Esileht Pereelu ja suhted alkohoolikute naistele

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: alkohoolikute naistele

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu äi on alkohoolik, mida kogu mehe suguvõsa eitab. joob samuti salaja, neil on aiamaal majake, seal on oma tagavarad. Ämm aga eitab -samas peidab alkoholi ja raha. Samas on ämmast kahju, sest sünnipäevadel jms. joob äi ennast ikka kapitaalselt täis ja käitub ka vastavalt. olen korra lastega nende juurest ära tulnud, kui äi purjuspäi laste ees lällas, siis natuke tõmmati tagasi. Korra on isegi mehe kotist viina varastanud (mees otsis ühe peenema viina, mille pidime järgimne päev sünnipäevaks viima).
Ei saa aru, miks mu ämm – kena, nooruslik naine (alles 60a.) ennast sellise mehe peale raiskab…
[/tsitaat]

Selle kohta on täiesti olemas termin \”kaassõltlane\” ja ka raamatuid ilmunud, seletamaks, miks mõni inimene seda kannatab ja varjata aitab

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 15:30; 24.01 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh lohutuseks võib öelda, et siiski on ka positiivseid näiteid – vaata kas või Mihkel Rauda, Jüri Arrakut, Vladislav Korzetsit. Aga siin on suur aga… inimene ISE peab tahtma, mitte et kellegi teise pärast! Minu mehel on ka ampull ja pole ta kordagi selle ajal alkot tarbinud ega selle puudusest või koos teistega pidutsedes morn olnud. Nagu ta ise ütleb teda aitas ampull mitte tahte puudumises vaid tahte nõrkuses. Kas nii jääb ei tea. Aga ta on ka nö teistsuguse käekirjaga alkohoolik – selline tinistaja, pidevalt paraja vine all aga mitte väga purjus, koguaeg mõtled, et kas on võtnud või ei ole ja lõpuks enam ei mäletagi milline ta päris kainena oli. Aga vastik nii või naa. Selline periood süvenes kui ta 2 aastat tagasi mõneks ajaks tööta jäi. Ning kuna ta on ka kunagi varem, aastaid enne meie kooselu, oma elust mõned aastad maha tinistanud siis ei hakanud ajaloo kordumist ootama.
Kuid selleks, et ampull panna oli ikkagi minu tugevat survet vaja, kuigi aja pani ise kinni ja kohale läks ka ise nö võttis ise vastutuse oma olukorra eest. Tal kipuvad need tinistamisperioodi tekkima stressirohkel ajal kui jälle nö sirgele teel tagasi saab võib aastaid elada nii et klaas veini vahel söögi kõrvale, paar õlut kuu jooksul. Kuid see pigem erand, enamiksest saavad siiski täiskarsklased, kuid nii või naa on nad vaid kained alkohoolikud.
Ja sellega peab arvestama, et isegi kui kõik õnneks läheb ei tea sa iial kaua see õnn kestab.
Samas aga millise mehe peale siin ilmas üldse kindel olla, loe kasvõi perekooli – halbade asjaolude kokkusatumisel – aastaid truud abielumehed jätavad oma pered, pööravad muidu peast ära ja noh tänapäeva Eetis kus õlu pole alkohol võib tegelikult see libastumine alkoholi tarvitamiselt kuritarvitamiseni olla väga kerge tee.
Sa küsid, et paljud teist on jäänud oma alkohoolikust mehe kõrvale – ma küsisin kriisiajal omalt sama. Ja jõudsin enda jaoks järgmise vastuseni – alkoholism on haigus, kas sa jätaksid maha oma abikaasa kui ta on haige? Ja ma vastasin endale – jah, kui ta ise enda ravimisekis midagi ei tee, ning ei, kui ta annab endast parima, et haigusest võitu saada.
Seega minu soovitus on – anna võimalus- alusta kasvõi ampullist, ise ta tõenäoliselt sest üle ei saa, alustuseks helista(gu) Wismarisse, minumeelest maksis 3 aastaks ampull EEK-des ca 3000, aga nõu võid sealt alati küsida. Kui ei aita ja ultimaatum ka ei aita, siis paraku Sina ei saa enam midagi teha, see ei ole Sinu missioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholism on haigus.
Ütelda, et kui ise tahad, saad lahti, on liiga lihtsustatud.
Ma põlvnen perest, kust alkoholism tuli päris kaugelt naisliini mööda. Arvan, et adun teemat liigagi hästi.
Ma võin täna ütelda, et iga põlvkonnaga mida edasi, seda vähemaks alkoholism jääb. Ca kolmandas põlves oli joodik-vanaema 10 lapselastest ise alko küüsis veel 3. Selles mõttes võin arvata, et alko geen ei ole nö dominantne. See selleks.
Võin ka väita seda, et alkoprobleemidele vaatamata ühiskonnas normaalselt toimivaks inimeseks on meie suguvõsa puhul ikkagi väga palju aitanud elukaaslane. Ja põhjakäigu on eriti kiireks teinud elukaaslase taandumine (\”ise teab, mina ei saa nii elada, nägemist\”). Ma võin ütelda, et minu venna on päästnud tema naine. Kindlasti! See naine on olnud väga tark ja väga resoluutne, targalt resoluutne mitte vingats. Ta on osanud vajutada kõike õigeid nuppe ja osanud rääkida õigeid asju õiges kohas.

Meestele tihti see naise vingumine teemal \”mina pane ampull\” ei lähe korda. Hoopis rohkem läheb korda see, kui õnnestub leida mingi sama probleemi käes vaevlev meestuttav. Siis mehed kahekesi lähevad palju meelsamini seda tegema. Kogu see protsess vajab nö head juhti. Minu vennanaisel õnnestus see. Imetlusväärne, KUIDAS ta seda tegi. Ta isegi tegi nö kaupa oma mehega. Davai, tee sina nii, siis mina teen nii.

Mu vend on tänaseks 50 ja tema lapsed täiskasvanud ning õpivad ülikoolis. Võib ütelda, et üle 20 aasta on tema alkotarbimine olnud täiesti kontrolli all. Ta on õppinud seda kontrolli all hoidma ja ainult ja ainult tänu elukaaslasele.
Võimalik siiski jah, et ca 60+ hakkab ta uuesti jooma, aga võib siiski ütelda, et elu põhiväärtused on teostatud.

Teemaalgataja, kas teie laps on mehele tähtis? Minu vennale on väga. Ja minu vennanaine alustas sellest, et tegi minu vennast täiesti ilgeid fotosid, kui see täis oli. Ja võttis need fotod ette ja rääkis väga vaikse häälega siis kui mees oli täiesti kaine. Näitas ja rääkis, et see on see, mida me näeme, mida laps näeb. Sundis vaatama. See oled sina. Tänapäeval on ju veelgi lihtsam – digikaamera. Aga jah, eks mõistust on vaja nende asjadega toimetamises.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele!
Üle hulga aja sain siit ka asjalikku nõu ja tean nüüd, kuidas edasi tegutseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 10:33; 24.01 10:52; 25.01 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui staa¸ikas alkohoolik on 2 aastat kaine olnud, kas siis on 100% kindel, et jääbki kaineks? Muidu tore mees ja kooselu sujub, kuid just selle alkoholise mineviku pärast ma ei julge temaga lapsi saada, olgugi et tema näeb laste saamises edasise elu mõttekalt sisustamist, mis hoiaks alkost eemal.[/tsitaat]

Alkohoolik on sõltlane. Ta on oma surmani alkohoolik (tean, meil oli tuttav, kes oli 7 aastatkaine olnud ning tema jaoks oli solvav, kui talle pitsikestki pakuti – ta ütles, et ta ei tohi terve ülejäänud elu enam tilkagi võtta). Alkohoolik on kaine kuni oma esimese pitsini, alates sealt edasi hakkab jälle allakäigutee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui staa¸ikas alkohoolik on 2 aastat kaine olnud, kas siis on 100% kindel, et jääbki kaineks? Muidu tore mees ja kooselu sujub, kuid just selle alkoholise mineviku pärast ma ei julge temaga lapsi saada, olgugi et tema näeb laste saamises edasise elu mõttekalt sisustamist, mis hoiaks alkost eemal.[/tsitaat]

Kas ta teadvustab oma probleemi? S.t. kas ta ise tunnistab, et ta juua ei saa, sest langeb kohe lõksu?
Minu onupoeg on selline, kes ise tunnistab, et kahju jah ja kurat küll, et minuga lood nii on. Juua ei saa, siis olen kohe rattas.

Risk on. Kindlasti. 2 a ei ole mingi näitaja.

Kas te kodus näiteks kahekesi veini ei joo kunagi? Mis siis juhtub, kui te õhtul kahekesi näiteks pudeli veini ära joote? Kas lähete kell 24.00 magama, magate rahulikult hommikuni ja lähete tööle. Või juhtub midagi muud?

Mina vist sunniks meest korra jooma, et näha mis juhtub. Et näha, kas alkohol on tema jaoks lõks või ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Alkoholism on haigus.
Ütelda, et kui ise tahad, saad lahti, on liiga lihtsustatud.
Ma põlvnen perest, kust alkoholism tuli päris kaugelt naisliini mööda. Arvan, et adun teemat liigagi hästi.
Ma võin täna ütelda, et iga põlvkonnaga mida edasi, seda vähemaks alkoholism jääb. Ca kolmandas põlves oli joodik-vanaema 10 lapselastest ise alko küüsis veel 3. Selles mõttes võin arvata, et alko geen ei ole nö dominantne. See selleks.
Võin ka väita seda, et alkoprobleemidele vaatamata ühiskonnas normaalselt toimivaks inimeseks on meie suguvõsa puhul ikkagi väga palju aitanud elukaaslane. Ja põhjakäigu on eriti kiireks teinud elukaaslase taandumine (\”ise teab, mina ei saa nii elada, nägemist\”). Ma võin ütelda, et minu venna on päästnud tema naine. Kindlasti! See naine on olnud väga tark ja väga resoluutne, targalt resoluutne mitte vingats. Ta on osanud vajutada kõike õigeid nuppe ja osanud rääkida õigeid asju õiges kohas.

Meestele tihti see naise vingumine teemal \”mina pane ampull\” ei lähe korda. Hoopis rohkem läheb korda see, kui õnnestub leida mingi sama probleemi käes vaevlev meestuttav. Siis mehed kahekesi lähevad palju meelsamini seda tegema. Kogu see protsess vajab nö head juhti. Minu vennanaisel õnnestus see. Imetlusväärne, KUIDAS ta seda tegi. Ta isegi tegi nö kaupa oma mehega. Davai, tee sina nii, siis mina teen nii.

Mu vend on tänaseks 50 ja tema lapsed täiskasvanud ning õpivad ülikoolis. Võib ütelda, et üle 20 aasta on tema alkotarbimine olnud täiesti kontrolli all. Ta on õppinud seda kontrolli all hoidma ja ainult ja ainult tänu elukaaslasele.
Võimalik siiski jah, et ca 60+ hakkab ta uuesti jooma, aga võib siiski ütelda, et elu põhiväärtused on teostatud.

Teemaalgataja, kas teie laps on mehele tähtis? Minu vennale on väga. Ja minu vennanaine alustas sellest, et tegi minu vennast täiesti ilgeid fotosid, kui see täis oli. Ja võttis need fotod ette ja rääkis väga vaikse häälega siis kui mees oli täiesti kaine. Näitas ja rääkis, et see on see, mida me näeme, mida laps näeb. Sundis vaatama. See oled sina. Tänapäeval on ju veelgi lihtsam – digikaamera. Aga jah, eks mõistust on vaja nende asjadega toimetamises. [/tsitaat]

su vennanaiane on olnud väga tubli.
aga loodan, et sa annad endale aru, millise viitsütikuga pommi otsas on tema elu kulgenud.
hästi, tema on ise selle tee valinud. aga lapsed ei ole.
alkohoolikust mehe puhul peab naine tegema varem või hiljem otsuse, kas mehele piksevardaks olemine või laste heaolu.
lapsed on pidanud kasvama sellise isaga nagu seal piltidel.
üks asi on teada, et su isa on alkohoolik seal kusagil, teine asi on seda reaalselt näha, koos juurdekuuluva heli ja läbuga.

see, et su vennanaine on valinud taolise tee, ei ei anna talle aga veel vähem sinule õigust hukka mõista teisi, kes ei ohverda oma ainust elu joodikule.
süütunde tekitamine on manipuleerimine.
alkohoolikud on suurepärased manipulaatorid, aga igaüks valib oma tee ise.
nii sinu vend, tema naine, kui sina.
vaid lapsed peavad elama seda elu, mille vanemad nende jaoks valivad.

lõpetuseks.
ka minul on selline vennanaine, kes jäi oma joodikust mehe kõrvale. aga ta ei ole selle üle õnnelik. ta teeb endale nüüd, 50+ vanuses etteheiteid selle pärast, et lasi rikkuda oma lapse lapsepõlve, eriti tundlikku teismeliseaega.
nende poeg lahkus kodust väga noorena.

mina jätsin peale 5 aastast tugisambaks olemist mehe, keda kunagi väga armastasin, oma laste isa, kellega olime 15 aastat koos elanud.
ma ei soovinud, et mu lapsed peaks 15 aastaselt hakkama endale mujalt kodu otsima.

veel. minu vennanaine ei näita ennast kangelasena ega tao sinu kombel rusikatega vastu rindu.
me valisme probleemi lahendamiseks erinevad teed, kuid sellegipoolest oleme me sõbrad ja austame teise otsust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka olen.
Ei ole igapäevane jooja, aga joob kuu või paari tagant 2 päeva…raha läheb VÄGA palju ja inimene lihtsalt ei saa pidama, et võtaks ühe õhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

su vennanaiane on olnud väga tubli.
aga loodan, et sa annad endale aru, millise viitsütikuga pommi otsas on tema elu kulgenud.
hästi, tema on ise selle tee valinud. aga lapsed ei ole.
alkohoolikust mehe puhul peab naine tegema varem või hiljem otsuse, kas mehele piksevardaks olemine või laste heaolu.
lapsed on pidanud kasvama sellise isaga nagu seal piltidel.
üks asi on teada, et su isa on alkohoolik seal kusagil, teine asi on seda reaalselt näha, koos juurdekuuluva heli ja läbuga.

see, et su vennanaine on valinud taolise tee, ei ei anna talle aga veel vähem sinule õigust hukka mõista teisi, kes ei ohverda oma ainust elu joodikule.
süütunde tekitamine on manipuleerimine.
alkohoolikud on suurepärased manipulaatorid, aga igaüks valib oma tee ise.
nii sinu vend, tema naine, kui sina.
vaid lapsed peavad elama seda elu, mille vanemad nende jaoks valivad.

lõpetuseks.
ka minul on selline vennanaine, kes jäi oma joodikust mehe kõrvale. aga ta ei ole selle üle õnnelik. ta teeb endale nüüd, 50+ vanuses etteheiteid selle pärast, et lasi rikkuda oma lapse lapsepõlve, eriti tundlikku teismeliseaega.
nende poeg lahkus kodust väga noorena.

mina jätsin peale 5 aastast tugisambaks olemist mehe, keda kunagi väga armastasin, oma laste isa, kellega olime 15 aastat koos elanud.
ma ei soovinud, et mu lapsed peaks 15 aastaselt hakkama endale mujalt kodu otsima.

veel. minu vennanaine ei näita ennast kangelasena ega tao sinu kombel rusikatega vastu rindu.
me valisme probleemi lahendamiseks erinevad teed, kuid sellegipoolest oleme me sõbrad ja austame teise otsust.[/tsitaat]

Vaata, sa võrdled ju võrreldamatuid. Kui minu vend ei oleks allunud nö dressuurile, vaevalt nad ka üle 3 aasta koos oleks elanud.
Minu venna lapsed ei ole näinud mingi läbu ega haisu, mitte iial.
Ei ole toimunud ka mingit manipulatsiooni.
Hoopis vastupidi, vend on pööratud ninaga õiges suunas ja pere on saanud nautida materiaalset turvatunnet ja heaolu, mis vennale antud töökusega on saavutatud.

Sinu vennanaine on jäänud joodikust mehe kõrvale ja teeb endale etteheiteid. Minu vennanaine on jäänud kaine alkohooliku kõrvale ja minu arvates endale etteheiteid selle eest teha ei ole tal kindlasti põhjust. Vastupidi, ta on loonud endale suurepärase pere.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vaata, sa võrdled ju võrreldamatuid. Kui minu vend ei oleks allunud nö dressuurile, vaevalt nad ka üle 3 aasta koos oleks elanud.
Minu venna lapsed ei ole näinud mingi läbu ega haisu, mitte iial.
Ei ole toimunud ka mingit manipulatsiooni.
Hoopis vastupidi, vend on pööratud ninaga õiges suunas ja pere on saanud nautida materiaalset turvatunnet ja heaolu, mis vennale antud töökusega on saavutatud.

Sinu vennanaine on jäänud joodikust mehe kõrvale ja teeb endale etteheiteid. Minu vennanaine on jäänud kaine alkohooliku kõrvale ja minu arvates endale etteheiteid selle eest teha ei ole tal kindlasti põhjust. Vastupidi, ta on loonud endale suurepärase pere. [/tsitaat]

ehk ei ole vaja targutada terminite üle?
kaine alkohoolik on ikkagi alkohoolik ehk eesti keeles joodik.
ka minu vennal oli aastaid kestvaid kainuse perioode, käesolev kestab näiteks pisut üle 4 aasta, aga mitte keegi ei saanud mitte kunagi olla kindel selles, millal ta järgmine kord \”tsükisse\” astub.
seda nimetan ma pommi otsas elamiseks.
ühe sellise pommi plahvatamise aegu nende poeg 15 aastaselt kodust ära jooksiski. suhted hiljem küll siluti, kuid päriselt koju ta enam elama ei läinudki.
sinu venna perel oli lihtsalt natuke rohkem õnne.

kui su vennanaisel oli võimalus teha jälestustäratavaid pilte, siis on ülim naiivsus arvata, et lapsed midagi ei näinud.

tegelikult on need vaid detailid.
suures pildis on oluline see, kas on ükskõik kellel õigus eeldada, et inimene peaks enda elu asemel elama oma joodikust kaaslase elu.
sest ilusta sa seda kuidas tahad, su vennanaine on pidanud elama oma mehe elu. rõhutama peab, et muidugi omal vabal tahtel. see on oluline.

jah muidugi, sina peadki selle üle õnnelik olema, sest sedajagu oled näiteks sina saanud elada oma elu.
tark nagu sa oled, oleks ilmselt sina hakanud venna tugiisikuks, kui tal ohvrimeelse naisega ei oleks vedanud. või siiski ei oleks hakanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ehk ei ole vaja targutada terminite üle?
kaine alkohoolik on ikkagi alkohoolik ehk eesti keeles joodik.
ka minu vennal oli aastaid kestvaid kainuse perioode, käesolev kestab näiteks pisut üle 4 aasta, aga mitte keegi ei saanud mitte kunagi olla kindel selles, millal ta järbmine kord \”tsükisse\” astub.
seda nimetan ma pommi otsas elamiseks.
ühe sellise pommi plahvatamise aegu nende poeg kodust ära jooksiski. suhted küll siluti, kuid päriselt koju ta enam elama ei läinudki.
sinu venna perel oli lihtsalt natuke rohkem õnne.

kui su vennanaisel oli võimalus teha jälestustäratavaid pilte, siis on ülim naiivsus arvata, et lapsed sellest midagi ei teadnud.

tegelikult on need vaid detailid.
suures pildis on oluline see, kas on ükskõik kellel õigus eeldada, et inimene peaks enda elu asemel elama oma joodikust kaaslase elu.
sest ilusta sa seda kuidas tahad, su vennanaine on pidanud elama oma mehe elu. rõhutama peab, et omal vabal tahtel. see on oluline.

jah muidugi, sina peadki selle üle õnnelik olema, sest sedajagu oled näiteks sina saanud elada oma elu.
tark nagu sa oled, oleks ilmselt sina hakanud venna tugiisikuks, kui tal ohvrimeelse naisega ei oleks vedanud. või siiski ei oleks hakanud?

[/tsitaat]

Miks sa mu peale nii tige oled, nagu herilane?

Minu vend jättis joomise kui esimene laps oli mõnekuune imik. Teist last ei olnud isegi rakutasandil.

Muide, mul on teine vend ka. Temal tõesti ei vedanud nii palju.

Kas sinu kaaslane elab oma elu või elab sinu elu? Sa ehk ei ole küll joodik, aga oled muidu jube ebameeldiv. Kas sellise kisakõriga kooelu võib olla väga keeruline. Teinekord keerulisemgi, kui vagase alkohoolikuga.

Üleüldse kellegiga koos elada on alati kompromisside jada. Üksi on alati käitumuslikus mõttes väga palju lihtsam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa mu peale nii tige oled, nagu herilane?

Minu vend jättis joomise kui esimene laps oli mõnekuune imik. Teist last ei olnud isegi rakutasandil.

Muide, mul on teine vend ka. Temal tõesti ei vedanud nii palju. [/tsitaat]

mind riivas sinu esimese kiri, kus sa jätad kogu vastutuse joodikust inimese tegemiste ees tema kaaslase õlgadele.
see on ebaõiglane.

muide, kas oled siis oma teise venna tugiisik?
kui ei ole, siis miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sinu kaaslane elab oma elu või elab sinu elu? Sa ehk ei ole küll joodik, aga oled muidu jube ebameeldiv. Kas sellise kisakõriga kooelu võib olla väga keeruline. Teinekord keerulisemgi, kui vagase alkohoolikuga.

Üleüldse kellegiga koos elada on alati kompromisside jada. Üksi on alati käitumuslikus mõttes väga palju lihtsam.[/tsitaat]

loe raamatuid. siin juba soovitatud \”jõehobu elutoas\” võik sulle olla päris valgustuslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mind riivas sinu esimese kiri, kus sa jätad kogu vastutuse joodikust inimese tegemiste ees tema kaaslase õlgadele.
see on ebaõiglane.

muide, kas oled siis oma teise venna tugiisik?
kui ei ole, siis miks?
[/tsitaat]

Ei ole tugiisik selles mõttes, et oleks ta kõrval. Meid lahutab paraku ka 200 km.

Ma ei jäta mingit vastutust kellegi õlgadele. Loe, mida teemaalgataja küsis: ta küsis, kas on võimalik. Minu vastusevariant on üks võimalikest.
Loomulikult paljud ei viitsi ega oskagi sellega tegeleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole tugiisik selles mõttes, et oleks ta kõrval. Meid lahutab paraku ka 200 km.

Ma ei jäta mingit vastutust kellegi õlgadele. Loe, mida teemaalgataja küsis: ta küsis, kas on võimalik. Minu vastusevariant on üks võimalikest.
Loomulikult paljud ei viitsi ega oskagi sellega tegeleda. [/tsitaat]

kõrvalt vaadata ja targutada on ikka lihtne.

ehk siis edasiarendus sinu jutust seekord suunatuna teemaalgatajale.

kui sul on suur ja sügav tahtmine oma mehe kõrvale jääda, siis on see võimalik. aga sa pead teadma seda, et oled oma mehe valvuriks, tema pidevaks mõjutajaks kõikides tema otustes. ja kuna sa seda oled, siis oled ka vastutav.
võib juhtuda, et teil läheb õnneks ja su mees püsib kainena aga võib minna ka vastupidi.
sa pead kogu aeg olema valvel, et sa ei ütle midagi valesti, ei tee valesti, ei käitu valesti. misiganes võib olla põhjuseks, et joodik uuesti pudeli haarab. põhjuse leiab alati ja ka süüdlane on alati olemas.
kas sa suudad elada sellist elu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kõrvalt vaadata ja targutada on ikka lihtne.

ehk siis edasiarendus sinu jutust seekord suunatuna teemaalgatajale.

kui sul on suur ja sügav tahtmine oma mehe kõrvale jääda, siis on see võimalik. aga sa pead teadma seda, et oled oma mehe valvuriks, tema pidevaks mõjutajaks kõikides tema ostustes. ja kuna sa seda oled, siis oled ka vastutav.
võib juhtuda, et teil läheb õnneks ja su mees püsib kainena aga võib minna ka vastupidi.
sa pead kogu aeg olema valvel, et sa ei ütle midagi valesti, ei tee valesti, ei käitu valesti. misiganes võib olla põhjuseks, et joodik uuesti pudeli haarab. põhjuse leiab alati ja ka süüdlane on alati olemas.
kas sa suudad elada sellist elu?[/tsitaat]

Osaliselt õige. See, kas pead olema valvel või mitte, sõltub. Võib olla tirid inimese august välja ja sellest piisabki.

Ma ei vaata kõrvalt ega targuta niisama. Ma olengi sel teemal päris tark ja palju näinud. Ma olen ise sellisest perest. Minu ema on joodik. Minu isa mitte. Ma olen näinud ühte versiooni ca kolmes-neljas variatsioonis sellest, kuidas elu alkohoolikuga välja näha võib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kõrval, kuid kogu vara, oü, autod ja maja on minu nimel…sest nagu vanasõna ütleb \” Joodikut parandab vaid haud \”…kahjuks olen näinud lähedalt 2 joodiku surma ja arvan, et ka minu mehega paremini ei lähe. Oleme käinud teraapias, saanud nõelravi, rohte jms-lootusetu. Tal see variant, et iga päev ei joo, aga kui jooma hakkab, siis joob ikka nii, et mäluaugus 24h.
Vastikvastikvastik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, see kõik on tegelikult tohutu äri.
Ma lihtsalt ei usu seda, et ei ole võimalik välja töötada medikamenti, mis alkoholismi vastu tõeliselt töötaks. Aga sellel lihtsalt ei lasta juhtuda, sest alkoäri on liiga suur ja magus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kusjuures, see kõik on tegelikult tohutu äri.
Ma lihtsalt ei usu seda, et ei ole võimalik välja töötada medikamenti, mis alkoholismi vastu tõeliselt töötaks. Aga sellel lihtsalt ei lasta juhtuda, sest alkoäri on liiga suur ja magus. [/tsitaat]

ravimiäri ei ole sugugi väiksem ega vähem magus.;)

kui üldse alkoholismi haiguseks pidada, siis eluviisihaiguseks.
esimene asi taoliste haiguste ravis, on eluviiside ehk, mõtlemise muutmine ja seda saab teha vaid asjaosaline ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ravimiäri ei ole sugugi väiksem ega vähem magus.;)

[/tsitaat]

Üldises mõttes küll, aga alkotulu on kindlalt suurem kui oleks tulu selle medikamendi pealt. Ilmselt selle medikamendi tulu on alkomüüjad kinni maksnud.
Sama fenomen, et miks meil ei ole alternatiivkütused autotootjate poolt uutesse mudelitesse arendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldises mõttes küll, aga alkotulu on kindlalt suurem kui oleks tulu selle medikamendi pealt. Ilmselt selle medikamendi tulu on alkomüüjad kinni maksnud.
Sama fenomen, et miks meil ei ole alternatiivkütused autotootjate poolt uutesse mudelitesse arendatud.[/tsitaat]

tulu mõlemalt oleks ju veelgi suurem.
mida rohkem alkoholismi, seda suurem turg oletatavale ravimile.

jätaks vandenõuteooriad kõrvale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sama fenomen, et miks meil ei ole alternatiivkütused autotootjate poolt uutesse mudelitesse arendatud.[/tsitaat]

iga asi võtab aega.
http://www.whatcar.ee/uudiste-artiklid/3302/sisepolemismootor-on-2050–aastaks-vananenud

ja ka eesti teadlased annavad oma panuse
http://www.teaduspark.ee/et/uudised/195/skeleton-technologies-superaku-tehnoloogia-sai-usa-patendi/2011

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

iga asi võtab aega.
http://www.whatcar.ee/uudiste-artiklid/3302/sisepolemismootor-on-2050–aastaks-vananenud

ja ka eesti teadlased annavad oma panuse
http://www.teaduspark.ee/et/uudised/195/skeleton-technologies-superaku-tehnoloogia-sai-usa-patendi/2011%5B/tsitaat%5D
Teame teame teadlasi, alternatiivkütustel töötavad mootorid on ammuilma leiutatud, aga autotootja ei võta tootmisse 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 25.01 09:51; 25.01 10:10; 25.01 12:12; 25.01 12:48; 25.01 12:56; 25.01 13:15; 25.01 13:19; 25.01 13:32; 25.01 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuleb maha istuda ja läbi analyysida täpselt miks joob. kui ntx on sõbrad joomalembesed siis tuleb teha valik kas söbrad v pere. ka köige tugevam inimene langeb nii tagasi kui ylejäänud ymber pahega tegelevad. kuskohast saab ta alkoholi? teil on kodus`? siis ei tohi kodus hoida? käib ise poes ja ostab? tuleb köik rahad sinu arvele kanda ja kaardi ära vötta. tundub jabur? vot ei ole. abiks tuleb vötta köik vahendid. ainult iseloomule lootma jäämine on hoops jaburdus. söltlasele on vaja väga tugevat nn tugistruktuuri körvale et ta saaks hakkama. olgu vahendid kui absurdsed tahes. vaata teda kui last kes tahab kommi. teil tuleb a-st ja o-st pihta hakata

kuskohast saab mees alko?
mis juhtudel ta hakkab tarbima?
kus ta tarbib?
kellega tarbib?

esmalt vsta neile kysimustele. mind ajavad tigedaks need targutajad kes seletavad, et vaja on ainult tahtejöudu. saage aru, inimene kes juba kord on söltlane ilmselgelt ei ole väga tugeva tahtejöuga. seega see soovitus on jama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel on päris õiged küsimused.
Kuigi tüüpiliste külajoodikute puhul töötab see asi ikka sedasi (näiteks meie külas), et juuakse naabrimehe juures (100m), kes on üksik vanapoiss ja pensionil. Muud nagu teha ei ole, kui et \”kuule lähme poodi võtame mõne õlle\” või \”võtaks väikse viina\” vms. Raha joomiseks toob mõni äsja välismaalt saabunud ehitusmees (meil neid üle ühe, kes käivad taktis kuu-tööl, kuu-kodus), vahel saadakse juhutöödest, vahel pensionist.
Nii et nendele küsimusele vastates: saab alko külapoest, joob naabimehe juures koos naabrimehega kui see kutsub. Nii lihtne ongi.

Kas (teemaalgataja) mehel on ka töökoht? Kuidas töökoht joomise välja kannatab?

Asi on hull, kui inimene joob, aga ise ütleb, et ta pole tilkagi joonud. Vaat need on klounid!
Aga kui tunnistab, et purjus olin ja paha ja enam küll ei tahaks nii, siis on veel lootust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teame teame teadlasi, alternatiivkütustel töötavad mootorid on ammuilma leiutatud, aga autotootja ei võta tootmisse 😛
[/tsitaat]

vihjeks, esimene link räägib mercedes-benzi arendustest. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 24.01 10:50; 24.01 12:14; 24.01 12:26; 25.01 11:01; 25.01 12:36; 25.01 12:52; 25.01 12:55; 25.01 13:03; 25.01 13:22; 25.01 13:38; 25.01 13:45; 26.01 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu isa oli joodik ja ema lahutas, kui olime algklassides. Kasuisa on olnud super.

Isal oli armuke, kellega abiellus ja sai 2 last ja kelle elu on olnud jube ja nüüd täiskasvanu eas on pealt näha kui sügavad armid on isa joodikuelu ja kodune elu jätnud mu poolõdedele.

Laste nimel tuleb selline inimene jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes oskab soovitada head nõustajat alkohooliku naisele, kes ei suuda enam edasi oma alkohohoolikuga elada, aga lahutada ka ei oska (kõik see teema väga komplitseeritud)? Ise arvan vaid niipalju, et esimene nõustaja peaks olema psühholoog ja teine siis juba jurist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Mul on olnud lähedane alkohoolik tema puhul olid vastused järgmised:

kuskohast saab mees alko? poest
mis juhtudel ta hakkab tarbima? saabus tööpäevaõhtu/on nädalavahetus
kus ta tarbib? kodus
kellega tarbib? üksi
Nüüd on ta surnud-maksatsirroos. Ja mingid jutud ja mõjutamised ja pudelipeitmised ei aidanud. Mina ei soovita nendega elada, aga fakt on see, et elukaaslane muudad muidug alkohooliku elu paremaks ja aitab tal kauem funktsioneerida päris põhja käimata. Nii et õigem oleks vist öelda: kui teil on selleks energiat ja missioonitunnet, elage aga.

[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted alkohoolikute naistele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.