Esileht Ilu ja tervis Allergia või midagi muud?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Allergia või midagi muud?

Postitas:
Kägu

Viimastel aastatel on probleeme olnud ei tea kust ning millest tekkinud aevastushoogude ja sageli esineva ninakinnisuse, ninakiheluse ja kuskilt kurgu koguneva klombiga. Viimane tekitab vajaduse sageli kurku puhtaks köhatada. Ühtegi külmetushagust ega muud terviseprobleemi ei ole olnud. Need järsku tekkivad aevastushood on ebameeldivad. Kellelgi on äkki midagi sarnast olnud ja teab midagi öelda selle kohta? Millest selline asi olla võiks?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha taevas küll,lumehelbeke kaebab et tal on tekkinud ninakinnisus.Mis teha sellise ülimalt keerulise terviserikkega? Kiirelt EMO´mis muud.

+2
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ostad Nisita ninasalvi ja probleem lahendatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samad sümptomid nagu TA.  Arvan et rolli mängib kohati liiga kuiv õhk, liigne lima hingamisteedes ja ka tolm, mille vastu paljud on allergilised aga ise ei tea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha taevas küll,lumehelbeke kaebab et tal on tekkinud ninakinnisus.Mis teha sellise ülimalt keerulise terviserikkega? Kiirelt EMO´mis muud.

Sa oled suvalises foorumis, siin ju ongi sobiv koht, kus küsida nõu terviseprobleemidega, mis häirivad igapäevaelu, kuid pole nii tõsised, et peaks arsti poole pöörduma. Ma ei loe kusagilt välja, et teemaalgataja enda meelest kohe surema hakkas või arvaks, et tal miskit tõsist häda on, vaid soovibki kogemuslikku nõu, et kuidas oma elu veelgi paremaks muuta. Näiteks kasvõi selleks, et mitte õelaks ja tigedaks muutuda 🙂

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib küll olla allergia. Võib olla ka niisama ärritus hingamisteedes näiteks liiga kuivast õhust, õhus lenduvast tolmust või mõnest konkreetsele inimesele ärritavalt mõjuvast ainest.

Kui töötad kuskil kontoris või muidu puhtas ruumis ja kodus ka remonti ei tehta, siis on praegusel aastaajal tõenäolisem kuiv õhk või allergia. Proovi nina mereveega loputamist – näiteks Humer või muu taoline toode. Nisita salvi võib proovida, paljudele mõjub hästi, aga minule kahjuks ei sobi. Kui põhjuseks on allergia, siis allergiaravimid peaksid hästi aitama. Käsimüügist saab. Allergiaravimeid ilma vajaduseta siiski võtta ei tohiks, sest neil on kõrvalmõjud. Näiteks on suu kuivus sagedane kõrvalmõju ja see võib omakorda suu tervisele halvasti mõjuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kujunes selliseks välja nullist lemmikloomaallergia (eriti närilised). Lõpuks väljendus koormusastmana ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks seal võib igasugu põhjusi olla. Viimati seletas mulle apteeker hoopis teise probleemiga ravimeid müües, et need kuivatavad limaskesti ja sellest olevat mul krooniline nohu.. no mul krooniline nohu on tegelikult olnud aastaid, ammu enne neid ravimeid. Aevastushood on mul kah, aga alati kodus. Ju siis on siin midagi, mis vahel ärritab ja kutsub need esile. Kuna neid on harva, siis väga ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on igal talvel, küte ilmselt kuivatab õhku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las arst kirjutab ninaaerosooli allergia vastu, Avamys näiteks. Kui seda nädalakese tarvitad ja läheb paremaks, on allergia. Siis võib seda avamyst kuurina tarvitada kui kehvem aeg on. Mina polegi aru saanud, mis kõik mul allergiat tekitab, kui jälle elada ei saa ninakinnisuse ja aevastamise tõttu, hakkan avamyst tarvitama ja läheb paremaks. Kuu aega kasutan, siis jätan järgi kuniks jälle piinama hakkab allergia. Verest saab ka allergiafooni teada muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las arst kirjutab ninaaerosooli allergia vastu, Avamys näiteks. Kui seda nädalakese tarvitad ja läheb paremaks, on allergia. Siis võib seda avamyst kuurina tarvitada kui kehvem aeg on. Mina polegi aru saanud, mis kõik mul allergiat tekitab, kui jälle elada ei saa ninakinnisuse ja aevastamise tõttu, hakkan avamyst tarvitama ja läheb paremaks. Kuu aega kasutan, siis jätan järgi kuniks jälle piinama hakkab allergia. Verest saab ka allergiafooni teada muidu.

Avamys on hea küll, aga lihtsam on katsetamiseks osta karp allergiatablette ja nendega asi ära testida, peale esimese tbl võtmist peaks juba aru saama, kas on allergia või mitte. Soovitan Zyrteci, teised pole mul toiminud alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Allergia või midagi muud?