuda ja juua. ja ikka kallites hotellides.

KIndlasti tuleb keegi siia rääkima, kuidas selliseid inimesi on võimalik muuta jne. aga kas on vaja oma närve kulutada sellele, et kui inimene su kõnedele ei vasta , koju tavalisel ajal ei laeku jne, et siis hakkad kartma, et jälle joob?

Jooda inimene täis ja vaata kuidas käitub aga suhet mina sellisega ei looks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 22:09; 27.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kirjeldad nagu minu isa, kes on kainena hea südamega ja üks töökamaid mehi keda ma tunnen, aga, jooma hakkab täiest lambist.

Ma vöiksin lausa raamatu kirjutada tsüklisse joomistest ja kuidas nad sealt välja tulevad. Rahade eest, aga mis me Wissmarisse olema jätnud, oleksime me perega juba mitu tiiru maakerale peale teinud.

Kooselu sellise mehega= pidevalt kohe-kohe plahvatava pommi otsas istumist. Nad kohe ootavad mingisugust negatiivset uudist, et oleks pöhjust juua.

Tänu oma isale, läksin 20 aastat tagasi ultrakarsklasele mehele- meie majas ei ole isegi veinipokaale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:10; 27.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, seal taga on raske lapsepõlv ja/või ilma isata kasvamine.
Meie isadel ja vanaisadel Siberi ja 2 ilmasõja tõttu ilma isadeta kasvamine. Meil ja meie poegadel vanemate isekuse tõttu ilma isadeta kasvamine, või põlvkondade kaupa õpituna edasi kantud oma vanemate traagika ja katkine elumudel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alkohoolikuga koos ei ole võimalik elada. Istud kogu aeg nagu pommi otsas. See närib sul hinge seest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänu oma isale, läksin 20 aastat tagasi ultrakarsklasele mehele- meie majas ei ole isegi veinipokaale.[/tsitaat]
Millest te sõpradele siis veini pakute? Või teil on nii, et kuna teie ei joo, siis teistele ka ei pakuta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 11:25; 31.03 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma usun, et ta sõbrad teavad, et nende majas ei jooda ja no seltskondlik saab ka ilma veinita olla

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 22:09; 27.03 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju sõbrad sama masti, kõik inimesed muideks ei joo (veini). Või ehk joovad hoopis õlut, mingi klaasi ikka leiab kuhu valada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millest te sõpradele siis veini pakute? Või teil on nii, et kuna teie ei joo, siis teistele ka ei pakuta?[/tsitaat]

Aga miks peab alkoholi pakkuma? Kas on mingi eeskiri, et külaliste puhul peab pudel laual olema?
Meie pere ei pane röhku jookidele, vaid söökidele. Pealegi, köik on teadlikud meie eluviisidega ja pole kuulnud, et keegi meie seltskonda väldib, kuna meie oma majja alkoholi ei too.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 23:10; 27.03 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Millest te sõpradele siis veini pakute? Või teil on nii, et kuna teie ei joo, siis teistele ka ei pakuta?[/tsitaat]

Uskumatu! Kust tuleb see suhtumine, et PEAB tingimata veini või mingit muud alkoholi pidevalt trimpama? Näiteks minul on tööl kogu aeg olukord kus juuakse veini, mõnel on sünnipäev või siis lihtsalt lambist korgitakse pudel lahti. Minule esiteks vein üldse ei meeldi. Ei maitse ja teeb uimaseks. Teiseks sõidan ma autoga. Ja oh üllatust, kui sa ei joo, siis oled sa nagu mingi hälvik, vaadatakse nagu kuutõbist ja surutakse vaat ei jõuga klaas pihku. Sinna juurde käib lõputu jutt sellest, et mis see paar klaasi veini teeb, kuni rooli istud on kõik juba lahtunud jne jne. Ja nii käituvad ja räägivad täiskasvanud inimesed!
Mille üle me siis üldse imestame, et Eestis nii palju juuakse ja noored ennast täis peaga surnuks sõidavad kui ühiskonna suhtumine ongi -\”Kuidas ei joo veini, peab jooma!\” ja üks siin minestab selle peale, et ühes peres ei ole veiniklaase, appi appi no millest siis sõbrad veini peavad jooma. Tule mõistusele, ausalt ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, seal taga on raske lapsepõlv ja/või ilma isata kasvamine.
Meie isadel ja vanaisadel Siberi ja 2 ilmasõja tõttu ilma isadeta kasvamine. Meil ja meie poegadel vanemate isekuse tõttu ilma isadeta kasvamine, või põlvkondade kaupa õpituna edasi kantud oma vanemate traagika ja katkine elumudel.[/tsitaat]
selle mõtte järgi peaks mu isa joodik olema -tema isa jäi 2 maailmasõtta. Aga isa võtab vaid seltskonnas.
Alkohol on sõltuvus ja inimesed on erinevad – osa jääb selle kütke, osa mitte. Nagu ka narko, hasartmängud jne.
Ise võtan siis kui ise tahan, samas ei ole elus nakrot näinud ega ka üheski kasiinos mängimas käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülikooli ajal, kaugõppes, ikka veinibokaalid meeldisid, aga kallis oli minu jaoks, nii mõni bokaalgi–lisaks ööbimine hotellis!

Nüüd tahan lõpetada, ülikooli, üle mitme aasta, aga veini lihtsalt ei joo! Joon teed meega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pokaal!
Kas siis ülikoolis ei õpetata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovitud, kooselu, ei vii mitte kuskile kahjuks. Hetkel mõtlen, kuidas viisakalt lahti saada:(. Omad vitsad peksavad, kui armastusest nii pime oled, et sellisele veale tähelepanu alguses ei pööra. Minu mees küsis, et kas see \”hea\” mees ei kaalu, siis seda \”paha\” meest, kes on paar korda aastas \”paha\” ja ülejäänud aja \”väga hea\” üles? Ütlen ausalt, ei kaalu, sest selle mõne korraga on ta suutnud mulle nii hinge sittuda, et ootan seda järgmist korda ja panen vaimu valmis selleks kurjuseks, mis on poole aastaga kogunenud. Seega kui vähegi võimalust õpi teiste vigadest, mitte enda omadest – ausalt! Lisan veel, et olen materiaalset ägagi kindlustatud, lihtsalt mehest on kahju, sest ta on viimased 6 kuud \” hea\” onud ja mis naiste puhul tüüpiline viga – viha ununeb:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei tasu sellise inimesega suhteid luua, teeb ainult väga haiget ja ka nö head ajad on alati nii ebakindlad. Tavaliselt kipuvad need tsüklid ka aina sagedamini olema kuni selleni välja, et vanemana \”juhtub\” juba iga kuu. Siis hakkavad tervisehädad, ei leia töökohta, võlad, hakkab asju müüma jne. Endal emaga kõik see läbi tehtud. Tema teekond lõppes, kui oli 57 aastat vana, pani oma maja purjus peaga põlema ja suri. Aga enne seda oli mul ikka vist ligi 20 aastat põrgut. Inimene lihtsalt kadus nädalateks, kontakti ei saanud, kunagi ei teadnud, on ta elus või surnud. Lõpus kadus juba häbitunne, nõudis minult pidevalt raha. Kui armastatud mees selline on, on vist veel hullem. Ja kui keegi arvas, et sellist asja põhjustab halb lapsepõlv vms, siis nii see ei ole. Minu emal oli väga tore lapsepõlv, palju parem kui minul koos tema joomisega. Ei põhjusta ka kehv elu, halb elukaaslane, rahapuudus jne, mis joodikud ise joomahakkamise põhjuseks toovad. Inimene joob, sest ta on alkohoolik ja ongi kõik. Minu ema üritas mulle veel süümekaid pähe istutada, et mina olen ta joomises süüdi, kuna olen halb tütar, aitan teda liiga vähe jne. See pole nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Agne74 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ülikooli ajal, kaugõppes, ikka veinibokaalid meeldisid, aga kallis oli minu jaoks, nii mõni bokaalgi–lisaks ööbimine hotellis!

Nüüd tahan lõpetada, ülikooli, üle mitme aasta, aga veini lihtsalt ei joo! Joon teed meega![/tsitaat]
Miks sul neid komasid nii palju on, proua Bokaal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Sa teda purjuspäi pole näinud ja sel ajal koos olnud, soovitavalt ikka mitu raksu, pole mõtet tulevikuplaane heietada. Siis juba on miski kogemus ja ettekujutus, mis ees saab ootama 😉
Nii et praegu lase see kiire mööda, et ruttu-ruttu vaja kokku kolida, anna ikka ajale aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Uskumatu! Kust tuleb see suhtumine, et PEAB tingimata veini või mingit muud alkoholi pidevalt trimpama? Näiteks minul on tööl kogu aeg olukord kus juuakse veini, mõnel on sünnipäev või siis lihtsalt lambist korgitakse pudel lahti. Minule esiteks vein üldse ei meeldi. Ei maitse ja teeb uimaseks. Teiseks sõidan ma autoga. Ja oh üllatust, kui sa ei joo, siis oled sa nagu mingi hälvik, vaadatakse nagu kuutõbist ja surutakse vaat ei jõuga klaas pihku. Sinna juurde käib lõputu jutt sellest, et mis see paar klaasi veini teeb, kuni rooli istud on kõik juba lahtunud jne jne. Ja nii käituvad ja räägivad täiskasvanud inimesed!
Mille üle me siis üldse imestame, et Eestis nii palju juuakse ja noored ennast täis peaga surnuks sõidavad kui ühiskonna suhtumine ongi -\”Kuidas ei joo veini, peab jooma!\” ja üks siin minestab selle peale, et ühes peres ei ole veiniklaase, appi appi no millest siis sõbrad veini peavad jooma. Tule mõistusele, ausalt ka.[/tsitaat]
Asi ei ole veinis konkreetselt, vahet pole, milline alkohol. Kui ma ise ei joo, siis arvestan siiski külaliste soovidega-kui keegi soovib, siis loomulikult ostan ja pakun. Või arvad, et kui taimetoitlasele külla lähen, siis ta pakub mulle taimetoitu, sest ta ise liha ei söö?
Tule ise mõistusele ja ära sunni teisi enda järgi elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 11:25; 31.03 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on see läbielatud. lõpuks oled kaassõltlane, püüad aidata, vihastad, püüad aidada, vihastad.
mul olid ema ja isa sellised. mittekunagi ei saanud kindel olla, et just täna ei hakka uus tsükkel. nad võisid olla pool aastat kained. ühtegi tilka alkoholi mitte. aga kunagi ei teadnud, millal see uuesti ei hakka. siis joodi maha KÕIK teenitu, müüdi kodust asju ja käidi hommikumantliga viina otsimas sõprade poole joodi odekolonni.
tsükli ajal hakkas elamine kohutavalt haisema. haises, viina, kuse ja sakuska järgi.
üle 1-2nädala nad ei joonud. aga siis läks veel nädal tsüklist väljatulemise peale, kus neid tuli aidata, kiirabi kutsuda sest süda pidavat kohe seisma jääma, magada ei saa üldse ja käed värisesid. ülekere värisesid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkoholism ja tsüklisse joomine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.