Esileht Ilu ja tervis Alkohoolikud versus ülekaalulised

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Alkohoolikud versus ülekaalulised

Postitas:

Kas nende inimeste sõltuvushaigus ja probleem on teie arvates sarnane?

Inimesed hävitavad ennast ja ei suuda kokku võtta.

 

Ma tunnen isiklikult kollektiivi ja majanaaberluse kaudu mitmeid inimesi, kes tapavad oma tervist ülekaaluga. Isegi need maovähendusoperatsioonid, mida on tehtud, süüakse ikka ca 3-4 aastaga tagasi, Jälle vererõhuprobleemid, kolesteroolitasemed laes, suhkrutasemed laes, liigeseprobleemid.

Miks samas peres elavad inimesed ei aita normaalselt toituda? Kas see on sama võimatu, kui alkohooliku abistamine?

Keskealised ja üle selle – massiline probleem. Käige näiteks ehituspoodides – normaalse kehaehitusega keskealisi mehi peaaegu polegi.

Samaväärselt, kui tehakse alkoholivastaseid kampaaniaid, peaks kogu aeg olema ka kaaluprobleemidele viitavaid kampaaniaid.

+6
-27
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kindlasti on üks põhjus selles, et alkoholi tarbimise saab päevapealt lõpetada, aga söömist mitte.

Iseasi on selles, mida süüa ja kui palju. Ja ka liikumise vajadus sinna juurde.

Kas seda kampaaniatega on võimalik muuta, ei usu.

Lisaks ka see, et probleemiga tegelemine on enda probleem, aga tagajärgedega tegeleb juba ühiskond:

https://epl.delfi.ee/artikkel/92075727/mis-saab-homme-merit-matlik-kaalulangetamist-takistab-rohkem-vaarinfo-ulekullus-kui-tahtejoupuudus

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevapealt ja igaveseks saab lõpetada tervisele ja kaalule kahjulike asjade söömise. Need on organismile sama ebavajalikud nagu alkohol. Olenevalt, mis paksu nõrkuseks on, tuleb vastu võtta otsus- mitte kunagi ei söö enam ühtegi pelmeeni, pizzat, burksi, jäätist, küpsist vm. See, et maitseb ja natuke võib, see ongi libe tee. Ei ütle ju alkohoolikule, et ära viina võta, aga natuke koorelikööri võib. Ei või, jood vett selle asemel. Sama on ka toiduga- ei võta kommi, võtad viilu kurki. Ja nii kogu ülejäänud elu. Või siis oled joodik/ paks edasi. Oma valik.
Sõltuvus on samasugune, olenemata, millest sõltuvus on.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 15:21; 30.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaalulisus on ülekaalulise probleem, alkoholism alkohoolikut ümbritsevate inimeste probleem.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õgimine on sõltuvus nagu alkoholism.
Ainus vahe on see, et sa pead sööma nagunii, seega alkoholi on lihtsam maha jätta. Ja alkohoolikud käivad AA-s, psühholoogi või psühhiaatri juures, aga toidusõltlased ei käi. Meil ei käsitleta seda veel sellise sõltuvusena, nagu see tegelikult on. Meil ainult süüdistatakse ja alavääristatakse neid. See teema vajab rohkem tähelepanu. Mõlema puhul lähedased kannatavad.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nende inimeste sõltuvushaigus ja probleem on teie arvates sarnane?

Meie arvates ja meie arvates.
Kas omal pead ei ole, et midagi ka teada?

Ja see iga paari nädala tagant sinu paksuteema käib juba närvidele.
Tahan ja söön.

/paks

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks samas peres elavad inimesed ei aita normaalselt toituda? Kas see on sama võimatu, kui alkohooliku abistamine?

Võivad aidata, aga sellest pole kasu, kui sõltlane ei soovi muutuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aju vajab natuke magusat, seega pisuke maiustamine pole patt. Alkoholi küll ei vaja.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll suudaksin oma söömist palju paremini taltsutada, kui ma ei peaks igapäevaselt süüa perele vaaritama. Kolm teismelist last on kodus. Mehel on mul vastupidine probleem, ta on ülimalt kõhn ja arsti väitel on ta alakaalus, samas kolesteroolitase on kõrgevõitu, sest iga kord kui ma mehe poodi saadan, naaseb ta sealt ülirasvase lihatükiga. Mees ei ole nõus ka söögitegu enda peale võtma ja tema peabki palju sööma, kuigi mitte nii rasvast toitu. Väga raske on selle rasvase lihalaadungi lõhna sees dieeti pidada. Üksi kodus olles söön tunduvalt vähem. Minu puhul küll toimib see, et mis silmist, see meelest, kui ma ei ole päeva jooksul pidevalt toidule eksponeeritud, siis ma suudan söögiisu paremini kontrolli all hoida.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 15:44; 31.12 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aju vajab natuke magusat, seega pisuke maiustamine pole patt. Alkoholi küll ei vaja.

Müüt.
Jah, organism vajab pisut (aga õige vähe) süsivesikuid. Neid saab ka puuviljadest. “Aju vajab shokolaadi” väide on lauslollus.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 15:21; 30.12 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes millest sõltuvuses on…

Mõni näiteks ei suuda kohe elada, kui eneseupituseks iga natukese aja tagant paksuteemat ei tee. Loeb siis kommentaare, saab emotsionaalse rahulduse, elu kohe ilusam… järgmise laksuni.

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aju vajab natuke magusat, seega pisuke maiustamine pole patt. Alkoholi küll ei vaja.

Just – nagu eelminegi vastaja viitas, aju tarvitab glükoosi. Mitte shokolaadi, kommi ja kreemikooki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevapealt ja igaveseks saab lõpetada tervisele ja kaalule kahjulike asjade söömise. Need on organismile sama ebavajalikud nagu alkohol. Olenevalt, mis paksu nõrkuseks on, tuleb vastu võtta otsus- mitte kunagi ei söö enam ühtegi pelmeeni, pizzat, burksi, jäätist, küpsist vm. See, et maitseb ja natuke võib, see ongi libe tee. Ei ütle ju alkohoolikule, et ära viina võta, aga natuke koorelikööri võib. Ei või, jood vett selle asemel. Sama on ka toiduga- ei võta kommi, võtad viilu kurki. Ja nii kogu ülejäänud elu. Või siis oled joodik/ paks edasi. Oma valik.

Sõltuvus on samasugune, olenemata, millest sõltuvus on.

Söömise puhul on see täielik rumalus, mida sa räägid. Ülesöömiseks on inimestel erinevad põhjused, kõik ei ole ilmtingimata sõltuvus toidust, on ka teatud emotsioonide vaigistamine toidu abil, jne. Ma olen korra oma elu paksuks läinud, kena priske 97 kilo kaalusin, aastaga läksin nii paksuks. Mugav elu oli, sõin igasugust jama, liikusin vähe, pikaaegne kooselu oli karidel ja vaimne tervis tuksis, siis vaatasin peeglisse ja sain aru, et see ei ole mina. Korrigeerisin oma söögilaua, hakkasin end liigutama. Alguses joosta ei jõudnud, hakkasin pikkadel jalutuskäikudel käima, siis jooksma ja lõpuks ka lihastrenni tegema. 8 kuuga võtsin maha 34 kilo. Burksi, pelmeene, šoksi, jne söön ikka vahel, mitte kilode viisi aga söön. Ei pea loobuma kõigest, mis sulle meeldib, peab aru saama, et kui pidevalt suurte toidu kogustega oma magu välja venitada, siis ongi koguaeg nälg. Toit on kütus elama jäämiseks, mitte enda surnuks söömiseks. Mul oli 30-aastase ja paksuna pidevalt tunne, et ma hakkan surema, isegi tavalised toimingud olid rasked. Kui see ka ei motiveeri, siis mitte miski ega keegi ei saa aidata paksu, kes end surmale lähemale sööb.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevapealt ja igaveseks saab lõpetada tervisele ja kaalule kahjulike asjade söömise. Need on organismile sama ebavajalikud nagu alkohol. Olenevalt, mis paksu nõrkuseks on, tuleb vastu võtta otsus- mitte kunagi ei söö enam ühtegi pelmeeni, pizzat, burksi, jäätist, küpsist vm. See, et maitseb ja natuke võib, see ongi libe tee. Ei ütle ju alkohoolikule, et ära viina võta, aga natuke koorelikööri võib. Ei või, jood vett selle asemel. Sama on ka toiduga- ei võta kommi, võtad viilu kurki. Ja nii kogu ülejäänud elu. Või siis oled joodik/ paks edasi. Oma valik.

Sõltuvus on samasugune, olenemata, millest sõltuvus on.

Söömise puhul on see täielik rumalus, mida sa räägid. Ülesöömiseks on inimestel erinevad põhjused, kõik ei ole ilmtingimata sõltuvus toidust, on ka teatud emotsioonide vaigistamine toidu abil, jne. Ma olen korra oma elu paksuks läinud, kena priske 97 kilo kaalusin, aastaga läksin nii paksuks. Mugav elu oli, sõin igasugust jama, liikusin vähe, pikaaegne kooselu oli karidel ja vaimne tervis tuksis, siis vaatasin peeglisse ja sain aru, et see ei ole mina. Korrigeerisin oma söögilaua, hakkasin end liigutama. Alguses joosta ei jõudnud, hakkasin pikkadel jalutuskäikudel käima, siis jooksma ja lõpuks ka lihastrenni tegema. 8 kuuga võtsin maha 34 kilo. Burksi, pelmeene, šoksi, jne söön ikka vahel, mitte kilode viisi aga söön. Ei pea loobuma kõigest, mis sulle meeldib, peab aru saama, et kui pidevalt suurte toidu kogustega oma magu välja venitada, siis ongi koguaeg nälg. Toit on kütus elama jäämiseks, mitte enda surnuks söömiseks. Mul oli 30-aastase ja paksuna pidevalt tunne, et ma hakkan surema, isegi tavalised toimingud olid rasked. Kui see ka ei motiveeri, siis mitte miski ega keegi ei saa aidata paksu, kes end surmale lähemale sööb.

Alkoholi juuakse samuti emotsioonide vaigistamiseks, stressi korral. Paljud alkohoolikud valivad mida joovad, ei ole sõltuvus nii suur, et sobib ka kõige odavam viin või sootuks odekas. Ikka parema maitsega asju tarbitakse. Nii ka söögisõltlastega- buliimimud võivad tõesti süüa kõike ja valimatult, aga enamus pakse valib siiski maitsvamaid palasid.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vererõhuprobleemid, kolesteroolitasemed laes, suhkrutasemed laes, liigeseprobleemid.
Miks samas peres elavad inimesed ei aita normaalselt toituda? 

Kas sa väidad, et kõhnadel/ normaalkaalulistel eelpool mainitud probleeme ei esine. Tegelikult täpselt samad haigused ju.  Aga räägi nüüd sina teistele, millest sina toitud?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nende inimeste sõltuvushaigus ja probleem on teie arvates sarnane?

Inimesed hävitavad ennast ja ei suuda kokku võtta.

Ma tunnen isiklikult kollektiivi ja majanaaberluse kaudu mitmeid inimesi, kes tapavad oma tervist ülekaaluga. Isegi need maovähendusoperatsioonid, mida on tehtud, süüakse ikka ca 3-4 aastaga tagasi, Jälle vererõhuprobleemid, kolesteroolitasemed laes, suhkrutasemed laes, liigeseprobleemid.

Miks samas peres elavad inimesed ei aita normaalselt toituda? Kas see on sama võimatu, kui alkohooliku abistamine?

Keskealised ja üle selle – massiline probleem. Käige näiteks ehituspoodides – normaalse kehaehitusega keskealisi mehi peaaegu polegi.

Samaväärselt, kui tehakse alkoholivastaseid kampaaniaid, peaks kogu aeg olema ka kaaluprobleemidele viitavaid kampaaniaid.

Kui isik ei riku seadus, elagu nagu oskab ja tahab. Alkoholi sõltuvus on aga hullem toidusõltvusest. Toidusõltuvus ei võta ära mälu ja teeb inimese pigem laisaks kui energiliseks. Kuriteod, mida on sooritatud alkoholiuimas on kordades hullemad, kuna isik ei mäletagi, mida teeb. Mälukasse söönud ülekaalulisest pole nagu kuulnud.  Samuti on purjus inimene liikluses väga ohtlik. Kõhu täissöönud inimene aga pigem ei viitsi kuhugi minna, nii et ei kujuta endast mingit ohtu teistele. Alkoholi on ohtlik ka teistele, mitte ainult endale. Toiduga tehakse kahju aga ainult endale.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga paljud regulaarselt ja terve elu võetavaid ravimeid tekitavad söögiisu ja ülekaalulisust. Näiteks hormoonravi vähihaigetel.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab võrrelda alkohoolikuid ja pakse? Alkohoolikud ju reeglina tööd ei tee (korralikult töötavast alkohoolikust keegi ju teemat ei tee), makse ei maksa, ja on koormaks nii oma perekonnale kui ühiskonnale. Paksud reeglina käivad tööl, maksavad makse ja toetavad käibemaksu näol riiki oma toiduostudega hoopis rohkem kui kõhnad. Ka vajavad nad rohkem abiteenuseid ja seega annavad teistele tööd, mis omakorda toodab riigile makse. Haiguseid on kõigil, nii paksudel kui kõhnadel. Seega ühendab pakse alkohoolikutega ainult sõltuvuse olemasolu, kuid see ei tohi olla ei riigi ega kellegi muu asi asi, kuni inimene tööd teeb ja makse maksab – mida paksud teevad, aga joodikud ei tee. Siin ongi vahe.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sab võrrelda alkohoolikuid ja pakse? Alkohoolikud ju reeglina tööd ei tee (korralikult töötavast alkohoolikust keegi ju teemat ei tee),

Mis mõttes ei tee? On palju alkohoolikuid, kel on töökohad, mõni tsüklijoodik joob nt puhkused, pühad ja nädalavahetused maha, mõni teine paneb igal õhtul kärsa likku ja siis läheb magama, et algavaks tööpäevaks oleks peatäis välja magatud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks samas peres elavad inimesed ei aita normaalselt toituda? Kas see on sama võimatu, kui alkohooliku abistamine?

 

Mismoodi see abistamine käib? Et kui mees paks , siis naine vaaritab ainult tervislikke toite? Aga mis siis saab kui naine on paks ja on pere peamine toidutegija, siis võtab mees selle ülesande enda peale? Ja mis saab lõunasöökidest? Kuidas pere kontrollida saab? See ei toimi. Kui inimesel on sõltuvus, ükskõik millest, siis on selle inimese jaoks terve elu kestev võitlus. Kui ta otsustab seda võitlust pidama hakata. See ei ole nii, et ma ei söö enam saia, pelmeeni, võid ja ongi kogu lugu. Paksude mure on see ju ,et kogused on suured. Muidugi valed valikud ka. Ja kes ei saa sellest aru, kellel endal seda muret pole, siis sa võid omast arust aidata palju tahad, sellest ei ole mingit tolku.

Mina näiteks ei suitseta, kui kerge oleks mul suitsetajatele rääkida, et no milleks ta end mürgitab, ilma elada on palju parem,raha jääb alles,suu ei haise, et no ära tee lihtsalt suitsu. Nõrk oled või.

Aga ma ei käi kedagi õpetamas, sest ma tean kui raske see on. See elukestev võitlus. Kuidas seda küll jaksata..

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt, mis paksu nõrkuseks on, tuleb vastu võtta otsus- mitte kunagi ei söö enam ühtegi pelmeeni, pizzat, burksi, jäätist, küpsist vm. See, et maitseb ja natuke võib, see ongi libe tee.

Vastupidi – see sinu poolt pakutu on libe tee ja rumal soovitus. Tähtis on elustiili muutmine, mitte absoluutselt kõige “hea” keelamine. Viimane variant ei ole jätkusuutlik ja tavaliselt need suure hurraaga “kunagi enam magusat ei söö” alustajad on hiljemalt paari aasta pärast algkaalus (kui mitte suuremas) tagasi. Mõõdukus on asja võti.

/kaotanud omal käel 30 kg/

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, organism vajab pisut (aga õige vähe) süsivesikuid. Neid saab ka puuviljadest

Lollus.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samaväärselt, kui tehakse alkoholivastaseid kampaaniaid, peaks kogu aeg olema ka kaaluprobleemidele viitavaid kampaaniaid.

No maailm on pigem sinnapoole teel, et tehakse kampaaniaid rasvumise ilustamiseks ja õigustamiseks. Isegi šampoonitootja peab vajalikuks reklaamida oma tooteid morbiidselt rasvunud “modelliga”.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt, mis paksu nõrkuseks on, tuleb vastu võtta otsus- mitte kunagi ei söö enam ühtegi pelmeeni, pizzat, burksi, jäätist, küpsist vm.

Nüüd sain aru, miks ma ikka veel paks olen – otsus jäi vastu võtmata. Kohe homme teen ära. Aitäh, et ütlesid. 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust alkohoolikutesse suhtutakse isegi paremini kui ülekaalulistesse, sest paksus on kõigile näha, aga paljud alkohoolikud peidavad oma probleemi. Ka ei sega paljusid alkohoolikuid joomine, neile meeldibki purjus olla, teised hakkavad pikapeale midagi kobisema. Eriti naljakas on mõne alkohooliku enda paremaks pidamine teistest sõltuvushaigetest. Mul on üks tuttav mees, kes on iga päev täis, lisaks ka suitsetab, aga sellegipoolest kritiseerib ta väga tugevalt ülekaalulisi naisi. Istub aga aastaid tutvumisportaalides, lobiseb naistega purjus peaga ja on enda arust kõva naistemees. Aga kogu aeg on kobisemist, et küll on paksud eided, see ei sobi, teine ei sobi. Aga enda joomist ei pea üldse mingiks probleemiks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt, mis paksu nõrkuseks on, tuleb vastu võtta otsus- mitte kunagi ei söö enam ühtegi pelmeeni, pizzat, burksi, jäätist, küpsist vm.

Küll oleks siis lihtne. Mina näiteks söön end paksuks ( u 15 kg liiast) täiesti tervislikult. Lihtsalt palju ja pidevalt söön, väga vaheldusrikkast toidust. Küpsised ja burksid ja pitsa jm saiatooted jätavad mind täiesti külmaks. Samas olen võimeline päeva jooksul pajatäie kõrvitsasuppi naha vahele keerama või kilo wakame salatit ära krõmpsutama, sest kogu aeg on piinav näljatunne, millel ei ole mingit pistmist tegeliku näljaga. Samas kui kodust eemal olen ja millegi aktiivsega tegelen, ei tule mul söök meeldegi. Kahjuks ma ei saa kogu aeg lapsi omapead jätta ja pidevalt kodust väljas aktiivne olla. Töö on mul ka paraku kodukontoris külmkapi kõrval. Külmkappi tühjana ei saa hoida, kuna elame maal, poes käime vaid kord nädalas ja lapsed vajavad iga päev ju toitu. Seoses keskea muutustega peaksin suutma tunduvalt vähem süüa kui varem, aga ei suuda kui toit kogu aeg kõrval on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 15:44; 31.12 10:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Alkohoolikud versus ülekaalulised