Esileht Ilu ja tervis Alkoholist loobumine

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 266 )

Teema: Alkoholist loobumine

Postitas:
Kägu

Ma usun, et inimene ikka teab (oma sisemuses), mis teda õnnelikuks muudab. Iseasi, kas ta kuskil foorumis sellest rääkida soovib.

Ei tea, päriselt. Juba aastaid ei tea, lihtsalt ei ole sellist asja enam. Ja see ongi põhiline probleem, sest kui teaks, kuhu liikuda, siis saaks ka tegutseda selle nimel.

Ma ei ole teemaalgataja ja mul pole kunagi alkoholiprobleemi olnud, aga mul on tunne, et ta tunneb end umbes nagu mina. Ja kuna eestpoolt tundub, et on ikka veel olemas inimesi, kes siiralt usuvad, et soovitus “mõtle positiivselt” , “mine õue jalutama” vms asjad töötavad, siis kinnitan ka omalt poolt, et ei tööta ja mõjuvad pigem frustreerivalt.

Ma ei nuta kodus voodis, käin tööl, tegelen lastega, pealtnäha elan üsna normaalset elu. Käin vahel ka väljas, seltskonnas, reisin. Vahel pean rohkem pingutama, et teistele selline normaalne ja toimiv paista, vahel vähem; kaua järjest ei jõua, sest see on siiski kurnav. Aga ma teen seda ikkagi, sest  mul on siiski  veel väike lootus, et kui inimesed püsivad minu ümber alles, siis ehk hakkavad asjad kunagi pika aja möödudes veidi toredamad tunduma.

Vahepeal on (võimalik, et just selle pideva näitlemise tõttu) nädalatepikkused perioodid, mil tunnen end nagu näitleja mingis tõsisemat sorti draamafilmis – teen seda, mida stsenaarium ette näeb, aga mingid koledad sündmused (näit. sõda) kurvaks ei tee ja toredad sündmused jätavad samuti täiesti külmaks, sest need pole ju päriselt. Selline mõnevõrra sürreaalne olemine, mitte päris selline tunne, et keegi detailideni mu elu juhib, aga et üldjoontes on kõik kuskil paika pandud ja minust ei sõltu midagi, pean lihtsalt oma rolli lõpuni mängima. Nendel perioodidel on mingis mõttes lihtsam.

Eks näis, kuidas see kõik lõpeb ja kui pikalt jaksan.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oli lihtsalt minu näide. No ma ei tea. Juba toast õue astudes kõik lõhnab! Linnud laulavad! Õhk on nii mõnusalt värske. Väike hommikusport. Kuidas saab mitte rõõmus olla seda kõike kogedes ja tunnetades? See on ikkagi teadlik valik. Enda mõtetes kinni. Kas oled positiivne või negatiivne inimene.

Oled ju empaatiavõimetu inimene. Kui inimene on depressioonis (joomine ei puutu isegi praegu üldse asjasse), siis talle ei tundu, et elu on ilus ja teda ei rõõmusta, et linnud laulavad, tal on sellest ükskõik. Ja siis tuleb inimene, kes räägib, aga miks sa ei rõõmusta, miks sa oled negatiivne inimene, miks sa vingud. Miks sa lamad voodis ja nutad, võta ennast kätte, mine välja jalutama ja ole õnnelik. Näed kui tubli olen mina, sest mina olen nii rõõmsameelne ja õnnelik, miks sina ei ole.

Mul on depressioon olnud ja see ei takistanud ümberkaudsetel elu nautida samal ajal, kui voodis teki all lamasin ja nutsin. Oi kui palju olen elus nutnud, aga pole kunagi nõudnud, et minuga nutetakse ja pole inetult käitunud depressiooni taha pugedes. Tunded rõõmustada ja tahe pole siiani tagasi tulnud ja ikka ei vingu nende üle, kes värskest õhust ja jalutuskäigust rõõmu tunnevad.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on depressioon olnud ja see ei takistanud ümberkaudsetel elu nautida samal ajal, kui voodis teki all lamasin ja nutsin. Oi kui palju olen elus nutnud, aga pole kunagi nõudnud, et minuga nutetakse ja pole inetult käitunud depressiooni taha pugedes. Tunded rõõmustada ja tahe pole siiani tagasi tulnud ja ikka ei vingu nende üle, kes värskest õhust ja jalutuskäigust rõõmu tunnevad.

Just see rõõmurull ju süüdistas, et miks need depressiivikud ei hakka rõõmsaks. Võta lihtsalt ennast kokku ja mine õue, naudi linnulaulu ja ole õnnelik. Miks sa siis seda ei tee? Kõik on ju ainult kättevõtmise asi. Minu väide oli, et see asi pole nii lihtne, mitte ei öelnud, et teistel oleks keelatud olla rõõmus ja elu nautida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei nuta kodus voodis, käin tööl, tegelen lastega, pealtnäha elan üsna normaalset elu. Käin vahel ka väljas, seltskonnas, reisin. Vahel pean rohkem pingutama, et teistele selline normaalne ja toimiv paista, vahel vähem; kaua järjest ei jõua, sest see on siiski kurnav. Aga ma teen seda ikkagi, sest  mul on siiski  veel väike lootus, et kui inimesed püsivad minu ümber alles, siis ehk hakkavad asjad kunagi pika aja möödudes veidi toredamad tunduma.

Sa vajad omaette aega. Ihuüksi näiteks nädal. See on raskesti teostatav pere ja kohustuste kõrvalt, aga orav rattas teiste soovide täitmine viib läbipõlemiseni. Pead pidevalt teistega arvestama, et äkki hakkab parem. Deoresioon, düstüümia jne… arstil võiks ka käia.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on depressioon olnud ja see ei takistanud ümberkaudsetel elu nautida samal ajal, kui voodis teki all lamasin ja nutsin. Oi kui palju olen elus nutnud, aga pole kunagi nõudnud, et minuga nutetakse ja pole inetult käitunud depressiooni taha pugedes. Tunded rõõmustada ja tahe pole siiani tagasi tulnud ja ikka ei vingu nende üle, kes värskest õhust ja jalutuskäigust rõõmu tunnevad.

Just see rõõmurull ju süüdistas, et miks need depressiivikud ei hakka rõõmsaks. Võta lihtsalt ennast kokku ja mine õue, naudi linnulaulu ja ole õnnelik. Miks sa siis seda ei tee? Kõik on ju ainult kättevõtmise asi. Minu väide oli, et see asi pole nii lihtne, mitte ei öelnud, et teistel oleks keelatud olla rõõmus ja elu nautida.

Ma ei lugenyd süüdistusi välja. Kohanema peab. Nt ma ei tunne rõõmu reisimisest, seega ei lähe ma reisims. Ma ei tunne rõõmu päiksest, seega võtan D vitamiini ja väldin päikest. Võiks käituda nagu teised, aga ma pigem olen apaatne ja tunnen omast mullist rõõmu kui mängin, et mul on tore ja äge. Ma täuesti mõistan, miks inimesed ei saa aru teiste sisemaailmast. Sisse ei näe, keeruline on suhestuda, egoism viib elu edasi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun, et inimene ikka teab (oma sisemuses), mis teda õnnelikuks muudab. Iseasi, kas ta kuskil foorumis sellest rääkida soovib.

Oeh. Tule ikka ja vaidle nendega, kes ei tea, mis neid õnnelikuks teeks – ja väida ikka, et tegelikult te ju teate küll …

Pole minagi esimeses nooruses: sain hiljuti 40. Seega vist ka juba keskealine..? Samas õnnelikum kui 20-aastaselt. Armastusenool ???? võib seega tabada igas vanuses inimesi.

Ma ju ütlesingi, et on erandeid, aga suuremal osal on selleks ajaks püsisuhe olemas, mis üsna platoonilises faasis, ja mingeid kõrvalsuhteid niisama naljalt ei otsita (ja kui otsitaksegi, siis ei leita). Ma ei mõtle seksisuhteid, vaid sügavate tunnetega suhteid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on depressioon olnud ja see ei takistanud ümberkaudsetel elu nautida samal ajal, kui voodis teki all lamasin ja nutsin. Oi kui palju olen elus nutnud, aga pole kunagi nõudnud, et minuga nutetakse ja pole inetult käitunud depressiooni taha pugedes. Tunded rõõmustada ja tahe pole siiani tagasi tulnud ja ikka ei vingu nende üle, kes värskest õhust ja jalutuskäigust rõõmu tunnevad.

Siin ka ei vinguta. Hoopis üks Kägu vingus nende kallal, kes ei mõista jalutuskäigust ja värskest õhust rõõmu tunda ngu tema.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ju ütlesingi, et on erandeid, aga suuremal osal on selleks ajaks püsisuhe olemas, mis üsna platoonilises faasis, ja mingeid kõrvalsuhteid niisama naljalt ei otsita (ja kui otsitaksegi, siis ei leita). Ma ei mõtle seksisuhteid, vaid sügavate tunnetega suhteid.

Pooled ju ka lahutavad oma pikaajalised suhted neljakümnendates ja siis on uut suhet leida päris keeruline, kuna lahkuläinud mehed ei soovi omavanuseid naisi, vaid hakkavad ikka poole nooremaid taga ajama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on depressioon olnud ja see ei takistanud ümberkaudsetel elu nautida samal ajal, kui voodis teki all lamasin ja nutsin. Oi kui palju olen elus nutnud, aga pole kunagi nõudnud, et minuga nutetakse ja pole inetult käitunud depressiooni taha pugedes. Tunded rõõmustada ja tahe pole siiani tagasi tulnud ja ikka ei vingu nende üle, kes värskest õhust ja jalutuskäigust rõõmu tunnevad.

Just see rõõmurull ju süüdistas, et miks need depressiivikud ei hakka rõõmsaks. Võta lihtsalt ennast kokku ja mine õue, naudi linnulaulu ja ole õnnelik. Miks sa siis seda ei tee? Kõik on ju ainult kättevõtmise asi. Minu väide oli, et see asi pole nii lihtne, mitte ei öelnud, et teistel oleks keelatud olla rõõmus ja elu nautida.

Rõõmurull kõlas nii toredalt 😀  Sinul küll depressiooni pole..

Einoh, aga tõesti. Miks mitte proovida? Seda õue kõndima minekut? Juba täna õhtul.

Selle asemel, et poodi veinipudeli järgi kimada… Või kui see on olemas, rahumeeli selle sisu kraanikausist alla kallata.. (olen praktiseerinud) Oli hea tunne ikka küll järgmisel hommikul.

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooled ju ka lahutavad oma pikaajalised suhted neljakümnendates ja siis on uut suhet leida päris keeruline, kuna lahkuläinud mehed ei soovi omavanuseid naisi, vaid hakkavad ikka poole nooremaid taga ajama.

Kahjuks küll. Ja kui vaadata endast poole vanemaid mehi, kelle jaoks veel atraktiivne oled, siis need on sellises konditsioonis, et üksinda on sada korda parem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on depressioon olnud ja see ei takistanud ümberkaudsetel elu nautida samal ajal, kui voodis teki all lamasin ja nutsin. Oi kui palju olen elus nutnud, aga pole kunagi nõudnud, et minuga nutetakse ja pole inetult käitunud depressiooni taha pugedes. Tunded rõõmustada ja tahe pole siiani tagasi tulnud ja ikka ei vingu nende üle, kes värskest õhust ja jalutuskäigust rõõmu tunnevad.

Siin ka ei vinguta. Hoopis üks Kägu vingus nende kallal, kes ei mõista jalutuskäigust ja värskest õhust rõõmu tunda ngu tema.

Ei vingunud. Pakkusin lahendusi. Et ise peab tegutsema, mitte teki all ootama, et äkki midagi muutub. Ei muutu!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ka ei vinguta. Hoopis üks Kägu vingus nende kallal, kes ei mõista jalutuskäigust ja värskest õhust rõõmu tunda ngu tema.

Ja mina ka ei tunne ja ei häiri. Ja miks ei häiri? Sest olen endaga tööd teinud. Inimesi tuleb võtta hästi neutraalselt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vingunud. Pakkusin lahendusi. Et ise peab tegutsema, mitte teki all ootama, et äkki midagi muutub. Ei muutu!

Sulle juba selgitati, et need depressoonis inimesed käivad jalutamas, pidudel, perekondlikel üritustel jne, jne, aga see ei tee nende olukorda paremaks. Aga sulle pole mõtet seda vist selgitada, sest sa ei ole võimeline aru saama, et on teistsuguseid inimesi kui sina.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vingunud. Pakkusin lahendusi. Et ise peab tegutsema, mitte teki all ootama, et äkki midagi muutub. Ei muutu!

Sulle juba selgitati, et need depressoonis inimesed käivad jalutamas, pidudel, perekondlikel üritustel jne, jne, aga see ei tee nende olukorda paremaks. Aga sulle pole mõtet seda vist selgitada, sest sa ei ole võimeline aru saama, et on teistsuguseid inimesi kui sina.

See teeb olukorra isegi hullemaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vingunud. Pakkusin lahendusi. Et ise peab tegutsema, mitte teki all ootama, et äkki midagi muutub. Ei muutu!

Sa pidid ära minema. Unustasid ära juba?

Lahenduste pakkumine on suurim idiootsus, mida deprekas olijaga teha. Lahenduste pakkumine aitab siis, kui on ühekordne konkreetne mure, raha sai otsa, mees pettis, laps ei õpi, auto on rikkis. Kui inimesel on depressioon, siis aitab ainult olemas olemine ja ära kuulamine, sinusugused ninatargad ajavad ainult naerma või vihale.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teeb olukorra isegi hullemaks.

Just. Minul on täna suur pidu, aga ei ole sinna mingit soovi minna, pigem nagu sunnitöö.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teeb olukorra isegi hullemaks.

Just. Minul on täna suur pidu, aga ei ole sinna mingit soovi minna, pigem nagu sunnitöö.

Ära mine. Loo pretsedent ja järgmine kord on juba lihtsam enda eest seista ja veel lihtsam kolmandal.

Mine ja marineeri shitas tujus.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei vingunud. Pakkusin lahendusi. Et ise peab tegutsema, mitte teki all ootama, et äkki midagi muutub. Ei muutu!

Sa pidid ära minema. Unustasid ära juba?

Lahenduste pakkumine on suurim idiootsus, mida deprekas olijaga teha. Lahenduste pakkumine aitab siis, kui on ühekordne konkreetne mure, raha sai otsa, mees pettis, laps ei õpi, auto on rikkis. Kui inimesel on depressioon, siis aitab ainult olemas olemine ja ära kuulamine, sinusugused ninatargad ajavad ainult naerma või vihale.

No ok.

Sa ignoreeri mu postitusi ja ära vasta neile. Pole ju keeruline? Tänan.

Kui aus olla, siis mulle tundubki see pigem niisama hädaldamisena ja mitte tegutsemisena.

Mugav ikka küll niimoodi hädaldada ja oodata, et teised su mured lahendaksid. Mida ise selleks teinud oled, tekib kohe küsimus.

Millised need mured üldse on? Polegi! Lihtsalt hädaldan.

Inimene tegi siia teema. Ju ta siis soovib ka suhelda. Muidu ju ei teeks teemat, või kuidas?

 

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teeb olukorra isegi hullemaks.

Just. Minul on täna suur pidu, aga ei ole sinna mingit soovi minna, pigem nagu sunnitöö.

Ära mine. Loo pretsedent ja järgmine kord on juba lihtsam enda eest seista ja veel lihtsam kolmandal.

Mine ja marineeri shitas tujus.

Gut! 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mugav ikka küll niimoodi hädaldada ja oodata, et teised su mured lahendaksid.

Teised muresid lahendaksid? Püha püss, kus sul on alles suurushullustus. Sul on tunne, et kui keegi sinu kuuldes oma murest räägib, siis ta ootab, et sa seda lahendaksid? Huh, kui see nii on, siis oled sa ikka üks ülitüütu kaaslane. Mitte keegi pole sulle elus kunagi öelnud, et palun, ole hea, ära kuku kohe lahendama, vaid lihtsalt kuula ja nooguta? Või on öeldud küll, aga sind ei huvita, sa tead paremini?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gut! ????

? Ma kirjutasin pika kommentaari ämma juures käimisest iga aasta jõuludel ja ära kustus. Lühidalt, vahel on vaja võtta vastu otsus ja veeta aega ihuüksi, mis siis, et lapsed nuiavad kaasa või kõik aastad on käidud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ja marineeri shitas tujus.

Mul on õnneks see hea asi, et tuju on sitt nii või naa, seega ma võin olla kodus või võin olla seal peol. Kui minu viibimine seal peol on kellelegi oluline ja rõõmustab teda, siis ma lähen sinna peole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mugav ikka küll niimoodi hädaldada ja oodata, et teised su mured lahendaksid.

Teised muresid lahendaksid? Püha püss, kus sul on alles suurushullustus. Sul on tunne, et kui keegi sinu kuuldes oma murest räägib, siis ta ootab, et sa seda lahendaksid? Huh, kui see nii on, siis oled sa ikka üks ülitüütu kaaslane. Mitte keegi pole sulle elus kunagi öelnud, et palun, ole hea, ära kuku kohe lahendama, vaid lihtsalt kuula ja nooguta? Või on öeldud küll, aga sind ei huvita, sa tead paremini?

Täitsa valel teel olid oma hinnanguga.

On räägitud muredest ja probleemidest töisel rindel nt…. ja oi üllatust, oodatud ka minupoolset arvamust asjale. Ehk siis võimalikke lahendusi.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine ja marineeri shitas tujus.

Mul on õnneks see hea asi, et tuju on sitt nii või naa, seega ma võin olla kodus või võin olla seal peol. Kui minu viibimine seal peol on kellelegi oluline ja rõõmustab teda, siis ma lähen sinna peole.

Siis sul pole depressiiooni, sest depressioonis inimene mõtleb endast halvasti.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa valel teel olid oma hinnanguga. On räägitud muredest ja probleemidest töisel rindel nt…. ja oi üllatust, oodatud ka minupoolset arvamust asjale. Ehk siis võimalikke lahendusi.

No shit, et töisel rindel muredest rääkides lahendusi oodatakse 🙂 Sa ikka muudkui üllatad. Meie siin ei räägi töömuresid, muide. Isiklike muredega on natuke teisiti. Ja kahtlemata võib mõnikord tõesti ka lahendusi vaja olla, aga ilmselgelt sa ei oska eristada, millal neid vaja on ja millal mitte. Hetkel pole selline olukord, kus neid vaja oleks. Isegi mitte teema pole lahendustest, vaid küsiti kogemusi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teema on ebameeldivaid tundeid tekitav, koos arusaamatute inimestega. Kes ise omale probleeme välja mõtlevad ja külge kleebivad, kaastunnet nurudes. Ise aru saamata, kui nõmedad nad on. Ei tulnud siin ju ühtegi põhjust välja..miks selliselt nõmetsetakse???

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täitsa valel teel olid oma hinnanguga. On räägitud muredest ja probleemidest töisel rindel nt…. ja oi üllatust, oodatud ka minupoolset arvamust asjale. Ehk siis võimalikke lahendusi.

No shit, et töisel rindel muredest rääkides lahendusi oodatakse ???? Sa ikka muudkui üllatad. Meie siin ei räägi töömuresid, muide. Isiklike muredega on natuke teisiti. Ja kahtlemata võib mõnikord tõesti ka lahendusi vaja olla, aga ilmselgelt sa ei oska eristada, millal neid vaja on ja millal mitte. Hetkel pole selline olukord, kus neid vaja oleks. Isegi mitte teema pole lahendustest, vaid küsiti kogemusi.

Töömure on samuti isiklik mure. Sul endal on imelik jutt.

Kuku nüüd kiiresti miinustama, see su päeva pärl ju! Kellelegi midagi halvasti teha või öelda.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teema on ebameeldivaid tundeid tekitav, koos arusaamatute inimestega.

Juba tunde tagasi palusin sul siit ebameeldivast teemast lahkuda ja sa lubasid seda teha. Ikka pole läinud. Kasuta oma kuulsat probleemilahenduste generaatorit ja saa lahendus – lahendus on, et kui sa ei saa teemast aru ja sinust ei saada aru, siis mine minema.

Kuku nüüd kiiresti miinustama, see su päeva pärl ju! Kellelegi midagi halvasti teha või öelda.

Miinused pole “kellelegi midagi halvasti tegemine”, vaid hinnang kommentaarile – ja ilmselgelt rumalale jutule panen alati miinuse.

Siis sul pole depressiiooni, sest depressioonis inimene mõtleb endast halvasti.

Ei ole nii. Depressioonis inimesel on endast lihtsalt savi, mitte ta ei mõtle endast halvasti. Kuni tal teistest veel savi ei ole, seni ta teeb ja liigubki teiste inimeste nimel, kohusetundest, nende rõõmuks. Naerab nende rõõmuks, tunneb koolipäeva vastu huvi nende rõõmuks, tantsib nende rõõmuks. Kui juba asi nii hull on, et teistest ka savi on, siis jääb koju teki alla konutama. Aga siis on juba väga halvasti.

+6
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See teema on ebameeldivaid tundeid tekitav, koos arusaamatute inimestega.

Juba tunde tagasi palusin sul siit ebameeldivast teemast lahkuda ja sa lubasid seda teha. Ikka pole läinud. Kasuta oma kuulsat probleemilahenduste generaatorit ja saa lahendus – lahendus on, et kui sa ei saa teemast aru ja sinust ei saada aru, siis mine minema.

Kuku nüüd kiiresti miinustama, see su päeva pärl ju! Kellelegi midagi halvasti teha või öelda.

Miinused pole “kellelegi midagi halvasti tegemine”, vaid hinnang kommentaarile – ja ilmselgelt rumalale jutule panen alati miinuse.

Siis sul pole depressiiooni, sest depressioonis inimene mõtleb endast halvasti.

Ei ole nii. Depressioonis inimesel on endast lihtsalt savi, mitte ta ei mõtle endast halvasti. Kuni tal teistest veel savi ei ole, seni ta teeb ja liigubki teiste inimeste nimel, kohusetundest, nende rõõmuks. Naerab nende rõõmuks, tunneb koolipäeva vastu huvi nende rõõmuks, tantsib nende rõõmuks. Kui juba asi nii hull on, et teistest ka savi on, siis jääb koju teki alla konutama. Aga siis on juba väga halvasti.

Pane oma pudrumulk ükskord kinni.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teema on ebameeldivaid tundeid tekitav, koos arusaamatute inimestega.

Juba tunde tagasi palusin sul siit ebameeldivast teemast lahkuda ja sa lubasid seda teha. Ikka pole läinud. Kasuta oma kuulsat probleemilahenduste generaatorit ja saa lahendus – lahendus on, et kui sa ei saa teemast aru ja sinust ei saada aru, siis mine minema.

Kuku nüüd kiiresti miinustama, see su päeva pärl ju! Kellelegi midagi halvasti teha või öelda.

Miinused pole “kellelegi midagi halvasti tegemine”, vaid hinnang kommentaarile – ja ilmselgelt rumalale jutule panen alati miinuse.

Siis sul pole depressiiooni, sest depressioonis inimene mõtleb endast halvasti.

Ei ole nii. Depressioonis inimesel on endast lihtsalt savi, mitte ta ei mõtle endast halvasti. Kuni tal teistest veel savi ei ole, seni ta teeb ja liigubki teiste inimeste nimel, kohusetundest, nende rõõmuks. Naerab nende rõõmuks, tunneb koolipäeva vastu huvi nende rõõmuks, tantsib nende rõõmuks. Kui juba asi nii hull on, et teistest ka savi on, siis jääb koju teki alla konutama. Aga siis on juba väga halvasti.

Kas sa reaalses elus ka inimesi niimoodi minema saadad? Millistes olukordades? Või kõvatad ainult virtuaalselt? Reaalis sa vaevalt iitsatada söandaksid 🙂

Ma olen esimest korda oma elus sellises olukorras, seetõttu huvi/küsimus.

Igaüks suhtleb seal, kus soovib. Kellegi tädi manitsus teda ei ohjelda..nagu näha.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 266 )


Esileht Ilu ja tervis Alkoholist loobumine