Esileht Pereelu ja suhted Alkohoolik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Alkohoolik

Postitas:

Kust jookseb piir, mil inimese kohta saab öelda, et ta on alkohoolik? Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku? Kas see, kui ei suuda seltskonnas end vabalt tunda ilma alkoholi tarbimata, tähendab, et on alkohoolik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku?

Tundub küll. Mu meelest on alkohooliku tunnus see, et kui ta nüüd oma igapäevast noosi ei saa, siis on tuju rikutud, on närviline ja tige, kuni saab oma pudeli. Ühesõnaga vajadus alkoholi järele. Enda käpakile joomine on ka tunnus, kui see pole ühekordne õnnetus, mis nt noortel juhtub, sest nad ei oska kogustega arvestada vms erandlik episood, vaid tavapärane muster, et põhimõtteliselt joob, kuni saab ja siis natuke veel. Ja tsüklisse joomine on ka alkohooliku tunnus, et joob päevi, kuna hommikul on vaja peaparandust võtta ja siis ei saa pidama.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 16:16; 25.12 12:45; 25.12 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku?

Mitte tingimata. Alkohoolik on sõltlane. Kui see igaõhtune ja nädalavahetuseti joomine on midagi, mida kannatamatult oodatakse, kui ilma joogita ollakse närviline ja kergesti ärrituv, teistega plärtsutakse kuni oma alkolaks kätte saadakse, siis on see juba sõltuvus.

Kui jook on tähtsam kui muud tegevused või inimesed, siis see on probleem. Kui aga võidakse kergelt see jook ka joomata jätta kui on midagi vaja teha või tuleb muud ette, siis ei pruugi tingimata olla tegemist sõltuvusega. Aga selle piiri võib mingil hetkel ka kergesti ületada.

Kas see, kui ei suuda seltskonnas end vabalt tunda ilma alkoholi tarbimata, tähendab, et on alkohoolik?

See võib ka olla lihtsalt sotsiaalne ärevus, mida siis alkoholiga püütakse maandada. Aga jällegi, see võib areneda sõltuvuseks ning ega see eriti hea käitumine ju ei ole.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on alkohoolik see, kellel purjutamine elu segama hakkab.
Näiteks joob keset nädalat ja ei ilmu peale seda tööle.
Keerab vindisena täiesti ära – ajab haiget ila, mida tavaliselt kunagi ei räägiks
Muutub vägivaldseks
EITAB OMA PROBLEEMI

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku?

Jah, igapäevane tarvitaja on alkohoolik. On kogemus – inimene jõi aastaid sedasi, suri alkoholist põjustatud maksatsirroosi. Oli viisakas, haritud, lugupeetud, tegi korralikult tööd. Keegi ei arvanud, et selline probleem.

Aastatega iseloom muutus, muutus depressiivseks, tigedaks, hiljem juba haigusest põhjustatud füüsilised ja vaimsed probleemid. Neid isiksuse muutusi oskan alles nüüd alkoholiga seostada, suht tüüpiline, mis juhtub.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust jookseb piir, mil inimese kohta saab öelda, et ta on alkohoolik? Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku? Kas see, kui ei suuda seltskonnas end vabalt tunda ilma alkoholi tarbimata, tähendab, et on alkohoolik?

Minu jaoks on alkohoolik see, kes ei suuda kaine olla ja ta kohe peab alkoholi tarbima. Võtame mõõdupuuks 1 kuu. Kes ei suuda olla 1 kuu ilma alkoholi tarbimata, on sõltuvuses.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar õlut iga õhtu + nädalavahetusel rohkem – see on päris kindlasti alkohoolik (kui õlu alkoholi sisaldus ei jää just alla 3%). Inimene on ju iga päev kergelt purjakil + igal õhtul läheb alkoholi järgi haisevana magama. Selline inimene ei suuda ju ilma alkoholita elada, tal on väga tugev füüsiline ja vaimne sõltuvus. Jah, esialgu ei pruugi see välja paista ega kuidagi väljenduda, aga hiljem küll. Võtke ennast kokku ja ärge petke ennast arvamusega, et paar õlut on ok, ega see kohe alkohoolikuks ei tee! Alkoholism on süvenev ja areneb inimestel erineva kiirusega, aga ta areneb kindlasti kui pidevalt juua! Miks te tahate oma elu õlleuimas veeta? Ja kui teil veel lapsed on, kas te tõesti tahate, et nad kasvaksid kodus kus vanem on igal õhtul kergelt purjus?

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust jookseb piir, mil inimese kohta saab öelda, et ta on alkohoolik? Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku? Kas see, kui ei suuda seltskonnas end vabalt tunda ilma alkoholi tarbimata, tähendab, et on alkohoolik?

see, kes iga päev alkoholi tarbib on alkohoolik, sõltumata kogusest

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust jookseb piir, mil inimese kohta saab öelda, et ta on alkohoolik? Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku? Kas see, kui ei suuda seltskonnas end vabalt tunda ilma alkoholi tarbimata, tähendab, et on alkohoolik?

see, kes iga päev alkoholi tarbib on alkohoolik, sõltumata kogusest

No kui mul näiteks mees igal õhtul paar õlut jooks ja igal nädalavahetusel siis rohkem, siis mind üldse enam ei huvitaks, kas ja kuidas seda nimetada – probleem on see pereelus igal juhul, alkoholism või mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat kui erinevad arvamused.
Minu jaoks on alkohoolik see, kes ennast täis joob, s.t. see, kelle puhul alkohol saavutab kontrolli.
Mõni joob iga päev, aga pole kunagi täis, paneb klaasi lauale ja lõpetab, minnes magama ja järgmisel päeval tööle.
Mõni joob harva, aga kui joob, siis pidama ei saa, ei jõua tööle, sada muud jama.

Minupärast võib see esimene näide alkohoolik olla, aga mulle pinda käivad just need, kes joovad ennast täis. Kui inimene joob lihtsalt hea tuju ja lõõgastuse tarbeks, kuid suudab alati lõpetada enne, kui ta nähtavalt purjus on – siis olgu alkohoolik või kesiganes, mind ei sega mitte kuidagi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga keeruline on öelda – minu elus oli periood (90ndate algus), kus pidu käis pea iga õhtu, raha oli palju, tööd sai ka tehtud, aga ka oli hommikuni joomiseid, mälukaid, mitmepäevaseid pidusid. Samal ajal käisin töö ja õppisin ülikoolis. Ise ka ei usuks, et sai hommikuni pidu pandud, siis bussiga Tallinnast Tartussse sõidetud, et minna loengusse.
Alkohoolik ei ole ma kindlasti, abiellusin, lõin pere, lapsed jne. Napsi võtan vaid seltskonnas, vahest laupäeval perega süües joome mehe ja täiskasvanud lapsega toidu juurde klaasi veini.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust jookseb piir, mil inimese kohta saab öelda, et ta on alkohoolik? Kas iga õhtu paar õlle ja reede-laupäev rohkem kui paar, teeb inimesest alkohooliku? Kas see, kui ei suuda seltskonnas end vabalt tunda ilma alkoholi tarbimata, tähendab, et on alkohoolik?

Piir jookseb sealt, kus tekib küsimus “kas ta on alkohoolik”. Jah, on.
Ei tea, et keegi oleks küsimuse esitanud matustel pitsi ja aastavahetusel vahuveini jooja kohta.

Hea küll, inimesed, arvamused ja lähenemisnurgad on erinevad, aga nt kooselus kellegagi, kelle osas on küsimus “kas ta on alkohoolik,” on vähe võimalusi.
Ok, kahtlustav osapool võib olla paranoiline, nt pärit alkohoolikute perest ja pisut foobiline, aga siis peaks ka partner sellest aru saama ning partneri ette seadma e valima alkoholi ja elukaaslase vahel, va samad sümboolsed joogid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kunagi uurisin seda, kes on alkohoolik. Saatsin oma mehe teraapiasse, seal oli vaid üks kûsimus: “ Kas Sa hommikul peale võtad?”, kuna ei võta, siis pole alkohoolik.
Mees ei joo õlut, veini jns, kui , siis vaid viina või rummi, kanget alkoholi ja kui üle õhtu ikka paar napsu tegi, siis koguaeg kiunusin, et ta on alkohoolik ja panin teraapiasse aja. Järgmisel päeval ta ei joo , nädalas ehk 3x napsutab, minu jaoks on see katastroof.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piir jookseb sealt, kui küsid alkoholi tarbijalt, kas ta täna saab ilma tarbimata olla? Ja kui ei saa, siis ongi alkohoolik.
Mina olin alkohoolik. Just olin, kuna 2a 2kuud pole tilkagi tarbinud. Mõni küll ütleb, et alkohoolik jääb alkohoolikuks, kui minu arust on alkohoolik persoon, kes liialdab alkoholiga. Kuid kui ma üldsegi ei tarbi, kuidas saan ma siis liialdada, ehk olla ikkagi alkohoolik? A see pigem juriidiline aspekt ja minu elu ei mõjuta.
Enne maha jätmist tarbisin u pdl viina päevas, vahel ka rohkem. Samas käisin tööl, laste kontsertidel jms. Kuid tegelikult olin pideva tongi all. Ja ei saanud teisiti, kui et oli vaja pidevalt peale valada. Ilma oli nii sitt olla, et anna või otsad. Kuid pidevalt peale valades oli järgmine päev veel sitem ja vajas suuremat peale valamist. Seega nagu lõputu ring. Tegelikult mitte. Siinkohal pean kõikidele alkohoolikutega koos elavatele, kannatajatele meelde tuletama: alkohoolikut saab aidata vaid alkohoolik ise. Teised tema ümber saavad vaid olla tema otsuse toetajad/suunajad, kuid fundamentaalne otsus loobumiseks peab tulema alkohoolikult endalt. Kui seda ei tule, ei saa keegi aidata. Ei aita ei Wismar ega psühhiaater ega ampullid ega pendliga tinistajad.
Olen ka mõelnud selle üle, miks üldse hakatakse üle jooma? Ega ühtset vastust olegi. Iga juhtub on indiviidne.
Endal sai kõik alguse sellest, et inimesed ei suhtle omavahel. Kuna ma olin kunagi seksuaalselt väga aktiivne, kuid mu naine nii eriti pole (tahtsin rohkem, fantaasia rikkamalt), kuid armastan oma naist, siis avastasin ühel hetkel, et vindisena ma nii väga ei tahagi. Ja loomulikult see süvenes. Naist petta ma ka ei tahtnud. Ja nii tekkiski suletud ring. Ja suhtlemisest: ma ei rääkinud oma rohkematest soovidest naisele, v hoidsin endasse – viga. Joomise lõpufaasis hakkasin avatumalt naisega suhtlema ja eks ka see aitas otsuse tegemisel. Ja mul on super naine. Ei visanud mind minema, ei loobund, kõik need 10 (!!!) tinistamise aastad.
Ja aasta tagasi, sügisel, sai üks kainuse aasta täis, tuli mu noorem 8a poiss ja ütles: sa oled ikka äge, paps. Ma siis vastu, et kuis nyt siis äkitselt äge? Poiss: no et jätsid joomise maha. Vat siis tuli küll pisar silma, nii selle pärast et kunagi tarbisin, kui ka selle kiituse pärast.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon tihti aga alkohoolikuks end ei pea, sest –
*ei joo iga päev, suudan olla ka pikemaid perioode joomata
*tavaliselt poeskäigu juurde alkoholi ostmine ei kuulu
*tahtmise korral suudan piirduda klaasi veiniga toidu kõrvale

Minu meelest inimene, kes joob iga päev, on alkohoolik.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 õlut päevas ja inimene on (paljude arvates) alkohoolik. Aga see, kes igapäevaselt antidepressante krõbistab? Kes tema on? Narkomaan?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene joob lihtsalt hea tuju ja lõõgastuse tarbeks, kuid suudab alati lõpetada enne, kui ta nähtavalt purjus on – siis olgu alkohoolik või kesiganes, mind ei sega mitte kuidagi.

Mul oli selline suhe, kus mees jõi lõõgastuse ja une tarbeks rummikokteile. Nähtavalt purjus polnud, nädalavahetusel ikka min 4 kokteili ja muidu paar tk õhtuti.
Ma ei tea kui kaua ta seda ennem minuga tuttavaks saamist teinud oli, kuid esimesed probleemid avaldusid seksimisel ( ei pidamist ega kõvaksminemist või siis vajus kiiresti ära ).
Lisaks pidev tahtmine tal kodus istuda. Kuskile läksime, siis eelistas ta mitte väljas käia, vaid kasvõi hotellitoas tinistada. Lihtsalt hakkasin nägema tema närvilisust, kui ta ei saanud rahulikult oma klaasi taga jorutada. Minu arust oli alkohoolik, olgugi et tööle jõudis ja ei kõikunud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 õlut päevas ja inimene on (paljude arvates) alkohoolik. Aga see, kes igapäevaselt antidepressante krõbistab? Kes tema on? Narkomaan?

Tema on depressiooni põdev inimene. Milline veider küsimus.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 20:48; 25.12 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene joob iga päev, leiab rõõmu alkoholist, ei saa ilma alkota olla, siis on alkohoolik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 22:22; 25.12 00:04; 25.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui joob iga päev, on alkohoolik/sõltlane. Vahet ei ole, mis koguses.
Räägin omast kogemusest. Mina joon nö uneprobleemide pärast. Aga asi õige ei ole. Seda ma tean isegi. Ma ei taha jaurata vaid normaalselt 4a jooksul lihtsalt ruttu magama jääda. Aga see ei aita. Magamisabi ma saan vaid siis, kui olen shvipšis ja järgmine päev paha olla on.

Väga palju mängib rolli ka muu kodune elu. Kui seal miskit häirib ja on pahasti, siis see probleem süveneb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui joob iga päev, on alkohoolik/sõltlane. Vahet ei ole, mis koguses.

Räägin omast kogemusest. Mina joon nö uneprobleemide pärast. Aga asi õige ei ole. Seda ma tean isegi. Ma ei taha jaurata vaid normaalselt 4a jooksul lihtsalt ruttu magama jääda. Aga see ei aita. Magamisabi ma saan vaid siis, kui olen shvipšis ja järgmine päev paha olla on.

Väga palju mängib rolli ka muu kodune elu. Kui seal miskit häirib ja on pahasti, siis see probleem süveneb.

Alkohol põhjustab samuti uneprobleeme. Üldiselt ma ei tea ühtegi probleemi, mida alkohol suudaks lahendada. Samuti põhjustab alko koduste probleemide süvenemist. Alkohoolik muidugi arvab, et tema joob seepärast, et kodus on kangesti pahasti. Enamasti on seepärast kodus pahasti, et üks joob ja see tekitab teises terve ahelreaktsiooni. Tervis-suhted-raha – alkoholi joomisega ei saa neist ühtegi paremaks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 22:22; 25.12 00:04; 25.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol põhjustab samuti uneprobleeme.

Vabandust, aga kuidas? Alkohol teeb uniseks ju. Kõik teavad ju purjakil inimesi, kes norinal isegi ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 16:16; 25.12 12:45; 25.12 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kuidas? Alkohol teeb uniseks ju. Kõik teavad ju purjakil inimesi, kes norinal isegi ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad.

Lilleke, need, kes norinal ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad, on maani täis, mitte purjakil.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 13:08; 25.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kuidas? Alkohol teeb uniseks ju. Kõik teavad ju purjakil inimesi, kes norinal isegi ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad.

Lilleke, need, kes norinal ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad, on maani täis, mitte purjakil.

Nojah, aga unetuse probleemi neil ometigi ju pole.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 16:16; 25.12 12:45; 25.12 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kuidas? Alkohol teeb uniseks ju. Kõik teavad ju purjakil inimesi, kes norinal isegi ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad.

Mina olen just uneprobleemide tõttu alkoholi tarbimist vähendama hakanud. Jah, teeb uniseks ja jään kergelt magama, kuid siis ärkan mõne tunni pärast üles, higistan, süda puperdab, võtab hulk aega enne kui uuesti magama jään. järgmisel päeval olen uimane ja magamata, sest hommikul mul läheb uni nagunii ära, ma ei saa magada poole lõunani, isegi siis kui üksi kodus olen. Uni on häiritud juba väikesest kogusest, piisab kahest õllest. Kui võtan ühe, siis pole hullu. Samas ühte õlut pole mõtet juua ka selleks, et uinuks kiiremini, või et oleks tore seltskondlik kilk peas. Enne uinumist pean mina ikka küll mõned tunnid varem juba pidurit tõmbama aga siis jälle ei ole seda efekti, et jääd kohe magama.

Iga päev alkoholitarbimine minu arvates siiski alkohoolikuks ei tee. Küll on neid 100-aastasi, kes on iga päev joonud pitsi viina või likööri. Arvan, et oleneb, kuidas ja mis koguses tarbida. Kui keegi joob toidu kõrvale klaasi veini päevas, siis see on midagi muud kui rummikokteilid õhtul või kaks õlut, et närvi ei läheks.

ma olen ise alkohoolikuperioodi läbi teinud, tüüpiline õhtul pudel veini, hommikul tööle. Nooremana sai seda endale lubada, nüüd ma juba keskealine, enam nii ei saa. Nüüd kui joon, siis korraga 2 pokaali veini või kaks õlut ja siis jälgin, et enne uinumist oleks piisavalt pikk aeg, et öösel uni rikutud ei saaks. Ja muidugi mitte enam iga päev ega isegi mitte iga nädal. Aga sellest sõltuvusest vabanemine on suht vaevarikas ja aeglane protsess, eriti meie kultuuris, kus igal pool on alkohol laual, kui külla lähed või kui vähegi midagi tähistatakse. Kui oled sõltlane, siis läheb “hammas verele”. Peabki vahepeal olema täiesti karske, enne kui jõuad taas selleni, et pärast 1-2 pokaali kolmandat (ja enamat) ei võta. Ja siis pidevalt pead vastama küsimustele, mis sul viga on, äkki oled rase või haige. Tüütu, aga teostatav. Muidugi, kui elukutse/elustiil on selline, et vastuvõttudele ei satu üldse, siis on lihtne, aga mul oli pikalt selline elu, et mingit kokteiliüritust ei olnud vaid pühapäeviti ja esmaspäeviti. Neil päevil siis tõesti kodus pudelit lahti ei korkinud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 13:30; 25.12 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, aga unetuse probleemi neil ometigi ju pole.

Ma arvan, et on. Ilma alkoholita ei suudaks nad üldse magama jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 13:30; 25.12 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et on. Ilma alkoholita ei suudaks nad üldse magama jääda.

Iga üks, kes sel viisil magama on jäänud, teab, et see pole uni ega ka mitte magamine. Pigem aju läheb errorisse ja ei puhka üldse nagu magamise ajal normaalne oleks.

Sest alkohol on üks enamlevinumaid depressante. Jah, sekundiks on vblla hea, aga see on kõik hilisema ja 10x pikema aja arvelt, kus pole üldse enam hea.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.12 13:08; 25.12 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kuidas? Alkohol teeb uniseks ju. Kõik teavad ju purjakil inimesi, kes norinal isegi ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad.

Rumal oled. Ega’s uni ei tähenda magamajäämist. Uni on tunde kestev ajuseisund, mille kvaliteedist sõltub see, kas puhkad välja või mitte. Alkohol riub tugevasti une kvaliteeti ja alkohol on üks võimsamaid teadaolevaid depressante.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 20:48; 25.12 15:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohol põhjustab samuti uneprobleeme.

Vabandust, aga kuidas? Alkohol teeb uniseks ju. Kõik teavad ju purjakil inimesi, kes norinal isegi ebasobivatesse kohtadesse magama jäävad.

Just sedaviisi põhjustabki uneprobleeme, et sa pole ju hommikuni ühtlaselt alkouimas, öösel ju peale ei joo, paratamatult mingi hetk alkoholitase veres langema, hakkavad teised protsessid pihta, ehk saabub pohmell, hakkab janu, organism on vedelikupuuduses. Igal juhul on uni häiritud. Tüüpiliselt tipsutaja jääb alguses hästi magama, kuid mõned tunnid peale magamajäämist läheb uni hapraks. Mu meelest enamus alkoholiga liialdavaid inimesi kurdab uneprobleemide üle. Kui lugeda alkoholist põhjustatud häirete kohta, siis alati on ka unehäired ära mainitud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.12 22:22; 25.12 00:04; 25.12 23:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkohoolik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.