Esileht Ajaviite- ja muud jutud Allahindlus järgmiselt ostult

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Allahindlus järgmiselt ostult

Postitas:
Kägu

Kaubamaja jagab neid kuponge koos oma muu marketingimaterjaliga ka niisama, ei pea mingit “esimest ostu” sooritama.
Ja selle kupongi sisu on “vähemalt 100-eurone ost 20 eurot soodsamalt”. Ei ole “IGALT 100-lt eurolt 20 eurot alla”, mida teemaalgataja millegipärast tahab.
Kui ma ostan nt 700-eurose mantli, siis ma ei saa 140 alla, ikka 20. Miks sina oma odavate hilpude hunnikuga kuidagi erilisemalt koheldud peaksid saama?

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovime siis nii selgitada.

Ei pea selgitama, ma saan aru.
Meie mõlema selgitused on pädevad: sina selgitad olukorda müüja seisukohast, mina ostja seisukohast.
Sinu jalgratta-näites saadakse soodustus siiski kohe (osta kaks, saad teise odavamalt), mitte kunagi hiljem, kui sa juhuslikult uuesti midagi ostad.

Ei mina küll kingitusi ei taha.

Ei mõelnudki esemelist kingitust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sinu jalgratta-näites saadakse soodustus siiski kohe (osta kaks, saad teise odavamalt), mitte kunagi hiljem, kui sa juhuslikult uuesti midagi ostad.

Sa oleksid võinud ju kohe midagi veel osta, samamoodi. Ka minu näites ostja ei plaaninud lisaks midagi osta. Järjekord nii sinu kui ka minu loos on täpselt sama. Ost. Soodustus järgmiselt ostult.

Mina selgitan seda asja ostja seisukohast. Ma ei oma ühtegi poodi ega tööta ega ole töötanud üheski poes.
Kui ma olen nõus midagi ostma, siis olen ma ainult rõõmus, kui mulle kingitus tehakse. Ikka see kingitud hobuse suhu vaatamise asi.

Väiklus on vist see asi, mida minus eriti pole. Kui ise ei jõua mingeid kuponge ära kasutada, annan tuttavatele, kui paraku ei unusta. Kunagi anti kaubamajas meestemaailmas mulle 20% tšekk, mis tuli ära kasutada samal päeval, ükskõik millises maailmas. Mul polnud paljulapselise emana eriti raha ja vaja ka midagi olulist polnud. Raiskamisena tundus ka osta paar sokke või veerand kilo hakkliha ja 20% kupong nii väikesele ostule lihtsalt ära kulutada. Andsin selle siis ühele vanapaarile, kes Toidumaailma just sisenemas oli. Ära ole väike inimene. Sulle tehti kingitus. Tahad – kasuta, tahad – ära kasuta, aga ära vingu, et miks kingitus polnud see või teine.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle tehti kingitus.

Poes käimasolev kampaania, mis peaks meelitama inimest uut ostu tegema, ei ole kingitus. Neid kampaaniaid tehakse kasumi eesmärgil, mitte kliendi rõõmustamiseks.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sulle tehti kingitus.

Poes käimasolev kampaania, mis peaks meelitama inimest uut ostu tegema, ei ole kingitus. Neid kampaaniaid tehakse kasumi eesmärgil, mitte kliendi rõõmustamiseks.

Muidugi, jah. Pood on kasumit taotlev ettevõtmine 🙂

Aga ikkagi nad ei oleks pidanud ka seda kupongi andma. Aga andsid. Kas kingitus on ka siis kingitus, kui sellega tahetakse “osta” või tõenäolisemalt saada teise inimese (kliendi, ülemuse, kolleegi, tuttava, lapse, mehe – ükskõik) armastust, imetlust, lugupidamist, tänu või tema raha, on juba tunnetuse küsimus. Tahad – kasuta. Tahad – ära kasuta.

Samas ega maailmas peabki igasuguseid inimesi olema. Osa neist kritiseerib kõike, mida nad saavad, ka tasuta. Meenutagem neid lõpmatuid “mõelge kui kohutav, ämm kinkis mulle ainult moosi sünnipäevaks ja ma ei söö moosi” teemasid.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks sellised “kingitused” tõstavad kauba hinda. Ok, kodulähedases toidupoes, käin ja saan ära kasutada. Aga riideid/jalatseid ma küll samast kohast iga kuu ostmas ei käi.
Selle “särava idee” autorid vist siin ennast kaitsmas? Püüavad tõestada, et on tasuta/kingitus. Peate rahvast tõesti nii lolliks?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma töötan ühes kaupluses, kus oli ka mingiaeg sarnane kupongide jagamine, kusjuures miinimumsummat ei olnud – lihtsalt järgmiselt ostult mingi protsent. Tööandja siiski teeb reeglid, kellele kui palju ja mida anda. Igatahes meie siiski juhtisime klientide tähelepanu, et selline kampaania on praegu ja ostke kasvõi kilekott ja anname kupongi. Enamik kasutas selle võimaluse ära.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meile anti hunnik kuponge, millega saab soodustusi. Võisime jagada oma suva järgi. Me pigem jätsime need andmata, et saada suuremaid müüke. Head tuttavad vaid said neid

Päris alatu.

Tööandja on alatu. Paneb müüja palga sõltuma läbimüügist ja siis alandab hindu. Nii massilist müüki need 20% kupongid ka kaasa ei too, et müüja siiski oma väikese lisatasu saaks.
Küll aga on müügieesmärgud nii kõrged, et iga hinna eest peab pingutama, et summa kokku saada.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et sellesama kupongile allahindlust nüüd ja kohe saada, siis oleks tulnud samal või järgmisel päeval 400 euro eest ostetud asjad tagastada ja siis minna järgmisel/ülejärgmisel päeval tagasi ja osta need asjad uuesti, seekord koos kupongiga.
Teine ja aega kokkuhoidvam variant oleks olnud seda kõike samal päeval sealsamas teha. Kui julgust jääb väheseks, siis võib teha väikese kohvi ja oodata, kuni samasse kassasse tuleb uus müüja või valida mingi muu teenindaja. Kuna aga solvumisest tulenev emotsioon kaaperdas loogilise ja analüütilise mõtlemise, siis…

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Et sellesama kupongile allahindlust nüüd ja kohe saada, siis oleks tulnud samal või järgmisel päeval 400 euro eest ostetud asjad tagastada ja siis minna järgmisel/ülejärgmisel päeval tagasi ja osta need asjad uuesti, seekord koos kupongiga.

Teine ja aega kokkuhoidvam variant oleks olnud seda kõike samal päeval sealsamas teha. Kui julgust jääb väheseks, siis võib teha väikese kohvi ja oodata, kuni samasse kassasse tuleb uus müüja või valida mingi muu teenindaja. Kuna aga solvumisest tulenev emotsioon kaaperdas loogilise ja analüütilise mõtlemise, siis…

Mõistlik lahendus. Olen nii toiminud e-poe puhul. Tagastasin täishinnaga tellitud tooded ja ostsin samad tooted uuesti, sest saabus allahindlus. Oma rahakott on ikka kõige ligem.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma toon ühe suure poe näite, Weekendshoes. Nende allahindlused on minu arvates tarbija petmine, sest uhiuued riided (nädal tagasi tootmisest tulnud) tulevad müüki ja need pannakse kohe allahindlusega müüki, tavahinda ei panda. Tegelikult on hinnad kõrgele tõstetud sellepärast, et lihtsameelseid püüda, et neile jääks tunne nagu ostetaks allahindlusega.
Reaalsuses on ju nende poodide hinnad kõrgemad kui teistel, aga mulje jäetakse, et oi kui soodsalt saad. Kui see ei ole pettus, siis mis see on?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainuke asi, et tavapoel pole mingit kohustust vigadeta kaupa tagasi osta. Ainult e-poes on 14 päevane tagastusõigus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meile anti hunnik kuponge, millega saab soodustusi. Võisime jagada oma suva järgi. Me pigem jätsime need andmata, et saada suuremaid müüke. Head tuttavad vaid said neid

Päris alatu.

Tööandja on alatu. Paneb müüja palga sõltuma läbimüügist ja siis alandab hindu. Nii massilist müüki need 20% kupongid ka kaasa ei too, et müüja siiski oma väikese lisatasu saaks.

Küll aga on müügieesmärgud nii kõrged, et iga hinna eest peab pingutama, et summa kokku saada.

Mina õppisin sellest teemast, et Kaubamajas ei tasu ostlemas käia, sest seal jagatakse mingeid kuponge ainult oma headele tuttavatele, aga juurdehindluse, mis omanikul üldse võimaldab neid soodukaid teha, peavad muidugi kõik kinni maksma.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ainuke asi, et tavapoel pole mingit kohustust vigadeta kaupa tagasi osta. Ainult e-poes on 14 päevane tagastusõigus.

Ma pidin lausa minema Tarbijakaitse leheküljele selle teema jaoks:)
See on küll ühest artiklist, aga räägib sama, mis Tarbijakaitse:
14päevane tagastamisõigus tähendab, et võite selle aja jooksul kauba müüjale tagastada ning kogu tasutud summa tagasi saada, seejuures ei ole vaja müüjale lepingust taganemist põhjendada.
Loe pikemalt: https://www.kaubandus.ee/uudised/2020/01/28/puust-ja-punaseks-millal-on-oigus-kaup-tagastada?utm_source=copypaste

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

14päevane tagastamisõigus tähendab, et võite selle aja jooksul kauba müüjale tagastada ning kogu tasutud summa tagasi saada, seejuures ei ole vaja müüjale lepingust taganemist põhjendada.
Loe pikemalt: https://www.kaubandus.ee/uudised/2020/01/28/puust-ja-punaseks-millal-on-oigus-kaup-tagastada?utm_source=copypaste

Sa ikka tead, mida tähendab e-müüja? Ega vist ei tea…

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka tead, mida tähendab e-müüja? Ega vist ei tea…

Ma ei lugenud korralikult. Vabandust.
Igatahes tundub uskumatu, et juhul kui tooted on kasutamata ja kõik sildid küljes, siis tagastamisõigus puudub. Ise olen sellega harjunud, et pea kõike saab 28 päeva jooksul tagastada ja seda kommunikeeritakse pidevalt ( seadused peaks ju suht sarnased olema EL piires). Igatahes, hakkas teema huvitama ja saatsin Kaubamajale selleteemalise küsimuse.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis tahad korras kauapa tagastada? Siin võimled ennast hulluks isegi praagi tagastamisega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kunagi sain ühelt e-kaubamajalt pakkumise, et saad sooduskoodi järgmisele ostule – 4€ alla kui ostusumma jääb üle 50€.

E-kiri läks kohe prügikasti….

+2
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Allahindlus järgmiselt ostult