Esileht Ilu ja tervis Alkoholismist

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Alkoholismist

Postitas:

Ma nagu päris joodik veel pole, aga tundub, et ikka mingi sõltuvus alkoholist juba on. Kui mõtlen, et teen alkoholi tarbimises pausi, siis juba mõne päeva pärast mõtlen, et võiks ju paar klaasi veini võtta. Aga tulemus on see, et ikka joon siis terve pudeli ära ja tunnen, et võiks veel võtta. Ilmselt oleks parem ikka kauem mitte juua. Aga kaua läheb aega, et ei ole enam sellist isu alkoholi järele? Et ei tuleks sellist mõtetki pähe, et võiks lihtsalt lambist juua. Või jääbki alatiseks nii, et ikka tahaks? Kord olin kuu ilma joomata, siis võtsin klaasi veini, tundus, et üldse ei maitsegi ja pea läheb uimaseks ja ei meeldi. Aga siis läks kõik sama raja peale jälle tagasi. Kaua läheb aega, et organism alkoholist täiesti puhastuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 12:31; 14.04 14:56; 16.04 07:24; 17.04 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin täpselt aasta ilma alkoholita, aga seda aega ei tekkinudki, et enam ei taha. Tahtsin kogu aeg, lihtsalt ajapikku mõtlesin vähem selle peale. Nüüd lahjendan veini veega ja see aitab palju vähem juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin täpselt aasta ilma alkoholita, aga seda aega ei tekkinudki, et enam ei taha. Tahtsin kogu aeg, lihtsalt ajapikku mõtlesin vähem selle peale. Nüüd lahjendan veini veega ja see aitab palju vähem juua.

Kas võtsid siis kaalust ka maha, kui aasta aega ei joonud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 12:31; 14.04 14:56; 16.04 07:24; 17.04 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvuhäired on kõik sellised, et päriselt lahti ei saagi sellest. Kui veel “päris alkohoolik” pole. on viimane aeg otsustada, kas muutagi elustiili või leppida alkoholismiga. Seni, kui see tahtmine on mõistusega vääratav, on kõik võimalik. Sest ka aastate möödudes on aju tahtmas oma uut doosi. Ja just kõigi sõltuvustega on nii. Kaine alkohoolik (ka 15 aastat hiljem), mittemängiv mängur ja üksi hakkama saav suhtesõöltlane – nad keegi pole päriselt oma sõltuvusest vabad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon samuti veini, aga ainult õhtuti ja kõige rohkem 2 väikest klaasi. Ma ei joo mitte kunagi ennast täis.
Ma eriti ei muretse selle pärast, miks peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.04 21:23; 16.04 11:00; 16.04 12:48; 16.04 13:31; 16.04 19:51; 17.04 13:09; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tõmme alkoholi poole ajaga ikka väheneb oluliselt. Minu isa oli selgelt juba alkohoolik (tsüklid, töölt puudumised) 20 aastat tagasi, kuni ühel päeval istus esimest korda ka purjuspäi (mäluaugus) autorooli. See ehmatas ta ära ning läks Wismarisse. Seal puhastati organismi ning algas võõrutus. Alguses oli isal ikka raske, jõi tohutus koguses kohvi ja limonaade alkoholi asemel. Ühelegi peole ei julgenud minna, kus oli alkohol, mingit alkoholi kodus ei hoitud. Nüüdseks aga käib isa julgelt pidudel, võtab pitsikese sõprade sünnipäeval, kõlistab šampat ning mingit probleemi pole pidama saamisega. Eks see ikka nippide omandamise teema on.

Mina joon samuti veini, aga ainult õhtuti ja kõige rohkem 2 väikest klaasi. Ma ei joo mitte kunagi ennast täis.
Ma eriti ei muretse selle pärast, miks peaks?

Kaks klaasi veini igal õhtul on ikka selgelt liiast. Nüüd otsusta kohe (ja just kohe, mitte homme), et kuu aega ei joo. Selle käigus saad aru, kas oled sõltlane või mitte. Start!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu pole alkoholi tarvitamine mind ka kuidagi seganud, tinistan siis, kui laps magab ja meest pole. Nii palju ei joo, et hommikuti mingit pohmelli oleks. Ja ega päris iga õhtu ka ei joo. Aga tahaks ikkagi maha jätta. Esiteks läheb raha palju, arvutasin üks kuu kokku, üle 100 euro läheb. Joon üsna kalleid marke. Teiseks tahan kaalust alla võtta, aga alkohol teeb õhtul hilja veel kõhu tühjaks ja kaalulangetamine ei õnnestu kuidagi. Kolmandaks ei tahaks ikka päris sõltlaseks ka muutuda, mingi sõltuvus on kindlasti juba olemas. Ma pole näiteks nädal aega alkoholi tarvitanud ja juba eile tuli mõte, et võtaks väikese veini. Et mis see ikka teeb. Poes käies mõtlesin, et võiks ju võtta koju mingi pudeli, et ega jooma ei pea siis kohe hakkama, aga varuks võib ju olla. Neljandaks on mul probleeme unega, ärevusega, depressiooniga, olen võtnud ka ravimeid, mis väga ei aidanud. Aga ka selle kupatuse põhjus võib olla alkohol.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 12:31; 14.04 14:56; 16.04 07:24; 17.04 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea teema tegelikult. See napsutamine on nagu elustiil.
Küll sisendan endale, et krt terve euroopa ju joob klaasikese veini söögi kõrvale, et milles siis küsimus.
Ma olen pidevalt väsinud ja kui läheb tilk üle, siis ärkan keset ööd.
Kui ei joo, siis mõtlen, et tegelt tahaks ja kui joon, siis hommikul mõtlen no milleks.
Ei saa veiniga ja ei saa ilma – seotud olen juba igatpidi ja see ajab mind kurjaks.
Pidevalt jätan maha ja ala 4 päeva hiljem tundub, et pole juba kuu aega joonud.
Pekkis teema. Samas kui joon, siis lihtsalt on nii hea korra mitte millelegi mõelda ja tunned kohe, kuidas lihtsalt pinge kaob – aga ainult ju sellel hetkel.
Proovin ikka et ala 2-3 korda nädalas joon pokaalikese, aga varem või hiljem läheb “käest ära”.
Kontrolli on alkohol ammu võtnud, selles pole enam kahtlustki. Olen 2 korda ilma olnud pikalt, ootasin last. Polnud probleemi, aga praegu ei leia mingit põhjust miks mitte juua, sest hea on ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon samuti veini, aga ainult õhtuti ja kõige rohkem 2 väikest klaasi. Ma ei joo mitte kunagi ennast täis.
Ma eriti ei muretse selle pärast, miks peaks?

Kaks klaasi veini igal õhtul on ikka selgelt liiast. Nüüd otsusta kohe (ja just kohe, mitte homme), et kuu aega ei joo. Selle käigus saad aru, kas oled sõltlane või mitte. Start!

Kas http://alkoinfo.ee/et/ saidil test ei anna sinu arvates õigeid tulemusi?

Minu tulemus:
0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!

Ma ütlesin “kõige rohkem 2 väikest klaasi”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.04 21:23; 16.04 11:00; 16.04 12:48; 16.04 13:31; 16.04 19:51; 17.04 13:09; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas http://alkoinfo.ee/et/ saidil test ei anna sinu arvates õigeid tulemusi?
Minu tulemus:
0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!
Ma ütlesin “kõige rohkem 2 väikest klaasi”.

See tulemus kirjeldab tervisekahjustusi, mitte sõltuvust. Sellest, kas sul tervisekahjustused tekivad või ei, ei ole ma sõnagi arvanud. Küll aga arvan ma, et sa sõltud veinist ning sõltumine võib lõppeda koguste suurenemisega. Nii hoiatab ka testi tulemus sind koguste suurenemise eest. Tee siis nüüd see sõltuvuse välja selgitamise katse, ära joo kuu aega? Mis ütled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hea raamat ilmus hiljuti, “Ma enam iialgi ei joo. Kuidas see küll päriselt õnnestuks?” müügil igas supermarketis ja isegi keskraamatukogu e-raamatukogus saadaval
https://ellu.keskraamatukogu.ee/book/9789949549764/ma-enam-iialgi-ei-joo-kuidas-see-pariselt-onnestuks

Seal on mõned mõtlemapanevad lood ka naistest, kuidas igaõhtusest paarist veiniklaasist on saanud alguse suurem põhjajoomine… Üldiselt väga motiveeriv raamatuke. Suurem osa lugusid siiski meestest, kel on õnnestunud ühel või teisel moel joomine jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas http://alkoinfo.ee/et/ saidil test ei anna sinu arvates õigeid tulemusi?
Minu tulemus:
0-7 punkti: Tervisekahjustuste tekkimise tõenäosus on sinu puhul väike. Jätka samas vaimus ja ära suurenda koguseid!
Ma ütlesin “kõige rohkem 2 väikest klaasi”.

See tulemus kirjeldab tervisekahjustusi, mitte sõltuvust. Sellest, kas sul tervisekahjustused tekivad või ei, ei ole ma sõnagi arvanud. Küll aga arvan ma, et sa sõltud veinist ning sõltumine võib lõppeda koguste suurenemisega. Nii hoiatab ka testi tulemus sind koguste suurenemise eest. Tee siis nüüd see sõltuvuse välja selgitamise katse, ära joo kuu aega? Mis ütled?

Võib lõppeda koguste suurenemisega – aga ei pea ega pruugi.
Ma ei pea midagi ütlema, sest ma ei saa aru, miks ma pean seda tegema. Kui sõltun – mis siis? ma võin kohe ütelda, et sõltun, ma ei pea kellelegi midagi tõestama.
Ma ei arva, et alkoholi tarbimises midagi halba on. Halb on see, kui ennast täis juuakse. Kui juua ei osata, siis tuleb muidugi joomine üldse ära lõpetada. Aga see ei tähenda, et mina pean joonduma nende järgi, kes juua ei oska.

Mina arvan, et see alkoinfo.ee lehel olev test on täiesti adekvaatne.

Ma leian, et see hetkel toimiv kampaania “Joo vett vahele” on üks viimase aja targemaid kampaaniaid. Sest muidu oli ainult kahe äärmuse tagumine – “Saaremaa – võtame mõnuga” ja “Ei alkoholile”.

Vee vahelejoomist soovitaks ka teemaalgatajale. Kui oled joonud klaasi veini, vala järgmine klaas vett, eriti hea on sidrunivesi. Joo seda samamoodi tasapisi nagu veini. Ja kui veeklaasi lõpetad, on väga tõenäoline, et rohkem veini ei soovigi.

Kuna olen ise nö seenior e 50+, siis võin ütelda, et pigem ikka vanusega kogused vähenevad. Ca kolmekümnendates oli paar juhust, kus jõin õhtuga terve pudeli veini. 40-dates üle poole pudeli ei suutnud ka väga pika õhtu jooksul. 50-ndates pigem klaasike ja rohkem ei lähe. Pudel, mille avad reede õhtul, kestab järgmise reedeni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.04 21:23; 16.04 11:00; 16.04 12:48; 16.04 13:31; 16.04 19:51; 17.04 13:09; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna olen ise nö seenior e 50+, siis võin ütelda, et pigem ikka vanusega kogused vähenevad. Ca kolmekümnendates oli paar juhust, kus jõin õhtuga terve pudeli veini. 40-dates üle poole pudeli ei suutnud ka väga pika õhtu jooksul. 50-ndates pigem klaasike ja rohkem ei lähe. Pudel, mille avad reede õhtul, kestab järgmise reedeni.

Okei. Võib olla oled erand. Kuid palun ära julgusta teisi, et “täitsa ok on igal õhtul klaasike või paar juua”. Sest sa oled ERAND. Suuremal osal inimestest saab aasta või paariga paarist klaasist pool pudelit, siis veel mõne aastaga pudel ja siis võetakse kangem jook ette, mida saab jälle alguses ainult paar pitsi, siis pool pudelit ja siis terve pudeli juua.
Alkoholismi kujunemine on sedavõrd pikaajaline protsess, et siin ei saa kunagi hetke järgi (ma praegu joon ainult 2 klaasi) ennustada seda, kuidas keegi joob 10 aasta pärast. Võib olla tõesti on sinul ka 10 aasta pärast ikka 2 väikest klaasi. Aga võib olla ei ole. Seda teada saame alles siis, kui on juba hilja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et ma olen erand. Mul ju ometi on palju tuttavaid enda vanuseklassist – pigem on see trend nii meeste kui naiste seas, et alates 40-ndatest alkoholitarbimine väheneb oluliselt.

Minu arvates on hoopis see nulltarbimise propageerimine kuritegelik, mis paneb vähest alkoholi tarbivaid inimesi ennast tundma, nagu nad peaks oma veiniklaasi jooma salaja.

Pigem tuleks taguda seda trummi, et täis juua on nõme. Antipropaganda koos piltidega/filmidega püksi kusevatest naistest oleks täiesti omal kohal.

Ma tõesti kiidan seda “Kui jood, joo vett vahele” kampaaniat. Lõpuks ometi midagi mõistusele tuginevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.04 21:23; 16.04 11:00; 16.04 12:48; 16.04 13:31; 16.04 19:51; 17.04 13:09; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen juba ca 20 aastat õhtuti veini joonud, ca pudel korraga, purju ma sellest ei jää, pohmelli ei teki ja ükski asi sellepärast tegemata ei jää, ülekaalus ka ei ole. kui vaja, olen ilma alkoholita, kolm last sünnitanud ja kõiki pikalt imetanud, st. ikka aastaid ilma olnud, kui vaja, olen 40+. mul õde samasugune tipsutaja, vahe selles, et töötab vastutusrikkal ametikohal ja hommikuti peab trimmis olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 15:10; 16.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis järgmiseks. Joon pudeli viina õhtuga, aga üldse-üldse ei ole alkohoolik, lihtsalt meeldib viin?
Olgu peale. Timmige terviseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks midagi järgmiseks tulema? 20 aastat sama kogust veini joonud ja see ongi minu level, olengi selline alkohoolik, kes koguseid ei suurenda, pole tahtmist. viina ei joo ja ei hakkagi jooma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 15:10; 16.04 16:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks midagi järgmiseks tulema? 20 aastat sama kogust veini joonud ja see ongi minu level, olengi selline alkohoolik, kes koguseid ei suurenda, pole tahtmist. viina ei joo ja ei hakkagi jooma.

Ja mis arvad, missugune su maks välja näeb? Ja mis arvad, millal sured?
Alkoinfo testitulemus sinust teada olevate faktidega (ja eeldusel, et tõesti kõik sind ümbritsevad inimesed peavad su joomist normaalseks ning sa pole kunagi pead parandanud ega mõnda kohustust unustanud) on selline:
8-15 punkti: Sul on suurenenud risk tervisehäirete tekkeks. Kuigi sa ei pruugi veel tunda, et alkohol sinu tervist kahjustab, hakkab see nii jätkates varem või hiljem sinu elu mõjutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan samuti, et pudel veini päevas on tiba palju. Muidugi kui jagada see ca 6 tunni peale, siis pole hullu. Aga 750ml juua mistahes vedelikku (kasvõi kokakoolat) on minu jaoks jube palju (kui seda terve päeva peale jaotada ei saa).

Maksaga on see lugu, et mina olen just hiljuti imestanud, kuidas tõesti selle “pudel viina päevas” inimese maksanäidud on korras nagu Norras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.04 21:23; 16.04 11:00; 16.04 12:48; 16.04 13:31; 16.04 19:51; 17.04 13:09; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksaga on see lugu, et mina olen just hiljuti imestanud, kuidas tõesti selle “pudel viina päevas” inimese maksanäidud on korras nagu Norras.

Maksaga ongi nii, et kuni selle hetkeni, kui enam üldse korras ei ole, on kõik näitude järgi väga korras. Normaalse tervisega inimese maks taastab end ise, kui talle selleks võimalus antakse, kuid iga päev pudel veini või isegi pool pudelit veini juues maks seda võimalust ei saa. Seepärast rõhutavadki arstid, et alkoholitarbimise juures on väga oluline, et nädalas oleks mingi arv (ei mäleta, kui palju) alkoholivabu päevi. Maks töötab, kuni töötab – ja kui enam ei tööta, siis on harilikult hilja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kaks klaasi veini igal õhtul on ikka selgelt liiast. Nüüd otsusta kohe (ja just kohe, mitte homme), et kuu aega ei joo. Selle käigus saad aru, kas oled sõltlane või mitte. Start!”

Tänan (hea mõtte eest)!
Ma eile siinset teemat lugedes otsustasingi! Test eelkõige iseendale ja seda mai lõpuni! Mitte tilkagi alkoholi!
Et kas olen ikka veinitanud niisama ajaviiteks või on sõltuvus välja kujunenud..

On ühinejaid?
Boonusena saab ehk 5-st ülekilost samuti lahti e. suveks saledaks! 🙂
Seega lisaks ideaalne ajastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 12:46; 17.04 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Boonusena saab ehk 5-st ülekilost samuti lahti e. suveks saledaks! ????

Ülekilodest lahtisaamist ära küll luba. Mina tegin alkovaba kuu novembris, kui see kampaania oli. Ei kadunud mingeid kilosid kusagile. Ma arvan, kui teeks kampaania “mais me ei söö”, siis see mõjuks kindlamini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.04 21:23; 16.04 11:00; 16.04 12:48; 16.04 13:31; 16.04 19:51; 17.04 13:09; 18.04 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole nii kindel! 😉

Ma tegin samuti kaasa kampaania “Septembris me ei joo” ja täpselt nii palju kilosid kaduski selle aja jooksul… 69-lt 64 kg- peale. (176 cm olen pikk). Enesetunne oli super!!
Lisaks muutus näonahk täiesti klaariks, uni pikemaks ja sügavamaks, ise tegusamaks (energiat tuli kõvasti juurde).

Nüüdseks on need kaotatud kilod ajaga tagasi hiilinud. Ja põhisüüdlaseks pean just neid nädalalõpu veinitamisi. Vahel harva ka nädala keskel. Nullib kõik pingutused, kui olengi nädala keskel toiduga tagasi hoidnud, siis koos veiniga kasvab ka isu…ja hiljem olen enda peale vihane. Et oli seda nüüd jälle vaja!
Nii loll komme! Seega paras aeg end käsile võtta ja midagi head enese jaoks ära teha.

Muide, peale seda septembri-aktsiooni juba vähenes mu alko tarbimine tunduvalt.. Aga milleks seda “suhkruvett” üldse on tarvis “lürpida”? (vedelal kujul kreemikook ju oma kaloraažilt)

Arvan, et alustuseks see poolteist kuud on igati okei 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 12:46; 17.04 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon tavaliselt nädalavahetustel, 2 suuermat klaasi veini õhtu jooksul. Nii 15 aastat ikka.
Vahel ka nädala sees. Pudelit korraga ei suuda ära juua, jään juba nendest kahest klaasist vindiseks.

Probleemi ei näe, mõnus lõõgastus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltuvuhäired on kõik sellised, et päriselt lahti ei saagi sellest. Kui veel “päris alkohoolik” pole. on viimane aeg otsustada, kas muutagi elustiili või leppida alkoholismiga. Seni, kui see tahtmine on mõistusega vääratav, on kõik võimalik. Sest ka aastate möödudes on aju tahtmas oma uut doosi. Ja just kõigi sõltuvustega on nii. Kaine alkohoolik (ka 15 aastat hiljem), mittemängiv mängur ja üksi hakkama saav suhtesõöltlane – nad keegi pole päriselt oma sõltuvusest vabad.

Sõltuvus tuleb asendada teise sõltuvuse vastu. Ma tegin kunagi 15 aastat suitsu, jätsin suurte raskustega maha ja nüüd tõesti pole 13 aastat teinud ja mingit himu pole. Selle asemel tuli spordisõltuvus, aga see on nüüd omakorda halvad tagajärjed toonud. Igaltpoolt valutab.

Aga miks alkoholism siis paha on? Keskealine inimene joob, keda ta häirib? Eestis käib lihtsalt mingi nõiajaht kõigele. Ära joo, ära suitseta, ela väga tervilikut, ära seda ja toda ka veel tee. Igapäev antakse nagu mõisakäsud kätte milline sa pead olema. Seepärast ongi meil nii palju stressi, ainult keeldude riik. Lähed hispaaniasse elama ja saad elada vabalt, sest mitte kedagi ei häiri kuidas sa elad.
Seal elades oled õnnelik, aga meil pole sul vabadust ise otsustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:13; 17.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks peaks midagi järgmiseks tulema? 20 aastat sama kogust veini joonud ja see ongi minu level, olengi selline alkohoolik, kes koguseid ei suurenda, pole tahtmist. viina ei joo ja ei hakkagi jooma.

Ja mis arvad, missugune su maks välja näeb? Ja mis arvad, millal sured?
Alkoinfo testitulemus sinust teada olevate faktidega (ja eeldusel, et tõesti kõik sind ümbritsevad inimesed peavad su joomist normaalseks ning sa pole kunagi pead parandanud ega mõnda kohustust unustanud) on selline:
8-15 punkti: Sul on suurenenud risk tervisehäirete tekkeks. Kuigi sa ei pruugi veel tunda, et alkohol sinu tervist kahjustab, hakkab see nii jätkates varem või hiljem sinu elu mõjutama.

Sureb siis sureb, võid juba ülehomme surra liiklusõnnetusse ja oma terve maksaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:13; 17.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks alkoholism siis paha on? Keskealine inimene joob, keda ta häirib? Eestis käib lihtsalt mingi nõiajaht kõigele.

Keda häirib purjus inimene tema kodus? Hmm. Imelik küsimus. Kõiki. Küsi kelleltki, kellel selline isend kodus elab, kas tal on ükskõik või mitte. Kui tegu päris üksiku inimesega, kellel pole ei lapsi, lemmiklooma, sõpru ega vanemaid, siis ehk ei häiri ta tõesti kedagi, kuni rahakott ja tervis alkoholile vastu peavad. Kui aga enam ei pea … siis hakkab see kodanik kõiki maksumaksjaid häirima ja olulisel määral.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 15.04 23:54; 16.04 11:26; 16.04 13:12; 16.04 15:44; 16.04 17:55; 16.04 21:46; 17.04 19:15; 18.04 13:27; 18.04 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu päris üksiku inimesega, kellel pole ei lapsi, lemmiklooma, sõpru ega vanemaid, siis ehk ei häiri ta tõesti kedagi, kuni rahakott ja tervis alkoholile vastu peavad.

Mul on ainult laps ja koer, laps magab, kui tipsutan. Koera küll ei tundu sugugi häirivat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 12:31; 14.04 14:56; 16.04 07:24; 17.04 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind iseenest ei häiri, mida ja kui palju inimene joob.
Elan üle ka selle, kui pean neid pundunud nägusid vaatama.
Lihtsalt mingil hetkel on nad tervishoisüsteemis ja eeldsvad parimat ravi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind iseenest ei häiri, mida ja kui palju inimene joob.
Elan üle ka selle, kui pean neid pundunud nägusid vaatama.
Lihtsalt mingil hetkel on nad tervishoisüsteemis ja eeldsvad parimat ravi jne.

Tead, ma ütlen et klaas veini mõned korrad nädalas on igatahes parem ja tervislikum kui mööda psühhiaatreid joosta ja antidepressante sisse süüa. Nii et ei tea siin veel midagi, kes kokkuvõttes rohkem tervishoiusüsteemi koormab. Eks igaüks muidugi peab ise teadama, kuidas ta oma elu korraldab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Ilu ja tervis Alkoholismist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.