Esileht Imetamine Allergia tõttu imetamise lõpetamine.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Allergia tõttu imetamise lõpetamine.

Postitas:

Tere emmed,
Oskate ehk soovitada. Mida teha?
Lapsel põsed punased ja kärnas.
Kord läheb premaks siis jälle hullemaks.
Olen loobunud nii paljudest asjadest ja ikka allergia.
Ei tarbi juba pea 2kuud piima,muna,maasikaid,mureleid,pähkel,šokolaad,mango,kala.
Söön hommikul putru,kohvi kaerapiimaga, päeval liha(linnuliha või loomaliha) ja juurviljad. Vahest küpsetan vegan kooke ,teen banaani jäätise jne.
Kas pean Imetamise lõpetama? Ei tahask aga See allergia ei ole ju ka hea lapsele,hiljem sellest võib kasvada astma ja igasugu muu jama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 21:12; 16.06 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et see allergia just söögist tuleb? Võib-olla mingi muu asi elukeskkonnas? Pesupulber, parfüüm, šampoon vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei peaks sa lõpetama imetamist. Rinnapiim on allergilisele lapsele veel eriti tähtis. Sa ei pruugi leida lapsele sobivat piimasegu. Eripiimasegudel on pikas plaanis lapse tervisele kahjulikud mõjud. Rinnapiim muudab lapse immuunsust ja soolestikku tugevamalt ja see on otseses seoses sellega, et ta allergiatest välja kasvaks.

Sa ütled, et teed vegan kooke ja baanijäätist. Kui laps on allergiline mangole, siis võib olla allergia ka banaanile. Vegan kook ei tähenda seda, et tegemist on allergiavaba tootega. Ka see, et tegemist on tervisliku toidu või juurikaga ei tähenda, et tegemist on allergiavaba toiduga. Ka porgand võib allergiat tekitata.

Toidupäevik ja tuleb välja selgitada, mis ikkagi ei sobi.

Materjali:
http://www.2in1.ee/beebitoidud/sisulehed/allergiast.html
http://allergialapstoitteadmised.blogspot.com.ee/2013/01/allergilise-lapse-imetamine.html

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 18:34; 17.06 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps võib olla allergiline mingile köögiviljale, nt on paprika tugev allergeen. Samuti võib porgand allergiat põhjustada. Proovi näiteks nädal (veel parem, 2 nädalat) aega loobuda pea kõikidest köögiviljadest ja toitu rohkem tangainetest – jah, ühekülgne menüü, aga nädala pead vastu (ise tegin seda beebi gaasivalude tõttu) Kui olukord paraneb, siis hakka tasapisi ükshaaval köögivilju tagasi tooma. Samuti võib gluteen põhjustada allergiaid – nisujahutoodetest ei ole sugugi raske loobuda – palju asendustooteid on poes olemas.

Praegu poel sa loobunud peaaegu millestiki – peamiselt nendest asjadest, mida nagunii iga päev ei söö (murelid, maasikad, kala, pähkel – no ei ole just raske pingutus neist loobuda). Tule oma mugavustsoonist välja ja pinguta natuke! Ja kui siis ka olukord paremaks ei muutu, siis alles mõtle.

ja nagu eelmine ütles, pea toitumispäevikut, lisaks toidule märgi ka päeva lõppu, kas lapse olukord läks paremaks või halvemaks. Siis saad 2-3 nädala kokkuvõttes analüüsida, kas mingid seosed kujunevad.

PS kohvi võib ka osadel allergeen olla – nagu öeldud, sisuliselt pole sa millestki loobunud – öelda juuni keskel, et sa pole “juba 2 kuud maasikaid, mureleid” söönud, on ikka suht naeruväärne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen teemaalgataja…kuna olen tervisesportlane ,siis vimased 3a toitun nagu sportlased ikka.
kohupiim,muna, liha – valk
avokaado,pähklid -rasvad
juurviljad ,puuviljad,täistera -süsikad.
nisujahu ei söö nagunii .

algselt nimetatud ained on need mida ma olen 2kuu jooksul kindlalt tuvastanud,mille peale lapsel allergia.

porgandit pole söönud viimasel ajal. Aga vot paprika ja baanani nüüd jätan küll välja.
oskab keegi öelda ,kas kõrvitsaseemned ja päevalilleseemned on allergeenid?

Aitäh soovituste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 21:12; 16.06 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kindlasti mitte ei ei teeks mingit ekreem tangainete menüüd 2 nädalat või rohkemgi! Imetamine on organismile niigi kurnav ja ema vajab jõudu! Ei ole mõtet end piinata nii rängalt kui see pole vajalik. Lisaks võib allergiat tekitada ka tatar, mis on ju tegelikult pähkel. 🙂 Aga asjale tuleb teadlikult läheneda, et mitte ise lõpuks toitu karta ja end näljutama hakata.

Eksootilised viljad ja punased toidud tõesti võivad tihti allergiat põhjustada. Kindlasti vaata üle ka maitseained! Sool, pipar ja tavaline valge suhkur on allergia mõttes ohutud. Kõik uued-popid kookospalmisuhkrud ja ka kookosrasv võivad allergiat tekitada. Minu lapsel nii oligi, samuti tekitas allergiat maitseainesegu, kus oli sees paprikat ja sidrunit. Seega soovitan esialgu muud maitseained peale soola, pipra ja suhkru välja jätta.

Üldallergeenid on pähklid (minu perearsti sõnul ka seemned, aga minu laps seemneid talus, kuid pähkleid mitte), piim, muna, punased viljad (tomat, paprika, viinamarjad), eksootilised viljad (nt ananass, banaan), tsitruselised (ka maitseainesegus sidrun!). Äkki oli midagi veel, aga kohe ei meenu. 🙂 Üsna turvalised peaks olema lillkapsas, kurk, pirn, riis, kanafilee, lehtsalat. Püüa leida veel asju, mida ta kindlasti talub ja hakka lisama ükshaaval juurde asju. Sul on lihtsam menüüd analüüsida, kui toidud, mida tarbid ei ole väga erinevatest toorainetest tehtud. Proovi teha sarnastest asjadest toitu mitu päeva järjest.

Mina nt pildistasin oma last iga päev, et piltide järgi paremini võrrelda muutust. Samuti oli hea arstile näidata, milline on olukord hullematel päevadel.

PS! Praegu tundub olukord keeruline. Ma olin ka loobumas mingi hetk, sest no ei suutnud lihtsalt leida seda pahalast. Tegelikult, kui süüdlase üles leidsin ja selle menüüst välistasin, siis oli elu lihtne. Praegu on minu beebina üliallergiline laps juba 1,5a ja toidan endiselt rinnaga ning mitmed asjad, mida ta titena ei talunud, on nüüd ok.

Naha hooldamiseks sobis meile hästi bebanthen exema kreem (vähendab sügelust) ja emolium baaskreem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.06 18:34; 17.06 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

`Teemaalgataja, ma küsin samuti, et miks sa arvad allergiat toidust?

Kas kärnad on ainult näol? Nö alumises piirkonnas?

Kui nii, siis ma igaks juhuks ütlen, et kui tita tekitab hambaid, siis on tema sülg happelisem ja tekitab ärritust õrnal nahal. Ja allergiaga pole mingit pistmist. Meil tegi pamp 4,5 kuuselt korraga esimesed 2 hammast alla. Ja ma olin ikka väga hädas. Terve lõug ja põsed, ülahuul olid punaseid punne täis ja lõpuks läksid ka kärna. Kui hambad ära tulid, siis mõneks ajaks leevendus ja ravisin. Aga tuli järgmine hammas ja jälle punnid ja punetus platsis.

Mis meil on aidanud ravida. Kogu aeg pühin ila ära ja peale iga söötmist Bebanthen, enne magamist Bebanten. Just salv, kreem nii hea pole. Lisaks päike. Olen titaga paar kolm korda nädalas umbes 45 min päikese käes nii, et nägu saab päikest. Just tuli veel 3 hammast ja ütleme nii, et nägu näeb ilus välja, õrn punetus veel lõual. Laps 7,5 kuud hetkel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 20:39; 26.06 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla aastase lapsega kindlasti ei tohi nii kaua päikese käes olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna lapsel oli allergia sõin ca 8 kuud vaid – sealiha, hirss, riis, kartul, sõstrad, banaan. Pidasin toidupäevikut, need toiduaineid sobisid. kaal langes kolinal ka veel. Tegin lapsele ka allergiateste. Maha visatud raha oli visiit homoöpaadi juurde. lisaks pesin pesu vaid pesupählitega ja plekke võtsin välja sapiseebiga. külla minneks oli enda voodipesu kaasas, ka välismaal käisime oma linadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alla aastase lapsega kindlasti ei tohi nii kaua päikese käes olla.

Tead, see sõltub ikka kellaajast ka. Loomulikult ei vii ma beebit keskpäeval päikese kätte. Endalgi pole siis soovitav olla. Aga peale nelja või hommikul kümnepaiku on täiesti normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 20:39; 26.06 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka piinasin ennast mitu kuud, aga tuli välja, et lapsel atoopiline dermatiit, mis ei sõltu suuresti toidulauast.
Lehmapiim on ainuke allergeen, mida suutsin tuvastada.
Minu soovitus: otsi head kasvõi tasulist arsti, kes nt suudab allergial ja dermatiidil vahet teha ning vajadusel allergoloogile suunata (alla aastase lapsega enamasti saatekirja ei anta).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Imetamine Allergia tõttu imetamise lõpetamine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.