Esileht Pereelu ja suhted Alkohoolikust ema ja õde

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Alkohoolikust ema ja õde

Postitas:

Siit tuleb nüüd üks üsna pikk jutt, aga alustan kuskilt otsast.

Nii palju, kui ma oma teadlikust elust mäletan, on mu ema olnud funktsioneeriv alkohoolik. Sellesmõttes funktsioneeriv, et ma ei mäleta oma lapsepõlvest kunagi nälga jms, mida enamik alkohoolikute lapsi on ilmselt tundma pidanud, kuna kogu vanemate raha läheb joomise peale. Ema töötas üsna kõrgel kohal ja sai lihtsalt väga head palka ja seetõttu sai ta endale seda kõike lubada, isegi reisimas käisime korra aastas soojal maal. Mul oli materiaalselt alati kõik olemas. Oma isast ei mäleta ma midagi, sai õnnetuses surma kui olin paariaastane. Vanaema on nüüd hiljem rääkinud, et ema peale seda muutuski ja ilmselt siis hakkas ka jooma.

Kui käisin algklassides, siis leidis ema omale püsivama kaaslase, kellest sündis mulle ka noorem õde. Paraku ema uus kaaslane oli tema joomakaaslaste seast. Täpselt samasugune nagu mu ema – funktsioneeriv alkohoolik, kuid kui teatud aja tagant alkoholi ei saanud, siis muutus ema suhtes vägivaldseks, mind ega mu poolõde ta ei puutunud. Teistele tundusime me ideaalperekond. Ema ja kasuisa olid lihtsalt väga head näitlejad, kellegil polnud aimu, mis tegelikult toimub. Väga paljud kadestasid meid, kuna emal ja kasuisal olid mõlemal head töökohad, meil oli ilus maja heas asukohas, mina sain teismelisena endale firmariideid lubada ja käisime mitmeid kordi aastas reisimas, tihti ka korra aastas kaugemal soojal maal. Paraku siis kui näitemäng oli lõppenud, valas kasuisa minu ja ema peal oma viha välja. Minu peale lihtsalt karjudes ja emal sai lihtsalt peksa.

Elasin pidevas hirmus, et mis tujus kasuisa seekord on. Peale gümnaasiumi lõppu leidsin omale kaaslase ja üsna pea jäin rasedaks, mistõttu ema ja kasuisa mu kodust välja viskasid. Neile ei meeldinud mu kaaslane ega see, et ma ülikooli ei läinud. Vanematega ei suhelnud ma pikalt, kuid oma poolõega hoidsin siiski aeg-ajalt kontakti. Mõned ajad hiljem jõi kasuisa end surnuks. Sellest ajast hakkas ka mu poolõe allakäik. Ta oli tollel ajal teismeline ja elas seda väga raskelt üle. Hakkas koolist puuduma ja kampades jõlkuma, suitsetama ja alkoholi tarbima. Ema see ei huvitanud ja ega minagi ei teadnud päris täpselt, kui hull olukord neil seal kodus oli, sest kuigi ema hakkas peale seda minuga ise aeg-ajalt kontakti otsima, siis meie suhtlemine jäi ikka üsna pinnapealseks ja poolõde oli lihtsalt sellises vanuses, kus sõbrad olid tähtsamad kui perekond.

Paar aastat tagasi käisin neil ka külas, siis oli näha, et ema oli rohkem jooma hakanud ja kodu ka räpasem, kuid ei teinud neist paarist mustast taldrikust, puhastamata pliidist ega segamini poolõe toast, kus vedelesid ka mõned tühjad siidripudelid, suuremat numbrit. Eks isegi teismelisena teinekord tarbisin alkot. Peale seda hakkasin, aga aru saama, et ka mu poolõde on jooma hakanud, kui suhtlesime, oli tunda tihti, et keel on pehme või siis Facebookis tekst segane ja üks ja sama jutt kordub. Teadsin ka, et ta on vahepeal gümnaasiumi pooleli jätnud ning tööle läinud. Nüüd jõulude puhul neile külla minnes sattusin kokku naabriga, keda tean juba sellest ajast kui isegi seal elasin. Temalt ma siis kuulsin, et pidevalt käivad seal erinevates vanustes mehed, muusika üürgab ja nii ema kui õel poest tulles kotid kogu-aeg kolisevad ehk kotis on pudelid, samuti õde ei jõudnud naabri tuttava juurde millalgi korduvalt tööle. Tegu on väiksema asulaga, seega ka naabrid kõike nii hästi teavad. Läksin sisse ja selle paari aastaga oli vaatepilt kohutavalt muutunud, kohutav kogus erinevaid viina ja veinipudeleid nii ema kui õe toas, üleüldine räpakus. Ma ei ole mitte kunagi nii räpast kodu vist näinud. Õe ja ema välimus on tundmatuseni muutunud. Õde on kohutavalt juurde võtnud ja näo järgi ütleks, et üle 30ne, kuigi tegelt on alles 18. Mõlemad on oma välimuse eest hoolitsemisest loobunud.

Ma ei ole nüüd peale seal käiku saanud enam öösiti magada. Süda valutab nii ema kui ka õe pärast. See on kohutav kuidas nad elavad. Ma ei öelnud tol hetkel neile midagi, ma olin lihtsalt sellest olukorrast nii šokeeritud. Ja eks ma olen nooremana ju ema proovinud ka aidata, et ta joomise lõpetaks, kuid alkoholisõltlane ju vaid vihastab selle peale. Ma mõistan, et tõenäoliselt ema ma sellest august välja tirida ei suuda, see asi on juba liiga kaua kestnud, aga oma just täisealiseks saanud õde tahaks küll kuidagi aidata, aga ei oska talle läheneda. Kardan, et vihastab ja siis kaob üldse mu elust ära.

Sai pikk jutt ja sain lihtsalt südamelt ära, kes vähegi viitsib, siis võib arutleda, ehk saan head nõu, kuidas edasi käituda.

+25
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 18:08; 26.12 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühad on vist ikka väga igavad, kui siia juba romaane kirjutama hakatakse. Ei viitsi lõpuni lugeda.

+5
-56
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saagi aidata, kui nad ise ei taha. Täiskasvanud inimesed.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pühad on vist ikka väga igavad, kui siia juba romaane kirjutama hakatakse. Ei viitsi lõpuni lugeda.

Masendav põlvkond, kes peale säutsude midagi lugeda ei jaksa ja millestki pikemast aru ei saa.

+66
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ema vist tõesti aidata ei saa, küll aga õde ehk ainult nii, kui ta sealt ära kolib. Ehk see joomapunt tuleb lahku lüüa. Sulle aga soovin hingerahu.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb lugu. Aidata ei oska. Kui õnnestuks õde emast eraldada ja kooli saata (kui keskharidus olemas vb kutseeharidus lisaks, kui lausa kraad olemas, äkki uus eriala), ehk haridus avardaks meeli, paneks midagi enamat soovima elult. Joomine on sõltuvus, väga raske on lõpetada kui pole, mille nimel.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu aastat siis õde nüüd juba joonud on? Kui praegu on alles 18, siis järelikult paar-kolm aastat? Teda saaks aidata küll ju, aga muidugi küsimus, kas peaksid sellega tegelema. See eeldab, et sa oled õe jaoks suurema osa ajast olemas, võibolla tuleks ta enda juurde elama võtta (kui just ei õnnestu ema elamist lahti vahetada/müüa). Sain aru, et sul on endalgi pere.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masendav põlvkond, kes peale säutsude midagi lugeda ei jaksa ja millestki pikemast aru ei saa.

No ehk vast jaksaks lugeda ka, kui oleks, mida lugeda. Aga selline pikk heietus stiilis “ja siis ta läks sinna ja tuli jälle koju tagasi ja…” tõesti vähimatki huvi ei tekita.

+3
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu aastat siis õde nüüd juba joonud on? Kui praegu on alles 18, siis järelikult paar-kolm aastat? Teda saaks aidata küll ju, aga muidugi küsimus, kas peaksid sellega tegelema. See eeldab, et sa oled õe jaoks suurema osa ajast olemas, võibolla tuleks ta enda juurde elama võtta (kui just ei õnnestu ema elamist lahti vahetada/müüa). Sain aru, et sul on endalgi pere.

Isa suri tal 3a tagasi, seega ka umbes sellest ajast. Kuigi ma olen ise madalapalgaline üksikema väikses kahetoalises korteris, siis oleksin nõus ta enda juurde ajutiselt võtma, et ta korralikult tööl käima saaks hakata ja jalad alla ning hiljem siis juba talle üürikorter leida. Paraku ei õnnestu talle läheneda, ta ise leiab, et tal on kõik hästi ja korras, aga no ei ole ju.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.12 18:08; 26.12 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järjekordne liba.

+6
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks nagu midagi taolist lugenud juba siit.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, hoia eemale. Sa ei saa neid aidata, kui nad ise sea ei taha. Su õde peab põhjas ära käima, enne kui tõusta saab. Ta võib juhtumisi lapse saada, siis ehk lastekaitse abiga pöördub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim, mida teha saad, on elada oma elu nii, et ei peaks alkoholi järele kätt sirutama. See hakkab ju vaikselt. Mis see 1-2 pitsi ikka teeb. Esialgu aitab unustada ja veidigi kannatusest vabaneda. Kuna ei oska oma pingetega toime tulla, haaratakse alkoholi järgi üha kiiremini, sest ei taluta seda pinget ja piina. Kirjas ka ütled, et kannatad hetkel teiste pärast. Kui piin läheb suureks on väike samm, et võtad piina leevendamiseks 1 pitsi alkoholi …. ja nii ta läheb. Miks pead sina oma südant lõhkuma kuna teised ei oska elada ? Tahad neid aidata, mine kohale, korista elamine ära ja räägi, räägi ja räägi. Kui ei taha aidata, ela oma elu nii, et sina ei peaks alkoholi järele haarama. Hetkel paned oma pere ju löögi alla, võttes endasse teiste inimeste valesti elatud elu tagajärjed. Mis su pere sulle teinud on, et teiste murede endasse võtmisega neid koormad? Mine parem tee oma lapsega miskit mõnusat, aga sina kulutad aega perekooli oma painete kirjutamisele. Lugu ilmselt väljamõeldud üsna noore inimese poolt. Miks väljamõeldud. Sest omadussõnadele on rõhku pandud. Mures inimene ei kirjelda pudelite kõlksumist 🙂 Aga mõte jääb samaks.
Lõpeta virisemine teiste elamata elude pärast ja ela ise oma elu elamisväärselt!!!!

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb lugu, kahjuks on nii, et sina nende eest otsuseid teha ei saa ja ka aidata saavad nad end ise. Õega saad rääkida, aga kui ta ise aru ei saa, et olukord on väga kehv ja sellest august välja tulla ise ei taha, siis kahjuks sina mujal elades midagi teha ei saa. Sa saad oma õele öelda, mida sa asjast arvad ja küsida ta käest, millisena ta oma elu ette kujutab? Lootma peab, et ta lapsi ei planeeriks, sest siis võib küll see juhtuda, et lõpuks kasvatad sa oma õe last või lapsi sina. Sa saad rääkida ka, et kas ta soovib sama saatust, lihtsalt kordades kehvemat, kui teie emal? Nooremal õel pole seda head palka ja töökohta, haridust ning see raha ei kuku ju taevast alla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu aastat siis õde nüüd juba joonud on? Kui praegu on alles 18, siis järelikult paar-kolm aastat? Teda saaks aidata küll ju, aga muidugi küsimus, kas peaksid sellega tegelema. See eeldab, et sa oled õe jaoks suurema osa ajast olemas, võibolla tuleks ta enda juurde elama võtta (kui just ei õnnestu ema elamist lahti vahetada/müüa). Sain aru, et sul on endalgi pere.

Isa suri tal 3a tagasi, seega ka umbes sellest ajast. Kuigi ma olen ise madalapalgaline üksikema väikses kahetoalises korteris, siis oleksin nõus ta enda juurde ajutiselt võtma, et ta korralikult tööl käima saaks hakata ja jalad alla ning hiljem siis juba talle üürikorter leida. Paraku ei õnnestu talle läheneda, ta ise leiab, et tal on kõik hästi ja korras, aga no ei ole ju.

Kui tema jaoks ei ole probleemi, siis pole ka sinu jaoks. Ela oma elu. Ei saa aidata joodikut, kes ei taha abi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

parim, mis sa teha saaksid, oleks siiski kasvõi nüüd vanemas eas ülikooli õppima minna ja see ka ära lõpetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Pereelu ja suhted Alkohoolikust ema ja õde