Esileht Pereelu ja suhted Alkohooliku viimane staadium

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )

Teema: Alkohooliku viimane staadium

Postitas:
Kägu

Isa on alkohoolik, ta oli vanasti väga jutukas. Täielik seltskonnalõvi. Nüüd kui hästi läheb, siis ütleb paar sõna maksimum. Loomulikult suudab ennast ise riidesse panna ja enam vähem funktsioneeridagi, aga see ei ole sama inimene, keda ma lapsepõlvest mäletan. Iseloom on täiesti muutunud ja oma hügieenist ja välimusest ja teistest inimestest on tal ükskõik, isegi kui ta ei joo. Ta on oluliselt isekamaks muutunud. Tädi on samuti alkohoolik ja olen tädi puhul sama täheldanud. Täiesti funktsioneeriv inimene, aga mõistus on täitsa tõmbiks jäänud ja samamoodi palju isekamaks muutunud. Mis on teie kogemused alkohoolikutega? Mitte sellistega, kes nädalavahetusel veini võtavad, vaid sellistega kes on aastaid joonud iga päev suuri koguseid?

+12
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaimne ja füüsiline mahajäämus, igapäevatoimingutes täieliku abi vajadus, elusast peast lagunemine nö.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millegi pärast on kõik teised süüdi tema hädades ja miks ta joob, mis sest et see on tema teadlik valik olnud. Kahju, kui inimene ei suuda ei öelda sellele kuradile, ning langeb ikka ja jälle sellesse madalpunkti.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millegi pärast on kõik teised süüdi tema hädades ja miks ta joob, mis sest et see on tema teadlik valik olnud. Kahju, kui inimene ei suuda ei öelda sellele kuradile, ning langeb ikka ja jälle sellesse madalpunkti.

Kahju, aga tuleb leppida, mis muud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema oli ja tema vend olid alkohoolikud. Iseloom muutus tõesti. Ema oli muidu malbe koduperenaine aga lõetas räuskava ja ropendava joodikuna. Valetas ja ajas üleüldse mingit udu koguaeg(deliirium juba ka oli olemas).
Onu aga samas oli koguaeg samasugune. Vaikselt omaette tudises oma toas enamuse ajast. Oli rahulik aga ähvardas aegajalt enesetapuga. Lõpus ema ka harrastas seda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alkohoolikul lähevad ajud sõna otseses mõttes siledaks.

Sõltuvusest pole lihtne vabaneda. Teades, et isegi igapäevase kohvijoomise välja juurimine on väga raske, ei hangi omale kunagi mingeid alkoholi varusid, et oleks lihtne võtta – oh ma ainult ühe pokaalikesega lõõgastun peale rasket tööpäeva.

 

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja millegi pärast on kõik teised süüdi tema hädades ja miks ta joob, mis sest et see on tema teadlik valik olnud. Kahju, kui inimene ei suuda ei öelda sellele kuradile, ning langeb ikka ja jälle sellesse madalpunkti.

Joomine ja muud sõltuvused ei ole kunagi teadlik valik. See on haigus. Ühele hakkab kergemini külge, teistele mitte, sest meie haavatavus on erinev.

Selle kohta on nii palju kirjandust saadaval, nii netis kui paberkandjal. Loe, kui huvi on, aga palun ära tule väitma, et joodik (või narkomaan) tarbivad, kuna see on nende teadlik valik. See on sõltuvushaigus. Inimene ei joo esimest klaasi viskit sooviga saada joodikuks, nagu ka ei tõmba esimest triipu, et eluks ajaks sõltuvusse jääda. Ikka loodetakse, et minuga ei juhtu, aga mõnedega lihtsalt läheb teisiti.

+22
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole veel viimane staadium. Viimane staadium saabub siis, kui tervis nii käest ära, et kas ei saa või ei julge surmahirmu tõttu enam juua. Tavaliselt jääb siis elu lõpuni 1-3 aastat. Ajukahjustustest mingit paranemist muidugi ei toimu, aga vahel on kergenduseks seegi, et ei jaksata enam räusata ja laamendada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohta on nii palju kirjandust saadaval, nii netis kui paberkandjal. Loe, kui huvi on, aga palun ära tule väitma, et joodik (või narkomaan) tarbivad, kuna see on nende teadlik valik. See on sõltuvushaigus. Inimene ei joo esimest klaasi viskit sooviga saada joodikuks, nagu ka ei tõmba esimest triipu, et eluks ajaks sõltuvusse jääda. Ikka loodetakse, et minuga ei juhtu, aga mõnedega lihtsalt läheb teisiti.

See võib küll nii olla, aga kui joodik seejuures enda elukorraldusega ülimalt rahul on ja ei tee vähimatki katset seda muuta, siis see on ju teadlik valik, kas pole?

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohta on nii palju kirjandust saadaval, nii netis kui paberkandjal. Loe, kui huvi on, aga palun ära tule väitma, et joodik (või narkomaan) tarbivad, kuna see on nende teadlik valik. See on sõltuvushaigus. Inimene ei joo esimest klaasi viskit sooviga saada joodikuks, nagu ka ei tõmba esimest triipu, et eluks ajaks sõltuvusse jääda. Ikka loodetakse, et minuga ei juhtu, aga mõnedega lihtsalt läheb teisiti.

See võib küll nii olla, aga kui joodik seejuures enda elukorraldusega ülimalt rahul on ja ei tee vähimatki katset seda muuta, siis see on ju teadlik valik, kas pole?

Kas haige inimene, kelle haigus mõjutab märkimisväärselt vaimset tervist, teeb oma valikuid teadlikult?

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on võimalik teha selgel hetkel valik minna ravile…. Lihtsam on muidugi uue pudeli järele minna.

Samas on mahajätjate seas näha, et asemele tuleb mõni muu sõltuvus, nt üleliia töötamine, sportimine, rohke magusasöömine. Minu tuttavad, kes joomise maha jätnud, muutusid ka nt jube tigedateks.

 

 

 

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas on mahajätjate seas näha, et asemele tuleb mõni muu sõltuvus, nt üleliia töötamine, sportimine, rohke magusasöömine. Minu tuttavad, kes joomise maha jätnud, muutusid ka nt jube tigedateks.       Rate this item:Submit

Olen kümme aastat kaine olnud ja mul ei tulnud muud sõltuvust asemele. Reisimas käin küll rohkem kui ennem, aga see on sellest, et varem alkoholile kulunud raha jääb üle. Tigedam ..mitte rohkem kui siis, kui alkoholi tarbisin. Olin ikka päris joodik kunagi. Tööl küll käidin, aga mitu korda jäi vähe puudu, et oleks tööluuside pärast lahti lastud. Magasin parkides ja treppidel, ilmselt oli ka mingi ajukahjustus juba- suutsin end tavalisest õllest või viinast sellisesse staadiumisse viia, et nägin ja kuulsin väga reaalseid hallutsinatsioone. Loobusin päevapealt alkoholist ja paar aastat hiljem samamoodi tubakast, ilma suuremate probleemideta. Praegu on kodus baarikapis viskid, veinid ja konjakid, ei ole üldse tahtmist neid tarbida.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle kohta on nii palju kirjandust saadaval, nii netis kui paberkandjal. Loe, kui huvi on, aga palun ära tule väitma, et joodik (või narkomaan) tarbivad, kuna see on nende teadlik valik. See on sõltuvushaigus. Inimene ei joo esimest klaasi viskit sooviga saada joodikuks, nagu ka ei tõmba esimest triipu, et eluks ajaks sõltuvusse jääda. Ikka loodetakse, et minuga ei juhtu, aga mõnedega lihtsalt läheb teisiti.

See võib küll nii olla, aga kui joodik seejuures enda elukorraldusega ülimalt rahul on ja ei tee vähimatki katset seda muuta, siis see on ju teadlik valik, kas pole?

Lõpuks vajab ta mähkmeid ja muud abi ja ega ta siis ka aru ei saa, mida sa talle räägid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas on mahajätjate seas näha, et asemele tuleb mõni muu sõltuvus, nt üleliia töötamine, sportimine, rohke magusasöömine. Minu tuttavad, kes joomise maha jätnud, muutusid ka nt jube tigedateks. Rate this item:Submit

Olen kümme aastat kaine olnud ja mul ei tulnud muud sõltuvust asemele. Reisimas käin küll rohkem kui ennem, aga see on sellest, et varem alkoholile kulunud raha jääb üle. Tigedam ..mitte rohkem kui siis, kui alkoholi tarbisin. Olin ikka päris joodik kunagi. Tööl küll käidin, aga mitu korda jäi vähe puudu, et oleks tööluuside pärast lahti lastud. Magasin parkides ja treppidel, ilmselt oli ka mingi ajukahjustus juba- suutsin end tavalisest õllest või viinast sellisesse staadiumisse viia, et nägin ja kuulsin väga reaalseid hallutsinatsioone. Loobusin päevapealt alkoholist ja paar aastat hiljem samamoodi tubakast, ilma suuremate probleemideta. Praegu on kodus baarikapis viskid, veinid ja konjakid, ei ole üldse tahtmist neid tarbida.

Siis sul hästi. Minu näited kahjuks kehvad. Mõtled, et kui inimene jätab joomise, saad ta n-ö tagasi, aga tegelikult mitte – hoopis tige, üleöömisest paks ja tervisehädad või kogu aeg tööl. Mis on paraku siiski jah paremad variandid, kui joobes olekus kraavis või keset teed magamine.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus analoogses seisus inimesega ei ole julgustav. Oli ka näiline hakkamasaamine,  inimene ise rahulik ja korrutas, et tal on kõik korras ja toimib. Tegelikkuses suutis ta oma apaatse olekuga kõik ära petta – kui inimesel on pere, lapsed ja sõbrad ümberringi, siis tundub uskumatu,  et ajal, kui jäi paariks päevaks üksinda koju, pangakaart ja sularaha oli ära võetud, suutis ta siiski alkoholi hankida ja jõi end lihtsalt surnuks. Ja nagu peale surma selgus, oli suutnud endale (või õigemini küll oma perele) mitmekümne tuhande euro  suurused võlad tekitada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on võimalik teha selgel hetkel valik minna ravile…. Lihtsam on muidugi uue pudeli järele minna.

Ega Eestis mingit toimivat alkoholiravi ei pakutagi. Sinu arust on joomise mahajätmine väga lihtne, mine ravile nagu filmides ja korras. Et ravi toimiks, peaks võtma kompleksravi: ravimid, teraapia, tugiisik jne, mida saab tasuliselt tuhandete eest ja ka siis on ravi efektiivsus madal. Tasuta saad psühhiaatri juures käia (enne pead järjekorras olema umbes 4 kuud) ja mõned seansid psühholoogi juures, millest pole nii lühiajaliselt kasu. Seega see nii lihtne pole, et muudkui mine. See peaks siis olema pikaajaliselt ettevõetud plaan, et paned psühhiaatri juurde aja ja ootad järjekorda, selle aja jooksul jõuab inimene sada korda uuesti ümber mõelda, et ta ei soovi sinna minna. Ja ainult ravimitest tavaliselt pole ka kasu, kui inimene on ikka samas elukeskkonnas ja teraapiat toeks ei ole.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei joo esimest klaasi viskit sooviga saada joodikuks, nagu ka ei tõmba esimest triipu, et eluks ajaks sõltuvusse jääda. Ikka loodetakse, et minuga ei juhtu, aga mõnedega lihtsalt läheb teisiti.

Vastupidi! Mina täiesti teadlikult, 100% teadlikult isegi ei katseta ka oma elus ühtki narkootikumi, kuna ma tean, et sellest võib saada sõltuvus.

Ma olen kunagi suitsetanud ja tean, et mulle hakkavad sõltuvused kergelt külge. Suitsetamisest sain läbi suure raskuse lahti. Mul on söömissõltuvus. Ma tean, et kui prooviksin mingit narkootikumi, ja mulle see meeldiks, siis on tõenäoline, et tahaksin ka edaspidi tarbida. Sellepärast ma täiesti teadlikult väldin neid.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu arust on joomise mahajätmine väga lihtne, mine ravile nagu filmides ja korras. …. kui inimene on ikka samas elukeskkonnas ja teraapiat toeks ei ole.

Joodiku lähedaste elu ei ole ka just nagu filmides. Et pead joodikuga paar südamest-südamesse vestlust ja….

Surve lähedastele tagada alkoholismiga kaasneva elu praktiliste probleemide laviini juures joodikule toetav elukeskkond ei ole ka just mitte kerge koorem kanda. Ja siin ei ole lähedastel ka lihtsamaid valikuid kui seda on joodiku valik enda haigust tunnistada, sellega tegeleda või uue pudeli järele minna.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttavad, kes joomise maha jätnud, muutusid ka nt jube tigedateks.

Mingi aja on paljud alkohoolikud juba seepärast tigedad, et nad ei saa juua. See teebki kurvaks või kurjaks ju, sest on endale kunstlikult selline lisavajadus tekitatud, mis nüüd närib sees ega lase rahulikult muule keskendudagi ju. See on nüüd ju nagu nälg, mis ei lase elada ja piinab. Aga ajaga see leeveneb ja jääb ainult vaimne vajadus ja kurbus, et ei saa vanal moel lõõgastuda ja pingeid maandada ja sinna alkoholiuima ära põgeneda või seltskonna mõttes kasvõi maitse pärast ja teistega sobimiseks väikest klaasikest endale lubada. Ja kui inimene siis ka edasi tige on, siis ta lihtsalt oligi tige inimene või siis on tal tigeduseks sel hetkel tõesti ka põhjust. Varem ta lihtsalt alkoholi tõttu oli reaalsusest nii irdunud, et see tigedus ei paistnud välja. Väga halvad on ka need seltskonnad, mis meelitavad kedagi jooma, nt autijuhile ütlevad, et klaasikese ju ikka võib vms. Eks selle taga võib ka olla soov viisakas olla, sest ehk arvatakse või tajutakse, et teine ikka tahab sisimas seda klaasikest. Aga tegu võib olla endise alkohoolikuga, kel parasjagu raske hetk, nii et parem oleks sellist käitumist vältida. Veel hullem muidugi ongi, kui seda meelitamist tehaksegi teadlikult, sest varem joodikuna tundus see tegelane palju muhedam sell ja tegi ka teistele jooke välja vms. Viimane staadium on muidu kurb, inimene on nagu pudelizombi, elab ainult selle nimel, muust suurt ei taipa ega huvitu, samuti pole enam endine, tudiseb, ilma alkoholita ei suuda üldse funktsioneerida, alkoholiga on siis tuigerdav ja ebaadekvaatne. Kui maks läheb läbi, siis on see lõppstaadium muidugi mürgistatud liikumisvõimetu organism, kus suust tuleb verd. Aga eks joodik mõtle, et kunagi peavad kõik surema ja paljude muude haiguste viimane staadium on samuti kole ju. Ja muidugi see vana hea “minuga ei juhtu”.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joodiku lähedaste elu ei ole ka just nagu filmides. Et pead joodikuga paar südamest-südamesse vestlust ja…. Surve lähedastele tagada alkoholismiga kaasneva elu praktiliste probleemide laviini juures joodikule toetav elukeskkond ei ole ka just mitte kerge koorem kanda. Ja siin ei ole lähedastel ka lihtsamaid valikuid kui seda on joodiku valik enda haigust tunnistada, sellega tegeleda või uue pudeli järele minna.

Joodiku lähedasel on võimalik see joodik maha jätta, ei pea sellist meest pidama. Joodiknaisi on vähem sellepärast, et neile ei võimaldata joodikuelu. Mehed ei hakka joodikut poputama ja toputama. Erandeid on, aga väga vähe.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joodiku lähedaste elu ei ole ka just nagu filmides. Et pead joodikuga paar südamest-südamesse vestlust ja…. Surve lähedastele tagada alkoholismiga kaasneva elu praktiliste probleemide laviini juures joodikule toetav elukeskkond ei ole ka just mitte kerge koorem kanda. Ja siin ei ole lähedastel ka lihtsamaid valikuid kui seda on joodiku valik enda haigust tunnistada, sellega tegeleda või uue pudeli järele minna.

Joodiku lähedasel on võimalik see joodik maha jätta, ei pea sellist meest pidama. Joodiknaisi on vähem sellepärast, et neile ei võimaldata joodikuelu. Mehed ei hakka joodikut poputama ja toputama. Erandeid on, aga väga vähe.

Ja ema, isa, venna, õe, lapse….
Muidugi on see valik. Aga mitte kerge valik.
Ja siis tuleb teadja “paku toetavat elukeskkonda, võõras ei pea su sugulasest hoolima”

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis tuleb teadja “paku toetavat elukeskkonda, võõras ei pea su sugulasest hoolima”

Midagi sa ei pea pakkuma, kui ei taha. Aga sinu valikud on ju piiratud. Sina vahutad, et miks tema ennast ei muuda, siis oleks kõik hästi. Aga ta ei ole võimeline muutuma, sest ajus on toimunud muutused ja tal ei ole võimalik enam selgelt mõelda. Joodikul sageli puudub soov muutuda, sinul on see soov, et ta muutuks. Tema soov on juua ja kui sa teda vähem häiriks ja tal võimaldaks muretult edasi juua, siis olekski tema jaoks kõik korras. Sina jälle tahad, et ta joomise maha jätaks, mis tähendab tema jaoks suurt vaeva, elu kõige meeldivamast asjast loobumist. Kui sa midagi asemele ei paku, puudub tal soov ja motivatsioon midagi teha.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Joodiku lähedasel on võimalik see joodik maha jätta, ei pea sellist meest pidama. Joodiknaisi on vähem sellepärast, et neile ei võimaldata joodikuelu. Mehed ei hakka joodikut poputama ja toputama. Erandeid on, aga väga vähe.

Äärmiselt naiivne arvamus, et joodiknaisi on väga vähe. Nad ei paista lihtsalt nii silma, oskavad rohkem varjata, nende lähedased kannatavad vaikselt. Lõpp on aga täpselt sama kole kui meestel.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äärmiselt naiivne arvamus, et joodiknaisi on väga vähe. Nad ei paista lihtsalt nii silma, oskavad rohkem varjata, nende lähedased kannatavad vaikselt. Lõpp on aga täpselt sama kole kui meestel.

Ma ei öelnud, et väga vähe, vaid tunduvalt vähem. Ja nad ei lase ennast päris põhja, vaid funktsioneerivad edasi, sest nende eest ei leidu nii palju hoolitsejaid kui meeste eest. Minu ema oli joodik, oligi valinud endale töökoha, kus sai vahepeal mõne nädala vahele jätta. Rahaliselt tuli ise toime, ei aidanud teda keegi. Aga meestel on tavaliselt naised, kes siis tegelikult toidavad seda sõltuvust, sest nad ei saa ära minna, kuna see joodik on tihtipeale vaatamata joomisele ikka see peamine peretoitja.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on võimalik teha selgel hetkel valik minna ravile…. Lihtsam on muidugi uue pudeli järele minna.

Ega Eestis mingit toimivat alkoholiravi ei pakutagi. Sinu arust on joomise mahajätmine väga lihtne, mine ravile nagu filmides ja korras. Et ravi toimiks, peaks võtma kompleksravi: ravimid, teraapia, tugiisik jne, mida saab tasuliselt tuhandete eest ja ka siis on ravi efektiivsus madal. Tasuta saad psühhiaatri juures käia (enne pead järjekorras olema umbes 4 kuud) ja mõned seansid psühholoogi juures, millest pole nii lühiajaliselt kasu. Seega see nii lihtne pole, et muudkui mine. See peaks siis olema pikaajaliselt ettevõetud plaan, et paned psühhiaatri juurde aja ja ootad järjekorda, selle aja jooksul jõuab inimene sada korda uuesti ümber mõelda, et ta ei soovi sinna minna. Ja ainult ravimitest tavaliselt pole ka kasu, kui inimene on ikka samas elukeskkonnas ja teraapiat toeks ei ole.

Aga millist ravi siis pakutakse? Saad oma Antabuse doosi igal nädalal ja kõik?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga millist ravi siis pakutakse? Saad oma Antabuse doosi igal nädalal ja kõik?

Eks ravimeid on erinevaid. Hetkel pakutakse veel programmi “Tervem ja kainem Eesti” PERH-is. Sinna tuleb siis kiiresti pöörduda, sest rahastus lõppeb järgmisel aastal ära.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saab ühte patta panna alkoholismi, anoreksia? Ühe puhul on valik?, et võetakse. Alkot. Teise puhul, et ei võeta. Sööki.

Ainult alko puhul peetakse seda oma valikuks. Anoreksia puhul aga haiguseks.  need ikka mõlemad vaimsed häired, anorektikule  ei öelda ju et hakka normaalseks. Või öeldakse, aga kasu pole. Joodikule aga öeldakse, ja heidetakse ette et oma valik.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kaine alkohoolik. Ema ja mu vend on alkohoolikud. Hing on sellele mõeldes nii haige, et ilmselt ma ei ole erapooletu, aga nii vastu hakkab see alkohoolikute õigustamine, haletsemine ja ohvritena näitamine. Mind ei suuda keegi ümber veenda, et see ei ole oma valik. Minu arvates on naeruväärne võrrelda alkoholismi muude haigustega.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saab ühte patta panna alkoholismi, anoreksia? Ühe puhul on valik?, et võetakse. Alkot. Teise puhul, et ei võeta. Sööki. Ainult alko puhul peetakse seda oma valikuks. Anoreksia puhul aga haiguseks.  need ikka mõlemad vaimsed häired, anorektikule  ei öelda ju et hakka normaalseks. Või öeldakse, aga kasu pole. Joodikule aga öeldakse, ja heidetakse ette et oma valik.

Kui ükskõik missugune sõltuvushaige jõuab selleni, et soovib ise muutust, siis on võimalik saada ka psühholoogilist tuge ja ravimeid. Kui ei, siis ei olegi midagi teha, ongi oma valik. Anoreksia puhul rakendatakse vist mingil hetkel ka tahtest olenematut ravi, sest tekib oht inimese enda elule. Selles mõttes on alkoholism sarnasem liigsöömisele, et on raske määrata seda hetke, millal reaalne oht elule tekib ning seetõttu ei saa keegi peale joodiku  enda ka otsustada, et muutust ja vajadusel ravi on vaja. Aga kuna probleem on tavaliselt joodiku lähedastel, mitte joodikul endal, siis kannatavadki pigem teised inimesed – lapsed, vanemad, kaaslased – ja ka neil, kes ei muutu kaassõltlasteks ja suudavad ära minna, jääb mingi süütunne ikka.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kaine alkohoolik. Ema ja mu vend on alkohoolikud. Hing on sellele mõeldes nii haige, et ilmselt ma ei ole erapooletu, aga nii vastu hakkab see alkohoolikute õigustamine, haletsemine ja ohvritena näitamine. Mind ei suuda keegi ümber veenda, et see ei ole oma valik. Minu arvates on naeruväärne võrrelda alkoholismi muude haigustega.

Põhjuste ja tagajärgede üle arutlemine ei ole õigustamine. Ja alkoholism on haigus, sinu arvamus seda ei muuda. Sooduvus sõltuvushaiguste tekkimiseks ei ole inimese enda süü. Kõik kes alkoholi tarbivad ei saa alkohoolikuteks, isegi kõikidest probleemtarbijatest ei saa alkohoolikud. See ei ole õigustamine ega vabandamine, see on meditsiiniline fakt.

Väga kahju, et sa sellise geneetilise kombinatsiooni saanud oled, mis alkoholismiks eeldused loob aga sa oled väga tubli, et seda endale teadvustad ja meetmed kasutusele võtnud oled.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 124 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkohooliku viimane staadium