Esileht Tööelu, raha ja seadused. Alla kuu aja töötanud ja näen, et ei sobi

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Alla kuu aja töötanud ja näen, et ei sobi

Postitas:

Mida teha?

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 11:50; 01.08 12:10; 04.07 13:22; 04.07 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeesus! Hakka elama enda, mitte teiste pärast.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeesus! Hakka elama enda, mitte teiste pärast.

No enda pärast ma tööle ju läksingi. Aga ma olen selline, et loomu poolest pole mingi rähkleja, et täna siin ja homme seal. Ehk et olukorra talumatus võitleb minus loomuomase alalhoidlikkusega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 11:50; 01.08 12:10; 04.07 13:22; 04.07 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töölt ära tuleksid ja jälle töötu oleksid, kas siis oleks suurem või väiksem stress kui praegu? Miks sa ei võiks seal edasi töötada ja samal ajal mujale kandideerida? Ja no kui mujale ei saa, aga raha on vaja, siis tuleb hambad risti suruda ja edasi töötada. Sest ega ilma rahata kodus istudes see stress tulemata ei jää.

+34
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul ei ole materiaalselt võimalik töölt kohe ära tulla, siis pigem ära tule katseajal ära. Hakka lihtsalt rahulikult endale uut kohta otsima.

Teine asi on see, et sa kirjutad, et töötingimused ei ole need, mis sulle algselt öeldi. Kas need asjad ongi teistmoodi, või sulle jäi endale alguses teine mulje?

Ja siis on võimalus, et sa nn programmeerid end ümber. Sa kirjutad, et sa uba eos ei arvanudki, et selle töö saad (kõige ebatõenäolisem võit, ütled). Nii et ehk on asi siiski mitte selles, et töö on paha ja sulle ei kõlba, vaid hoopis sinu enda sisemine probleem. Sa ei usu endasse, sa ei uskunud juba ette, et sind selle töö peale valitakse. Aga sellist eneseusku annab turgutada. Kas kolleegid on sinu senise tööga rahul? Sina võid ju sisemiselt ebakindel olla, aga see ei pruugi teistele üldse nii välja paista. Kui sul hakkavad tulema väiksed töövõidud, siis järk-järgult kasvab ka sinu enesekindlus. Kui sa ei ole sellist tööd varem teinud, siis sa oled ehk lihtsalt veel kogenematu, aga teada on ju see, et harjutamine teeb meistriks ja veidike kauem sellel kohal töötamine paneb ka töö ladusamalt sujuma.

Kui pead rahva ees mingit koosolekut pidama, siis see on ka puhtalt harjutamise ja treenimise küsimus. Sa ei esine ju lõppude lõpuks võõraste inimeste ees, need on su kolleegid, nagu tööpere. See on selline vaatenurga küsimus.

Katseaeg on tavaliselt kaks kuud? Võid ju endale seada eesmärgi, et proovid järgmise kuu kuidagi teistmoodi, endale sisendades, et see töö on tore ja meeldib sulle ja sina oled neile jumala hea ja õige osakonnajuhataja. Ja kui see siis ikka ei funkka, siis jõuad oma lahkumisavalduse anda kasvõi katseaja viimasel päeval. Kui nüüd praegu liiga kiiresti alla annad, siis võib see omakorda sind hiljem häirima ja närima jääda.

Aga no eks sa tunned ise ennast paremini. Teinekord siis ära kandideeri paanikahoos kõikjale, vaid vali ikka selliseid kohti, kus sa ennast reaalselt töötamas ette kujutad. Kui sul praegu sissetulek ära kaob, kas siis miski garanteerib selle, et sa jälle ei hakka suures hirmus igale poole kandideerima? Äkki on ikka mõistlik endale veel veidi harjumise aega anda?

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oskaks ka midagi adekvaatset öelda, kui uuesti kusagile töövestlusele peaksin minema, et miks ma eelmisest kohast nii ruttu ära läksin.

Ütle, et kandideerid, kuna tahad saada praegusest suuremat palka või siis töökohta kodule lähemal. Minu meelest on mõlemad täiesti mõistetavad põhjused.

Katseaeg on tõenäoliselt 4 kuud? Siis on sul veel 3 kuud aega uut kohta otsida ja selle leidmisel lühikese etteteatamisega lahkuda. Ja võib juhtuda, et harjud ning paari kuu pärast sulle rohkema rahva ees rääkimine enam probleemiks ei ole.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pea ju seda töökohta cv-sse üldse kirja panemagi, siis poleks ka mingeid selliseid küsimusi ega selgitusi ka vaja. Ega see kohustuslik pole cv-sse kõik lühiotsad ka märkida.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu eelnevad ütlesid.-
Kui saad endale lubada töötu olemist, siis mine rahulikult ära. Katseajal töölt lahkumine ei ole mingi häbiasi, katseaeg ei ole ainult tööandjale. Mina tööandjana ja ka sõbrana ei vaata imelikult, vaid just tunnustavalt – inimene julgeb otsustada. Järgmisel vestlusel ütledki, et lahkusid, sest siiski ei sobinud see töökoht. Täpsustama ei pea.
Kui töötu olemist endale lubada ei saa, keskendu ellujäämisele ja otsi samal ajal uut tööd.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas ju said sinna tööle, sest sinusse usuti ja läbisid suure konkursi. paljud kandideerisid, aga ei osutunud üldse valituks.
mul on samuti alguses olnud raske, kuid hiljem olen ikka harjunud ja lihtsalt sisseelamine võtab aega.
juhul kui oled lausa juhataja, siis kiida alluvaid ja saad ka head vastukaja ise. olen ise soomes tööl ja igat pisiasja ka tunnustatakse ja kiidetakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeesus! Hakka elama enda, mitte teiste pärast.

No enda pärast ma tööle ju läksingi. Aga ma olen selline, et loomu poolest pole mingi rähkleja, et täna siin ja homme seal. Ehk et olukorra talumatus võitleb minus loomuomase alalhoidlikkusega.

Ise kirjutasid, et kõik vaataksid imelikult, kui ära läheksid. Sellest ka ilmselt Käo vastav karjatus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne otsest juhtimiskogemust ei olnud, vähemalt mitte sellisel tasemel. Olen nüüd ligi kuu aega tööl käinud ja saan aru, et see absoluutselt ei sobi mulle. Olen pigem omaette nokitseja ja iga suurema rahva ees olemine ajab mul vererõhu lakke ja sees keerama. Lisaks ei ole kõik päris nii nagu tööpakkumises ja alguses vestlustel tundus. Hirmsasti tahaksin kohe lahkumisavalduse anda, katseajal on etteteatamisaeg ka lühike. Aga minna pole ju kusagile, palk on hea ja kõik vaataksid väga imelikult.

Mina ütleks, et anna veel aega. Kuu ajaga sa ei saa veel asjale nö näppu peale, eriti kui varem pole sarnases valdkonnas/positsioonil töötanudki. Sa alles ju töötad ennast sealt sisse ja töökoht on “enda omaks” täiesti tegemata veel. Harju veidi valdkonnaga, õpi tundma meeskonnaliikmeid ja omadusi. Mõne aja pärast näed, kuidas ülesandeid delegeerida-vajadusel ümber jaotada. Juhtida saab inimesi ka üks-ühele, mitte ainult meeskonna ees esinedes. Anna veidi endale ja ettevõttele aega teineteisega kohaneda. Ma ei tea, mis alast jutt, aga ühe aastaringi võiks proovida ära pingutada, et näha kõiki firma võlusid ja valusid.
Töövestlustel saad ju samal ajal käia, ei pea end töötuks tegema vahepeal. Tänapäeval arvestatakse nagunii sellega, et kandidaat võib 30 päeva vana töökohaga seotud olla enne kui uues saab alustada.

Ei oskaks ka midagi adekvaatset öelda, kui uuesti kusagile töövestlusele peaksin minema, et miks ma eelmisest kohast nii ruttu ära läksin.

Ausus on ikka pareim soovitus. Ütledki, et juhiroll ei sobinud, oled omaette nokitseja jne Eeldatavasti uus koht, millele peaksid kandideerima, ongi täpselt selline, mida kõige edukamalt omaette saab teha ja see väljaütlemine näitab sel juhul, et sobid sinna hästi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sinu asemel annaks endale aega kohaneda tunduvalt kauem kui kuu aega. Mul on näiteks raskesti kohaneja iseloom ja iga kannapööre või tunduda algul kahetsusväärne. Näiteks sain oma esimese lapse ja veel mitu kuud mõtlesin, mis mul ometi arus oli, et lapse sain, ma ei saa ju hakkama, ma ei sobi ju emaks! Isegi pärast koera võtmist tahtsin koera tagasi anda, sest elu ja vastutus olid liiga teistsugused.
Seega ennast teades peangi end lihtsalt sundima hambad ristis mõned kuud uut asja tegema, see kehtib ka uues töökohas, alles siis harjun uutmoodi kohustustega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vist lahkuks, kui rahaliselt kannataks, sest enamasti sisetunne ei peta ja hiljem juba raskem lahkuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No enda pärast ma tööle ju läksingi. Aga ma olen selline, et loomu poolest pole mingi rähkleja, et täna siin ja homme seal. Ehk et olukorra talumatus võitleb minus loomuomase alalhoidlikkusega.

Mina olen ka selline. Töökohti üldiselt tihti ei vaheta ja mulle ei meeldi ebakindlus, et kas leian üldse tööd või mitte. Aga ühel korral on juhtunud, et olen katseajal lahkumisavalduse andnud. Ettevõte oli korralik, palga üle ei saa viriseda, aga kohe üsna algusest peale ei tundnud end seal hästi ja ajaga see tunne ainult süvenes. Kui olin otsustanud selle töösuhte lõpetada, siis läks olemine kohe paremaks.
Teemaalgatajale soovitaks ma kohe hakata uuesti töökuulutusi lugema ja kandideerima. CV-st jäta see töökoht lihtsalt välja, katseajal on etteteatamine 2 nädalat ja kui juhuslikult kohe uude kohta saad, siis saad alati öelda, et saad alustada kahe nädala pärast.
Kui kohe uut kohta ei leia, siis on võimalik, et kohaned praeguse tööga. Aga kui ikka ei kohane, siis tule ära enne katseaja lõppu. Kui tööleping lõppeb katseajal, siis on õigus saada töötukindlustushüvitist ja see peaks andma lisaaega uue koha leidmiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik soovitus on, et tule ära kui majanduslikult vähegi võimalik on. Põhjus: ei sobi ikka juhtiv koht. Mina oleksin aus ja teiste arvamus ei huvita. Olen olnud sellises olukorras ja cv-sse seda 2 kuulist töökogemust üldse ei pannudki. Otsisin läbi töötukassa ja leidsin sobiva koha. Elu on liiga lühike selleks, et iga päev stressis olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Nüüd on pea aasta möödas, kui selle teema tegin. Töötan endiselt samas ametis. Vahepeal käisin ühel töövestlusel ka. Ja selle käigus sain aru, et ma ikkagi ei taha veel sellest kohast ära tulla. Olen teinud ümberkorraldusi, leidnud rohkem oma niši, ühise keele kolleegidega, ennast koolitanud jmt. Mõtlen küll tänini, et see ei ole 100% minu ala, aga kuniks midagi sellist teele ette ei juhtu, mille kohta ma seda 100% äratundmist tunnen, jään tõenäoliselt paigale.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 11:50; 01.08 12:10; 04.07 13:22; 04.07 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütledki lihtsalt, et ei sobinud see töö sulle ja kõik. Mis siin keerulist on?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 13:54; 04.07 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütledki lihtsalt, et ei sobinud see töö sulle ja kõik. Mis siin keerulist on?

Teemaalgataja olen. Nüüd on pea aasta möödas, kui selle teema tegin. Töötan endiselt samas ametis. Vahepeal käisin ühel töövestlusel ka. Ja selle käigus sain aru, et ma ikkagi ei taha veel sellest kohast ära tulla. Olen teinud ümberkorraldusi, leidnud rohkem oma niši, ühise keele kolleegidega, ennast koolitanud jmt. Mõtlen küll tänini, et see ei ole 100% minu ala, aga kuniks midagi sellist teele ette ei juhtu, mille kohta ma seda 100% äratundmist tunnen, jään tõenäoliselt paigale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.08 11:50; 01.08 12:10; 04.07 13:22; 04.07 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütledki lihtsalt, et ei sobinud see töö sulle ja kõik. Mis siin keerulist on?

Teemaalgataja olen. Nüüd on pea aasta möödas, kui selle teema tegin. Töötan endiselt samas ametis. Vahepeal käisin ühel töövestlusel ka. Ja selle käigus sain aru, et ma ikkagi ei taha veel sellest kohast ära tulla. Olen teinud ümberkorraldusi, leidnud rohkem oma niši, ühise keele kolleegidega, ennast koolitanud jmt. Mõtlen küll tänini, et see ei ole 100% minu ala, aga kuniks midagi sellist teele ette ei juhtu, mille kohta ma seda 100% äratundmist tunnen, jään tõenäoliselt paigale.

No siis on hästi kõik ju. Edu sulle! ????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 13:54; 04.07 14:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Alla kuu aja töötanud ja näen, et ei sobi