Esileht Pereelu ja suhted Alkohooliku tulevik…..

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )

Teema: Alkohooliku tulevik…..

Postitas:
Kägu

Jh, mõeldakse palju tervisehädadele Ja tuleviku muredele.

Reaalselt on igaõhtune olukord ka toimiva ja pealtnäha terve napsutajaga üsna keeruline – temaga pole millestki rääkida, ta ei mõtle ühelegi olmeprobleemile, nende lahendamine on reeglina kaasa lahendada, vastutada. Käsu peale ehk tehakse midagi ära, aga sellise täiskasvanu oma vastutus põhimõtteliselt puudub. Teda ei huvita miski, hobidest rääkimata. Reaalselt ei huvita teda ka kooselu rohkem, kui see, et teeb lihtsamaks, nad reaalselt ei toimi üksi.

Teatrisse või muule kultuurisündmusele sellist kaasa ei saa, kuhu sa sellisega lähedki. Vaevalt et seksid temaga, või teed seda nii tavalised hoolivad inimesed (vähemalt mul on see raske, kui tunded on keerulised).

Kui siit lugeda, siis tunnistavad ise, et on pea või meeltega mingis puntras. Paljud sellised on trotsis, vaidlevad, närivad, vihastavad, ärrituvad, probleeme rääkida on võimatu, kaaslaste murdumiseni välja. Osad kaaslased saavad hakkama, paljud ei saa ja vajavad lõpuks ka ise abi, või rikuvad oma elu ära.

On vägivaldseid. Kaaslaste elu on samuti tsüklist tsüklisse või puudub oma elu suures plaanis, kasitakse alkohoolikut. Loobutakse niiiii paljust.

Tublimad suudavad tööl käia, see on ka nende suht ainus saavutus.

Arvan, et ennekui reaalsed tervisehädad saabuvad, on elu sellisega aastaid või isegi aastakümneid paras põrgu.

Oma valik kas elad nii või teisiti, luuavarrest pauku ei tule.

olen TA. Ma neid pikki vaidlusi ei viitsi lugeda, mis te siin tekitasite aga see kirjapandu on nii nii õige. Täpselt nagu keegi näeks mu elu kõrvalt. Alkohol lammutab tõesti kogu perekonna elu. Mitte ainult jooja tervist.

Yks asi ongi see, et inimene on iga õhtu purjus ja laamendab aga teine pool on see, et sellel järgneb hommik, kus inimesel on koguaeg paha tuju.

Eks sa ikka ise ka trimpad eks.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA. Ma neid pikki vaidlusi ei viitsi lugeda, mis te siin tekitasite aga see kirjapandu on nii nii õige. Täpselt nagu keegi näeks mu elu kõrvalt. Alkohol lammutab tõesti kogu perekonna elu. Mitte ainult jooja tervist. Yks asi ongi see, et inimene on iga õhtu purjus ja laamendab aga teine pool on see, et sellel järgneb hommik, kus inimesel on koguaeg paha tuju.

Ja mis see põhjus peaks olema, et seda joodikut kantseldad. Ükski mees ei poputa joodiknaist, kui ta ise ei joo. Laseb kiiresti jalga ja ongi kogu lugu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA. Ma neid pikki vaidlusi ei viitsi lugeda, mis te siin tekitasite aga see kirjapandu on nii nii õige. Täpselt nagu keegi näeks mu elu kõrvalt. Alkohol lammutab tõesti kogu perekonna elu. Mitte ainult jooja tervist. Yks asi ongi see, et inimene on iga õhtu purjus ja laamendab aga teine pool on see, et sellel järgneb hommik, kus inimesel on koguaeg paha tuju.

Ja mis see põhjus peaks olema, et seda joodikut kantseldad. Ükski mees ei poputa joodiknaist, kui ta ise ei joo. Laseb kiiresti jalga ja ongi kogu lugu.

Kas sa oled ametilt lasteaiakasvataja? Selline kantseldamise ja koristamise jutt koguaeg. Amet lööb väga välja

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA. Ma neid pikki vaidlusi ei viitsi lugeda, mis te siin tekitasite aga see kirjapandu on nii nii õige. Täpselt nagu keegi näeks mu elu kõrvalt. Alkohol lammutab tõesti kogu perekonna elu. Mitte ainult jooja tervist. Yks asi ongi see, et inimene on iga õhtu purjus ja laamendab aga teine pool on see, et sellel järgneb hommik, kus inimesel on koguaeg paha tuju.

Ja mis see põhjus peaks olema, et seda joodikut kantseldad. Ükski mees ei poputa joodiknaist, kui ta ise ei joo. Laseb kiiresti jalga ja ongi kogu lugu.

Kas sa oled ametilt lasteaiakasvataja? Selline kantseldamise ja koristamise jutt koguaeg. Amet lööb väga välja

Kogu aeg kirjutad lahku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA. Ma neid pikki vaidlusi ei viitsi lugeda, mis te siin tekitasite aga see kirjapandu on nii nii õige. Täpselt nagu keegi näeks mu elu kõrvalt. Alkohol lammutab tõesti kogu perekonna elu. Mitte ainult jooja tervist. Yks asi ongi see, et inimene on iga õhtu purjus ja laamendab aga teine pool on see, et sellel järgneb hommik, kus inimesel on koguaeg paha tuju.

Ja mis see põhjus peaks olema, et seda joodikut kantseldad. Ükski mees ei poputa joodiknaist, kui ta ise ei joo. Laseb kiiresti jalga ja ongi kogu lugu.

eee, ma pole isegi vihjanud, et tegemist on mu mehega! Ei tasu sellist järeldusi teha. Perekonnas on teisi liikmeid ka, kellel sellised mured olla võivad.
kantseldamist õnneks inimene veel ei vaja. Mind huvitaski, kui kiirelt käib allakäik sellise joomistempo juures

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekonnas on teisi liikmeid ka, kellel sellised mured olla võivad.

Kui tegu vanemate või õdede-vendadega, siis sinul pole teha mitte midagi. Ja ennustada ei saa ka mitte midagi, kaua see asi kesta võiks. Minul kestsid probleemid õnneks lühikest aega, siis sai vanem surma. Mine sa tea, kaua muidu oleks pidanud kannatama. Oli kadunud, küsis raha, ilmus töö juurde, rääkimata muust jamast. Kunagi ei teadnud, kas nüüd on surnud või veel elab, täiesti närvid sõi ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaski, kui kiirelt käib allakäik sellise joomistempo juures

Väga erinev. Mu isa vist päris igal õhtul ei joonud, aga kui jõi, siis oli ikkagi päris purjus. Selliselt eksisteeris ta terve mu lapse- ja noorpõlve, kui sain 30, alles siis saabus hetk, kus asi käest läks ja tsüklid algasid (mis õnneks pani isa alkoholist loobuma). Samas mõni on juba 20-selt ju joodik valmis, organismid on erinevad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa (65a)on alkohoolik, joonud põhimõtteliselt terve elu. Nüüd suve algul oli kuu aega haiglas maksatsiroos ja veel sada häda, raviti enam vähem korda ja alnoholi tarbida ei tohi enam. 2 kuud on kaine olnud, eks näis kui kaua vastu peab ja jube närviline on, iga pisiasi ajab närvi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa (65a)on alkohoolik, joonud põhimõtteliselt terve elu. Nüüd suve algul oli kuu aega haiglas maksatsiroos ja veel sada häda, raviti enam vähem korda ja alnoholi tarbida ei tohi enam. 2 kuud on kaine olnud, eks näis kui kaua vastu peab ja jube närviline on, iga pisiasi ajab närvi.

Maksaprobleemid tekitavadki närvilisust. Mitte alkoholist loobumine. Samuti tekitab B12 puudus isegi psühhoosi, mis väljendub hallutsinatsioonide ja meelepetetena.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa (65a)on alkohoolik, joonud põhimõtteliselt terve elu. Nüüd suve algul oli kuu aega haiglas maksatsiroos ja veel sada häda, raviti enam vähem korda ja alnoholi tarbida ei tohi enam. 2 kuud on kaine olnud, eks näis kui kaua vastu peab ja jube närviline on, iga pisiasi ajab närvi.

Maksaprobleemid tekitavadki närvilisust. Mitte alkoholist loobumine. Samuti tekitab B12 puudus isegi psühhoosi, mis väljendub hallutsinatsioonide ja meelepetetena.

Tüüpiline alkohooliku jutt – probleemi põhjus on maksahaigus ja B12, mitte alkohol, a kust see maksahaigus ja B12 puudus tulevad?

Lisan TAle, et meil oli ka palju valetamist ja arusaamatusi suhtluses, alkohoolik ei saa hästi tekstist aru, paneb kergelt segast… Sarnaselt nagu üks siin et ei, püsi teemas, kui jutt on pikem kui lõik või lause.

Valetamine – lubab jätta, ootad, ei luba jätta, teatab, et joob ja tahab, ja temal pole ühtegi probleemi. Jah, tal polegi, sest kaaslane lahendab olmemured ära, et on diivan kus istuda, katus pea kohal ja kapis midagi süüa, maksud makstud (isegi kui annab raha selleks) lapsed hoolitsetud (Aga kaasa panus muidugi selles puudub- kogu koorem lasub ühel, ja mitte üksikemaga võrreldav koorem vaid kordi raskem).

Vahetusid töökohad, valetamine, et see töö polnud õige, motivatsiooni polnud… Tegelikult mõlemad teadsime, et hakkas jooma, olime samas kodus. Vlesid ja häma kuhjub nii palju, et kaasal (minul) tekkis tunne, et olen ise kergelt svipsis.

Enne tsükli algust noris tüli, pärast olid tohutud süüdistused, jah ta pea oligi puntras ja nende emotsioonidega siis koos elasime…

Täiskasvanud inimene teabki, Kuidas elab ja palju joob, ma ei vaidle siin ühele õigustajale vastu, aga teine, see kaine peaks samamoodi oma elu eest vastutuse võtma – et tuleb püüelda selle poole, kuidas ise tahad elada, kas tahad kaaslast, kes tegeleb millegi mõistlikuga, kes võtab suhtes/peres mingi vastutuse, kellega saaks käia kontserdil. Spas, matkamas või mujal, kus meeldib, kellega saaks seksida normaalsete tunnetega… Jne jne. Ja selles suunas tegutseda. Ka kaine inimesel on oma valik, kuidas Ja kellega ta elab.

Väga rasked valikud

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen TA. Ma neid pikki vaidlusi ei viitsi lugeda, mis te siin tekitasite aga see kirjapandu on nii nii õige. Täpselt nagu keegi näeks mu elu kõrvalt. Alkohol lammutab tõesti kogu perekonna elu. Mitte ainult jooja tervist. Yks asi ongi see, et inimene on iga õhtu purjus ja laamendab aga teine pool on see, et sellel järgneb hommik, kus inimesel on koguaeg paha tuju.

Ja mis see põhjus peaks olema, et seda joodikut kantseldad. Ükski mees ei poputa joodiknaist, kui ta ise ei joo. Laseb kiiresti jalga ja ongi kogu lugu.

Kas sa oled ametilt lasteaiakasvataja? Selline kantseldamise ja koristamise jutt koguaeg. Amet lööb väga välja

Kogu aeg kirjutad lahku.

Aga mulle meeldib kokku kirjutada koguaeg

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa (65a)on alkohoolik, joonud põhimõtteliselt terve elu. Nüüd suve algul oli kuu aega haiglas maksatsiroos ja veel sada häda, raviti enam vähem korda ja alnoholi tarbida ei tohi enam. 2 kuud on kaine olnud, eks näis kui kaua vastu peab ja jube närviline on, iga pisiasi ajab närvi.

Maksaprobleemid tekitavadki närvilisust. Mitte alkoholist loobumine. Samuti tekitab B12 puudus isegi psühhoosi, mis väljendub hallutsinatsioonide ja meelepetetena.

Tüüpiline alkohooliku jutt – probleemi põhjus on maksahaigus ja B12, mitte alkohol, a kust see maksahaigus ja B12 puudus tulevad?

Lisan TAle, et meil oli ka palju valetamist ja arusaamatusi suhtluses, alkohoolik ei saa hästi tekstist aru, paneb kergelt segast… Sarnaselt nagu üks siin et ei, püsi teemas, kui jutt on pikem kui lõik või lause.

Valetamine – lubab jätta, ootad, ei luba jätta, teatab, et joob ja tahab, ja temal pole ühtegi probleemi. Jah, tal polegi, sest kaaslane lahendab olmemured ära, et on diivan kus istuda, katus pea kohal ja kapis midagi süüa, maksud makstud (isegi kui annab raha selleks) lapsed hoolitsetud (Aga kaasa panus muidugi selles puudub- kogu koorem lasub ühel, ja mitte üksikemaga võrreldav koorem vaid kordi raskem).

Vahetusid töökohad, valetamine, et see töö polnud õige, motivatsiooni polnud… Tegelikult mõlemad teadsime, et hakkas jooma, olime samas kodus. Vlesid ja häma kuhjub nii palju, et kaasal (minul) tekkis tunne, et olen ise kergelt svipsis.

Enne tsükli algust noris tüli, pärast olid tohutud süüdistused, jah ta pea oligi puntras ja nende emotsioonidega siis koos elasime…

Täiskasvanud inimene teabki, Kuidas elab ja palju joob, ma ei vaidle siin ühele õigustajale vastu, aga teine, see kaine peaks samamoodi oma elu eest vastutuse võtma – et tuleb püüelda selle poole, kuidas ise tahad elada, kas tahad kaaslast, kes tegeleb millegi mõistlikuga, kes võtab suhtes/peres mingi vastutuse, kellega saaks käia kontserdil. Spas, matkamas või mujal, kus meeldib, kellega saaks seksida normaalsete tunnetega… Jne jne. Ja selles suunas tegutseda. Ka kaine inimesel on oma valik, kuidas Ja kellega ta elab.

Väga rasked valikud

Ikka ma ei sa aru miks sa elad teiste elu? Las ta joob, sa ei pea temaga lävima ja teda perekoolis tagaselja klatsima, see on inetu. Ta ei saa ennast kaitsta.
Püüdle rahus oma elu poole ja jäta teised ometi rahule. Su elu on hall ja igav, seepärast elad teiste elu, aga see mõttetus.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline alkohooliku jutt – probleemi põhjus on maksahaigus ja B12, mitte alkohol, a kust see maksahaigus ja B12 puudus tulevad?

Mida? Ma ei tarbi absoluutselt alkoholi, ei tarbinud noorena, ei tarbi nüüd. Ma just ütlesingi seda, et kui sul on juba tsirroos, siis närvilisus tuleb sealt ilmselt. Inimesed ei tea, et isegi maksasiirdamise järgselt võib inimene muutuda mõneks ajaks, psühhoos jne.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mulle meeldib kokku kirjutada koguaeg

Tean, sest soovid tähelepanu ja loodad, et sind parandatakse.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mulle meeldib kokku kirjutada koguaeg

Tean, sest soovid tähelepanu ja loodad, et sind parandatakse.

No sõnad nagu “kogu aeg”, “võib-olla” jne võiks rahule jätta. Siin on tõesti tunnetuslik osa olemas – nagu kõnekeeles. Aga sina, “koguaeg” kirjutaja, ära erinevates teemades, sealhulgas oma nime all, nõua oma õigust sõnu kokku kirjutada. Ma ei ütle su nime, aga see on meelde küll jäänud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mulle meeldib kokku kirjutada koguaeg

Tean, sest soovid tähelepanu ja loodad, et sind parandatakse.

No sõnad nagu “kogu aeg”, “võib-olla” jne võiks rahule jätta. Siin on tõesti tunnetuslik osa olemas – nagu kõnekeeles. Aga sina, “koguaeg” kirjutaja, ära erinevates teemades, sealhulgas oma nime all, nõua oma õigust sõnu kokku kirjutada. Ma ei ütle su nime, aga see on meelde küll jäänud.

Esimene ja teine lause ei lähe kokku ju. Kogu aeg võiks rahule jätta, aga koguaeg kirjutaja ei tohi kokku kirjutada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene ja teine lause ei lähe kokku ju. Kogu aeg võiks rahule jätta, aga koguaeg kirjutaja ei tohi kokku kirjutada?

Ikka tohid. Aga lihtsalt see jääb meelde, kui sa erinevates teemades sel teemal protsessid. Eks ise tead, suur mees juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene ja teine lause ei lähe kokku ju. Kogu aeg võiks rahule jätta, aga koguaeg kirjutaja ei tohi kokku kirjutada?

Ikka tohid. Aga lihtsalt see jääb meelde, kui sa erinevates teemades sel teemal protsessid. Eks ise tead, suur mees juba.

Nunu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mulle meeldib kokku kirjutada koguaeg

Tean, sest soovid tähelepanu ja loodad, et sind parandatakse.

Kuna sina viimati olid oma armukesele seksikas? Kuna sa kandsid võrksukki või isegi võrkbody, et olla seksikas ja teha voodis midagi uut? Kuna sa domineerisid voodis, teed ainult seda mida ise tahad? Kuna sa viimati mõnda uut sekspoosi proovisid oma algatusel?

Nüüd kirjuta bart simpsoni kombel sada korda tahvlile koguaeg kokku ja äkki sa siis julged ka teistest erineda, teha mida tahad ja olla rahul!

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga mulle meeldib kokku kirjutada koguaeg

Tean, sest soovid tähelepanu ja loodad, et sind parandatakse.

Mind ei huvita su parandamine, ma oskan ju googeldada, ma võin ka sisse lülitada spelleri, aga ma tahangi olla signatuuriga. Ma ei taha olla mingi mass. Terve ahvikarja võib õpetada õigesti kirjutama, aga milleks olla mass?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei huvita su parandamine, ma oskan ju googeldada, ma võin ka sisse lülitada spelleri, aga ma tahangi olla signatuuriga. Ma ei taha olla mingi mass. Terve ahvikarja võib õpetada õigesti kirjutama, aga milleks olla mass?

Milleks olla mass ning kanda võrksukki või domineerida? Ma ei taha olla mingi mass. Tahan olla meritäht ja olengi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ei huvita su parandamine, ma oskan ju googeldada, ma võin ka sisse lülitada spelleri, aga ma tahangi olla signatuuriga. Ma ei taha olla mingi mass. Terve ahvikarja võib õpetada õigesti kirjutama, aga milleks olla mass?

Milleks olla mass ning kanda võrksukki või domineerida? Ma ei taha olla mingi mass. Tahan olla meritäht ja olengi.

Siis sa raiskad oma elu ära, sest sulle on antud võimalus olla rohkemat kui meritäht. Aga sa nagunii oled meritäht, seepärast sa näedki kokku lahku kirjutamist, mis on nii mõttetu.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa (65a)on alkohoolik, joonud põhimõtteliselt terve elu. Nüüd suve algul oli kuu aega haiglas maksatsiroos ja veel sada häda, raviti enam vähem korda ja alnoholi tarbida ei tohi enam. 2 kuud on kaine olnud, eks näis kui kaua vastu peab ja jube närviline on, iga pisiasi ajab närvi.

Maksaprobleemid tekitavadki närvilisust. Mitte alkoholist loobumine. Samuti tekitab B12 puudus isegi psühhoosi, mis väljendub hallutsinatsioonide ja meelepetetena.

Tüüpiline alkohooliku jutt – probleemi põhjus on maksahaigus ja B12, mitte alkohol, a kust see maksahaigus ja B12 puudus tulevad?

Lisan TAle, et meil oli ka palju valetamist ja arusaamatusi suhtluses, alkohoolik ei saa hästi tekstist aru, paneb kergelt segast… Sarnaselt nagu üks siin et ei, püsi teemas, kui jutt on pikem kui lõik või lause.

Valetamine – lubab jätta, ootad, ei luba jätta, teatab, et joob ja tahab, ja temal pole ühtegi probleemi. Jah, tal polegi, sest kaaslane lahendab olmemured ära, et on diivan kus istuda, katus pea kohal ja kapis midagi süüa, maksud makstud (isegi kui annab raha selleks) lapsed hoolitsetud (Aga kaasa panus muidugi selles puudub- kogu koorem lasub ühel, ja mitte üksikemaga võrreldav koorem vaid kordi raskem).

Vahetusid töökohad, valetamine, et see töö polnud õige, motivatsiooni polnud… Tegelikult mõlemad teadsime, et hakkas jooma, olime samas kodus. Vlesid ja häma kuhjub nii palju, et kaasal (minul) tekkis tunne, et olen ise kergelt svipsis.

Enne tsükli algust noris tüli, pärast olid tohutud süüdistused, jah ta pea oligi puntras ja nende emotsioonidega siis koos elasime…

Täiskasvanud inimene teabki, Kuidas elab ja palju joob, ma ei vaidle siin ühele õigustajale vastu, aga teine, see kaine peaks samamoodi oma elu eest vastutuse võtma – et tuleb püüelda selle poole, kuidas ise tahad elada, kas tahad kaaslast, kes tegeleb millegi mõistlikuga, kes võtab suhtes/peres mingi vastutuse, kellega saaks käia kontserdil. Spas, matkamas või mujal, kus meeldib, kellega saaks seksida normaalsete tunnetega… Jne jne. Ja selles suunas tegutseda. Ka kaine inimesel on oma valik, kuidas Ja kellega ta elab.

Väga rasked valikud

Ikka ma ei sa aru miks sa elad teiste elu? Las ta joob, sa ei pea temaga lävima ja teda perekoolis tagaselja klatsima, see on inetu. Ta ei saa ennast kaitsta.

Püüdle rahus oma elu poole ja jäta teised ometi rahule. Su elu on hall ja igav, seepärast elad teiste elu, aga see mõttetus.

Ma ei ela teiste elu, TA küsis, mind kõnetas see teema, rääkisin temale oma kogemustest oma elus. Olen minevikus palju analüüsinud ja mõelnud.. Jälginud ka kõrvalisi isikuid…

Ja avan ka siit neid teemasid, et äkki on mõnel rääkida ilusa lõpuga lugu, äkki said alkohoolikute elukaaslased olukorrast valesti aru ja tegelikult on kõik paremini ja rohkem olukordi lõppeb kenasti… Aga siin on üks ja sama jutt ja nii ongi!

Igaüks joob palju tahab, nad saavad hakkama ja mina saan, kuigi see jättis minusse jälje.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isa (65a)on alkohoolik, joonud põhimõtteliselt terve elu. Nüüd suve algul oli kuu aega haiglas maksatsiroos ja veel sada häda, raviti enam vähem korda ja alnoholi tarbida ei tohi enam. 2 kuud on kaine olnud, eks näis kui kaua vastu peab ja jube närviline on, iga pisiasi ajab närvi.

Maksaprobleemid tekitavadki närvilisust. Mitte alkoholist loobumine. Samuti tekitab B12 puudus isegi psühhoosi, mis väljendub hallutsinatsioonide ja meelepetetena.

Tüüpiline alkohooliku jutt – probleemi põhjus on maksahaigus ja B12, mitte alkohol, a kust see maksahaigus ja B12 puudus tulevad?

Lisan TAle, et meil oli ka palju valetamist ja arusaamatusi suhtluses, alkohoolik ei saa hästi tekstist aru, paneb kergelt segast… Sarnaselt nagu üks siin et ei, püsi teemas, kui jutt on pikem kui lõik või lause.

Valetamine – lubab jätta, ootad, ei luba jätta, teatab, et joob ja tahab, ja temal pole ühtegi probleemi. Jah, tal polegi, sest kaaslane lahendab olmemured ära, et on diivan kus istuda, katus pea kohal ja kapis midagi süüa, maksud makstud (isegi kui annab raha selleks) lapsed hoolitsetud (Aga kaasa panus muidugi selles puudub- kogu koorem lasub ühel, ja mitte üksikemaga võrreldav koorem vaid kordi raskem).

Vahetusid töökohad, valetamine, et see töö polnud õige, motivatsiooni polnud… Tegelikult mõlemad teadsime, et hakkas jooma, olime samas kodus. Vlesid ja häma kuhjub nii palju, et kaasal (minul) tekkis tunne, et olen ise kergelt svipsis.

Enne tsükli algust noris tüli, pärast olid tohutud süüdistused, jah ta pea oligi puntras ja nende emotsioonidega siis koos elasime…

Täiskasvanud inimene teabki, Kuidas elab ja palju joob, ma ei vaidle siin ühele õigustajale vastu, aga teine, see kaine peaks samamoodi oma elu eest vastutuse võtma – et tuleb püüelda selle poole, kuidas ise tahad elada, kas tahad kaaslast, kes tegeleb millegi mõistlikuga, kes võtab suhtes/peres mingi vastutuse, kellega saaks käia kontserdil. Spas, matkamas või mujal, kus meeldib, kellega saaks seksida normaalsete tunnetega… Jne jne. Ja selles suunas tegutseda. Ka kaine inimesel on oma valik, kuidas Ja kellega ta elab.

Väga rasked valikud

Ikka ma ei sa aru miks sa elad teiste elu? Las ta joob, sa ei pea temaga lävima ja teda perekoolis tagaselja klatsima, see on inetu. Ta ei saa ennast kaitsta.

Püüdle rahus oma elu poole ja jäta teised ometi rahule. Su elu on hall ja igav, seepärast elad teiste elu, aga see mõttetus.

Ma ei ela teiste elu, TA küsis, mind kõnetas see teema, rääkisin temale oma kogemustest oma elus. Olen minevikus palju analüüsinud ja mõelnud.. Jälginud ka kõrvalisi isikuid…

Ja avan ka siit neid teemasid, et äkki on mõnel rääkida ilusa lõpuga lugu, äkki said alkohoolikute elukaaslased olukorrast valesti aru ja tegelikult on kõik paremini ja rohkem olukordi lõppeb kenasti… Aga siin on üks ja sama jutt ja nii ongi!

Igaüks joob palju tahab, nad saavad hakkama ja mina saan, kuigi see jättis minusse jälje.

Vaeseke

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb missugune on inimese keha, oma suguvõsas oli mees, kes noorena tegeles spordiga päris palju ja oli kasvatanud vastupidava treenitud keha, maamees, head geenid, alkoholiga hakkas kokku puutuma alles 23 aastaselt, enne seda karsklane, 40 eluastaks olid alkohooliku tunnused näos, kui vanu pilte vaatan, aga ta ikkagi käis tööl, oli hea spetsialist, toitu suuremalt jaols kasvatas endale ise, elas endiselt maal, ema juures, naist lapsi polnud, peale ema surma oli ta 48 aastane, siis kiirenes vaimne ja füüsiline allakaäik, aga endiselt luges ta raamatuid,  hoolitses oma loomade ja aiamaa eest, kui korteris oleks elanud, oleks see allakäik kiiremini toimunud, pidas vastu 65 eluaastani. Elu lõpuni toimetas ise, hooldust ei vajanud, lihtsalt üks joomine jäi pooleli, kui suri, oli olnud veel üks terve ja üks poolik viinapudel laual, võimalik, et tervis oli muutunud nii viletsaks, et teadlikult tahtiski surra. Üksiku inimesena andis endale aru, et keegi teda ei hooldaks, ja kusagile hooldekodusse surema minna ka ei tahtnud.

Suguvõsa pilte vaadates mõtlen nii mõnigi kord, milline raisatud elu, tark ja hea väljanägemisega mees oli nooruses, pere noorim laps, tal oli lahtine pea, erinevalt teistest lastest, sai tema hea hariduse ( perepea oli poliitilistel põhjustel vangis ja sellise pere lastel polnud võimalik edasi õppida, alles peale Stalini surma sai isa välja ja noorim laps sai ülikooli,  aga see joodiku geen oli vist ka kusagilt sees, et sõltuvus tuli nii ruttu samas oma tervise maha joomine võttis tema puhul kõvasti aega, ta ei suitsetanud, sõitis jalgrattaga ja suusatas ka vanemas eas, suri südamelihase puudulikkuse tõttu. Tema kogused olla sellised olnud et 6-8 pudelit valget viina nädalas. samas proovis korduvalt ka maha jätta ja suutis teha kaineid nädalaid

Minu jaoks oli ta lapsepõlves väga olulisel kohal, õpetas loodust tundma, jalgrattaga sõitma, raamatuid valima ja mul oli väga valus seda allakäiku näha aga ega sinna  midagi ka parata saanud, kuulda oli, et tema nooruses oli õnnetu armastus, rase pruut sai liiklusõnnetuses surma. Ise ta sellest kunagi ei rääkinud.  Ma ise olen selle tõttu täielik karsklane, jah, kusagil pulmas võin esimese pokaali juua aga rohkem küll mitte. Ma olen näinud mida alkohol teeb ja oma lastele ma seda teha ei või.

Tänapäeval on vist laiemad valikud alkoholismi raviks ja kui inimene tahab, saab seda mingil määral kaasa aidata ravimite ja psühholoogilise nõustamisega aga ta peab seda esmalt tahtma.

Väga väga raske teema on see alkoholism,

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see tervis läheb vaikselt järjest kehvemaks, tekib rasvmaks, edasi maksatsirroos, kus maksarakud hävivad ja asenduvad sidekoega. tsirroosiga kaasneb portaalhüpertensioon, söögitoru vaariksid ehk veenilaiendid, millest võib äge verejooks tekkida. Samuti astsiit, kõht läheb vett täis. Pankreatiit. Südame poole pealt alkohol provotseerib rütmihäireid, teine levinud südamepatoloogia alkohoolikutel on dilatatiivne kardiomüopaatia ja südamepuudulikkus. Alkohoolikule organsiirdamist üldjuhul ei võimaldata.

Edasisel tarvitamisel kahjustub ajapikku pöördumatult närvisüsteem. Dementsus, isiksuse muutus, epilepsia, polüneuropaatia, mõni alkohoolik ei seisa enam püsti, sfinkterid ei pea (urineerib alla, number kaks lippab vabalt).

Naised jõuavad finaali kiiremini. Umbes 40ndate keskpaigast hakkavad alkohoolikud vaikselt organpuudulikkusesse surema. Üks kategooria on kukkumisel raske peavigastuse saanud alkohoolikud, kes võivad formaalselt ellu jääda, kuid vajavad elu lõpuni hooldust.

Alkohooliku puhul on mure alati teistel. Küll lapsed, vanemad, abikaasa muretsevad. Mõnel pole ühtki lähedast jäänud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb missugune on inimese keha, oma suguvõsas oli mees, kes noorena tegeles spordiga päris palju ja oli kasvatanud vastupidava treenitud keha, maamees, head geenid, alkoholiga hakkas kokku puutuma alles 23 aastaselt, enne seda karsklane, 40 eluastaks olid alkohooliku tunnused näos, kui vanu pilte vaatan, aga ta ikkagi käis tööl, oli hea spetsialist, toitu suuremalt jaols kasvatas endale ise, elas endiselt maal, ema juures, naist lapsi polnud, peale ema surma oli ta 48 aastane, siis kiirenes vaimne ja füüsiline allakaäik, aga endiselt luges ta raamatuid, hoolitses oma loomade ja aiamaa eest, kui korteris oleks elanud, oleks see allakäik kiiremini toimunud, pidas vastu 65 eluaastani. Elu lõpuni toimetas ise, hooldust ei vajanud, lihtsalt üks joomine jäi pooleli, kui suri, oli olnud veel üks terve ja üks poolik viinapudel laual, võimalik, et tervis oli muutunud nii viletsaks, et teadlikult tahtiski surra. Üksiku inimesena andis endale aru, et keegi teda ei hooldaks, ja kusagile hooldekodusse surema minna ka ei tahtnud.

Suguvõsa pilte vaadates mõtlen nii mõnigi kord, milline raisatud elu, tark ja hea väljanägemisega mees oli nooruses, pere noorim laps, tal oli lahtine pea, erinevalt teistest lastest, sai tema hea hariduse ( perepea oli poliitilistel põhjustel vangis ja sellise pere lastel polnud võimalik edasi õppida, alles peale Stalini surma sai isa välja ja noorim laps sai ülikooli, aga see joodiku geen oli vist ka kusagilt sees, et sõltuvus tuli nii ruttu samas oma tervise maha joomine võttis tema puhul kõvasti aega, ta ei suitsetanud, sõitis jalgrattaga ja suusatas ka vanemas eas, suri südamelihase puudulikkuse tõttu. Tema kogused olla sellised olnud et 6-8 pudelit valget viina nädalas. samas proovis korduvalt ka maha jätta ja suutis teha kaineid nädalaid

Minu jaoks oli ta lapsepõlves väga olulisel kohal, õpetas loodust tundma, jalgrattaga sõitma, raamatuid valima ja mul oli väga valus seda allakäiku näha aga ega sinna midagi ka parata saanud, kuulda oli, et tema nooruses oli õnnetu armastus, rase pruut sai liiklusõnnetuses surma. Ise ta sellest kunagi ei rääkinud. Ma ise olen selle tõttu täielik karsklane, jah, kusagil pulmas võin esimese pokaali juua aga rohkem küll mitte. Ma olen näinud mida alkohol teeb ja oma lastele ma seda teha ei või.

Tänapäeval on vist laiemad valikud alkoholismi raviks ja kui inimene tahab, saab seda mingil määral kaasa aidata ravimite ja psühholoogilise nõustamisega aga ta peab seda esmalt tahtma.

Väga väga raske teema on see alkoholism,

Sa oled ise ka purjus, kaine peaga sellist jama ju kokku ei kirjutaks. Naised tavaliset juues muutuvas hästi sentimentaalseks, hakkavad vanu aegu meenutama, nutma. Paljud muidugi hakkavad tülitsema.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see tervis läheb vaikselt järjest kehvemaks, tekib rasvmaks, edasi maksatsirroos, kus maksarakud hävivad ja asenduvad sidekoega. tsirroosiga kaasneb portaalhüpertensioon, söögitoru vaariksid ehk veenilaiendid, millest võib äge verejooks tekkida. Samuti astsiit, kõht läheb vett täis. Pankreatiit. Südame poole pealt alkohol provotseerib rütmihäireid, teine levinud südamepatoloogia alkohoolikutel on dilatatiivne kardiomüopaatia ja südamepuudulikkus. Alkohoolikule organsiirdamist üldjuhul ei võimaldata.

Edasisel tarvitamisel kahjustub ajapikku pöördumatult närvisüsteem. Dementsus, isiksuse muutus, epilepsia, polüneuropaatia, mõni alkohoolik ei seisa enam püsti, sfinkterid ei pea (urineerib alla, number kaks lippab vabalt).

Naised jõuavad finaali kiiremini. Umbes 40ndate keskpaigast hakkavad alkohoolikud vaikselt organpuudulikkusesse surema. Üks kategooria on kukkumisel raske peavigastuse saanud alkohoolikud, kes võivad formaalselt ellu jääda, kuid vajavad elu lõpuni hooldust.

Alkohooliku puhul on mure alati teistel. Küll lapsed, vanemad, abikaasa muretsevad. Mõnel pole ühtki lähedast jäänud.

Sa jõuad enne ise ka vähki surra kui see joodiks selle maksavähi saab. Nagu postimehe tervise lehte juba loeks, iga asi tähendab kohe surma.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke lahendus alkohooliku kaaslasel on vaja mõelda kuidas ma elada tahan, missuguse kaaslasega ja astuda reaalseid samme selles suunas. (mitte pead vaevata alkohooliku tervise üle, tema joob ja kannab vastutust).

Nii nagu alkohoolik joob, kuna tahab, teistele mõtlemata, tuleb ka teistel oma elu elada nii nagu sina ise tahad (ehk siis võtta vastutus enda elu eest).

See valik on võimalik seni, kuni alkohoolik veel funktsioneerib, mida kaugemasse tulevikku probleem lükata, seda keerulisem lahendada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt kõigil on äärmiselt lihtne diivanis pudel/pokaal kõrvale võtta ja oma muresid ignoreerida. Ja üsna raske pärast tööd tõusta ja tegutsema asuda.  Või astuda reaalseid samme oma murede lahendamiseks, olukorras parandamiseks.

Spordimehed ka ütlevad, et kõige raskem samm on diivanist tõusmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkohooliku tulevik…..