Esileht Ajaviite- ja muud jutud Allahindlus järgmiselt ostult

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Allahindlus järgmiselt ostult

Postitas:
Kägu

Mis tundeid Teis tekitavad kampaaniad “allahindlus järgmiselt ostult”?
No näiteks täna käisin ostsin oma kolmele lapsele veel puuduvaid kõikvõimalikke jalatseid ja riideid. Arve tuli kokku ca 400 €. Ostu lõppedes anti kupong, et järgmise 100€+ ostu saate 20€ soodsamalt.
Tegelikult see tähendab, et kuna maksin korraga, siis tõmmati mul 40 euroga nahk üle kõrvade.
Üli halb tunne ja solvav, ääretult solvav. Olen ka varem selliste asjade otsa sattunud.
P.s. jäägem ainult küsimuse juurde. Sain tegelikult kaubeldes midagi siiski tagasi.

+18
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei tekita mingeid tundeid, ma ei ole nii hell selles teemas. Ma ei oleks sellist asja suutnud väljagi mõelda, nagu see teemaalgatus. Oleksin rahulikult koju läinud ja mitte hakanud arvutama raha, mis jupikaupa ostes oleks justkui mulle kuulunud, aga nüüd mul julmalt käest ära kisti.
Kas jäin küsimuse juurde?

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas olukorras küsisin müüjalt, kas ma võin teha eraldi ostud ühe asemel. Öeldi, et muidugi võin! Selles kaupluses polnud 100 € piir, veidi väiksem oli.
Teada sain ka kogemata – eelmisele ostjale anti kupong järgmise ostu tarbeks.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tekib mõte et oleks ma teadnud. Oleks teadnud oleks ostnud mitu korda neid asju. Aga kui nüüd sai kõik vajalik ostetud on kahju.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tervele klassile ostsid riideid? Lööd lõdvalt 4 sotti riiete peale laiaks ja nüüd nutad mingit olematut 20 eurikut taga…

+24
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tervele klassile ostsid riideid? Lööd lõdvalt 4 sotti riiete peale laiaks ja nüüd nutad mingit olematut 20 eurikut taga…

Ma saan 60e mitte 20

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind absoluutselt ei tõmba sellises kampaanias osalema. Sageli on pandud lisatingimused, nt peab teatud summa eest ostma (ma ei hakka ju sellepärast rohkem ostma, et mingit summat täis saada) ja teatud aja jooksul. Ma pole üldse kindel, kas ma järgmine kord sealt ostan. Või on see järgmine kord alles aasta pärast ja siis müüja enam ei mäletagi sellist kampaaniat.
Ma olen saanud selliseid kuponge, on jäänudki kasutamata. Kui üks kord meelde tuli ja proovisin kasutada, siis öeldi, et kampaania ammu läbi, oleksin pidanud kuu aja jooksul järgmise ostu sooritama. No ei jõua kõike jälgida ega meeles pidada.

+24
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, tekib mõte et oleks ma teadnud. Oleks teadnud oleks ostnud mitu korda neid asju. Aga kui nüüd sai kõik vajalik ostetud on kahju.

No aga tagastada ei saanud poodi siis või? Tagastanud ja ostnud kohe uuesti jupikaupa.

Ma saan 60e mitte 20

Seda juhul, kui oleks olnud võimalik neid asju (enam-vähem) täpselt 100€ kaupa gruppidesse jagada.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu meelest tõmmatakse sul nahk üle kõrvade iga kord, kui sa Eestist ostad jalatseid ja riideid (ok, outletid ehk on erandid, ma siinsetes kohal pole käinud)

Lapsele mina tellin EU veebikauplustest alede ajal. Ma olen see “hinnatundlik” aga samas ei taha kaltsukates tuulata (meil teeb seda vanaema nagunii), seega ma kammin rootsi-poola-itaalia-saksa poode, outlet-tüüpi poed on eelistuses.

Mis kauplus see on muidu, kus niisugune järgmise ostu ale käib?

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaubamaja😌

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei solvu, aga vahel on kurb tunne, kahjutunne, et ei saa soodustust kasutada.
Mõnikord on tunne, et soodustus tehakse meelega selline, et näidata: Teeme soodustusi!, aga nii, et see omanikule vähe kahju tooks.
Kui olen teinud 100+ ostu (nt jope), siis ei tule ma ju nii pea uut 100+ ostu (teist jopet) ostma.
Toidupoest olen saanud 2-eurose kupongi, mis tuli realiseerida kahe päeva jooksul. Paraku käin selles 30km kauguses poes kord kuus, aga kupongi märkasin alles kodus.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üldiselt ignoreerin. Ostan seda, mida on vaja, siis, kui on vaja, ja võimalikult soodsast kohast.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtne. See tähendb, et saaksid teatud ebamugavatel tingimustel 5% allahindlust. Mis riiete puhul on naeruväärne tegelikult.
Mõistlikum kasutada EU veebipoode kus hinntase hoopis teine.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnikord on tunne, et soodustus tehakse meelega selline, et näidata: Teeme soodustusi!, aga nii, et see omanikule vähe kahju tooks.

Sina ju endale ka ei hakkaks kümnete võõraste inimeste heaolu nimel liiga tegema. Ikka nii, et ostjal oleks heameel ja sul endal veel parem.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lapsed on täiskasvanu mõõtu ja sellise täiskasvanu mõõtu, keda on palju, ehk kaup seisma ei jää, siis lähebki palju raha. Minu pojal on jalanr 45 ja 50% allahindlusega on võimalik saada vaid soliidsemat sorti kingi. Palju see varateismeline selliseid kingi kannab? Tossude puhul on hea, kui -20% saab. Riided on meeste s/m ja jällegi, kuna see pole kaup, mis pikalt seisma jääb, ei ole suuri allahindlusi.
Minul küll 400 eurot oma kahe varateismelise poisi varustamisele ei kulunud, usun, et sain poole vähemaga hakkama ja pikema aja jooksul, aga no inimeste võimalused, vajadused ja eelistused on erinevad. Võibolla on teemaalgatajal 4 teismelist? Või mõni vajab erivarustust näiteks trenni jaoks.
Ei ole vaene, aga minagi oleksin häiritud, kui oleks võinud saada nii 60 eurot allahindlust, aga kuna müüja ei teavitanud enne ostu sellisest võimalusest, siis ei saanud. Järgmist ostu sealt poest ei teeks. Kui juba 400 eurot kulutatud, siis ilmselt pole lähiajal vaja ka ja see järgmise ostu soodus kehtib tavaliselt üpris lühikest aega…
Mind on siiski enamasti teavitatud enne ostutehingut, et nii- ja naasuguseid sooduseid oleks võimalik saada. See on hea klienditeeninduse osa. Aga võibolla seal poes oli soodus küll ette nähtud, kuid sõnad peale loetud, et sellest liigselt ei teavitataks?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No näiteks täna käisin ostsin oma kolmele lapsele veel puuduvaid kõikvõimalikke jalatseid ja riideid. Arve tuli kokku ca 400 €. Ostu lõppedes anti kupong, et järgmise 100€+ ostu saate 20€ soodsamalt.

Tegelikult see tähendab, et kuna maksin korraga, siis tõmmati mul 40 euroga nahk üle kõrvade.

Üli halb tunne ja solvav, ääretult solvav. Olen ka varem selliste asjade otsa sattunud.

P.s. jäägem ainult küsimuse juurde. Sain tegelikult kaubeldes midagi siiski tagasi.

Sina oled solvunud hinnaalanduse pärast? Ulme ikka. Kas sa tõesti ei tea kuidas ettevõtlus toimib. Kuidas sa nii suureks saanud oled, et seda ei tea. Kõik hinnad on ju juurdehindlusega. Ja kui tahetakse kaubast lahti saada, siis lastakse juurdehindluse osa alla. Miks sa solvunud pole, et sa saad poest asju osta ja ei pea ise õmblema ja kombineerima. Sa oled solvunud, et saad oma aega kokkuhoida, ostes valmis riided. Selline luksus on ju niivõrd vähe aeg olnud. Ulme ikka. See ühiskond ikka ükskord põhja käib, kui selliste asjade peale solvunud ollakse. MIs siis saab kui tõelised probleemid tekivad?

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kulus 2 lapse kooliriietele ja jalanõudele 800-900 eurot. Täpset arvestust ei pidanud. Üks läks esimesse ja teine kümnendasse klassi.
Teenindaja ei peaks sellisest kampaaniast teavitama. Tema on tööandja poolel. Soetasin ka koolilastele Kaubamajast asju ja oli kampaania, kus teatud summa eest koolitarbeid(vihkud, pinalid jne) ostes saad kupongi, et jalanõud ja riided -20% soodsamad. Kasutasin seda soodustust, aga oleksin nagunii asjad sealt ostnud.
Üldiselt ma ei lähe kampaaniaid jahtima. Kui on vaja osta, siis tuleb osta.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja lisaks müüjad saavad lisatasu läbimüügi pealt. Peavad nt müüma iga kuu personaalselt 20 000-30 000 euro eest, et saada 100+ boonust lisaks. Kui ikka igale ühele kampaaniaid reklaamivad, siis raske boonust saada. Olen ise töötanud ühes Kaubamaja gruppi kuuluvas poes. Müüjad on tööandja poolel just seetõttu, et nende töötasu sõltub sellest. Meile anti hunnik kuponge, millega saab soodustusi. Võisime jagada oma suva järgi. Me pigem jätsime need andmata, et saada suuremaid müüke. Head tuttavad vaid said neid.

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meile anti hunnik kuponge, millega saab soodustusi. Võisime jagada oma suva järgi. Me pigem jätsime need andmata, et saada suuremaid müüke. Head tuttavad vaid said neid

Päris alatu.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja lisaks müüjad saavad lisatasu läbimüügi pealt. Peavad nt müüma iga kuu personaalselt 20 000-30 000 euro eest, et saada 100+ boonust lisaks. Kui ikka igale ühele kampaaniaid reklaamivad, siis raske boonust saada. Olen ise töötanud ühes Kaubamaja gruppi kuuluvas poes. Müüjad on tööandja poolel just seetõttu, et nende töötasu sõltub sellest. Meile anti hunnik kuponge, millega saab soodustusi. Võisime jagada oma suva järgi. Me pigem jätsime need andmata, et saada suuremaid müüke. Head tuttavad vaid said neid.

Oh kõlab nagu ilutoodete müüjad, kes ka testerid kasutavad ise või jagavad laiali oma tuttavatele.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina ju endale ka ei hakkaks kümnete võõraste inimeste heaolu nimel liiga tegema. Ikka nii, et ostjal oleks heameel ja sul endal veel parem.

Lõpptulemus on siiski äriomaniku heaolu, sest ta meelitab rohkem ostma ja saab soodustusest hoolimata rohkem kasumit.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meile anti hunnik kuponge, millega saab soodustusi. Võisime jagada oma suva järgi. Me pigem jätsime need andmata, et saada suuremaid müüke. Head tuttavad vaid said neid.

See on nüüd küll päris hea reklaam.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti kaupmehed/-naised ei oska jah allahindlusi teha, kas on mõttetu sääst või ebapraktiliste tingimusega või mõlemad korraga. Aga ikkagi, ma raha maha ei jäta, seega ma olen asja lahendanud nii, et pakun seda kupongi vms kellelegi teisele ja järgmine kord pakub ta enda oma mulle. Selline mitteametlik lahendus, kui ma midagi sealt vastu ei saa, ei juhtu midagi, aga saan ikka tihti. Kuidas ja kellega jagada, teab igaüks ise – kas sõbrannade vestlusgrupis või pereringi emailiketis vms. Mul pole ühtegi nii suurt ostlejat kui mu ema, nii et mul lihtne – saadan lihtsalt sooduskoodi meiliga talle ja tema mulle samamoodi, kui midagi saab mida ise ei kasuta ja teab, et mind huvitab (ta teab hästi mis tüüpi poed ja kaubad mind huvitavad).

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule on need kampaaniad okei. Ei vaimusta, aga on okei. Pakutakse 20% soodukat järgmiselt ostult. Kas pole meeldiv? Nad ei PEA ju üldse mingit soodustust tegema, saa palun sellest aru. Vanasõna kingitud hobuse kohta oled kuulnud?

PS ma hästi ei usu, et sa ei leia sooduka kehtimise ajal (tavaliselt need kestavad 3-6 kuud) midagi muud, mida vaja. Kui ei leia, tee keegi rõõmsaks ja kingi see kupong talle.

Sinult ei tõmmanud keegi nahka üle kõrvade. Sa said kingituse. Kordan veelkord – nad ei oleks pidanud tegelikult sulle üldse midagi andma. Aga andsid.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vist on inimestes (müüjas) kinni. Hea müüja ütleb enne ostu sooritamist, et ostke mitmes jaos, saate järgmiselt ostult allahindlust (Soomes muide ALATI ja IGA müüja teavitab ostjat sellest võimalusest). Meie müüjad (kadedusest?) tavaliselt seda ei tee. Olen ka Eestis kohanud selliseid müüjaid siiski, aga enamuses on meil sellised vingus näoga -paremkuitamindeisegaks müüjad, kes ostjale ei mõtle. Kusjuures, ime küll, Soomes needsamad eestlased suudavad küll poes viisakad olla. Ja ärge rääkige, et Soomes on mingid überpalgad, ka seal on müüja palk väike, lihtsalt tööpuudus on.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakutakse 20% soodukat järgmiselt ostult. Kas pole meeldiv? Nad ei PEA ju üldse mingit soodustust tegema, saa palun sellest aru. Vanasõna kingitud hobuse kohta oled kuulnud?
Sa said kingituse.

Kingitus teeks rohkem rõõmu, kui selle kätte saaks, nt mõjuks kohe sellele (suuremale) ostule või selguks järgmisel korral üllatusena.
Kuidas meeldiks, kui said võistlustel esimese koha ja antakse kupong: kui järgmisel korral ka esimeseks tuled, siis saad kingituse.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti müüja kallist kaupa müües mõtleb, et ka tema on eliiti kuuluv inimene (oma näruse palgaga).

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kingitus teeks rohkem rõõmu, kui selle kätte saaks, nt mõjuks kohe sellele (suuremale) ostule või selguks järgmisel korral üllatusena.
Kuidas meeldiks, kui said võistlustel esimese koha ja antakse kupong: kui järgmisel korral ka esimeseks tuled, siis saad kingituse.

Ei mina küll kingitusi ei taha. Nagu kodumasinate müüjatel on sageli reklaamides, tasuta mingi mulle mittevajalik pisiasi. Minu kodu ei ole ladu. Vajalikud asjad on olemas.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakutakse 20% soodukat järgmiselt ostult. Kas pole meeldiv? Nad ei PEA ju üldse mingit soodustust tegema, saa palun sellest aru. Vanasõna kingitud hobuse kohta oled kuulnud?

Sa said kingituse.

See ei ole võrreldav. Sa ei võitnud mingit võistlust. Sa läksid poodi, valisid välja asjad ja olid nende eest nõus maksma letihinna. Maksid täishinna rahusüdamega ära. Seejärel anti sulle järgmiseks korraks soodukas ja sa kukkusid huilgama. Väga naljakas. Sa ise ju olid juba algusest alates nõus need asjad täishinnaga ostma.

Ok. Proovime siis nii selgitada. Ütleme, et sa järgmine kord müüd oma lapse väikseks jäänud jalgratast. Küsid 50 eurot. Üks on kohe nõus 50 maksma ja tuleb järele. Ta tahab seda selle hinnaga, ulatab sulle 50 eurose ja hakkab rahulolevalt lahkuma. Kas sa ütled talle: “Pidage! Ah, võtke 10 tagasi, aitab mulle neljakümnest küll! Milleks mulle rohkem! Teen 20% alla”. No ei ütle ju 🙂 Paremal juhul ütled: “aga palun vaadake, mul on teine natuke suurem jalgratas ka müüa. See muidu maksaks 80, aga kui mõlemad võtate, siis ma teise annaksin 65ga”.

Nii tegi poodki.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis kauplus see on muidu, kus niisugune järgmise ostu ale käib?

HM-is näiteks ka. Käisin ka lapsele augustis kooliks asju ostmas ja anti järgmise ostu sooduskupong kaasa (kasutamiseks septembris). Müüja teeb ja tutvustab ikka nii, kuidas talle öeldakse. Ise ma ei tulnud selle pealegi, et müüja oleks mulle pidanud ütlema, et sellesama ostu oleks võinud mitmeks lüüa. Küll aga jäi kupong kasutamata, sest kõik vajalik sai ostetud.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Allahindlus järgmiselt ostult